Yerleştirme Sonuçlarımızı Buraya Yazalım

muko

Profesör
Reaksiyon puanı
12
20 yıl önce ben de İ.Ü.İstanbul Tıp kazanmıştım (çapa). İnşaallah yerleşir ve mutlu olursun. Gaziantep Tıp Gastroenteroloji ve Onkolojide doçent arkadaşlarım var. Yerleşirsen ÖM gönderirim.Bu arada tüm arkadaşlara yerleştiği bölümler hayırlı olsun inşaallah.

Ya ne güzel yerleşmeme daha yaklaşık 1 ay var :) o arkadaşlarla şimdiden görüşebilirmiyiz acaba sormak istediğim şeyler de var hem :)
Bu arada iyi dileklerin için çok teşekkür ederim :)

since1453

Doçent
Reaksiyon puanı
16
Tekirdağ Büro yönetimi (i.ö) Namık kemal üniversitesi.:bored: Tembelliğim yüzüden:4:

penguin

Profesör
Reaksiyon puanı
201
Beni de ÖSYM'den aradılar, sizi nereye yerleştirelim efendim diye soruyorlar. :D

Kazanan arkadaşlara hayırlı olsun.

yavuz_4106

Dekan
Reaksiyon puanı
51
NAMIK KEMAL ÜNİVERSİTESİ (TEKİRDAĞ) HAYRABOLU MESLEK YÜKSEKOKULU BİLGİ YÖNETİMİ
Ama iki yıllık :D

cuvaldız

Doçent
Reaksiyon puanı
5
yalova myo sivil savunma itfaiyecilk (nasıl yazdım bn seni 6. sıraya ) yalova nasıl yalovalı arklardan bıraz bılgı albılrmıyız ?

seedless

Asistan
Reaksiyon puanı
0
NEVŞEHİR ÜNİVERSİTESİ
İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ

TURİZM İŞLETMECİLİĞİ VE OTELCİLİK (İÖ)

Istemedigim bir sehirdiki hic istemedigim geldi :D

rower

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Giresun üniversitesi - İstatistik

Bilgisi olan varmı sizce nasıl bölüm okumaya değermi ?

sdnxx

Asistan
Reaksiyon puanı
10

giresun üniversitesini bilmiyorum.

ama

İstatistik her zaman zordur. Bir tanıdığım var, birincisi sınıfta okuldan ayrıldı..

tabi herşey sizde bitiyor, azimle çalışırsanız, üstesinden gelirsiniz.

findukfaresi

Dekan
Reaksiyon puanı
73
NEVŞEHİR ÜNİVERSİTESİ
İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ

TURİZM İŞLETMECİLİĞİ VE OTELCİLİK (İÖ)

Istemedigim bir sehirdiki hic istemedigim geldi :D

öyle deme yahu. nevşehir emrkez değil de ilçeleri süperdir her giden pek beğenir oraları. zaten yakın da ilçeleri

penguin

Profesör
Reaksiyon puanı
201

Zor bir bölüm. İş olanakları yok değil ama maalesef yeteri kadar tanınan bir bölüm olmadığı için özellikle Türkiye'de işin biraz şansa kalıyor. İyi bir matematik zekası ve sözel yorum yeteneği isteyen bir bölüm. Bilgisayarcı tabiriyle fiyat/performans oranı düşük. İstatistikçi alması gereken şirketler genellikle ortak derslerin fazlalığından endüstri mühendisi alır. Bunda istatistikçi nedir? Ne iş yapar? sorusuna cevap verememeleri de rol oynuyor tabii ki. Bölüm derslerinden bazılarını sayayım. Betimsel istatistik, uygulamalı istatistik, stokastik süreçler, yöneylem araştırması, benzetim (Simülasyon), bilgisayar programlama (C programlama), matematiksel istatistik, lineer cebir, muhasebe, analiz (türev, integ, diferansiyel denklemler vs.), zaman serileri analizi, anket düzenleme, demografi teknikleri, işletme, iktisat, ekonometri... diye devam ediyor. Matematiği ve araştırmayı seviyorsan bu bölümü çok seveceksin.

ByEGT

Profesör
Reaksiyon puanı
15
Kazandığım yer: Elazığ Fırat Üniversitesi Yazılım Mühendisliği (M.T.O.K.). Kendisi memleketim olur, ilk defa gideceğim ve 2. tercihim.

rower

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Zor bir bölüm. İş olanakları yok değil ama maalesef yeteri kadar tanınan bir bölüm olmadığı için özellikle Türkiye'de işin biraz şansa kalıyor. İyi bir matematik zekası ve sözel yorum yeteneği isteyen bir bölüm. Bilgisayarcı tabiriyle fiyat/performans oranı düşük. İstatistikçi alması gereken şirketler genellikle ortak derslerin fazlalığından endüstri mühendisi alır. Bunda istatistikçi nedir? Ne iş yapar? sorusuna cevap verememeleri de rol oynuyor tabii ki. Bölüm derslerinden bazılarını sayayım. Betimsel istatistik, uygulamalı istatistik, stokastik süreçler, yöneylem araştırması, benzetim (Simülasyon), bilgisayar programlama (C programlama), matematiksel istatistik, lineer cebir, muhasebe, analiz (türev, integ, diferansiyel denklemler vs.), zaman serileri analizi, anket düzenleme, demografi teknikleri... diye devam ediyor. Matematiği ve araştırmayı seviyorsan bu bölümü çok seveceksin.

Öncelikle dikkate alıp cevap verdiğin için Teşekkür ederim,

Polislik sınavını kazanmamış olsaydım hiç düşünmeden gidecektim ama izmir polis okulunu kazandım, Siz olsanız ne yapardınız kafam çok karışık.. Ne yapacagımı bilemiyorum tam 'Pesimist' okumalık moda girdim :helpsmilie:

penguin

Profesör
Reaksiyon puanı
201
Öncelikle dikkate alıp cevap verdiğin için Teşekkür ederim,

Polislik sınavını kazanmamış olsaydım hiç düşünmeden gidecektim ama izmir polis okulunu kazandım, Siz olsanız ne yapardınız kafam çok karışık.. Ne yapacagımı bilemiyorum tam 'Pesimist' okumalık moda girdim :helpsmilie:
Polislik mesleğini yapabileceğini düşünüyorsan, polis okulunu tercih etmen bence daha iyi olur. Mezun olduktan sonra ki iş garantisini ve iyi seviyede ki maaşlarını düşünürsek. İstatistiği ise eğer bilim adamı olabileceğine inanıyorsan ve gerçekten idealist biriysen tercih etmelisin. Sırf okumuş olmak için okunacak bir bölüm değil çünkü. İyice düşün, yakınlarına da danış.

rower

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Polislik mesleğini yapabileceğini düşünüyorsan, polis okulunu tercih etmen bence daha iyi olur. Mezun olduktan sonra ki iş garantisini ve iyi seviyede ki maaşlarını düşünürsek. İstatistiği ise eğer bilim adamı olabileceğine inanıyorsan ve gerçekten idealist biriysen tercih etmelisin. Sırf okumuş olmak için okunacak bir bölüm değil çünkü. İyice düşün, yakınlarına da danış.

Aslında ideallerim var ama hayat şartları beni polisliğe yönlendiriyor. 4 sene boyunca epeyce bi masrafım olacak ve babam bunları karşılamak için ekstradan çalışmaya devam edecek. ama polislik okursam herhangi bir masrafım yok ve 2 sene sonra aileme bakabilecegim bir maaşım olacak.

penguin

Profesör
Reaksiyon puanı
201
Aslında ideallerim var ama hayat şartları beni polisliğe yönlendiriyor. 4 sene boyunca epeyce bi masrafım olacak ve babam bunları karşılamak için ekstradan çalışmaya devam edecek. ama polislik okursam herhangi bir masrafım yok ve 2 sene sonra aileme bakabilecegim bir maaşım olacak.
Aslında Giresun'da güzel bir yerdir. İyi bir şehirde kazanmışsın. Kirazın ve fındığın başkenti. :)

srtdrk

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Bu sene tercih yapmadım. Seneye bu vakit sonucumu paylaşırım o günlere gelirsem tabi :)