Eksi sözlükte yazar olmak

Bu konuyu okuyanlar

altay_1903

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhabalar ben 4 gün kadar önce eksi sözlüge kayit oldum. 10 entry'mi de girdim ve su anda caylak onay listesinde 83304. siradasiniz yaziyor. ama takildigim birkac nokta var.

birincisi liste cok yavas ilerliyor günde 40 sira falan yükseliyorum ve kaba bir hesapla 12 yil sonra yazar olabilecegim. sorum sudur ki bu liste hep böyle yavas mi ilerleyecek yoksa günde 500 sira falan atladigi zamanlar oluyor mu? 2010'un sonlarinda yaklasik 1300 caylak incelenmis günde. bu sadece o gün icin olan bir sey miydi yoksa belirli dönemlerde yapilan bir sey mi? biraz arastirdim sözlükte kimisi onay listesinde 40 binlerde olmama ragmen 2 ay sonra yazar oldum diyor kimisi ise 6 aydir yerimde saydim diyor. bu siranin mantigini tam olarak aciklayabilecek bir baba yigit var mi merak ettim:) bir de sitede online olma süresi etkiler mi ilerleme hizimizi?

ikincisi arada sirada onay listemde geriye gidiyorum hatta her gün oluyor bu. bunun sebebi nedir?

son olarak girdigim 10 entry'de bkz ve spoiler kodlarini dogru kullanip hepsinde tanim yaptim ve yalnız basina bkz hic kullanmadim. anket basliklarina da yazmadim hic. yalniz entrylerim biraz basit olmus olabilir 2-3 entry disinda 3 satirlik tanimlar yaptim. bunlar yazarligimin onaylanmasinda sikinti yaratir mi? bir de 10 entry'den atiyorum 8'i uygun görülse yazar olunabilir mi? yoksa hepsi kusursuz mu olmak zorunda? eger yeniden 10 entry girme sansi tanisalar caylak onay listesinde en basa mi atilacagim yine?

cok soru sordum ama merak ediyorum hepsinin cevabini tesekkürler simdiden:)

eksiden kimse yok mu burda :D

michuozawa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
492
var var olursun zamanla bende bekledim bi kaç gün sıkıldım beklemeyi bıraktım bigün baktım ki olmuşum ( ne kadar süre geçti hatırlamıyorum düşün artık :D )

blgram

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
ekşiyi takip ederim ama hala çaylakmıyım bilmiyorum çünkü 5 girdi girdim daha ama uludağ ve itüsözlük dersen her türlü varım . Yaz girdilere takılma çaylakmışın omuşun buymuşsun bir gün bakmışsın yazar olmuşsun.

altay_1903

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

nedense herkes bu soruyu soruyor ama cevabini siz de cok iyi biliyorsunuz. türkiyede gündemin güncel olarak takip edildigi ve halkin buna bakis acisinin nasil oldugunun görülebilecegi en iyi yer sözlüklerdir. eksi sözlük de ne kadar kötüleyen olsa da türkiyenin bir numarali sitelerinden biridir. bos bir yer olsa 400 bin yazari olmazdi.

Action3

Asistan
Reaksiyon puanı
2
nedense herkes bu soruyu soruyor ama cevabini siz de cok iyi biliyorsunuz. türkiyede gündemin güncel olarak takip edildigi ve halkin buna bakis acisinin nasil oldugunun görülebilecegi en iyi yer sözlüklerdir. eksi sözlük de ne kadar kötüleyen olsa da türkiyenin bir numarali sitelerinden biridir. bos bir yer olsa 400 bin yazari olmazdi.

Benim bildigim, bir sözlügü ehli ve tahsilini görmüs kimse hazirlar yoksa herkesin girip katki saglamasi nekadar saglikli?
Böyle bir durumda sözlük degilde kelimelerin at kosturdugu sohbet salonu denmesi daha isabetli.

altay_1903

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Benim bildigim, bir sözlügü ehli ve tahsilini görmüs kimse hazirlar yoksa herkesin girip katki saglamasi nekadar saglikli?
Böyle bir durumda sözlük degilde kelimelerin at kosturdugu sohbet salonu denmesi daha isabetli.

herkesin girip yazabildigini nerden cikardin ki? son zamanlarda seviyenin biraz düstügü dogrudur ama son cümleni neye dayanarak söylüyorsun anlamadim. birkac kisinin yaptiklarini bütün sözlüge mal etmen cok yanlis olmus..

altay_1903

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
neyse konu iyi - kötü muhabbetine dönmesin de, sorularimin cevaplarini bilenler varsa yazsinlar lütfen :)

lBa1xkrV1fe7

Asistan
Reaksiyon puanı
8
güzel bir olaydır. her konuda bilgili insanlar mevcuttur. bilgisiyle kendini kanıtlamış pek çok kaliteli insan mevcuttur.

eF.E

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
31
evet epeyce soru sormuşsun :). elimden geldiğince cevaplamaya çalışayım.

listenin ilerleme hızı kondüktörlerin keyfine bağlı yani sözlüğe alım yapanların, ayrıca hep aynı hızda ilerlemez senin de söylediğin gibi belli dönemlerde hızlanıp yavaşlayabilir.

sıralamadaki en öneli olay ise o gün online olmuş olman, yani diyelim bugün yapılan alımda çaylak sırasında ilk sırada bile olsan bugün online olmadıysan sıra ikinciye geçer. bugün 1000 alım yapılacaksa ve sen 40.000'inci sırada olarak o gün sözlüğe giriş yapan 1000 kişiden biriysen yazar olabilirsin.

dolayısı ile online süresi ile ilgisi yok ama online olma ile ilgisi var.

onay listesinde geriye gitmenin sebebi ise senden önce kullanıcı kaydı yapıp da 10 entry girmeyenlerin 10 entrysini tamamlayanların o gün alınan yazar sayısından fazla olması. yani bu kişiler o güne kadar sıralamada olmasa bile entry sayılarını tamamladıklarında senin önüne geçerler.

girdiğin entrylerin sıkıntı yaratıp yaratmadığını görmeden bilemeyiz :) bu konu kontrol edenin insafına kalmış...

eğer entrylerin yeterli bulunmazsa ya direk silinirsin, ya da entrylerini düzeltmen için bir şans daha verilir bu sıralamanda bir oynamamaya sebep olmaz.

altay_1903

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
evet epeyce soru sormuşsun :). elimden geldiğince cevaplamaya çalışayım.

listenin ilerleme hızı kondüktörlerin keyfine bağlı yani sözlüğe alım yapanların, ayrıca hep aynı hızda ilerlemez senin de söylediğin gibi belli dönemlerde hızlanıp yavaşlayabilir.

sıralamadaki en öneli olay ise o gün online olmuş olman, yani diyelim bugün yapılan alımda çaylak sırasında ilk sırada bile olsan bugün online olmadıysan sıra ikinciye geçer. bugün 1000 alım yapılacaksa ve sen 40.000'inci sırada olarak o gün sözlüğe giriş yapan 1000 kişiden biriysen yazar olabilirsin.

dolayısı ile online süresi ile ilgisi yok ama online olma ile ilgisi var.

onay listesinde geriye gitmenin sebebi ise senden önce kullanıcı kaydı yapıp da 10 entry girmeyenlerin 10 entrysini tamamlayanların o gün alınan yazar sayısından fazla olması. yani bu kişiler o güne kadar sıralamada olmasa bile entry sayılarını tamamladıklarında senin önüne geçerler.

girdiğin entrylerin sıkıntı yaratıp yaratmadığını görmeden bilemeyiz :) bu konu kontrol edenin insafına kalmış...

eğer entrylerin yeterli bulunmazsa ya direk silinirsin, ya da entrylerini düzeltmen için bir şans daha verilir bu sıralamanda bir oynamamaya sebep olmaz.

teşekkürler gayet açık anlatmışsın :)

TBM

Müdavim
Reaksiyon puanı
358
sözlüklerle işim olmaz

brk.trk

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ekşi sözlük güzeldir ama çok gereksiz yazılarda yok değil içinde... bence denetleme sistemi iyileştirilmeli .

Action3

Asistan
Reaksiyon puanı
2
herkesin girip yazabildigini nerden cikardin ki? son zamanlarda seviyenin biraz düstügü dogrudur ama son cümleni neye dayanarak söylüyorsun anlamadim. birkac kisinin yaptiklarini bütün sözlüge mal etmen cok yanlis olmus..

Isteyen üye olamiyormu?

Birkac sefer yolum ugradi eksisözlüge, bende öyle bir sonuc olustu.

Birsey daha ekliyeyim,

http://www.eksisozluk.com/

bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur.

Bunu ben uydurmadim, sitenin altkisminda yazili.

m3ndx4je.jpg

altay_1903

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
isteyen üye olabiliyor ama yazar olunamiyor kolay kolay. sözlüklerdeki formati iyi bilmek, türkçe'yi ve imlayi dogru kullanmak vs vs gerekiyor sanirim.

bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur.

ayrica ben bunlara aykiri bir sey söylemedim ki niye yazdin bunu anlamadim : )

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Beyler ekşi sözlük yazarı olarak size bir ipcusu aktiflik çok önemli bir etken.
aktif olmanız ve oylama yapmanız sizi diğer çaylaklardan öne çıkarn bir faktördür.
Arkadaşımızında belirtiği gibi ekşi sözlük sizden çok kaliteli ve uzun entryler istemiyor bundan ziyade kısa ve öz tanım içeren entryler istemektedir.

çaylak iken acayip bir şekilde entry kasanlar şansını kaybeder. direkt olarak sizi es geçip bir sonraki yazar adayının entrylerini okuyup onaylar yada onay vermez.

hercules55

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben yaklaşık 3 ay hiç bir yazı yazmadım ama 10 entry mi ilk günden tamamlamıştım, sonrasında bir baktım 880. sıradayım, ve bir kaç yazı ve şu sıralar 400. sıradayım. Benim bu siteden beklentim web sitemin reklamını yapabilmek, bir şekilde imzamı bırakmak istiyorum. Çok uzun süre önce bir yerlerde çaylak listesinden çıkar çıkmaz bu işin olabileceğini okumuştum, şu an için bunun doğru olup olmadığını bilmiyorum ama denemeye değer. http://www.bilginti.com/2013/10/akrepler-hakkinda-sasirtici-gercekler.html

yucesezar

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
557
ben de yazar olamadım birtürlü, kayıt olalı ve 10 entry'i gireli 2ay'dan fazla oldu ama hala 22 binlerdeyim olmuyor ve sanırım hiçbir zaman olmayacak...

Reaksiyon puanı
24
Gençler... Bir yıldır sıra bekliyorum. Ümidim azaldı. 11binlerdeyim.

serj

chemicals
Reaksiyon puanı
2,850
Çaylaklık dönemim devam ediyor, tam olarak tarihini bilmiyorum fakat bir buçuk yılı geçmiştir. 23.000'lü sıralardayım ve günden güne değişiyor. Yazılarım hep yararlıydı. Algoritma saçma çalışıyor kesinlikle.