Ekşi Sözlük Yazar Alımı

Bu konuyu okuyanlar

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
Facebook'un yükselişi ile beraber kan kaybeden Ekşi Sözlük, kayıtlı okurlarını yazar yaptı. Yazar alımı ve Ekşi Sözlük'e yazar olmak için bilinmesi gerekenler, SDN'de.

Ekşi Sözlük'teki yazılanlara oy vermek ve kısıtlı imkanlardan yararlanmak için şu ana kadar üye olan onbinlerce kayıtlı okur, yazar adayı konumuna getirildi. 1999 yılında Sedat Kapanoğlu tarafından kurulan Ekşi Sözlük, kısa zamanda üst düzey bir site haline gelip Türk internet tarihine adını yazdırdı. Sitenin giderek popülerleşmesiyle birlikte, yeni üye alımında da radikal kararlar alınmıştı ve sürpriz zamanlarda yeni üyelik imkanı tanınmıştı. En son 2 yıl önce "Malazgirt'e Kitap Gönderelim" isimli yardım kampanyasına katkıda bulunan kişiler yazar olarak alındıktan sonra geçen yıl sadece moderatörler tarafından referans edilen kişiler yazar olarak kabul edildi. Özellikle siteyi okur olarak takip edenlerin tepkisini çeken bu olay, son günlerin popüler sitesi Facebook sayesinde sona erdi!

alexa_sourtimes_80.jpg

Alexa verilerine göre Ekşi Sözlük'ün yeni operasyonu, düşüşte olan siteye çok yüksek hit sağladı.

Facebook vs Sourtimes!

Dünyanın şu an ki en popüler sosyal ağı konumundaki Facebook, Türk internet kullanıcısını da cezp etti ve 1 milyonuncu Türk üyeyi de geçtiğimiz günlerde kaydetti. Ekşi Sözlük yazarlarının bile büyük bir sıklıkla kullanmaya başladığı Facebook'ta Ekşi Sözlük'te sık sık rastladığımız konu başlıklarıyla aynı isimde gruplar açıldı.

Eğer siz de Ekşi Sözlük'e yazmak istiyorsanız, şunları bilmenizde fayda var; Ekşi Sözlük'e "Çaylak" unvanı ile alınan yeni yazarların bulunduğu sistemde en az 10 mesaj yazdıktan sonra onay listesine geçip sözlük moderatörleri tarafından daimi yazar haline getirilmeyi bekliyorsunuz.

Sözlük , Facebook'u yenebilecek mi merak konusu ama ilk raundu aldığı kesin. 3 Kasım 2007'de açılan konu sayısı 800 civarlarında iken, 4 Kasım 2007'de yani yazar alımına başlandığı gün açılan konu sayısı 5690.

Sizce çaylak yazar olarak sözlüğe girmek istiyorsanız ilk adım olarak www.eksisozluk.com adresine girdikten sonra "yeni okur" butonuna tıklayarak üye olmalısınız.

Bilgi için: Ekşi Sözlük
Yazan: Can Yılmaz
SDN - http://shiftdelete.net

Memik Yanık

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Küfretmede becerikli olmayanlar için ekşi sözlükte yazar olmaya çalışmak beyhude bir çabadır bence..

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
Memik hocam :) öyle bi söylediniz ki, ne desem ben şimdi? Bir süredir yazar olan birisi olarak ne desem ben :D

Memik Yanık

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
“ aha bu adam paranın …na koyandır, gençleri zehirleyendir... sektördür, rakibi yoktur... ecnebilerin kitaplarını alıp, kendinden hiç bir şey katmadan türkçe'ye çeviren ve daha sonra hiç bir referans wermeden hepsini kendi yazmış, yarmış gibi isminin kitabın üzerine basılmasına göz yuman bir yaman heriftir...”

Bu metni malum siteden aldın. Benimle ilgili madde bununla başlıyor. noktalı yerden bir harfi sansürledim.

lucifer

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Vaay troy bir zamanlar sormuştum da cevap vermemiştiniz,demek o yazar sensin,shiftdelete isimli (&) (&)

Bende bir bakayım,belki bizde oluruz :D

masterdevil

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Memik Yanık dedi ki:
“ aha bu adam paranın …na koyandır, gençleri zehirleyendir... sektördür, rakibi yoktur... ecnebilerin kitaplarını alıp, kendinden hiç bir şey katmadan türkçe'ye çeviren ve daha sonra hiç bir referans wermeden hepsini kendi yazmış, yarmış gibi isminin kitabın üzerine basılmasına göz yuman bir yaman heriftir...”

Bu metni malum siteden aldın. Benimle ilgili madde bununla başlıyor. noktalı yerden bir harfi sansürledim.

Sevgili Hocam sozlerinde o kadar haklisin ki...

Gerci iclerinde gercekten guzel yazi cikaran editorler var.Ancak bazi olaylari iyice abartiyorlar.

santigado

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yazar olursanız güzel yazılar yazınız efem internet alemine yararınız dokunur. :] Mümkünse Türkçe Vikipediye yazın tüm insanlık alemine yararınız dokunur. ^^ (A) (A)

regedit

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
ben bazı derslere ekşi sözlükten çalışıyorum, içeriği tamamen argo ve yazarlarıda küfürbaz değil !!!

HiAxiSeytan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben daha çaylak statüsünü alamadım ne iş email adresime şifre gönderdiler kullanıcı girişine nick ve şifreyi giriyorum kabul etmiyor ne ayak arkadaşlar tipimi mi beyenmediler acaba

lucifer

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
HiAxiSeytan dedi ki:
ben daha çaylak statüsünü alamadım ne iş email adresime şifre gönderdiler kullanıcı girişine nick ve şifreyi giriyorum kabul etmiyor ne ayak arkadaşlar tipimi mi beyenmediler acaba

Aynen bende boşverdim :D :D

nfmtr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
lucifer dedi ki:
HiAxiSeytan dedi ki:
Aynen bende boşverdim :D :D

nick ile değil e-mail adresini yazıp girceksin

amesfa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
150
Ekşi yusuf yuyus yaneee :D

seciL

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı