Türk Lirası Çöktü! Ne Yapmalıyız?

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061
Ekli dosyayı görüntüle 157534
Şunu bırakayım ayrıca insanların müslüman olmaması sizi neden rahatsız ediyor ki he ama size dininize hakaret ederler o başka ama müslüman olmayan kişiyede karışamazsınız

Hocam böyle körlemesine 1 tane fotu attı mı her şey olup bitiyor mu !!!

Bu fotonun önü arkası öncesinde ne dendiği veya neden yapıldığı flan hiç önemli değil mi ? Sonra Muhalefet SIĞ deyince kızıyorlar. Böyle bir kelimeciği veya Fotoyu kes al at ortaya sonra al sana ALGI...

Bu attığın foto 2015 yılına ait o zamanlar muhalefet biz iktidar olursak DİYANETİ KAPATACAZ KALDIRACAZ tarzı siyasi söylemleri var. Bunun üstüne Erdoğan çıkıyor kürsüye ve sizin kapatacaksınız dediğiniz diyanet bakın Kürtçe Kur'annın MEALİNİ bile yazıyor diyor. Biz diyaneti kapattırmayız diyor.

Not: Nasıl bir ülke olduk Muhalefet diyaneti kaldıracaz kapatıcaz derse hiç bir şey yok :D Ama iktidar biz diyaneti kaldırtmayız derse sen dini siyasete alet ediyon derler !!!

theterminator92

Doçent
Reaksiyon puanı
252
Son düzenleme:

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061
Bak bu Hitlerin fabrika açılış konuşması, bana da RTE'nin fabrika açılışında yaptığı bir konuşma, açtığı bir fabrika göster. Bak mesela yeni diye açılan fabrika 45 yıldır varmiş Erdoğan'ın 'yeni' diye açtığı fabrika 45 yıldır varmış

Sadece Youtuba Erdoğan Açılış yaz çıkanlara bak işte !!!

Vatandaş için alt yapı üst yapı çevre vb düzenleme binlerce açılış oluyor her yıl.

Sen YÜZDE YÜZ devlet kendi parası ile fabrika açsın her şeyi kamu olan diyorsan o zaman Devletin istediği bir şey değil SAĞ hiç bir parti bu şekilde fabrika açmaz. ( Dünyadada sistem böyledir. Sen bilmediğin için her şeyi devlet açsın yapsın diyorsun. Devlet desteklemesini verir yolunu yapar ulaşımı sağlar altyapıyı getirir yatırımı fabrikayı ÖZEL SEKTÖR yapsın der. Muhalefet ile İktidarın ana farkıda bu zaten. Muhalefet halen 1920 kafası ile her şeyi devlet yapsın diyor. DEVLET FABRİKA AÇMAZ bu kadar basit. ( Askeri veya stratejik yerlerse açabilir veya ortak olabilir destekleyebilir flan onlar ayrı ama yüzde yüz devlet eli ile fabrika açılması şuan ki dünya düzeninde SAÇMALIK RESMEN...
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu arada şu muhalefette ki mantığına gel ya :D

Adam toplu açılışa gitmiş 300 yeni kısım açılmış eee bizim SIĞ muhalefet ne diyor 1 tane fabrika daha önce açılmışş... Yaa Allah'ım diğer 299 tanesi ne olacak o zaman :D:D Bu kadar da olmazsınkörlemesine muhalefet.

Konunun içeriğindede o fabrikaya ek kısımlar açıldığıda söyleniyor zaten !!!

theterminator92

Doçent
Reaksiyon puanı
252
Sadece Youtuba Erdoğan Açılış yaz çıkanlara bak işte !!!

Vatandaş için alt yapı üst yapı çevre vb düzenleme binlerce açılış oluyor her yıl.

Sen YÜZDE YÜZ devlet kendi parası ile fabrika açsın her şeyi kamu olan diyorsan o zaman Devletin istediği bir şey değil SAĞ hiç bir parti bu şekilde fabrika açmaz. ( Dünyadada sistem böyledir. Sen bilmediğin için her şeyi devlet açsın yapsın diyorsun. Devlet desteklemesini verir yolunu yapar ulaşımı sağlar altyapıyı getirir yatırımı fabrikayı ÖZEL SEKTÖR yapsın der. Muhalefet ile İktidarın ana farkıda bu zaten. Muhalefet halen 1920 kafası ile her şeyi devlet yapsın diyor. DEVLET FABRİKA AÇMAZ bu kadar basit. ( Askeri veya stratejik yerlerse açabilir veya ortak olabilir destekleyebilir flan onlar ayrı ama yüzde yüz devlet eli ile fabrika açılması şuan ki dünya düzeninde SAÇMALIK RESMEN...
Ya abicim yeni diye açılan 300 fabrikanın bir çoğu yıllar önce varmış. Devlet kendi parasıyla fabrika açmaz ne alaka? Kim açacak, ben mi açacağım? Özel sektöre yatırım yok ki. Yabancı yatırımcı desen, piyasada güven yok. Bir kere fabrika dediğin şey üretir, somut bir şey sağlar. Şu an mesela herkes iş arıyor. Fabrika açalım, üretelim, dışa bağımlılığı azaltalım.

Not: Nasıl bir ülke olduk Muhalefet diyaneti kaldıracaz kapatıcaz derse hiç bir şey yok :D Ama iktidar biz diyaneti kaldırtmayız derse sen dini siyasete alet ediyon derler !!!
E özelleştirelim, liberal ekonomiyi savunuyorum diyorsunuz ya? Hangi ülkede diyanet bu kadar rağbet görüyor ve 15 milyar liraya yakın bir bütçe alıyor acaba? Verelim çalışanların tazminatını, özelleştirelim.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061
Ya abicim yeni diye açılan 300 fabrikanın bir çoğu yıllar önce varmış. Devlet kendi parasıyla fabrika açmaz ne alaka? Kim açacak, ben mi açacağım? Özel sektöre yatırım yok ki. Yabancı yatırımcı desen, piyasada güven yok. Bir kere fabrika dediğin şey üretir, somut bir şey sağlar. Şu an mesela herkes iş arıyor, genç nüfüsta var. Ver asgari ücreti çalışsın fabrikada, bir şey üretsin ülkemiz, dışa bağımlılığı azaltalım.

Al muhalefetin bir yalanını daha çürüteyim.

BAREM AMBALAJ'DAN AÇIKLAMA

Barem Ambalaj Yönetim Kurulu Başkanı Recep Taşyanar, iddialar üzerine yazılı bir açıklama yaptı.
İşte o açıklama:

"5. Organize Sanayi Bölgesi sınırları içerisinde ambalaj sektörü üzerine faaliyete başlayan firmamızın 2019 yılı sonunda İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun katılımlarıyla açılışı yapılmıştır.

Aynı dönemde devam eden yeni teknolojik yatırımlarımız 2020 yılı içerisinde devreye alınarak kapasitemizi 2 katına çıkmıştır. çalışan sayımız da 280 kişiye ulaşmıştır.

Firmamız ilave yatırımlarla büyümeye devam etmektedir. Kamuoyuna önemle duyurulur."

hakancalis

Profesör
Reaksiyon puanı
957
Hocam böyle körlemesine 1 tane fotu attı mı her şey olup bitiyor mu !!!

Bu fotonun önü arkası öncesinde ne dendiği veya neden yapıldığı flan hiç önemli değil mi ? Sonra Muhalefet SIĞ deyince kızıyorlar. Böyle bir kelimeciği veya Fotoyu kes al at ortaya sonra al sana ALGI...

Bu attığın foto 2015 yılına ait o zamanlar muhalefet biz iktidar olursak DİYANETİ KAPATACAZ KALDIRACAZ tarzı siyasi söylemleri var. Bunun üstüne Erdoğan çıkıyor kürsüye ve sizin kapatacaksınız dediğiniz diyanet bakın Kürtçe Kur'annın MEALİNİ bile yazıyor diyor. Biz diyaneti kapattırmayız diyor.

Ne yani önüne arkasına baktıkta ne oldu sanki gene elinde kuran propaganda yapıyor şu diyaneti kapatacağız olayınada bir kaynak atarsanız bakayım araştırdım ama bulamadım

theterminator92

Doçent
Reaksiyon puanı
252
Al muhalefetin bir yalanını daha çürüteyim.

BAREM AMBALAJ'DAN AÇIKLAMA

Barem Ambalaj Yönetim Kurulu Başkanı Recep Taşyanar, iddialar üzerine yazılı bir açıklama yaptı.
İşte o açıklama:

"5. Organize Sanayi Bölgesi sınırları içerisinde ambalaj sektörü üzerine faaliyete başlayan firmamızın 2019 yılı sonunda İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun katılımlarıyla açılışı yapılmıştır.

Aynı dönemde devam eden yeni teknolojik yatırımlarımız 2020 yılı içerisinde devreye alınarak kapasitemizi 2 katına çıkmıştır. çalışan sayımız da 280 kişiye ulaşmıştır.

Firmamız ilave yatırımlarla büyümeye devam etmektedir. Kamuoyuna önemle duyurulur."

E fabrika açıldı deniyordu şimdi kapasitesi artırılmış diyor. Ben ne anladım bu işten. Kendi kendine kanıtlık durumu var burada.

Çiltuğ Isı Sanayi ve Ticaret A.Ş’nin Yönetim Kurulu Üyesi ve İYİ Parti Gaziantep Milletvekili adayı olan Can Tuğsuz ise, sosyal medya hesabından dikkat çeken bir paylaşımda bulundu.

300 fabrika içinde kendi fabrikalarının da “yeni” açıldığının duyurulmasına tepki gösteren Tuğsuz, fabrikasının 45 yıldır hizmette olduğunu söyledi.

Tuğsuz, “Gaziantep’te açıldığı iddia edilen 300 fabrika listesindeki fabrikamız 45 yıldır(!) faaliyettedir. Yeni açılması söz konusu değil. Düğmeye basıp aç-kapa yaptılarsa onu bilemiyorum ?? Kamuoyunun takdirine sunuyorum” diye yazdı.

Açılan 300 fabrikanın çoğunun küçük işletme olduğu da söyleniyor bilginize.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061
Ne yani önüne arkasına baktıkta ne oldu sanki gene elinde kuran propaganda yapıyor şu diyaneti kapatacağız olayınada bir kaynak atarsanız bakayım araştırdım ama bulamadım

Bak HDP genel başkanı 25 Nisan 2015 te diyor ki biz Diyaneti kapatacaz. ERdoğanda 1 hafta sonra doğuda bir mitingte Diyaneti kaldıracakmışlar diyanet KÜRT KARDEŞLERİMİZ İÇİN kürtçe Kur'an MEALİ yayınlıyor deyip gösteriyor olay bu kadar. Ama siz hemen fotoyu al bunlar dini siyasete alet ediyor diyorsunuz...

Çiltuğ Isı Sanayi ve Ticaret A.Ş’nin Yönetim Kurulu Üyesi ve İYİ Parti Gaziantep Milletvekili adayı olan Can Tuğsuz ise, sosyal medya hesabından dikkat çeken bir paylaşımda bulundu.

İYİ partili vekilin çıkıp helan olsun iktidar çok iyi çalışıyor çok iyi yaptılar diyeceğini flan mı sanıyon ? Siyaseten çamur atmaları lazım. Zaten bu tarz açılışlarda çoğu kapasite arttırımı veya yeni EK bina açılışı olur..

Son düzenleme:

hakancalis

Profesör
Reaksiyon puanı
957
Bak HDP genel başkanı 25 Nisan 2015 te diyor ki biz Diyaneti kapatacaz. ERdoğanda 1 hafta sonra doğuda bir mitingte Diyaneti kaldıracakmışlar diyanet KÜRT KARDEŞLERİMİZ İÇİN kürtçe Kur'an MEALİ yayınlıyor deyip gösteriyor olay bu kadar. Ama siz hemen fotoyu al bunlar dini siyasete alet ediyor diyorsunuz...

İYİ partili vekilin çıkıp helan olsun iktidar çok iyi çalışıyor çok iyi yaptılar diyeceğini flan mı sanıyon ? Siyaseten çamur atmaları lazım. Zaten bu tarz açılışlarda çoğu kapasite arttırımı veya yeni EK bina açılışı olur..
Direkt isim ya da parti desenize hatırlıyorum o olayları ama sizde olayın önünü arkasını bilmeden konuşuyorsunuz orada diyor ki İnanç İşleri Başkanlığı'nı kuracağız nedeni ise müslüman olmayanlara din dersi dayatılmasını gösteriyor ha bana sorarsanız destekliyormuyum hayır ama bir yere kadar haklı dinin seçmeli ders olması diğer dinlerede gerekli önemin verilmesi konusunda katılıyorum ancak bunun için Diyaneti kapatmaya gerek yok düzenlemeler uygulanarak çözülebilir.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061
Direkt isim ya da parti desenize hatırlıyorum o olayları ama sizde olayın önünü arkasını bilmeden konuşuyorsunuz orada diyor ki İnanç İşleri Başkanlığı'nı kuracağız nedeni ise müslüman olmayanlara din dersi dayatılmasını gösteriyor ha bana sorarsanız destekliyormuyum hayır ama bir yere kadar haklı dinin seçmeli ders olması diğer dinlerede gerekli önemin verilmesi konusunda katılıyorum ancak bunun için Diyaneti kapatmaya gerek yok düzenlemeler uygulanarak çözülebilir.

Hocam siyaset böyle bir şey...

Sen diyanet işleri hiç bir şey yapmıyor kaldıracaz israf yuvası hiç bir şey öğretmiyor faydası yok flan dersen diğer tarafta al bunu yapıyor deyipmitingte gösterir Kürtçe Meali bizde kaldırtmayacaz der geçer.

Not: Diyanet içinde düzenleme flan yapılabilir mantık çerçevesinde ama bunu din düşmanlığı üstünden müslüman karşıtlığı üstünden yapmak isteyenlere karşıyım. Veya direk biz Laik ülkeyiz diyanet hiç olmasın diyenlere karşıyım.
Mesela Diyanet işleri LGBT+ dinen uygun değildir dedi diye linç yiyorsa veya alkol kullanmayın dedi diye yaşam tarzına müdahale ediyor diyen bir zihniyet varsa veya 1 saat din kültürü ve Ahlak bilgisi bile almayacak kimse diye diretiyorsalar iş başka boyuta geçiyor...

hakancalis

Profesör
Reaksiyon puanı
957
Hocam siyaset böyle bir şey...

Sen diyanet işleri hiç bir şey yapmıyor kaldıracaz israf yuvası hiç bir şey öğretmiyor faydası yok flan dersen diğer tarafta al bunu yapıyor deyipmitingte gösterir Kürtçe Meali bizde kaldırtmayacaz der geçer.

Not: Diyanet içinde düzenleme flan yapılabilir mantık çerçevesinde ama bunu din düşmanlığı üstünden müslüman karşıtlığı üstünden yapmak isteyenlere karşıyım. Veya direk biz Laik ülkeyiz diyanet hiç olmasın diyenlere karşıyım.
Mesela Diyanet işleri LGBT+ dinen uygun değildir dedi diye linç yiyorsa veya alkol kullanmayın dedi diye yaşam tarzına müdahale ediyor diyen bir zihniyet varsa veya 1 saat din kültürü ve Ahlak bilgisi bile almayacak kimse diye diretiyorsalar iş başka boyuta geçiyor...
Öyle ama israf çok 2021 yılı itibariyle Diyanetin bütçesi 7 bakanlık ve 12 başkanlığın bütçesini geride bıraktı yani diğer bakanlıklara daha az bütçe ayrılırken diyanete bu kadar bütçe ayrılmasının sebebi nedir tamam bende din düşmanı değilim ama teknoloji,sanat,üretim ve eğitim gibi dallara daha fazla ağırlık verilmesi gerekmez mi?

theterminator92

Doçent
Reaksiyon puanı
252
Ya hocam Din Kültürü ve Ahlak bilgisi dersi dediğin şey sadece masraf. Reform yapılması gerek bu konuda. Din Kültürü dersi de din kültürü olsa diyeceğim de sadece büyük çoğunlukla İslamiyet var bildiğim kadarıyla. Hristiyanlığı da anlatsın, Yahudiliği de anlatsın, Budizm'i vs. de anlatsın ama yine de boş masraf. O dersi öğreten öğretmenlerin maaşını devlet karşılıyor, emeklilik maaşını devlet karşılıyor, sigortasını devlet karşılıyor, 3 ay tatili vs. de var diye biliyorum hatta. Peki bütün bu masrafların getirisi ne? Mesela diyanet bakanı kılıçla şov yaparsa ülkenin solcusu da Şeriat mı geliyor, n'oluyor der onu da belirteyim.

Son düzenleme:

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061
Öyle ama israf çok 2021 yılı itibariyle Diyanetin bütçesi 7 bakanlık ve 12 başkanlığın bütçesini geride bıraktı yani diğer bakanlıklara daha az bütçe ayrılırken diyanete bu kadar bütçe ayrılmasının sebebi nedir

Hemen açıklayım PERSONEL GİDERİ... ( Muhalefet bunun üstünden de ucuz siyaset yapıyor. ) Ne yapıcaz İmamları işten çıkaralım veya maaşlarını yarı yarıya düşürelim zam vermeyelim flan öneriniz ney !

Popülist bir şekilde Ateistlerin veya dizsizlerin oyunu almak için Diyaneti kapatacaz o parayı gençlere aktaraz flan mı densin ne olmalı mesela !

O dersi öğreten öğretmenlerin maaşını devlet karşılıyor, emeklilik maaşını devlet karşılıyor, sigortasını devlet karşılıyor, 3 ay tatili vs. de var diye biliyorum hatta. Peki bütün bu masrafların getirisi ne? Potansiyel oy.

Ne kadar değişik ve saçma bir bakış açısı :D

Başkasıda çıkar Resim dersi gereksiz der o zaman hemde o öğretmenler iki resim çiziyor boşuna maaş alıyor bir sürü hakkı var der. Diğeri çıkar Müzik öğretmeri için der başka birisi Beden hocası için iki top oynatıyor para alıyor emekli oluyor boşına gereksiz diye söyler.

Burada ana mesele bazı sözde muhalif kesimin maksadı ders ile içeriği ile flan değil direk DİN İLE MÜSLÜMANLIK ile OLUYOR

Senin bile söylemin sakat mesela. OY DEPOSUYMUŞ !!! Ne yani CHP'ye oy verebilmek için illaha Ateist veya dinsiz mi olmak lazım ! Eğitimde eksik varsa düzeltirsin öneri sunarsın yanlış varsa söylersin çözüm sunarsın ama bu SIĞ bakış açısı çok sakat işte...

Son düzenleme:

theterminator92

Doçent
Reaksiyon puanı
252
Hemen açıklayım PERSONEL GİDERİ... ( Muhalefet bunun üstünden de ucuz siyaset yapıyor. ) Ne yapıcaz İmamları işten çıkaralım veya maaşlarını yarı yarıya düşürelim zam vermeyelim flan öneriniz ney !

Popülist bir şekilde Ateistlerin veya dizsizlerin oyunu almak için Diyaneti kapatacaz o parayı gençlere aktaraz flan mı densin ne olmalı mesela !

Ne kadar değişik ve saçma bir bakış açısı :D

Başkasıda çıkar Resim dersi gereksiz der o zaman hemde o öğretmenler iki resim çiziyor boşuna maaş alıyor bir sürü hakkı var der. Diğeri çıkar Müzik öğretmeri için der başka birisi Beden hocası için iki top oynatıyor para alıyor emekli oluyor boşına gereksiz diye söyler.

Burada ana mesele bazı sözde muhalif kesimin maksadı ders ile içeriği ile flan değil direk DİN İLE MÜSLÜMANLIK ile OLUYOR

Senin bile söylemin sakat mesela. OY DEPOSUYMUŞ !!! Ne yani CHP'ye oy verebilmek için illaha Ateist veya dinsiz mi olmak lazım ! Eğitimde eksik varsa düzeltirsin öneri sunarsın yanlış varsa söylersin çözüm sunarsın ama bu SIĞ bakış açısı çok sakat işte...
Önce şunu söyleyeyim ne zaman kendi görüsüne ters birişi görsen sig muhalefet diyorsun bu doğru değil bence.

Resim dediğin sanat, kişinin hayal gücünü bakış açısını geliştirir, beden dersi sağlıklı, stresten uzak, genleri daha iyi nesil yetişmesini sağlar. Bu özelliklere sahip bireyler bir şekilde devlete, ülkesine katkı sağlar. Dininse buna etkisi yoktur, din kişinin içindedir. Hangi Avrupa ülkesinde veya Amerikada hristiyanlik zorunlu? Biz din dersi getirdik, dine önem verdik vs. diyebilmek için bence.

Diyanet çalışanları dediginse çıkar işten ver tazminatını, kendi dini kurumlarını kurmaları için teşvik et olsun bitsin, nasıl fikir?

Son düzenleme:

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061
Diyanet çalışanları dediginse çıkar işten ver tazminatını, kendi dini kurumlarını kurmaları için teşvik et olsun bitsin, nasıl fikir?

LEŞ GİBİ bir fikir... Devlet memuru en az 150-200 bin kişiyi işten atacan onların tazminatları dediğin en az kişi başı 200 bin TL vardır.

O zaman her tarikat her camaat kendi elemanını kendi adamını yetiştirsin camilerde bu mu istediğin !

Resim dediğin sanat, kişinin hayal gücünü bakış açısını geliştirir, beden dersi sağlıklı, stresten uzak, genleri daha iyi nesil yetişmesini sağlar. Bu özelliklere sahip bireyler bir şekilde devlete, ülkesine katkı sağlar. Dininse buna etkisi yoktur, din kişinin içindedir.

AL işte bu bakış açısına gel :D Resime müziğe bedene olunca onlar zorunlu ihtiyaç DİN derdi dedi mi ( Oda altı üstü 1 bilemedin 2 saat ) AMa yok o israf gereksiz :) Siz yok mu siz az çakal değilsiniz hee :)

Hangi Avrupa ülkesinde veya Amerikada hristiyanlik zorunlu? Biz din dersi getirdik, dine önem verdik vs. diyebilmek için bence.

1625004100228.png

1625004118031.png

1625004132652.png

theterminator92

Doçent
Reaksiyon puanı
252
LEŞ GİBİ bir fikir... Devlet memuru en az 150-200 bin kişiyi işten atacan onların tazminatları dediğin en az kişi başı 200 bin TL vardır.
25-30 Milyar TL gibi bir para yapıyor, bütçe planlamasını ona göre yaparsın ilerki yıllarda tasarruf sağlar. Sarayın günlük masrafı 10 Milyon mesela oradan kisarlarsa oradan bir kısmı karşılanır bu paranın.
O zaman her tarikat her camaat kendi elemanını kendi adamını yetiştirsin camilerde bu mu istediğin !
Bunu denetleyecek kurum açarsın.
AL işte bu bakış açısına gel :D Resime müziğe bedene olunca onlar zorunlu ihtiyaç DİN derdi dedi mi ( Oda altı üstü 1 bilemedin 2 saat ) AMa yok o israf gereksiz :) Siz yok mu siz az çakal değilsiniz hee :)
Ne alaka? Din sahsidir, içtendir.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061
Bunu denetleyecek kurum açarsın.

Zaten Bunu denetleyen kurumu kapatıp sonra tekrar denetleyen açacan efsane ya :D Bu fikirleri kimden alıyon nasıl geliyor aklına ! ( Hepsine birertanede özel kalem flan atayalım işsizliğide çözeriz bahane ile. ) Bu kovduğun 150-200 bin İmam ve din görlisi 4 kişilik ailesi olsa 800 bin kişide taş yesin tasarruf amaçlı.

Bak üstte Din dersi zorunlu ve seçmeli olan sana göre ÇOK GELİŞMİŞ AVRUPA ülkelerini attım onlar hakkında bir kelime etmedin !!!

Ne alaka? Din sahsidir, içtendir.

Din şahsidir deyip hiç öğretmemek mi çözüm mantığa gel ya :D

theterminator92

Doçent
Reaksiyon puanı
252
Zaten Bunu denetleyen kurumu kapatıp sonra tekrar denetleyen açacan efsane ya :D Bu fikirleri kimden alıyon nasıl geliyor aklına ! ( Hepsine birertanede özel kalem flan atayalım işsizliğide çözeriz bahane ile. ) Bu kovduğun 150-200 bin İmam ve din görlisi 4 kişilik ailesi olsa 800 bin kişide taş yesin tasarruf amaçlı.
Kılıçla şov yaparak mi denetliyorlar? Tek görevi denetlemek mi? Adamın tazminatını verirsin, başka iş bulur.
Bak üstte Din dersi zorunlu ve seçmeli olan sana göre ÇOK GELİŞMİŞ AVRUPA ülkelerini attım onlar hakkında bir kelime etmedin !!!
Kaynağın neresi? Buna ne diyorsun DİN DERSİ KAÇ ÜLKEDE ZORUNLU?
Din şahsidir deyip hiç öğretmemek mi çözüm mantığa gel ya :D
Aile öğretmiyor mu?

melihhamerica

Asistan
Reaksiyon puanı
287
He abicim he, petrol üretmeyip, araba üretmeyip hunharca yol, köprü, tünel yaparak gereksiz şekilde Devlet hazinesindeki parayı azaltan da Cehape değil mi? Bana sorarsan heykel yapmakla yol, köprü, tünel yapmanın bir farkı yok. Havalimanları da aynı şekil. Venezuela da da havalimanı var mesela. Hastanelerde aynı şekil çünkü ilaçları, tedavi yöntemlerini kendin üretmiyorsun, liste uzar gider. Ama mesela fabrika açmak, tarım ihracatını üretimini arttırmak, Fen lisesi açmak bunlar gerçek icraattır işte. Cehape neden yapmıyor diye sorma, adamlar iktidar değil. Siz bu yollara, köprülere, tünellere, hastanelere, havalimanlarına kanarsanız daha çok sefalet içinde yaşarsınız ve en iyisi bu dersiniz benden söylemesi.
Heykel ne işe yarar? Köprü ne işe yarar? Aradaki farkı görmediğin için tam bir körsün. Araba üreticez zaten. Malesef beklemek istemeyip, herşeye karşı çıkan bir cehape zihniyeti var. PKK ya destek çıkan bir zihniyet. Hdp yancısı, iyi parti başı.

theterminator92

Doçent
Reaksiyon puanı
252
Heykel ne işe yarar? Köprü ne işe yarar? Aradaki farkı görmediğin için tam bir körsün. Araba üreticez zaten. Malesef beklemek istemeyip, herşeye karşı çıkan bir cehape zihniyeti var. PKK ya destek çıkan bir zihniyet. Hdp yancısı, iyi parti başı.
Ne zaman acaba, kaç seçim önce yerli ucagimiz yakinda havada diyorlardı. Heykel daha yararlı hatta çünkü bir gideri yok, bir kez yaptın mı orada duruyor. Yolun, köprünün geçiş ücreti ve bakımı var.

melihhamerica

Asistan
Reaksiyon puanı
287
Ne zaman acaba, kaç seçim önce yerli ucagimiz yakinda havada diyorlardı. Heykel daha yararlı hatta çünkü bir gideri yok, bir kez yaptın mı orada duruyor. Yolun, köprünün geçiş ücreti ve bakımı var.
Heykeli ne yapıyon. Aynı put gibi. Boş birşey. Boşyere para harcanıyor. Heykelle cehape ülkeyi kalkındırır hiç merak etme. Zaten sihalarda cehape tarafından yapıldı.

İzmir^'e de 7 milyon tlye tuvaletler yapıldı. Heryer pis koku içindeymiş. :D Millet sürünmek için, şu pis kokuları koklamak için chp ye oy veriyor. :D Gülüyorum valla yazık ya.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061
Kılıçla şov yaparak mi denetliyorlar? Tek görevi denetlemek mi? Adamın tazminatını verirsin, başka iş bulur.

Kaynağın neresi? Buna ne diyorsun DİN DERSİ KAÇ ÜLKEDE ZORUNLU?

Aile öğretmiyor mu?

Daldan dala geziyon gene :( Bilmediğin konular üstünden.

O kılıç ile Ayasofya'da Cuma kıldırmanın SEMBOLİK ANLAMI var ve TARİHTEN GELEN BİR GELENEK bilmiyon konuşuyon sadece :(

Ayasofya'nın Camii olmasına karşı çıkanlardan ne beklenebilir !!! OdaTV'nin 2010 yılında attığı şeyi gösteriyon flan gerçekten boşa sarıyon.

Sonra muhalefetin oyları neden artmıyor Millet neden bize oy vermiyor derken 2 kere DÜŞÜN... Çok alakasız saçma şeyler söylüyon yok insanları kovacan yok onu kapat yok onu yasakla ne güzel dünya bu ülkede SIĞ muhalefet olmak varmış hee !

theterminator92

Doçent
Reaksiyon puanı
252
Heykeli ne yapıyon. Aynı put gibi. Boş birşey. Boşyere para harcanıyor. Heykelle cehape ülkeyi kalkındırır hiç merak etme. Zaten sihalarda cehape tarafından yapıldı.

İzmir^'e de 7 milyon tlye tuvaletler yapıldı. Heryer pis koku içindeymiş. :D Millet sürünmek için, şu pis kokuları koklamak için chp ye oy veriyor. :D Gülüyorum valla yazık ya.
Dostum IHA-SIHA'yi AKP üretmiyor. ASELSAN, HAVELSAN, ROKETSAN bunların kuruluşu çok eskiye dayanır. Anadan babadan duyulanlarla siyaset yapınca bu oluyor işte. Heykel'e de put diyor yazık.Heykel ile yol köprünün masrafı aynı değil mi? Avrasya tünelinin 1.5 milyar dolar masrafına eşdeğer heykel göster mesela.

melihhamerica

Asistan
Reaksiyon puanı
287
Dostum IHA-SIHA'yi AKP üretmiyor. ASELSAN, HAVELSAN, ROKETSAN bunların kuruluşu çok eskiye dayanır. Anadan babadan duyulanlarla siyaset yapınca bu oluyor işte. Heykel'e de put diyor yazık.Heykel ile yol köprünün masrafı aynı değil mi? Avrasya tünelinin 1.5 milyar dolar masrafına eşdeğer heykel göster mesela.
Heykeli nerene sokuyon? Heykel ne işime yarıyo? Napam ben heykeli? Ama köprüden geçebiliyon. Bak enazından GEÇEBİLİYON. Parası neyse veriyim. Yeterki daha heykel yapılmasın. Yakında chp saolsun her sokakta heykel olacak. Adamlar bir klozet heykeli için 2 yıl vermişler.

İzmir bok kokuyo. İzmir'in oyları chp ye. Anlamadım gitti.

theterminator92

Doçent
Reaksiyon puanı
252
Daldan dala geziyon gene :( Bilmediğin konular üstünden.

O kılıç ile Ayasofya'da Cuma kıldırmanın SEMBOLİK ANLAMI var ve TARİHTEN GELEN BİR GELENEK bilmiyon konuşuyon sadece
Ya adam kılıçla poz veriyor, sen hutbe diyorsun.
:(

Ayasofya'nın Camii olmasına karşı çıkanlardan ne beklenebilir !!! OdaTV'nin 2010 yılında attığı şeyi gösteriyon flan gerçekten boşa sarıyon.
Senin kaynağın neresi? Hemen de Ayasofya'ya karşılar diyerek cımbızlama yapmışsın.
Sonra muhalefetin oyları neden artmıyor Millet neden bize oy vermiyor derken 2 kere DÜŞÜN... Çok alakasız saçma şeyler söylüyon yok insanları kovacan yok onu kapat yok onu yasakla ne güzel dünya bu ülkede SIĞ muhalefet olmak varmış hee !
İskandinav tarzı Kilicdaroglu siyaset yapinca liderlik vasfı yok deniyor. Anca boyle sunu kovacam, su kalkacak denmesi gerek halkin kalitesiz olduğu yerde siyasette kaliteli olmaz, makarnaya oy veriyorlar deyince kızıyorsunuz sonra.

melihhamerica

Asistan
Reaksiyon puanı
287
Kılıçdaroğlu durmadan yalan üretiyo. :D
Kimse durduramaz onu. Hergün bi yalan atıyo sonra, bide utanmadan lafının arkasında duruyo ya :D

theterminator92

Doçent
Reaksiyon puanı
252
Heykeli nerene sokuyon? Heykel ne işime yarıyo? Napam ben heykeli? Ama köprüden geçebiliyon. Bak enazından GEÇEBİLİYON. Parası neyse veriyim. Yeterki daha heykel yapılmasın. Yakında chp saolsun her sokakta heykel olacak. Adamlar bir klozet heykeli için 2 yıl vermişler.

İzmir bok kokuyo. İzmir'in oyları chp ye. Anlamadım gitti.
Melih'cim gaza gelme. Heykele bakmak bedava, mesela ülkenin kurucu lideri olduğunu ve sana yol gösteren birisinin olduğunu hatırlatır. Yollarsa paralı, masraflı. Ne diyelim 2. el Doblo arabanızla iyi yolculuklar. Izmir'in haberi var mı acaba?

melihhamerica

Asistan
Reaksiyon puanı
287
Melih'cim gaza gelme. Heykele bakmak bedava, mesela ülkenin kurucu lideri olduğunu ve sana yol gösteren birisinin olduğunu hatırlatır. Yollarsa paralı, masraflı. Ne diyelim 2. el Doblo arabanızla iyi yolculuklar. Izmir'in haberi var mı acaba?
:D

Herkes bilir izmir bok kokar. :D İzmir^'de demekki yaşamıyosun. Hadi yoluna.

Haklısın heykel o akdar yararlıki. Boşyer kaplamaktan başka birşey değil.