Arama sonuçlarınız

1. hakancalis

Soru YETER ARTIK! Kendi inanç ve yöneliminize saygı duyulmasını isteyip İslama saygısızlık yapmaya hakkınız yok!

Sağ sol diye insanları ayırmak saçma topluluk olarak değilde kişisel olarak ele alınmalı.
  2. hakancalis

Soru YETER ARTIK! Kendi inanç ve yöneliminize saygı duyulmasını isteyip İslama saygısızlık yapmaya hakkınız yok!

Konfeti olayında bildiğim kadarıyla firma konfetiyi atık kağıtlardan yapıyormuş ve üzerinde dualar olan bir din kültürü kitabının araya karışmasıyla kasıtlı olmayan bir olaymış.
  3. hakancalis

TCMB Yeni Faiz Kararı ve Güncel Döviz Kurları (UÇUYORUZ HABERİMİZ YOK)

İşin kötüsü dolar 15-20 de olsa iktidar yanlıları yine gelip burada saçma sapan mizah içerikleriyle konuyu dağıtacaklar.
  4. hakancalis

telefonumu sıfırlamak istiyorum ama fotoğraf ve videoları nasıl bilgisayara atıcam :/

Yandex disk ve Google drive gibi bulut uygulamalar işinizi görür.
  5. hakancalis

Soru Bu kod ne işe yarıyor? PHP

@ işaretinden önce ve sonra ki kelimeler içinde arama yaparak geçersiz karakterleri kontrol ediyor eğer ki standart e-posta adreslerinde olmaması gereken karakterler varsa uyarı veriyor kullanılabilir.
  6. hakancalis

Soru Siteye login yapamıyorum

Hangi dil ile yapacaksınız?
  7. hakancalis

Soru 150 TL Altı Bluetooth Kulaklık Önerisi

Haylou GT1 e bakabilirsiniz QCY T5 e göre daha ufak ve işlevsel gözüküyor.
  8. hakancalis

Haber Deniz Taksi, İstanbulluların Hizmetine Giriyor!

Eğer talep olursa sayısı arttırılabilir ilk başta hemen 50-100 tane hizmete koyupta boş yere bekletmenin ne anlamı var.
  9. hakancalis

Haber Fahiş fiyatlar için öneri: Pazar tezgahına da karekod gelsin

Enflasyonun adı fahiş fiyat olmuş yersen.
  10. hakancalis

Soru Neden bazı insanlar Atatürkten nefret ediyor?

Kendi gözünle gerçekten Atatürk'e tapıp ona dua edip,onu ilah olarak sayan kişileri gördün mü gördüysen bir kaynak at görelim.
  11. hakancalis

Soru Neden bazı insanlar Atatürkten nefret ediyor?

Bazıları Atatürk'ü ilahlaştırmayın felan demiş ancak benim bildiğim kadarıyla kimse Atatürk'e Allah ya da peygamber gözüyle bakmıyor veya ondan bir şey umarak ona tapmıyor sadece ona olan sevgisini göstermek için ve adını yaşatmak için bazı yerlerde anıt vs. yapılıyor ki yine dediğim gibi bu ona...
  12. hakancalis

Soru sdn forum siber saldiri

Forum Cloudflare'e bağlandığı için siteye girişte belirli güvenlik kontrollerinden geçiyor yoğunluk sebebi ile veya DDOS saldırılarına karşı sitenin çökmemesi için.
  13. hakancalis

İBB Tesislerinde 27 Yıl Sonra Alkol Satılması.

İçmeye niyeti olan içmek isteyen içer zaten, ha orada görmüş, ha tekel bayinin önünden geçerken hepsi aynı şey. Gidipte içmek istemeyen kişi o dolabı görünce içmek için ağzının suları akmaz.Ayrıca bildiğim kadarı ile konserler genelde akşam saat 7-8 den sonra oluyor ve o saate orada çocuk...
  14. hakancalis

Soru pdo sorgulamadan eşit veya büyük arama mevcut değil ise en büyük değeri almak istiyorum

$query = $conn->prepare("SELECT * FROM tablo_adi ORDER BY id DESC LIMIT 1"); $query->execute(); $data = $query->fetch(PDO::FETCH_OBJ); echo $data->id; Bu şekilde istediğin tabloda ki en son verinin id değerini alarak işlem yapabilirsin ya da $last_id = $conn->lastInsertId(); Böyle veritabanına...
  15. hakancalis

Hazine ve Maliye Bakanlığı IMF'den Para Alındığını Doğruladı

Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın Twitter hesabından yapılan açıklama da IMF'den 6,3 Milyar ABD doları tahsis edildiği ve bu para karşılığında herhangi bir antlaşma imzalanmadığ bildiriliyor. İlgili Tweet
  16. hakancalis

Soru papara black kart

Gelene kadar camda ya da aşağıda beklerse olur :)
  17. hakancalis

Soru papara black kart

Evine kurye ile geliyor eğer evdelerse haberleri olacaktır.
  18. hakancalis

Soru Superonline Bağlantı Sorunu

Binamızın önünde TEDAŞ tarafından yol çalışması var kazmaya başladıklarından beri internete bağlıyım ancak interneti kullanamıyorum ayrıca fiber dönüştürücü cihazdaki LOS ışığı kırmızı yanıp sönüyor sanırım çalışma sırasında fiber kablolara zarar verdiler turuncu kablolar açığa çıkmış ama emin...
  19. hakancalis

Sedat Peker’in iddiaları hakkında ne düşünüyorsunuz?

Mesela Binali Yıldırım'ın oğlunun Venezuela'ya "Covid-19 Kiti" adı altında uyuşturucu kaçırdığını,kayıp silahları,Ümitcan Uygun'un neden hapse girmediğini,adli tıp raporlarının istendiği şekilde değiştirildiğini ve daha birçok şeyi açıkladı bazılarında belge var bazılarında yok ama mesele bu...
  20. hakancalis

Soru Siber Güvenlik İçin Hangi Dilleri Öğrenmeliyim ?

Tabiki dedikleriniz de haklısınız zaten ben siber güvenlik uzmanı felan değilim hangi dilleri ôğrenmeliyim demiş o yüzden yazdım.
  21. hakancalis

Sedat Peker’in iddiaları hakkında ne düşünüyorsunuz?

Eskiden AKP'yi savunup oy toplayan adama bugün en çok AKP'lilerin düşman olması ironik neymiş suç örgütü lideriymiş felan bu zamana kadar suç örgütü lideri değildi hükümetle işleri bozulunca mı oldu? Ayrıca Süleyman soylu ile de çok dalga geçiyor ama kimsenin sesi çıkmıyor çıkamıyor ya...
  22. hakancalis

Öncelikle C# öğrenmen daha iyi olur diye düşünüyorum sonrasında ise Python öğrenebilirsin sonrasında ise zaten amacına uygun dilleri sen belirleyeceksin 22 yaş geç değil zamanın varsa öğrenebilirsin ama dikkat etmen gereken nokta bir dili tamamen öğrenmeden diğer dile geçmemelisin.Ayrıca kitap...
  23. hakancalis

Eğer üniversite okursan daha iyi ama illa okumaya gerek yok kendin öğrenip kendini geliştirirsen diplomanın pek bir önemi kalmıyor hangi dil gerekli diye sormuşsun bu alanına bağlı olsa da genellikle Python,C,C#,C++ gibi diller kullanılıyor Python ve C# ile başlaman daha yararlı olur ayrıca BTK...
  24. hakancalis

Ğ.com - İlan Sitesi

Güzele benziyor ama güvenli değil gibi ilanlar yayınlanmadan önce onaydan geçerse dolandırıcılığın birazda olsa önüne geçilmiş olur ama yine de burada dolandırılma ihtimaliniz çok yüksek.
  25. hakancalis

Ankara'da halk sokağa indi!

Olayı tabiki desteklemiyorum ama sizin de dediğiniz gibi suçlar şahsidir yersen.
  26. hakancalis

Öneri Bir konu aynı anda iki kategoriye açılma özelliği gelmeli

Konuyu siyasete açarsın olur aynı konuyu farklı kategorilerde görmek mantıksız bence
  27. hakancalis

Ankara'da halk sokağa indi!

Araştırmıyor dediğiniz adamlar olayın içinde yaşıyor çoğu tabela Türkçe bile değil mahallede tepki gösterme şekilleri yanlış olabilir ama sizin de dediğiniz gibi "suçlar şahsidir" işinize gelirse 1628716319 Ne alakası var altyazı bile geçmiyorlar.
  28. hakancalis

Soru Sicilimize işlenen şey başka ülkede karşımıza çıkar mı?

Şimdi baktım kınama ve uyarılar kesinlikle sicile işlemiyor ancak olurda uzaklaştırma alırsanız lise sonunda kurul toplanıp karar veriyormuş eğer silinsin denilirse siliniyor yoksa da sicile uzaklaştırma cezası olarak işleniyor ve GBT'ye bakıldığında çıkıyormuş.
  29. hakancalis

Soru Sicilimize işlenen şey başka ülkede karşımıza çıkar mı?

Öğretmenler genelde sicile işlememesi için elinden geleni yapar bildiğim kadarı ile bir suç işlediğinde disiplin kurulundaki öğretmenler ne yapacağını ve siciline işleyip işlememesini kararlaştırıyor sonuca göre siciline işliyor eğer öyle bir durum varsa e-devletten öğrenebilirsin diye...
  30. hakancalis

Ankara'da Suriyeli Uyruklu Olduğu Söylenen Kişiler 3 Türk Genci Bıçakladı.

Bu da başka bir sorun savaştan kaçan adam nasıl oluyorda benden çok kafede,sahilde geziyor.
  31. hakancalis

Baktılar bunların gideceği yok mecburen halkı kullanacaksın ayrıca benim büyüklerimin çocukları fazlaydı ama benim büyüklerim mülteci değildi.
  32. hakancalis

Soru Sizce Recep Tayyip Erdoğan istifa etmeli mi ?

Hocam kafaya bu kadar takmaya gerek yok ben artık kim ne yaparsa yapsın kafasındayım halk kendisi seçiyorsa AKP'yi katlanacak sonuçlarına ülkede "Açlıktan ölsemde oyum Ak Parti'ye" diyen bir kesim var ve bu kesimin düşüncesi asla değişmiyor bunlar radikal islamcı bu parti bugün AKP olur yarın...
  33. hakancalis

Kültürler arasında bir uçurum var onların kültürü bizle uyuşmuyor onlara normal olan bir davranışı gidip kafede yaparsan seni tabii ki kimse istemez bunların yemek kültürü bile farklı ayrıca onların ekmeğinde olması benim işimide bozar adam sigorta istemez normalin yarı parasına çalışır sonra...
  34. hakancalis

Ne iddiası Ankara Valiliği doğruladı olayı. 1628687836 Evet bence mülteci taciz ettiğinde suç katsayısı daha da artıyor şahsen ben bir ülkeye mülteci olarak gitsem aklım vatanımda kalır sığındığım ülkenin vatandaşına ihanet edemem.
  35. hakancalis

Soru Photoshop ve premier ile nasıl para kazanabilirim

Freelance çalışabilirsiniz ama profesyonel değilseniz sektöre giripte işi 10 da 1 fiyatına yapıp sektörü mahvetmeyin.Freelance site olarakta fiverr ve bionluk öneririm.
  36. hakancalis

Ne olacak bu ülkenin hali anlamadım ki göndermesen bize zarar göndersen gönderen yok
  37. hakancalis

Önerim sınır güvenliği mesela adamlar sınır duvarımıza merdiven dayayarak giriyor ülkeye halbuki güvenlik güçlerine yetki ve emir versen kaçak gireni gördüğünde havaya uyarı ateşi açsa giremez ama yok yol geçen hanı gibi normal sınır kapısından girse bir nebze anlarım en azından giren çıkanın...
  38. hakancalis

Sınır dışı edince olay çözülüyor mu? Adamlar büyük ihtimal kaçak girmiş buradan salsan 2 gün sonra tekrar kaçak olarak girecek ne anlamı kaldı.
  39. hakancalis

Irkçıyım değilim kime ne bir suç işlemediğim sürece kimse bana karışamaz ama siz ırkçı değilseniz dediğim gibi tüm zulme uğrayanları dolduralım ülkeye yaşayın yaşayabiliyorsanız.
  40. hakancalis

Savaştan kaçıp sığındığın ülkede ki insanları taciz etmek mi?
  41. hakancalis

Söz konusu olayla ilgili Ankara Valiliği'nin Tweet'i: Böylece olayın Suriye uyruklu kişi veya kişilerin yaptığı belirtilmesede yabancı uyruklu kişi veya kişilerin yaptığı kesinleşti
  42. hakancalis

İnsanlıkta bir yere kadar fazla merhamet vatana ihanettir Dünya'nın birçok yerinde zulme uğrayan insan var hepsini dolduralım ülkeye o zaman.Her ülkenin bir mülteci kapasitesi olmalı bu Türkiye'de ortalama 25 bin kişi olabilir diye düşünüyorum o 25 bin kişide gerçekten ihtiyaç sahibi kişiler olmalı.
  43. hakancalis

Doğu Türkistan'dan gelseler onu tartışırız bir yolunu buluruz ama sen Doğu Türkistan ile Suriyeliyi bir tutuyorsan o senin sorunun.Araya Doğu Türkistan'ı sokupta acıtasyon yapmayın.
  44. hakancalis

Konunun Doğu Türkistan ile ne alakası konu ülkedeki mülteciler.Yine aynı şeyi yapıyorsunuz olayı başka yerlere çekerek mültecileri acındırmaya çalışıyorsunuz.
  45. hakancalis

Kimse "sığınmacı" adı altında geldiği ülkede taşkınlık çıkartamaz beğenmiyorsan gideceksin kendi ülkene savaşacaksın adam kendi ülkesinde savaşacağına burada bizim Türk gencini bıçaklıyor evet olayın iç yüzünü bilmiyoruz ama bu tür olaylar diğer ülkelerde Türklerde yapılıyor böyle bir olay...
  46. hakancalis

https://www.aykiri.com.tr/amp/haber/ankara-altindag-olaylari-suriyeliler-2-genci-bicakladi-birinin-durumu-agir/13402/
  47. hakancalis

Soru Php codeigniter form tagı functiona yönlendirmiyor

PHP biliyorum Codeigniter bilmiyorum ama action kısmına fonksiyonun olduğu dosyayı yazmanız gerekmiyor mu? şu şekilde <form action="<?php echo base_url("Home/message")?>" Sonrasında ise fonksiyonun olduğu dosya içerisinde gelen formu yakalayacaksınız.
  48. hakancalis

Olayda bu zaten o zamanki kuyrukların sebebi o yönetim değil teknolojinin kullanılabilir olmamasıydı.
  49. hakancalis

İstifa edince hiçbir şey değişmeyecek olması gereken erken seçime gidilmesi Erdoğan'ın da ülke menfaatlerini düşünüp adaylıktan çekilmesi olacaktır.
  50. hakancalis

Çankaya belediyesi çöpler bitti bu mudur yani? Çöp toplama işi ilçe yönetimine ait ancak yinede açıklayayım Temizlik görevlileri 6,750 TL maaşı beğenmiyormuş ve greve gitmişler sonrasında büyükşehir belediyesi hemen ekipleri yönlendirerek olayı çözdü ayrıca Ekrem İmamoğlu sıfır icraat demişsiniz...
  51. hakancalis

O yıllarda yine sağcı yönetim hakimdi yani bu suçunda CHP'ye yıkmazsınız umarım o zamanlar parada 6 sıfır vardı o altı sıfırı attık ama enflasyon ve kur karşısında çaktırmadan geri aldık.Kim geçsin demişsin başa şimdi bence şu düşünce yanlıştır Erdoğan yönetemiyor ama verecek adam yok CHP içinde...
  52. hakancalis

Şükür önemli ama bir yere kadar şükür et diyerekten ülke yönetilmez bu adamlar diş ile ekonomi ölçüyor. 1997 yılında yaklaşık 11 tane çeyrek altın alınıyordu şimdi ise 4 tane bile alınamıyor.
  53. hakancalis

TV kanallarının bir şeyi zapt ettiği yok şu an baktım çoğu kanala adamların gündemle alakası yok ben akşama kadar sosyal medya da bir sürü haber okuyorum bunların bir kısmı siyasi içerikli bir kısmı gündem ile ilgili ama gördüğüm haberlerin yalan olma ihtimali yok videolu ya da belgeli...
  54. hakancalis

Şu an uygulanan politikalar çok yanlış şu an muhtemel Cumhurbaşkanı adaylarından herhangi biri bile Erdoğan'dan iyi yönetir diye düşünüyorum.Ayrıca 60 yaşında ki adam daha çok şey görmüş ama yaşam tecrübesi ile siyasi görüş çok farklı şeyler yani şimdi ki gençler 60 yaşında ki insanlardan daha...
  55. hakancalis

Bunu bize önümüzdeki seçimler gösterecek Türkiye sadece senin sınıfından ibaret değil.
  56. hakancalis

Soru Macbook Termal bakım teknik servis ücret alır mı?

Cihazın garantisi bitmiştir büyük ihtimalle önce servisi arayıp sorun büyük ihtimalle ücret alırlar eğer ücret alıyorlarsa ve el yatkınlığınız varsa kendiniz yapabilirsiniz ama kendinize güvenmiyorsanız kesinlikle bir bilene yaptırın.
  57. hakancalis

Anladınız Z kuşağının AKP'ye vermeyeceğini seçim yaşını yükseltmeye çalışıyorsunuz.18 yaşında ki insan gayette kendi gelişimini tamamlamıştır kaldı ki oy kullanmak için ortaokul veya lise mezunu şartı getirilirse AKP'nin oyu büyük oranda düşer diye tahmin ediyorum.
  58. hakancalis

İstifa etmesi daha kötü olur en iyisi seçimle inmesi çünkü istifa ederse bir sürü komplo teorileri kurulacak vatan,din,millet derken yine AKP kazanacak ancak seçimle inerse Erdoğan devri kapanır kaldı ki AKP veya MHP içinde Erdoğan dışında yapabilecekleri aday yok Cumhur İttifak'ının...
  59. hakancalis

Yardım Whatsapp ta bildirimler messenger baloncuğu gibi çıkıyor

Ekran görüntüsü atabilir misiniz?
  60. hakancalis

Soru Ödeme sistemlerinde iban dönemi başlıyor siz ne düşünüyorsunuz?.

Ön ödemeli kart kullananlar için güzel bir uygulama ancak şöyle bir şey var şimdi ön ödemeli kartları genellikle banka hesabı açtıramayanlar yani 18 yaş altı kişiler kullanıyor acaba IBAN almak için 18 yaş sınırı gelir mi?
  61. hakancalis

Yardım Öğretmenim Sürekli Bana Karışıyor Ne Yapmalıyım?

Sende ona vur desem çok mu kaba olur acaba?
  62. hakancalis

Yardım İşlemci boşta 50-65 derece arası

Uzun vadede zararı olabilir ama 2-3 gün ise pek problem olmaz ancak bu 2-3 gün içersinde oyun oynamak,render almak gibi sistemi zorlayacak işlemler yapmanızı önermem.
  63. hakancalis

Soru Kasamın bir fanı arıza yaptı devre dışı bıraktım. Sorun olur mu?

Şu an arkada hangi programlar açık?
  64. hakancalis

İkisinin işlevi farklı arkadakiler sıcak havayı dışarı veriyor,üsttekiler ise soğutmaya yarıyor diye biliyorum ama emin değilim.
  65. hakancalis

Zarar göreceğini sanmıyorum sıcaklıkları ara sıra kontrol edip olumsuz bir durum var mı diye gözlemleyebilirsiniz.
  66. hakancalis

Soru Okul için MacBook Air/Pro alınır mı?

Güncel MacBook Air 8 GB ram alsanızda iş görebilir ama kullanacağınız programlar sistemi zorlayacak programlar ise 16 GB ram olanını tercih etmeniz daha iyi olur ayrıca eski MacBook modellerini önermiyorum o kadar eski modeller alacağınıza Windows laptoplar işinizi daha çok görür son olarak...
  67. hakancalis

Haber SON DAKİKA: Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk istifa etti!

"Al bir turda sen bin" Muhabbetine döndü.
  68. hakancalis

Soru Aldığı harçlıkla şimdiki den daha zengin olan 1980-1990 nesli burada mı?

Yıllar önce paradan sıfırları attık ama enflasyon ve kur karşısında çaktırmadan geri aldık sıfırları.
  69. hakancalis

Bir Afgan'ın 12 Temmuz'da Attığı Twit

Herkes sokağa çıkarız felan diyor da TSK arkamızda olmazsa asker ve halk arasında arbede çıkar sonra onuda darbe girişimi diye millete yuttururlar.
  70. hakancalis

Soru Bilgisayar Mühendisliği vs Endüstri Mühendisliği

Eğer bilgisayar ve yazılıma ilginiz varsa Endüstri mühendisliği isteklerinizi karşılamaz diye düşünüyorum.Yazılım ya da bilgisayar mühendisliği düşünebilirsiniz sıralamanız da gayet yeterli olduğu için yurt dışına gitmeniz pek zor olmaz.
  71. hakancalis

Elektrikli Araç Kullanıyor Musunuz?

Öyle düşünmemek lazım her araç farklı kesimlere hitap eder mesela şuan çoğu kişi İstanbul gibi büyük şehirlerde yaşıyor yani şarj istasyonu sorun olmaz ama eğer şarj istasyonu bulmakta zorluk çekiyorsa elektrikli araç tercih etmeyebilir ama şarjı o kadar sorun etmeyin eğer altyapı yeterli ise...
  72. hakancalis

800.000 TL arabaya verilmez bence.
  73. hakancalis

Pahalı değil aslında 20 ile 35 bin Euro arası satılıyor yani eğer diğer ülkeler kadar vergi alsaydık düz hesap 200 Bin TL olacaktı hadi buna bir araba parası kadar vergi daha eklesen 400 Bin TL olması lazım ama nasıl oluyorsa biz üretici firmadan çok daha fazla vergi alıyoruz.
  74. hakancalis

Keşke Türkiye'de daha da yaygınlaşsa ama gidipte bir Tesla almak istesen en düşüğü milyon TL'lerden başlıyor.
  75. hakancalis

Haber Orman yakmak için keşif yapan PKK'lılar yakalandı

Tam tersine ilgili kurumlar gereğini yapmaz ise konuşmak bize düşer.
  76. hakancalis

Bu da bir savaştır her ne kadar sınır dışında terör örgütleriyle mücadele konusunda başarılı olsak da sınır içinde de aynı şekilde olmalı tekrar söylüyorum bunu yapan örgüt eğer Türkiye içinde yapılanmadıysa Türkiye dışından gelen kişiler yapmış demektir burada ise düşünülmesi gereken bu örgüt...
  77. hakancalis

Soru Bilgisayar programcılığı okumalı mıyım?

Hiçbir şeyin garantisi yok ama yazılım çok iyi bir sektör belki Türkiye'de hak edilen maaş yeterli gelmeyebilir ama yurtdışında iş olanakları çok geniş ve yazılımda genellikle okul değil deneyim önemlidir ve diğer sektörlere nazaran deneyim için illa bir yerde çalışmanız gerekmez kendi başınıza...
  78. hakancalis

Soru Atatürkçü Veya Kemalist Gibi Davranan Ama Öyle Olmayan İnsanlar Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Bunun bir diğer versiyonu da din üzerinden insanların duygularını istismar edenlerdir.
  79. hakancalis

Haber Yurt genelinde elektrik kesintileri! İstanbul, Aydın, İzmir...

Mobil veride de yavaşlama meydana geldi.
  80. hakancalis

Haber Sosyal Medya Fenomenleri Dünya Ülkelerine Çağrı Yapıyor!

Arkadaşlar ülkenin durumu televizyondakiler gibi değil lütfen az sosyal medyadan da haberleri takip edin medya çoğu haberi yayınlamıyor ama her yer yanıyor daha dün TRT burada yangın söndürülüyor diye haber yaparken kadraja girmeyen bölümde orman cayır cayır yanıyordu ülke gerçekten zor bir...
  81. hakancalis

Haber Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan orman yangınlarıyla ilgili açıklama: Devlet vatandaşı için tüm imkanlarıyla seferber halde

Öncelikle helikopterimiz var diyenlere şunu söylemek istiyorum evet ikisininde kendisine göre avantajları var ancak ikisininde yangın söndürme videolarını izlerseniz helikopterin noktasal atış yaptığını bu sebeple genellikle soğutma çalışmalarında kullanıldığını uçağın ise daha geniş bir alana...
  82. hakancalis

Haber Erdoğan Marmaris'te vatandaşlara çay dağıttı

Dağıtan kadar toplayanlar da suçlu ben olsam tekrar kendisine fırlatırdım çayı.
  83. hakancalis

Soru Web uygulamaları için hangi JavaScript framework?

Bir kısmını evet yaparsın ama React ile state oluştururak kod fazlalıklarından kurtuluyorsunuz sitenizin açılış hızı büyük oranda yükseliyor yani kullanmasını bilirseniz sadece React değil birçok freamwork hem kolaylık hem ekstra özellik sağlar.
  84. hakancalis

Dediğiniz doğru React ile önyüz tasarlanıyor sizin konuda yazdıklarınız içinde gayet yeterli bir dil eğer verileri bir veritabanı gibi bir yerde depolamak isterseniz Rest API hakkında araştırma yapabilirsiniz.
  85. hakancalis

Freamwork olmadan da dediklerin mümkün ama işinin kolaylaşması açısından React,Vue.js veya AngularJS kullanabilirsin daha bir sürü freamwork var ama en popülerleri bunlar benim tercihim React olurdu.
  86. hakancalis

Anket Türkiye'de yangınların çıkmasını neye bağlıyorsunuz?

Sığınmacılarla pek alakası yok ama sorun yaratan sığınmacı adı altında ülkeye giren teröristler.
  87. hakancalis

Soru Port Açılmama Sorunu

192 ile başlayanlar genelde CGNAT havuzunda oluyor ama bilemiyorum dediğim gibi müşteri hizmetlerine sorarsanız yardımcı olurlar.
  88. hakancalis

Erdoğan konuşmayacak mı?

Oradaki vergiler gelir vergisi yani KDV, ÖTV vs. dahil değil.Ayrıca Almanya selden sonra ilk etapta yanlış hatırlamıyorsam 400 milyon Euro destek paketi açıkladı bizimkiler ne açıkladı acaba.
  89. hakancalis

Erdoğan konuşmayacak mı?

Şimdi de Mevlüt Çavuşoğlu: "Valiliğimiz (yangınlara yardım için) hesap açtı, halkımız cömerttir." demiş tam anlamıyla saçmalık zor zamanlarda devletin halka yardım etmesi gerekli iken halktan para istiyorlar belki dünyada en yüksek vergi alan ülkelerden biriyiz ama hâlâ birilerini doyuramıyoruz...
  90. hakancalis

Müşteri hizmetlerini arayıp bilgi alabirsin her şey doğru gözüküyor ama ararsan yardımcı olurlar. 1627641205 Birde şöyle bir şey buldum mantıklı görünüyor yani bir şekilde CGNAT havuzundan çıkmalısınız onuda müşteri hizmetlerini arayınca yapıyorlar diye biliyorum ama ücret alırlar mı bilemiyorum.
  91. hakancalis

Haber Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan orman yangınlarıyla ilgili açıklama: Devlet vatandaşı için tüm imkanlarıyla seferber halde

Afet bölgesine giden her bakan için bir uçak ayrılırken yangın için bu kadar az uçağın olması ironik.
  92. hakancalis

Soru Deep Web Ve Dark Web Tam Olarak Nedir?

Girdim ama öyle pek esprisi yok ilk girişlerimde istemediğim içeriklere denk geldim link yapısından sitenin içeriği anlaşılmadığı için ne çıkacağını bilemiyorsun.
  93. hakancalis

Soru Deep Web Ve Dark Web Tam Olarak Nedir?

Deep web normal tarayıcı ile girilemeyen sitelerdir diyebiliriz kısaca ama genelde bizim Tor Browser'le girdiğimiz çok yüzeysel oluyor Deep Web'den istersen silah,uyuşturucu,patlayıcı yapımı,cinsel içerikli fotoğraf ve videolar,pedofili gibi içeriklere ulaşabilirsin ama bu içeriklere ulaşmak...
  94. hakancalis

Neden Apple

Dediğim gibi Türkiye şartlarında günlük bir kullanıcının iPhone'ye para vermesi biraz saçma tamam kaliteli ama standart bir Android de benim işimi görüyor iPhone'de ama paran vardır o ayrı mesele.
  95. hakancalis

Olay sadece mülteci meselesi değil insanlar geliyor ama gelen kim bilmiyoruz çoğu kaçak geliyor çocuk,kadın yok çoğu potansiyel terörist benim değinmek istediğim nokta bu ülkeye giren çıkanın kim olduğu bilinmeli çoğu mülteci adı altında ülkemize teröristler giriyor.
  96. hakancalis

Söylemiyim söylemiyim diyorum da olmuyor biz sınır güvenliği derken boşuna demiyorduk olan yine ormanlarımıza,ciğerlerimize oluyor.
  97. hakancalis

Yardım Termal macun sürdüm fps düştüm

Eğer ısınma yoksa FPS düşüşün sebebi termal macun değildir ama bundan emin olmak için yük altında sıcaklık değerlerini atar mısınız?
  98. hakancalis

Yardım Termal macun sürdüm fps düştüm

Macunun markası nedir? Çok ya da az sürmüş olabilisiniz,işlemci,işlemci fanı vs. parçaları tam oturtmamış olabilirsiniz.
  99. hakancalis

Open Port Check Tool - Test Port Forwarding on Your Router bu siteye girip port number yazan yere açtığınız port numarasını girip kontrol eder misiniz?
  100. hakancalis

Haber Ciğerlerimiz Yanıyor!

İdamın günümüzde uygulanabilir olduğunu düşünmüyorum.Basit önlemlerle çözülür mesela o ateşin çocukları denen topluluk ülkeye nasıl girdi? Sınırdan gelen geçeni kontrol altına alırsak,ormanlara jandarma,korucu vs. güvenlik güçleri,kameralar yerleştirirsek,cam şişeden dolayı çıkan yangınları...
  101. hakancalis

Yardım Tiktok Abone Sitesi

Asla önermem önerenlerden de önermemelerini isterim şayet arkadaş dolandırılırsa,takipçiler geri düşerse sorumlusu bizler oluruz.
  102. hakancalis

Haber Ciğerlerimiz Yanıyor!

Helikopter derken sanırım uçakları kast ettiniz eğer öyleyse yardım felan yaptıkları yok bizim uçaklarımızın sayısı bir elin parmağını geçmediği için Rusya'dan 1,3 Milyon (TL mi Dolar mı emin değilim) karşılığında kiraladık.
  103. hakancalis

Yardım GitHub'dan İndirdiğim Uygulamanın Kurulumunu Nasıl Yaparım ?

Yanlış anlamadıysam uygulama terminale pixel halinde resim çizmeye yarıyor ve bunu sadece Linux'ta kullanabiliyorsunuz eğer Linux yüklü ise yardımcı olmaya çalışırım.
  104. hakancalis

Bolu belediye başkanı hakkında soruşturma başlatıldı

O gidenlere sor bakalım mülteci olarak mı gitmişler yoksa birsürü prosedürden geçerek mi gitmişler? Bizim ülkemize gelen kişilerin ne vasfı var ayrıca Almanya gibi ülkeler çalışacak işçi arıyor yani ihtiyaç var ve çalışan kişilerden rahatsız olan yok herkes kendi işinde hayatını yaşıyor.Bu...
  105. hakancalis

Gazi'ye hakaret: "Git, çalış."

O da doğruda çalışmanın zorluğunu bilmiyor Almanya da kazanıp burada 10 a katlayıp millete atarlanıyor.
  106. hakancalis

Gazi'ye hakaret: "Git, çalış."

Alman vatandaşlığı ona ödül olur aksine pasaportunu iptal etmek lazım otursun kendi ülkesinde yaşasın.
  107. hakancalis

Bayram tatiline giden suriyelilerin valizleri Türk askerine taşıttırılmış

Gerekirse evet savaş durumu var sen niye çocuk yapıyorsun çocuğun suçu ne sonra göndermeye çalışınca çoluğumuz var çocuğumuz var yapma bana mı sordun yaparken? Ama ben çocuk yapmalarının sebebinin bilinçsizliğin yanında para için olduğunu düşünüyorum yani şöyle AB tarafından sağlanan parayla...
  108. hakancalis

Suriyeliler'e vergi affı var diyen kim? Ya ben gözden kaçırdım ya da sende sıkıntı var.
  109. hakancalis

Şimdi siyasete giriyor gibi olacak ama zamanında ülkeye almasalardı böyle bir derdimiz olamayacaktı yani ben gitsinler istiyorum ama adam akıllı çözüm önerisi yok olsada uygulayacak adam yok önce Türkiye'nin mültecilerin sorun olduğunu ve gitmeleri gerektiğini anlamaları lazım sonunda ise bir...
  110. hakancalis

O da çok ayrı bir mesele sen savaştan kaçıp gelmişsin ne demeye çocuk yapıyorsun zaten olaylar başlayalı 10 yıl olmuş çocuk yapmasalar zaten Suriyeli çocuk sayısı çok az olacaktı ama bilinçsizlik işte.
  111. hakancalis

Bu çözülemeyecek bir mesele değil ki bu kadar ülke var neden çoğu Türkiye'ye geliyor açıkçası ben mülteci olsam öncelikle kendi kökenimden olan ülkelere giderdim ama diğer ülkeler de kendi ülkesini düşünüp çok az sayıda mülteci alıyor ama Türkiye sanırım bunu akıl edemiyor ya da etmek istemiyor.
  112. hakancalis

O da işin başka kötü yanı işsizliğin artmasındaki sebeplerden biriside bu şimdi Türk genci gidiyor sanayiye iş istiyor asgari ücret veriyorlar o da haklı olarak parayı yetersiz görüp istemiyor sonra bir Suriyeli geliyor ne iş olsa yaparım abi ayaklarında asgari ücretin yarı parasına sigortasız...
  113. hakancalis

Hocam sorunda bu zaten adamlar her türlü ölecek diyorsunda Suriye'nin birçok yerinde gerçekten savaş yok İstanbul nasılsa Suriye'nin büyük çoğunluğu da öyle geri kalan kısımdakiler ölmüyor ama bize gelen mülteciler ölüyor. Zaten savaşta tek bir örgütle savaşmazsın birçok savaşta birden fazla...
  114. hakancalis

Almanya öyle her önüne geleni almıyor 50 tane belge istiyor öyle her önüne geleni alsa emin ol Türkiye de genç kalmaz.Yani Almanya'ya gidenlerin bir vasfı oluyor ama yinede taşkınlık çıkartan elbette çıkacaktır ama bunun sorumlusu kişinin kendisidir.Ancak bu olayda durum farklı ülkeye mülteci...
  115. hakancalis

Süleyman Soylu'nun Kuzeni Sgk'ya 15 Tl'lik Ürünü 1000 Tl'ye Satmış!

Mahkemeye neden gidilmediğini bilmiyorum belki gidilmiştir habere erişim engeli getirildiği için bilemiyorum.Kimin yaptığının ne önemi var sonuçta zarara uğrayan devletin bir kurumu oluyor devletin zarara uğraması vatandaşın,senin,benim zarara uğramam demek.
  116. hakancalis

O zaman yayınlamasınlar faturayı iddia havada kalsın sesimizi çıkartmayalım soysunlar devleti öyle şey mi olur?
  117. hakancalis

Çok yazık ettiler ülkeye fotoğrafta göründüğü gibi o kadar ülke varken neden Türkiye! Kimse o kadar ülke varken o ülkeleri es geçip Türkiye'ye gelmez ama bunlar geliyor çok garip.
  118. hakancalis

Zaten din kardeşimiz diye diye başımıza çıktılar ama bilmiyorlarki devletin dini yoktur.Farkettiyseniz son zamanlarda mülteciler tarafından taciz,tecavüz,gasp,kavga,dövüş vs. olaylar arttı son bir haftada benim duyduğum en az 5-6 tane Afgan olay çıkarttı
  119. hakancalis

Bana saçma geliyor savaş var diye başka ülkeye gidiyorsun ama bayramda kendi ülkene tatile gidiyorsun anlamıyorum ne oluyor bayramda savaşa ara mı veriyorlar?
  120. hakancalis

Adam kanıtları sunmuş siz hâlâ kanıt kanıt diye bağırıyorsunuz.Belge varya işte :D şirkette çağıracağına sanal ortamda yayınlasa faturaları olay çözülecek ama kimse yanaşmıyor.
  121. hakancalis

Olayı başka yerlere çekip duruyorsunuz adam belgeleriyle göstermiş her şeyi, şirketin yapması gereken faturaları gösterip böyle bir şeyin olmadığını kanıtlamak ama şirketten ses yok.Ayrıca Meral Akşener'in kan bağı olan bir kişi yapsaydı ve belgelerde açıkça ortada olsaydı emin ol kimseyi...
  122. hakancalis

Soru Bionluk Iban Ekleme

Yetenekli Freelancer Platformu bu linkte az aşağıya indiğiniz zaman şöyle bir kısım var; Yani kullanamazsınız.
  123. hakancalis

Soru İnternetten Tanıştığın Kızla Buluşmak ?

Yanlış anlamadıysam ilk kez buluşacaksınız eğer öyleyse Açıkçası bu kısım beni biraz rahatsız etti ilk görüşmede niyetiniz böyle kötü olursa kusura bakmayın ama çok sıkıntı çıkar.
  124. hakancalis

Rehber Türknet Gigafibere Geçtim!

Ona mı takıldın gerçekten alacak işte.Ne kadar ödüyorsun acaba?
  125. hakancalis

Rehber Türknet Gigafibere Geçtim!

Olayı anlamadın galiba sen 50 mbps alıyorsun ama büyük ihtimal 120 TL felan ödüyorsun konu sahibi ise 99 TL'ye altyapısının desteklediği maksimum hızı alıyor
  126. hakancalis

Yardım Hp Laptop Isınınca Kapanıyor

Yük altında yani bilgisayarı zorlayacak işler yapmak oyun oynamak,render almak vs. istemiştim ama gerek kalmadı boşta bile öyleyse yük altında denemeye gerek yok.Eğer bilinmeyen bir marka macun sürdüyseniz ya da sürerken hava boşluğu bıraktıysanız veya çok sürdüyseniz bundan kaynaklı olabilir ya...
  127. hakancalis

Yardım Hp Laptop Isınınca Kapanıyor

Termal jel derken termal macunu kast ettiniz sanırım hangi marka termal macun kullandınız ayrıca sıcaklıklar yüksek demişsiniz ama sıcaklıklar kaç derece Aida 64 Extreme ile yük altındaki fotoğrafları paylaşır mısınız?
  128. hakancalis

Soru I5 10400F 80°C Derece Zarar Verir Mi

Çok yüksek değil ama 85'i geçerse sıkıntı olur.
  129. hakancalis

Öneri Dergim İçin Site Önerisi

Site size özel mi olacak yoksa bir sosyal medya sitesi gibi bir sitede mi paylaşılacak?
  130. hakancalis

Soru 100.000 Tl'ye Hangi Araba?

100 bin TL'ye güzel araba yok olanlarda hurda sayılır onlara bineceğime motorsiklete binerim daha iyi ama tercih tabii ki
  131. hakancalis

Yardım Youtube Premium Ödemeyi Reddediyor

Evet
  132. hakancalis

Soru 600.000 Tl Bütçe Ile Ne Iş Yapılır? Ne Tavsiye Edersiniz?

Üniversite okudunuz mu? Okuduysanız hangi üniversite?
  133. hakancalis

Evet dediğim gibi çoğu paylaşılmadan bloke ediliyor.
  134. hakancalis

O da doğru ama çoğuna zaten banka tarafından bloke geldiği için sonuç olarak yine kullanılmıyor
  135. hakancalis

Bana niye kızgın atıyorsunuz :D. Ben mi alıyorum sanki parayı dedim ya geri iade ediyor diye insanlar internetten bulduğu CC (Çalıntı kredi kartlarını) kullanmasınlar diye yapılan gayet mantıklı bir uygulama.
  136. hakancalis

Hepsiburada Trendyol'a Rakip Olabilir Mi?

Bana çok farketmiyor hangi ürün ucuz,kaliteli ve güvenlirse ondan alıyorum
  137. hakancalis

Kartın içinde bakiye olması lazım diye biliyorum.Miktarı bilmiyorum ama kartı doğrulamak için belirli bir miktar para çekip geri iade ediyor bu ücret de en fazla 3 TL felandı.
  138. hakancalis

Yardım Yurtdışına Bisiklet Satacağım Dolandırılma Ihtimalim Nedir?

Önce ödemeyi alırsanız ya da Sahibinden üzerinden Param Güvende ile ödeme alırsanız bir sorun olmaz diye düşünüyorum.
  139. hakancalis

Soru Youtube Premium Tavsie Edermisiniz

Bencede almalısın öğrenciysen 10 TL gibi bir fiyata geliyor Papara ile de alırsan bunda geçerli mi bilmiyorum ama yarı fiyatına denk gelir 5 TL'ye kesinlikle değer.
  140. hakancalis

Sizce Erken Seçim Olur Mu? Olursa Hangi Muhtemel Adaylara Oy Verirsiniz?

Ben zaten Kemal Kılıçdaroğlu'nun aday olmasını istemiyorum ki Mansur Yavaş ya da Ekrem İmamoğlu olabilir Mansur Yavaş'ı aday yaparlarsa büyük ihtimal kazanırlar zaten.Ama maalesef ben Ekrem İmamoğlu'nu aday yaparlar diye düşünüyorum
  141. hakancalis

Bakın gerçekten 20 yıldır ileriye giden adam akıllı bir şey yok alım gücü gitgide düşüyor doğru politikalar ile her şey elbette düzelir bir anda hiçbir şey olmaz tabii ki.Ancak bir çok genç hayatında AKP'den başka iktidar görmedi bir kişi ülkeyi yönetir ama zamanı geldiğinde koltuğunu devreder...
  142. hakancalis

Soru Macbook Pro M1

Buradan gerekli bilgiye ulaşabilirsiniz. https://support.apple.com/tr-tr/HT201165
  143. hakancalis

40% ile olunmuyor ama hedef zaten ilk turda değil 2.turda kazanmak.O yüzden ilk amaç Cumhur İttifakı'nın oyunu 50% altına çekmek.
  144. hakancalis

Bana Matematik çalış diyeceğine az biraz Türkçe çalış derim hadi noktalama işaretlerini felan geçtim insan kelimelerin hepsini mi yanlış yazar? ???
  145. hakancalis

Ne yani illa Kemal Kılıçdaroğlu'nun mu çıkması lazım açıklama için böyle olayların hepsinde RTE mi çıkıp cevap veriyor? Hayır! Nedeni ise parti genel başkanları bu toplara girmezler partideki yetkililer gerekli açıklamayı yapar ki yaptı zaten.Gündemimizde böyle bir şey yok diye geçiştirmiş...
  146. hakancalis

Şirin gözükmüş vs. alakası yok ki sonuçta resmiyette CHP HDP ittifakı var mı yok mu? Ona bak ayrıca Kemal Kılıçdaroğlu'nun kimseyi kandırdığı yok Partili Cumhurbaşkanlığının kalkması için gerekenler yapılır kabul edilmezse de bir yol bulunur olmazsa da yapacak bir şey yok Kemal Kılıçdaroğlu...
  147. hakancalis

Onu söyleyen Dursun Çiçek, eski milletvekili neden ciddiye alıyorsun ki adam ilişiğini kesmiş partiden bende AKP deki eski kişilerin laflarını dökeyim o zaman öyle saçma şey mi olur? Osman Öcalan'ı TRT'ye çıkartırken açıklama olarakta TRT'ye değil TRT Kürdi'ye çıkarıldı diyerek pişkinlik...
  148. hakancalis

HDP'den birisi olabilir mi? :):):) Bak şimdi Türkiyede 2 tane ittifak var bunlar; 1.Cumhur İttifakı, 2.Millet İttifakı 1.Maddeyi inceleyelim, Cumhur İttifakı: İttifaktaki partiler; Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP), Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) 2.Maddeyi inceleyim, Millet İttifakı...
  149. hakancalis

Yapabileceğini düşünmüyorum açıkçası olmasınıda istemem eğer Meral Akşener aday olursa sadece kendi kesiminden oy alır ancak Mansur Yavaş ya da Ekrem İmamoğlu olursa diğer kesimlerdende oy alır diye düşünüyorum özellikle Mansur Yavaş'ın aday olması ve ülkücü olması diğer kesimlerden oy alma...
  150. hakancalis

Kemal Kılıçdaroğlunu boşver Mansur Yavaş ya da Ekrem İmamoğlu olabilir onlarda bu potansiyelin olduğunu düşünüyorum ikisinden biri aday olursa Kemal Kılıçdaroğlunun pek bir önemi kalmaz zaten.
  151. hakancalis

İyide belge var zaten top şimdi firmada o savunmasını yapacak faturaları gösterecek eğer haklıysa kendini aklayacak
  152. hakancalis

Bende takip ediyorum gelişmeleri benim gözümde tüm siyasetçiler AKP,CHP farketmeksizin potansiyel yalancıdır kim ispat edebilecek bekliyorum birinde belge var ama eksik diğerinde belge yok laf var göreceğiz. 1626535250 Murat Emir şirket tarafından iddianın yalanlanması üzerine cevap gecikmedi;
  153. hakancalis

Süleyman Soylu'nun kuzeni Mehmet Soylu'nun yönetim kurulunda bulunduğu söylenen RD GLOBAL / İNMAVED adlı şirketin ÜTS yani ülkemizdeki tıbbi ürünlerin ithalat ve ihracat kayıtlarına ulaşabildiğimiz sağlık bakanlığının üstlendiği sistemden sorgulama yaptığımızda kayıtlara ulaşabiliyoruz. Sonuçta...
  154. hakancalis

Öneri Arayüz Tasarımı Için Öneriler

Site güzel ama PageSpeed değeri yerlerde böyle orta çaplı bir sitede böylesine optimizasyon sorunlarının olması çok sıkıntılı.Hepsiburada,Trendyol gibi büyük sitelerin bile değeri bu kadar düşük değil.
  155. hakancalis

Soru Web Sitesini Her Ülke Diline Uygun Ayarlamak

Öncelikle siteye çoklu dil desteği eklemelisiniz bunun için Google'nin önerisi her dil için özel URL veya alt alan adı oluşturmak mesela ingilizce dili için siteadi.com?dil=en yada en.siteadi.com şeklinde olmalıdır daha sonrasında ise Google zaten kullanıcılara otomatik olarak sitenizi...
  156. hakancalis

Murat Emir Twitter'den yaptığı paylaşımda "Süleyman Soylu'nun kuzeni 15 TL'lik ürünü SGK'ya 1000 TL'ye mâl etmiş" iddiasına bulundu.Tweet'e ek olarak fotoğraflarla delil sunuldu.Aradan çok geçmeden haberlere erişim engeli getirildi.Ayrıca konuyka ilgili olarak Twitter de SGK'ya etikteti TT oldu...
  157. hakancalis

Para değil alım gücü istiyoruz markete gittiğimizde dert etmeden istediğimizi almak istiyoruz,geleceğimiz için güvence istiyoruz,ay sonunda ne yapcağız diye düşünmemek istiyoruz,yaşıtlarımız gibi teknolojik aletleri kolayca almak istiyoruz,dünyayı ülkemizi gezmek istiyoruz,bir yerden bir yere...
  158. hakancalis

Lan olum sabah sabah ne güldüm :D:D:D dediğimi nerelere çekmişin üstüne birde beni din düşmanı ilan etmişsin arkadaşım okuduğunu anlamıyor musun?Ben diyorum ki zaten öyle her yerde Halk ekmek yok koymuşken herkese verinde millet yürümesin siz dediğimi nerelere çekmişsiniz
  159. hakancalis

Olaydan sonra Grup Başkanvekili Engin Özkoç açıklama yaptı zaten gündemde böyle bir şey yok diye hemen atlıyorsunuz olaya.22 Milyar az para değil ama insanlar bayramda kurban kesmek istiyor çoğu eve zaten bayramdan bayrama et giriyor onada izin vermiyorsunuz.Halk ekmekte ise HDP ve CHP'lilere...
  160. hakancalis

Ben HDP'li seçmenler hakkında konuşmadım.HDP terör yuvası diyen siz terör yuvasından eleman alan yine siz neymiş istifa etmiş ona bakarsan HDP'ye bakanlık sözü verecek diye naralar attığınız Dursun Çiçek de eski İstanbul Milletvekili yani pek ciddiye almayın derim.Ayrıca emekliye yılda ödenen...
  161. hakancalis

Mesele bu değil ki gerçek yüzüymüş felan filan koskoca devlet yıllardır içerideki Feto yapılandırmasını göremedi mi? Arkasında birileri olmadan devlet içinde böyle bir yapılanmanın olabileceğini mi sanıyorsun bu öyle bir yapılanma ki günümüzde bile temizlenebilmiş değil.HDP'li konusuna gelince...
  162. hakancalis

Arkadaşım burası Türkiye! Ne Osmanlısından bahsediyorsun unutmaki çok uluslu devletler yıkılmaya mahkumdur Osmanlının yıkılış sebeplerinden biriside çok uluslu olmasıdır.Ayrıca bu ırkçılık değil onlar ülkeye "mülteci" statüsünde giriyor ise yeri mülteci kampıdır plajlar,sokaklar değil!
  163. hakancalis

Ben zaten tüm yardımlar devletin kasasından çıkıyor demedim ki :D ? Diyorum ki mülteci kamplarında yaşasınlar AB tarafından sağlanan kaynaklada bakılsın ancak bu da bir yere kadar siz sanıyorsunuz ki Suriyeliler sadece ekonomik yönden zarar veriyor unutmayın ki Araplar Türklerin başına her zaman...
  164. hakancalis

Devletin dini yokur öğrenemediniz gitti yardım yapılsın ben yapılmasın demiyorum ama 10 yıl boyunca kimse kimseye karşılıksız yardım yapmaz onları yüzünden ülkemiz gençleri işsiz kalıyor,her gün taciz tecavüz haberleri geliyor ülkenin iç huzuru bozuluyor yarın bir gün Kilisi,Hatayı isteyecekler...
  165. hakancalis

Elimden gelse kovalardımda neyse neden bu kadar mültecileri seviyorsunuz anlamıyorum onların sana bana 10 yıldır ne katkısı var aslında hepimiz vergilerimizle Suriyelileri besliyoruz o da ayrı mesele.
  166. hakancalis

Şahit olmadın mı? :D "Suriyeliler bayram tatili" diye bir arat bakalım var mıymış yokmuymuş? Dediğim olay şu madem savaş var nasıl tatile gidiyorlar ben anlamıyorum.Mülteciye karşı değilsen alıp evinde besleyebilirsin yarın bir gün akrabana tecavüz vs. ederlerse hâlâ aynı şeyi savunur musun...
  167. hakancalis

Öncelikle mevcut ikramiye bir bayram 1100 TL, yıl içinde toplam 2200 TL,CHP tarafından sunulan önerge ise bunun bir bayramda 2000 TL olmasıydı.Ülkeye sorgusuz sualsiz kimse alınmıyor demişsin daha birkaç gün önce binlerce Afgan uyruklu mültecilerin (sözde mülteci hepsi eli silah tutabilecek...
  168. hakancalis

Ne yani yaşlı ve uzun süredir iktidarda diye ona mı oy verelim? Şov dışında bir şey yapmıyor dediğin belediyelerin çoğu halka devletten daha çok yardım ediyor.RTE dışında pek güvenim yok demişsin diğerlerinin ne yanlışını gördün acaba.Fetullah Gülen ile yan yana gezip hoca efendi diye elini...
  169. hakancalis

Soru Garanti Bankasında Hesap Açabilir Miyim?

Akbankta olduğu gibi Ziraat Bankasında da kesinti olduğu söyleniyor an itibari ile Twitter'de bu konu hakkında yaklaşık 10.000 Tweet atılmış durumda.
  170. hakancalis

Öneri Keşke Kupon Sistemi Türkiyeye Geri Gelse

Düşük bütçeli ev dizmişsiniz :)
  171. hakancalis

Yardım Eve Sürekli Sivrisinek Giriyor Napıcam??

Nerede oturuyorsunuz? Bulunduğunuz yerin belediyesi ile iletişime geçerek ilaçlanmasını isteyebilirsiniz.
  172. hakancalis

Araştırdığıma göre veritabanını güncellerken bir sorun oluşmuş ancak dediğiniz gibi tabi ki tek bir bankayla çalışılmamalı.
  173. hakancalis

Bir süre kesinti oldu ama herhangi bir veri ihlali yaşanmadı yani çok sıkıntı olmaz diyebilirim ancak yine de alternatifleri kullanılabilir.
  174. hakancalis

Akbank olabilir.
  175. hakancalis

Soru M1 Mac`e Linux Kurmak

Ben kurulmaması taraftarıyım.Sonuçta o bilgisayarın donanımları MacOs için optimize edilmiş siz buna başka bir işletim sistemi kurmanız halinde optimizasyon sorunları çıkacaktır.Bu durumdan ötürü performans kayıpları,sıcaklık artışları gibi durumlar ortaya çıkacaktır.Zaten bence MacOs gayet...
  176. hakancalis

Soru 2 Yıldır Termal Macun Değiştirmedim :D

Sıcaklıklar yüksekse değiştirebilirsiniz.Ancak tecrübeniz yoksa en yakın teknik serviste de işinizi görebilirsiniz termal macun olarak şunları öneririm Artic MX-4, Cooler Master MasterGel Pro, Thermal Grizzly Hydrounaut
  177. hakancalis

Soru Yazılım Öğrenmek Istiyorum

Hayatta olduğu gibi yazılımda da öğrenmenin sınırı yoktur ben de birkaç dil biliyorum birçoğun da çok ileri seviyelere geldim ancak hâlâ öğrenmem gereken bir çok şey var.Ama genelde çoğu dilin temellerini öğrenmen 1-3 ay arasında değişir diyebilirim.
  178. hakancalis

Soru İngilizcenin Yanında Hangi Dili Öğrenmem Mantıklı?

Sadece İngilizce bile yeterli aslında ama ihtiyaca göre Almanca da olabilir.
  179. hakancalis

Ailem banka gibi davranıyor

Freelance ne iş yaparak o kadar kazandınız acaba?
  180. hakancalis

Anket 2001 Krizi Vs 2021 Krizi? Hangisi Daha Yıkıcı

Şuan itibari ile TL'nin Reel değeri tüm zamanların en düşük değerini gördü hatta ve hatta 2001 krizinin bile altına indi.
  181. hakancalis

Anket Kaç Liraya Logo Yaptırırsınız

50 TL felan diyenler ciddi mi? İnsanlar bu işten geçimini sağlıyor belki günlerce onu tasarlayıp 50 TL'mi alacak? Bu kadar ölücü olmayın.Ancak daha yüksek fiyatları hakedebilmek için de tasarımcının işini iyi yapması lazım.
  182. hakancalis

Haber Mehmet Aydın'ın Papara Kart Açıklaması

Papara'nın bu amaçla kullanıldığını bilmeyen kişi sayısı azdır bence.Sadece bunda değil daha birçok dolandırıcılık,kara para aklama ve kripto işlerinde kullanılıyor.
  183. hakancalis

Soru Silinsin

İş ararken bir yandanda Freelance olarak çalışmanı öneririm ingilizcem A2 seviyesinde demişsin çalışmak için yeterli Fiverr,Upwork gibi yabancı Freelance sitelerde döviz kazanarak paranı katlamış olursun ilk başlarda belki pek iş gelmez ama zamanla gelişirsin.Bunun yanı sıra LinkedIn de ki iş...
  184. hakancalis

Haber Konu

Yaşlılar olayı anlamıyor şu anki dönemi hâlâ 2.Dünya savaşının sonu sanıyor.Ancak teknoloji çok gelişti telefonsuz olmuyor kimse çıkıpta 3000 TL'lik telefonu var felan demesin öyle diyeceğinize bu telefonlar neden 3000 TL diye bir sorgulasın
  185. hakancalis

Öneri Max. 2000 Tl Telefon

2.El düşünür müsünüz?
  186. hakancalis

Soru Sürat Kargo Rezaleti

Eğer siparişi vereli bir haftadan fazla olmadıysa bence çok takmayın eğer şube çok yakın diyorsanız beklemeden gidip teslim alabilirsiniz
  187. hakancalis

Soru 18 Yaş Altında Kripto Para Yatırımı Yapmak?

Eğer kendi adına bir banka hesabın varsa da yapabilirsin benim arkadaş öyle yapıyor.
  188. hakancalis

Soru 18 Yaş Altında Kripto Para Yatırımı Yapmak?

Anne ya da babanın adına yap bir şekilde kendi adına yapsan bile bozduruken felan sorun çıkabilir.
  189. hakancalis

Soru 4 Sene Çalışırsam Tıp Tutarmi

O da olabilir çünkü İmamhatip Liselerinde arapçaydı felan derken diğerlerine yetişmen zor olur.Ancak sen çalışırsan lisenin pek bir önemi kalmıyor.
  190. hakancalis

Soru 4 Sene Çalışırsam Tıp Tutarmi

İmamhatipe gitmeni önermem nedeni ise eğitimi din odaklı olduğu için diğerlerine vakit ayıramayabilirsin
  191. hakancalis

Rehber Kanal Istanbulu Tartışalım

İroni yapmış büyük ihtimal çünkü onun photoshop oluğunu anlamamak için kör olmak lazım
  192. hakancalis

Uzatmanın anlamı yok.Kanal İstanbul ile ilgili tartışacak varsa fikirlere açığım
  193. hakancalis

Sen boğazlar hakkında yanlış bilgi vermişim onu eleştirdim.Şimdi de çıkıp çadır madır diyorsun ne alakası var.
  194. hakancalis

Türk Lirası Çöktü! Ne Yapmalıyız?

Kapanınca CHP'yi neyle suçlayacaksınız acaba gerçi kapatmak çözüm değil yenisi açılır ama
  195. hakancalis

Allah aşkına bir kere gidipte Lozan Antlaşması'nı okudun mu?Kaçıncı maddeymiş gemilerin bedava geçmesini sağlayan madde.
  196. hakancalis

HDP terörist değil ki resmi olarak siyasi parti içindeki insanlar teröre destek veriyor her zaman söylüyorum terörist ise kapansın diyorum ama yok bir ne zaman bir şey olsa HDP, kapatın kardeşim terörist ise, yıllardır ağlayıp durmayın ayrıca say ilkeleri desem sayamayacak adam buradan klavye...
  197. hakancalis

Bir de bize diyorsunuz SIĞ diye, ücret alıyoruz tabii.Ancak yeterli mi hayır nedeni ise 1980'li yıllarda uygulanan yanlış politikalar.
  198. hakancalis

Gemiler boğazdan ücretsiz mi geçiyor? :D
  199. hakancalis

CHP mı HDP yanlısı :) daha dün HDP İstanbul milletvekili Erdoğan adım atarsa tabii ki tekrar AKP ile uzlaşırız dedi aynısı muhalafete olsa demek ki CHP ile HDP arasında bir bağ varda birleşmek istiyorlar diye kıyameti koparırdınız
  200. hakancalis

Öyle ama israf çok 2021 yılı itibariyle Diyanetin bütçesi 7 bakanlık ve 12 başkanlığın bütçesini geride bıraktı yani diğer bakanlıklara daha az bütçe ayrılırken diyanete bu kadar bütçe ayrılmasının sebebi nedir tamam bende din düşmanı değilim ama teknoloji,sanat,üretim ve eğitim gibi dallara...
  201. hakancalis

Direkt isim ya da parti desenize hatırlıyorum o olayları ama sizde olayın önünü arkasını bilmeden konuşuyorsunuz orada diyor ki İnanç İşleri Başkanlığı'nı kuracağız nedeni ise müslüman olmayanlara din dersi dayatılmasını gösteriyor ha bana sorarsanız destekliyormuyum hayır ama bir yere kadar...
  202. hakancalis

Ne yani önüne arkasına baktıkta ne oldu sanki gene elinde kuran propaganda yapıyor şu diyaneti kapatacağız olayınada bir kaynak atarsanız bakayım araştırdım ama bulamadım
  203. hakancalis

Soru Forzo Horizon Hatası

İşletim sisteminiz nedir? Varsa driverleri,oyunu ve işletim sistemi güncellemelerini yaptınız mı?
  204. hakancalis

Şunu bırakayım ayrıca insanların müslüman olmaması sizi neden rahatsız ediyor ki he ama size dininize hakaret ederler o başka ama müslüman olmayan kişiyede karışamazsınız
  205. hakancalis

Haber Devlet Bahçeli Yks Ile İlgili Açıklamada Bulundu!!!

Sınavın kaldırılması saçma olur zaten milyonlarca üniversite mezunu işsiz varken üstüne bir de kaldırılırsa işler iyice rayından çıkar.Bence yapılması gereken düşük puanlı,niteliksiz üniversitelerin özelleştirilmesi sebebi ise insanların kolayca saçma bir üniversiteyi kazanıp sonucunda ise...
  206. hakancalis

Kanalın yapılmasını neden istediğiniz belli oldu desenize :)
  207. hakancalis

Antlaşmaya göre dinlemek zorundalar Montrö gider yenisi gelir senin mantığına göre yeni bir antlaşmada yapmayalım zaten bizi kim takar değil mi?
  208. hakancalis

Soru Yurtdışından Ürün Aldım Evde Olmayacağım

O kadar bekleteceklerini sanmıyorum iadeye verebilirler
  209. hakancalis

O zamanın şartları onu gerektiriyordu demek ki o olmasa savaş durumunda bizim boğazımızdan savaş gemileri rahatça geçebilecekti ama kötü yanlarıda var
  210. hakancalis

Yardım Tk Domain Satın Aldim Ama Ücretsiz Hosting Lazım

Kusura bakmayın bilmiyordum daha önce kullanmıştım bende ama artık önermem
  211. hakancalis

Yardım Tk Domain Satın Aldim Ama Ücretsiz Hosting Lazım

https://www.poyrazhosting.com.tr/ buradan bir aylık alabilirsiniz
  212. hakancalis

LGBT ye Bakış Açınız Nasıl?

Desteklemem ama bence herkes saygı duymak zorundandır ancak saygıda bir yere kadar çıkıpta sokakta ailelerin önünde kim olursa olsun saçma sapan hareketler yaparsa iş değişir
  213. hakancalis

Montröye göre biz savaş durumu olmadan boğazları kapatamayız. İlgili madde Kaynak
  214. hakancalis

Sahibinden Gameworld Güvenilir Mi?

Hesabınızın ilk mesajı bu olması bana garip geldi.
  215. hakancalis

Duyuru Benim Sitem Hakkında Düşünceleriniz Nedir?

Firmayla bir ilgim yok sorumlusu ben değilim sadece site de kullanılan hosting şirketini bil diye söyledim.Plesk ise bence gayet güzel Nodejs ve PHP uygulamalarını kullanabiliyorsun ayrıca PHP composer ve NPM ile yükleme yapmakta mümkün.
  216. hakancalis

Biliyorum öyle olduğunu eğer hosting arıyorsanız aylık 25-30 TL'ye VDS alıp ona Plesk panel kurmak çok performanslı oluyor ben öyle kullanıyorum 1624893463 Whois kayıtlarında FiBu Hosting - Web Hosting, Domain, Sunucu, Alan Adı Tescil, VDS, Yazılım olarak gözüküyor @Senior_53
  217. hakancalis

Wordpress ile yapılmış diyor büyük ihtimal Wordpress sunucularını kullanıyor
  218. hakancalis

Araya katarı vs. sokarak konuyu dağıtan bence sensin ama sen bilirsin ?
  219. hakancalis

Bende onu diyorum zaten Montrönün kötü yanları da var ama düzeltilmesi mümkün değil olurda yeniden imzalanmaya kalkarsa Türkiye boğazda az da olsa egemenliğini kaybedecek montröden daha iyi bir antlaşma ki olana kadar mevcut hükümet bunu yapamaz biz montröye bağlı kalmalıyız
  220. hakancalis

Çıkıpta 100 yıl öncesindeki gemi trafiğinimi söylüyorsun :) 100 yıl önce 1.dünya savaşının sonlarıydı neyin ticareti bu. Buradan neden yapılmaması gerektiğini öğrenebilirsiniz. https://kanal.istanbul/aklima-takilanlar/ 1624826968 Ayrıca sen o zamanlarda Atatürk'ün çabasıyla zar zor imzalanan...
  221. hakancalis

Yapılacak kanalın Sazlıdere Barajını ortadan tamamen kaldıracğı ÇED raporunda açıkça belirtiliyor ayrıca İstanbulunun su ihtiyacının %29'unu karşılayan Terkos Gölünün de bir kısmı kuruyacak kalan kısmı ise kanal suyu ile birlikte tuzlanacak tuzlanma olmasa dahi hafriyat atıkları ile içilmeyecek...
  222. hakancalis

Sen kanalın etrafına insanların yerleşebileceğini mi sanıyorsun? Yarısı Katara parsellendi bile hadi onlar olmasa milyonluk evlerde kim oturabilecek
  223. hakancalis

Bak yine aynı şeyi yapıyorsun diğerlerini boş ver tamam hadi hepsinde muhalefet haksız olsun sen konuyla ilgilen konu sahibi de yazmış kocaman KONUYU BAŞKA YERLERE ÇEKMEDEN diye.
  224. hakancalis

Siz bu kafayla hiçbir yere varamazsınız biz size sebeplerini sunuyoruz siz CHP yapmayın diyorsa yapalım kafasındasınız yok HDP'ymiş felan bunların Kanal İstanbulla alakası yok ne zaman başınız sıkışsa HDP ye sarılıyorunuz kapansa tutunacak dalınız kalmayacak.Adam gibi çıkıp deseniz ki Kanal...
  225. hakancalis

Paylaştığın fotoğraf mizah sayfalarında geziyor orada yazanın mizah olduğunu anlamayacak kadar acizsiniz ayrıca 1.maddeyi açıklıyayım orada denilmek istenen büyük bir deprem olması durumunda insanların yakınlarının yanına ambulans,itfaiye gibi ekiplerin mecburen köprüyü kullanmak zorunda kalması...
  226. hakancalis

Soru Youtube Kanalım Büyümüyor ?

Kanalınıza baktım 6 video var 90 abone var bence içerik sayısına göre gayet iyi bir sayı tabi bot değilse.
  227. hakancalis

Rus Turistler Geliyor

Yine de geçerli bir savuma değil
  228. hakancalis

Rus Turistler Geliyor

1 Rus Rublesi 0.12 TL pek bir değer katacağını sanmıyorum
  229. hakancalis

Haber Yerli Aşının Adı Belli Oldu!!

Adına çok takılmayın bence içeriği ve etkisi önemli yoksa alan kişiler ve vurulanlar adına bakmıyor ama gene de daha güzel bir isim bulunabilirdi.
  230. hakancalis

Soru Notebookta Termal Macunu Ne Ile Temizlemeliyim?

İçini açmdan önce biraz yük altına sokup sıcaklığı arttırırsan kolayca çıkıyor
  231. hakancalis

Forumdaki Reklamlar

Forumda konuların olduğu yere değil de sağa sola konulursa hem biz reklam engelleyici kullanarak forumun reklam gelirini azaltmayız hem de kullanıcılar rahatsız olmaz yetkililerin bu konuda düzenleme yapacağını düşünüyorum.
  232. hakancalis

Dolar Durdurulamıyor

233. hakancalis

Dolar Durdurulamıyor

Tabii ki risk her zaman var zaten onun için araştırmalısın dedim.
  234. hakancalis

Dolar Durdurulamıyor

Bozdurup bitcoin al bence ama iyi araştırmalısın 1623952903 20 yıldır fabrika kapatmak yerine açsalardı üretime çiftçiye yatırımcıya gerekli destekleri sağlasalardı bu kadar yükselmezdi adamlar doları 8,9 TL yapsın sonra iktidara laf atmayın.
  235. hakancalis

Soru Visual Studio Code

Kullanılabilir fakat genelde Visual Studio kullanılıyor Visual Studio 2019 | Ücretsiz olarak indirin ancak profesyonel olarak oyun geliştireceğim derseniz Unreal Engine gibi oyun motorlarından birini kullanmalısınız
  236. hakancalis

Soru Visual Studio Code

Hangi dil ile yazacağına bağlı ama genelde çoğu dili destekliyor.
  237. hakancalis

Soru Google Site Hiti Çok Düşük Öneriniz Ne

Öncelikle domain ve hosting almanı öneririm .blogspotla pek yükselemezsin sonrasında ise siteyi hazırlayıp veya başkasına hazırlatarak üstüne bir de SEO çalışması ile site baya hit alır ama bunun için biraz bütçe ayırman gerekli
  238. hakancalis

Youtube'a Giremiyorum.

Başka bir sebep olacağını düşünmüyorum.
  239. hakancalis

Youtube'a Giremiyorum.

Youtube politikaları gereği 13 yaş altını kabul etmiyor doğum tarihinizi 13 yaşın üstünde bir yaşa getirerek tekrar deneyin düzelecektir.
  240. hakancalis

Soru Bot Doğrulaması

Vpn felan açık kalmış olabilir mi?
  241. hakancalis

Soru Websitemi Mobil Uyumlu Hale Getirmek Istiyorum

Anladım problem yok ;)
  242. hakancalis

Soru Sdn Gibi Forum Sitesi Kurmak Mümkünmü ?

Olabilir ancak teması bence* çok kötü eklentilerle felan değiştirilebiliyorsa o başka
  243. hakancalis

Komik olan nedir?
  244. hakancalis

Öneri Sizce Ne Sitesi Açmalıyım ?

Kişisel blog açabilirsiniz siteyi nasıl yapmayı düşünüyorsunuz?
  245. hakancalis

Neden Apple

Türkiye şartlarında aşırı pahalı, bir telefona 10-15 bin TL vermek bence mantıksız ancak türkiye şartlarında eğer başka ülkedeyseniz ya da çok paranız varsa düşünmeden alın.
  246. hakancalis

Anket Yeni Harmonyos Rakiplerine Karşı Başarılı Olabilir Mi?

Yeni ve güzel bence daha yeni olduğu elbette eksikleri olacaktır hemen Android ve IOS ile karşılaştırmayın sonuçta onlar yıllardır olan sistemler zamanla HarmonyOS da yükselir bence.
  247. hakancalis

İnternetten Para Kazanan Var Mı

Ben freelancer olarak çalışıyorum yani bazı platfomlarda kendimi tanıtarak müşteriler için web siteleri geliştiriyorum ve bunun karşılığında para alıyorum.konuyu açın derken hangi alanda youtube,web site,freelance çalışmak siz alan seçin ben detay verebilirim.
  248. hakancalis

İnternetten Para Kazanan Var Mı

İnternetten reklam izleyerek felan geçim sağlamak imkansız ancak çerez parası çıkar.En iyi yöntemler freelance olarak insanlara hizmet vermek,blog sitesi açıp reklamlardan gelir elde etmek,youtube kanalından gelir elde etmek en mantıklısı hangisi diye sorarsanız eğer bir yeteneğiniz varsa ki...
  249. hakancalis

Yardım Xenforo Admin Giriş Nasıl Yapacağız?

Site linki /admin.php adresinden girebilirsiniz
  250. hakancalis

Site açılmıyor
  251. hakancalis

Korsan Yazilim Kullanmak Etiktir!

Size değil konuyu açan kişiye söyledim
  252. hakancalis

Korsan Yazilim Kullanmak Etiktir!

Konuşmaların tamamını okumadam ama hayatında tek satır kod yazmamış insanların korsan yazılım etiktir demesi ironik.Ayrıca yapılan savunmanın a2 Türkçe ile yazılıp yazılan hiçbir şeyin anlaşılmaması da ayrı bir olay.Son olarak yapılan market karşılaştırması saçmalığın saçmalığı insanlar o...
  253. hakancalis

Soru İki Flash Belleği Birleştirebilirmiyim?

Yani olabilir ama iki usb çalışıyormu söylememiş eğer çalışıyorsa ikisinide bozma ihtimali var iki usb ortalama 70 TL desek lehime 40 TL parçada 34 TL tutsa eğer beceremezse baya zararlı çıkar.Ancak evinde lehim varsa usblerden birisi çalışıyor birisi çalışmıyor ise denenebilir
  254. hakancalis

Soru İki Flash Belleği Birleştirebilirmiyim?

@Utku92'nin de dediği gibi lehimlenebilir ancak belleğin boyutu 128 gb'den büyük değilse uğraşmaya değeceğini düşünmüyorum.
  255. hakancalis

Soru Web Çalışmqm Sizce Nasıl Olmuş

Gayet güzel olmuş fakat daha optimize bir tema seçimi ve SEO ile ilgili işlemlerle sitenin daha fazla üste çıkması sağlanabilir.
  256. hakancalis

Soru Gpu Sıcaklığı Yüksek Ne Yapmalıyım

Termal macun yenilediniz mi?
  257. hakancalis

Soru Yüzümdeki Tükenmez Kalem Lekesini Su Kullanmadan Nasıl Temizleyebilirim ? Bir Yolu Var Mı

Hocam allah aşkına inanmayın şöyle şeylere dua okumak sıkıntı değilde diğerleri ritüel gibi olmuş bir rahatsızlık varsa bunun çaresi hastanedir umarım dua okuyan kişiye para vermemişsinizdir.
  258. hakancalis

Vaka Sayısı Yeniden 7 Bine Yaklaştı

İnsanlar aşı konusunda biliçlendirilmeli sırası gelipte aşı olmayan kişilere ise kapalı alanlara girme yasağı gibi yıldırma politikası uygulanmalı
  259. hakancalis

Yardım Amazon.com'dan Teknolojik Ürün Alınır Mı?

Amazon.com.tr de bulabilirseniz aynı ürünü prime ile ücretsiz ve hızlı teslim alabilirsiniz
  260. hakancalis

Yardım Amazon.com'dan Teknolojik Ürün Alınır Mı?

Amazon güvenlidir eğer Amazon dışında bir satıcıdan alacaksanız satıcının ve ürünün yorumlarına bakarak satıcı hakkında az çok bilgi edinebilirsiniz
  261. hakancalis

Yardım Fanım %200 Hızla Çalışıyor

En son ne zaman temizlik ve termal macun yenilemesi yaptınız,sıcaklık değerleriniz neler?,mining virüsü girmiş olabilir virüs taraması yapın
  262. hakancalis

Soru Slider Lazım.

Araştırmayı bilirsen her şeyi bulabilirsin https://www.w3schools.com/howto/howto_js_slideshow.asp
  263. hakancalis

Yardım Mouse Imlecini Takip Eden Web Site Karakteri Nasıl Yapılır?

Öncelikle imleci takip etmesini istediğin nesneyi bir divin içine yaz aşağıdaki gibi <div id="nesne" style="background: #FD5B03;width: 200px;height: 200px;border-radius: 50%;position: absolute;"> Burada ben çember oluşturdum sen kendine göre değiştirebilirsin daha sonra script etiketleri...
  264. hakancalis

Telefonda Kulaklık Takılı Gösteriyor

Video ya da ses dosyası açınca ses çıkıyor mu?
  265. hakancalis

Soru 2000 Tl Websitesi Dizmek

Özelden yazayım
  266. hakancalis

Yedeklerini alıp yeni sitenize aktarabiliriz.
  267. hakancalis

Site wordpressmi olacak sıfırdan mı kodlanacak? Sıfırdan yazılacaksa ben yardımcı olabilirim
  268. hakancalis

Haziranda 20 Yaş Üstü Aşılanma Hk. Düşünceleriniz?

Ölen kişiler illa aşıdan ölecek diye bir şey mi var? Belki başka rahatsızlığı vardır ölüm raporunda ölüm nedeni olarak ne yazıyor? Ya da ilaçdan ölecek diye bir şey de yok ilaç virüsü atlatması için veriliyor ama atlatamayabiliyor bu şey gibi "kanserken ilaç verdik ama genede öldü yani...
  269. hakancalis

Yardım Hp Pavi̇li̇on Lapton Isınma

İşlemcinin üzerindeki metal plaka yerine tam oturmamış olabilir yada macunu çok veya az sürerek hava boşluğu bırakmış olabilirsiniz.
  270. hakancalis

Yardım Hp Pavi̇li̇on Lapton Isınma

Hangi marka termal macun kullandınız?
  271. hakancalis

Gerçekten bilmeden konuşuyorsunuz şimdiye kadar milyonlarca kişi farklı farklı aşı oldu ölen sayısı yok denecek kadar az kendinizi düşünmüyorsanız böyle yorumlarla manipülasyon yaparak insanların aklını da çelmeyin
  272. hakancalis

Soru 2018 Senesinde 2500 Tl'ye Sıfır Aldığım Hp Dizüstü Laptop 2. Eli 2 Kat Olmuş

Ne kadar saçma yorumlar gelmiş neymiş efendim çip krizi varmış çip krizi bir bizde var herhalde ayrıca çip krizi ekran kartlarında var dizüstü bilgisayarlarda değil sanki ekonomi çok iyiymiş gibi ölümüne savunanlar var bu kadar görmemezlikten gelmeyin diyelim ki çip krizi var fiyatı tek artan...
  273. hakancalis

Soru Website’ye Kaydırmalı Resim Eklemek

Slideshow bu eklenti işinizi görür
  274. hakancalis

Soru Website’ye Kaydırmalı Resim Eklemek

Wordpress mi kullanıyorsunuz?
  275. hakancalis

Soru Lgs Ye Hiç Çalışmadım 320-330 Alıyorum Ve 6 Gün Süre Kaldı,350 Almam Lazım En Az Sizce Hangi Dersin Hangi Konusu En Kolaydır Puan Için ?

Kötü olduğun konulara çalışabilirsin ama fazla kaçırırsan bildiğin konularıda unutabilirsin
  276. hakancalis

İlaç konusu tartışılır çünkü bazı kişilerde ciddi yan etki yapabiliyor almayanlarda fenalaşabiliyor yani bazılarını öldürüyor bazılarını yaşatıyor.Aşıya gelince hangi aşıyı oldu tanıdıklarınız.
  277. hakancalis

Öyle düşünmemek lazım ona bakarsan grip aşısıda olduk grip öldürmüyor ama hafif atlatıyoruz ayrıca aşı olupta yakalanan sayısı öyle çok değil
  278. hakancalis

Soru Sdn Gibi Forum Sitesi Kurmak Mümkünmü ?

Xenforo ile kodlama bilmeden rahatlıkla kurarsın SDN Forum da Xenforo kullanır ancak en düşük fiyatı 160 dolar para veremem derseniz HTML,CSS,JavaScript ve PHP öğrenmen gerekli bunları öğrenip bir forum sitesi yapmak en az 7-8 ayınızı alır ancak 7-8 ayda öğrendiğiniz sitede güvenlik açıkları...
  279. hakancalis

Amerika Hayali

İstendikten sonra her türlü gidilir önce dil okuluyla gidersin sonra dil okulunu okurken üniversite araştırırsın dil okulu bitince üniversiteye gidersin doktora master derken öğrenci vizesiyle Amerikada en az 5-6 sene kalırsın ondan sonra zaten yolunu bulup yerleşirsin ama bu sadece kağıt...
  280. hakancalis

Haber Dolar Kendi Rekorunu Kırdı!

Sorun da bu işte yatırımcıların yatırım yapması için halkın ezilmesi
  281. hakancalis

Haber Dolar Kendi Rekorunu Kırdı!

Ekonomi sadece dolara bakılarak ölçülmez ancak 5 yıllık grafiğe bakınca doların en fazla 0,67'ye çıktığını görüyoruz ki bu çok iyi bir şey
  282. hakancalis

Soru Bionluk Ilanım Yayınlandı Ama Görünmüyor

Çok fazla ilan varsa bulamamış olabilirsiniz biraz bekleyin gelmezse desteğe yazın ilgileniyorlar
  283. hakancalis

Soru Youtube'da Müzik Kullanımı Için Telif Hakkını Nasıl Alabilirim?

Bunun yerinin burası değil Siyaset bölümü, gelip rastgele konuya siyasi yorum yazmanız ironik. Ayrıca bende merak ettim başka şarkıları kendi projemizde kullanmak için neler gereklidir.
  284. hakancalis

Soru Nereden Oyun Için Yazılım Dersi Almalıyım?

Ücretli diyorsan Udemy ücretsiz istersen BTK akademi çok iyi bir kaynak ancak Unityden önce C# öğrenmen gerekli BTK akademiden C# ve Unity kurslarını bırakıyorum aşağıya https://www.btkakademi.gov.tr/portal/course/c--7008#!/about...
  285. hakancalis

Soru Defne Hanım

Bakın bende iktidar yanlısı değilim az çok görmüşsünüzdür ancak şunu söyleyeyim gerçekten bu Tweetden bunları çıkarmak saçma oluyor iddialar sizden mi çıktı yoksa bir yerden mi duydunuz söylerseniz konu açıklağa kavuşur diye düşünüyorum 1622051782 Mesajınızı sayfayı yeniyelince gördüm.İtalyan...
  286. hakancalis

Soru Defne Hanım

Ya ben Tweeti anlamadım ya da başka bir sıkıntı Sedat Peker Tweet de Defne demiş soyisim vermemiş Uzun Beyefendi kim öyle bir şey de göremedim ilişkisi olduğunu kim iddia etmiş o da belli değil.
  287. hakancalis

Yardım Port Kapalı Görünüyor

O sitelerin portu test edebilmesi için o portun kullanımda olması gerektiğini duymuştum port kullanımdayken test etme ihtimaliniz var mı?
  288. hakancalis

Yardım Java Kuruluyor Uyarısı Alıyorum

Denetim masasında ya da nereye kurulum yaptığınızı hatırlıyorsanız mevcut kurulumu silerek tekrar yükleyin
  289. hakancalis

Yardım Instagram 2 Adımlı Doğrulama Sms Gelmiyor

Çok fazla sms denemesi yaptıysanız bir süre gelmiyor daha fazla denemeden yarın tekrar deneyin
  290. hakancalis

Süleyman Soylu Bu Akşam Habertürktv'de

Sizde dönüp duruyorsunuz oy düşerse düşsün sizene siz bu adamların rakibi değil misiniz? Oyların düşmesi sizin işinize gelir.Fetö konusuna hiç gelmeyin derim çünkü zamanında Fetöyü hoca efendi diye getiren sizsiniz
  291. hakancalis

En başta HDP kapansın diyen sizsiniz,iktidar olan sizsiniz bakanlıklarında iktidar yanlısı olan sizsiniz,mecliste vekil sayısı çok olan sizsiniz,CHP'nin verdiği her teklifi reddeden sizsiniz partinin kapanmasını muhalefetden mi bekliyorsunuz?
  292. hakancalis

Ne HDP'ymiş arkadaş bakıyorsunuz işin içinden çıkamayınca HDP'ye sarılıyorsunuz madem teröre destek veriyor kapatın ama yok kapatamasınız neden kapanırsa tutunacak dalınız kalmayacak
  293. hakancalis

Cumhur İttifakından kimsede çıkıp Sedat Pekere çıkıp laf söyleyemiyor.Normal de konuşan herkes en başta da boş boş bağıran Devlet Bahçeli susuyor.Demek ki korkulan bir şey var.Diyelim ki uyuşturucu kaçırmadılar ama genede ortada bir yalan var yani amacın yardım olmadığı ortada eğer varsa yardım...
  294. hakancalis

Binali yıldırım çıkıp diyor ki oğlum koronavirüs test kiti ve tıbbi malzeme götürdü ancak Erkan Yıldırım'ın gittiği tarihlerde Venezuela da günlük vaka sayısı 360 civarlarında ayrıca Venezuela da vakalar en çok 1,425 toplam ölüm ise 2.513 kime neyin yardımı bu.
  295. hakancalis

Soru İphone Almak Neden Mantıksız Geliyor?

Türkiye şartlarında çok pahalı özel bir nedeni yoksa bence gidipte bir telefona 15 bin TL vermek mantıksız 5-6 Bin TL'lik androidlerde iş görür
  296. hakancalis

Yardım Pyqt5 Örnek İhtiyacı

pyqt/examples burada birkaç örnek var.İstersen diğer örneklere PyQt5 examples yazarak ulaşabilirsin
  297. hakancalis

Soru Domain Nedir? Hosting Nedir?

Domaini Godaddy'den hostingi ise GüzelHosting,Atasunucum.com: Oyun Sunucusu, Web hosting ve VDS Sanal Sunucu Hizmetleri, veya https://www.poyrazhosting.com.tr sitelerinden alabilirsiniz hepsini kullandım çok kaliteli firmalar eğer isterseniz sitenizi kurma konusunda da yardımcı olabilirim.
  298. hakancalis

Django

Deneyelim deneyelimde bazı sitelerede çalışmıyor böyle bir hata veriyor I feel lost, maybe there's nothing to be found. ayrıca yazılımcılığı eklenti kullanmaktan ibaret sanıyorsanız yanılıyorsunuz öyle bir eklenti kullanınca yazılımcı olunmuyor :)
  299. hakancalis

Django

Orası öyle ama bence çok büyük projeler olmadıkça Python kullanılmamalı ortalam bir proje için NodeJS daha küçük projeler için ise PHP kullanılabilir ama burada en iyi seçenek NodeJS 1621585808 Bence yanlış bir şey yok Instagram,Youtube,Netflix hepsi Python ile yazılmıştır dediğinizin kanıtı...
  300. hakancalis

Django

Bence PHP ya da NodeJS daha mantıklı hem hız hem de popülerlik açısından