MetroNET - Elektrik Üzerinden İnternet

desperado64

Rektör
Reaksiyon puanı
104
SADECE İNTERNET
1234eg.jpg

TELEFON + İNTERNET
01234s.jpg

Mevcut elektrik hatlarını kullanarak ilave kablolama yapmadan veri transferini sağlayan BPL teknolojisinin en önemli aparatlarından biridir. Elektrik prizlerine yerleştirilen bu BPL modem, bakır kablodan gelen verileri Ethernet kablosuna taşıyarak sistem transferi yapmaktadır. Tak çalıştır özelliği sayesinde kurulum gerektirmeden hemen kullanıma hazır hale gelir. Tek yapılması gereken ürünü prize takıp çalıştırmaktır. DTech ile ev kullanıcıları 205 Mbps'ye kadar yüksek hızda transferi elde ederler. Mevcut prizlerden elektrik hatlarını kullanarak internete girebilir, surf yapabilir, online oyun oynayabilir ve dosya paylaşabilirler. QoS sayesinde IPPTV, yüksek hızda dosya paylaşımı, VoIP görüşmeleri sağlanır. Genişletilmiş kablosuz erişim noktası, audio-video iletişimi sağlarken network kameralarıyla da bağlantı kurar.
Ayrıntılı Bilgi Burdan : http://www.metronet.com.tr

NikeSteeL

Dekan
Reaksiyon puanı
131
Bu Teknoloji Gelişiyor Biliyordum

Hizmet Vermeye Başlamış mı ?

Fiyatlarıda Saçma Sapan TTNET ten Ne Farkları Var

mustang

Dekan
Reaksiyon puanı
34
Vay be biraz inceledimde güzel bir sisteme benziyor inşallah bu tutarda bizimde bir seçeneğimiz daha olur

since1453

Doçent
Reaksiyon puanı
16
Bu Teknoloji Gelişiyor Biliyordum

Hizmet Vermeye Başlamış mı ?

Fiyatlarıda Saçma Sapan TTNET ten Ne Farkları Var

Harika fiyatı acayip ucuz ama birde elektirik hattını kullandığı için kabarık elektirik faturası gelmesin. MetroNeti kullanan arkadaşlar var mı.? Sanırım daha belli semtlere internet veriyorlar.

TTnetten farkı ne söyleyeyim 2mb Sınırsız kullanıyorum , Uploadı 50kb aylık 65 TL veriyorum.
Metronet 2mb Download 2mb Upload vereceğini belirtiyor, Sınırsız Aylık 26 TL.

NikeSteeL

Dekan
Reaksiyon puanı
131
60161603.jpg

Şurdaki Simetrik Bağlantı Olayı Çok Güzel miş ( Download : 20Mbps Upload : 20 Mbps)

Harika fiyatı acayip ucuz ama birde elektirik hattını kullandığı için kabarık elektirik faturası gelmesin. MetroNeti kullanan arkadaşlar var mı.? Sanırım daha belli semtlere internet veriyorlar.

Sonun Sorunun Cevabı Burda Var

Elektrik Faturamda Herhangi Bir Değişiklik Olacak mı? Elektrik Kesilirse Ne Olacak?
BPL modemlerimiz 12 volt ile çalıştığından elektrik faturanızda bir artış söz konusu olmayacaktır. Elektrik kesildiğinde daire prizlerine internet hizmeti gönderilmeye devam edecek, fakat BPL modem cihazının diğer modemlerde olduğu gibi sinyali alabilmesi için elektrik ihtiyacı olduğundan dolayı daire içi jeneratör sistemi mevcut değilse eğer internet hizmeti verilemeyecektir. Telefon hizmetinde herhangi bir aksama olmayacaktır.​

Beowulf

Profesör
Reaksiyon puanı
10
Süper valla , heryerde varmıki bu ?

Hemen 4 mbps olanı alırım.

N3CAT1

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
144
tüm şehirlerde var mı acaba bu? fiyatlar çok iyi gerçekten.

mustifanci

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Daha çok yeni bir sistem yapım aşamasında sayfaları bile bulunuyor ama internetteki gelişmeler artıyor diyeceğim.2 senedir diyorum yaza iyi şeyler olacak fiyat düşecek yada hız artacak 3g geldi bişey değişmedi.Fiber kablo diyorlar 2-3 ilin 2-3 mahallesiyle kaldılar.Bunun yayılması çok kolay gibi gözünüyor ama ben umudumu kestim.Sonuçta 2 yıldır aman aman hızlandık fiyat düşecek diyoruz hala 1 mb sınırsız kullanıyoruz

ufukcoskun

Dekan
Reaksiyon puanı
104
4mbit olanı alırım hemen :).Var mı acaba bizim bu çevrede.

desperado64

Rektör
Reaksiyon puanı
104
arkadaşlar metronet mesaj attım bakalım nerelerde hizmet veriyorsunuz diye :) eğer Uşak'ta hizmet veriyorlarsa hemen geçerim :D Bizim buraya fiber geleseye kadar benim alacağım 24 ay taahhüt 2 kere dolar :D bu arada yanında telefon isteyenler için ise yeni foto ekledim :D Bizimkiler telefonu kapattırmazlar hiç olmasın 10ytl verir telefonu içinde alırım :)

TazzzY

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
275
Fiyatları Çok iyi Ayda 60 Tl ödemekten sıkıldım artık...

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
hizmet alanları dar. çok kısıtlı alanlara hizmet verebiliyorlar. dolayısıyla yine türktelekom altyapısına mahkumuz

yesil116

Doçent
Reaksiyon puanı
13
müşteri hizmetlerine bile ulaşılamıyor haftasonunda tatil yapıyorlar galiba...

adoen

Doçent
Reaksiyon puanı
6
Evet hizmet alanları kısıtlı azönce çağrı merkezlerini aradım telefona cevap verecek bir ALLAHın kulu yok. İnşallah en kısa zamanda yaygınlaşır da esaretten kurtuluruz.

N3CAT1

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
144
ben de aradım müşteri hizmetlerini. pazar olduğu için kapalılar sanırım. Uşak'ta olsa ne kadar güzel olurdu ya :)

POWER

Rektör
Reaksiyon puanı
161
2 yıl taahhüt biter ben iptal ederim...

LWMP

Doçent
Reaksiyon puanı
3
bpl elektrik prizine modemi bağlıyolar 2mps net gucu elektrıkte fark gosterırmı sonra elektrık faturasıda kabarmasın

alone_wolf1520

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaslar demın aradım kendılerını ben bıreysel kullanıcıyım dedım o zaman hızmet vermıyorlarmıs su an sadece toplu konutlar apartmanlara hızmet verılıyormus.

---------- saat 19:52 eklendi ---------- önceki mesaj saat 19:45 eklenmişti ----------

yani internet alemine slm ttnete devam demekten baska care youk gibi görünüyor

N3CAT1

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
144
rüyalarım vardı ah beee :D hayal kırıklığına uğradım resmen :D

mustang

Dekan
Reaksiyon puanı
34
Evet elektrik faturası ne olacak

Yav kardeşim ne alakası var sen şu anda zaten modem kullanmıyormusun işte o modem kadar elektrik sarfiyatı olacaktır.Yanlız şöyle bir şey duydum arkadaşımın eski iş yerinde bu sisitemi 8 sene önce kullanıyorlarmış bütün eternet sistemi bununla sağlanıyormuşen büyük sorun bu prize takışlan modemler çok çabuk arızalanıyormuş

N3CAT1

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
144
Yav kardeşim ne alakası var sen şu anda zaten modem kullanmıyormusun işte o modem kadar elektrik sarfiyatı olacaktır.Yanlız şöyle bir şey duydum arkadaşımın eski iş yerinde bu sisitemi 8 sene önce kullanıyorlarmış bütün eternet sistemi bununla sağlanıyormuşen büyük sorun bu prize takışlan modemler çok çabuk arızalanıyormuş

olsa ben ona da razıydım. elektronikten anlarım kendime yetecek kadar şükür :D tamir ederdim

since1453

Doçent
Reaksiyon puanı
16

Arkadaşım asıl senin dediğinle ne alakası var modemi fişe taktığında harcadığı volt kadar güç çekiyor. İnterneti elektirik üzerinden kullandığımızda ise olay tamamen farklı boyutlara kayıyor. İnternet direk elektirik hattını kullanıyor, elektiriğe ayrı bir yük getirmesede, internet akışı bu kablolar üzerinden olacak tamamen sağlıklı diyebiliyormuyuz.

TTnetin verdiği adsl bazen sorunlar oluyor. Mesala adsl internet ışığı yanmıyor. Hat gelmiyor diye dilimi modeme gelen adsl kablosuna deydiriyorum :tt2: Onda bile baya elektirik var yerden 30cm zıplamama neden oldu:mrgreen:
Bağımlımı oldum ne dur bida deydirim kaç v geliyo :tt1:

SmiLey

Profesör
Reaksiyon puanı
55
Benim tarifem 8mbps/1.2mbps aylık 49 TL ve sınırsız(15g olayı bende uygulanamıyor:))Ama eğer upload hızı artacaksa bu tarife her açıdan benim için daha iyidir.

mustang

Dekan
Reaksiyon puanı
34
Arkadaşım asıl senin dediğinle ne alakası var modemi fişe taktığında harcadığı volt kadar güç çekiyor. İnterneti elektirik üzerinden kullandığımızda ise olay tamamen farklı boyutlara kayıyor. İnternet direk elektirik hattını kullanıyor, elektiriğe ayrı bir yük getirmesede, internet akışı bu kablolar üzerinden olacak tamamen sağlıklı diyebiliyormuyuz.

TTnetin verdiği adsl bazen sorunlar oluyor. Mesala adsl internet ışığı yanmıyor. Hat gelmiyor diye dilimi modeme gelen adsl kablosuna deydiriyorum :tt2: Onda bile baya elektirik var yerden 30cm zıplamama neden oldu:mrgreen:
Bağımlımı oldum ne dur bida deydirim kaç v geliyo :tt1:

Canım kardeşim bir bildiğimiz varki konuşuyoruz.Ben yaklaşık 20 senelik elektrik teknikeriyim.Fişe modemi taktığında çekilen güç birimi bir kere volt değil watt dır Watt ın hesabıda şu şekildedir P=U*I dır.En baba modemde yaklaşık. 15w Çeker.Yani sonuçta internet için modem gerekiyormu gerekiyor ozaman prizden gelen internet için kullanılan modemde yaklaşık aynı gücü çekecektir

mupika

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bir kaç gün önce beni yaşadıgım yerede geldi.Yarın adsl hattımı kapatıyorum.
tt netten kurtulacagım inşallah...
Darısı başınıza...