Arama sonuçlarınız

1. E

Yardım Bursa'da Direksiyonlu İnternet Kafe

Bi arkadaşımla yarın internet kafeye gidecez, direksiyonda Forza Horizon oynamak istiyoruz fakat hangi internet kafelerde direksiyon seti var bilmiyorum. Varsa bildiğiniz yazabilir misiniz?
  2. E

Yardım İsimtescil'den SSL almak

Merhaba, domainimi ve hostingimi GoDaddy'den aldım sitemi kurdum herşeyi yaptım fakat şimdide SSL almak istiyorum. GoDaddy'de 300₺'ye denk gelirken SSL İsimtescil'de 120₺'ye denk geliyor. Alsam sorun olur mu kurulumu yapabilir miyim ? Websitem çokta büyük değil tek sayfa zaten https olarak...
  3. E

Discord'da Sohbet Kanalların İsmini Özelleştirme

Merhaba, Discord'da sohbet kanallarının ismini nasıl özelleştiriyoruz ? şunun gibi deniyorum fakat bende yanda ki " | " işareti çıkmıyor "✅ | verification" yerine "✅verification" oluyor. ya da "✅-verification" oluyor
  4. E

Yardım Website teması bulmam gerekiyor

Merhaba, website teması arıyorum yardımcı olursanız sevinirim, aradığım özellikler ; - Maksimum 2 Sayfa olması (tek sayfa olursa daha iyi olur) - Aşağıdaki linklerdeki temalara benzeyen bir şey arıyorum. http://klayrabbit.com/ https://kaijukingz.io/#/ https://www.bearsdeluxe.io/ kısacası...
  5. E

Yardım Eğer bu sekmeyi kapatırsam geri alabilir miyim ?

Eğer bu sekmeyi kapatırsam yaptığım şeyleri geri alabilir miyim ? Yani tekrar aynı yerden mi başlatacak tekrar bu siteyi açarsam 1640280526 Denedim bazı bilgiler kaydedilemediği için mecburen silindi ama kaydetmiştim.
  6. E

Soru Bu köpeğin cinsini bulmam gerekiyor

Merhaba, fotoğraftaki köpeğin cinsini bulabilir misiniz ? 1637259591 1637259652
  7. E

Soru Bu Kişi Neden Telif Yemiyor ?

Bu NFT Satıcısı neden telif yememiş ? Bütün resimleri aynı fakat hepsi 1 - 2 Ethereum'dan satılmış ve kimse bir şey yapmamış. https://opensea.io/collection/sneaky-vampire-syndicate
  8. E

Yardım Telif Hakkı ?

Merhaba, takıldığım bir konu var. Şu domuzu sola değilde sağa bakacak şekilde editledim, rengini bir tık değiştirdim, şapka, puro, sigara,ekledim. Sorun olur mu ? Telif yer miyim ? Yaklaşık 300 tanesi hazır bile. (OpenSea'da NFT Olarak Satacak koleksiyon oluşturuyorum o yüzden). Örneğin şu...
  9. E

Yardım Python ile 1000 Tane NFT Oluşturmak

Merhaba, Pyhton ile resim oluşturup NFT olarak OpenSea'da satacağım. Fakat 1000 tane resim gerekli. Örneğin CryptoPunks NFT koleksiyonu gibi. Hepsi aynı sadece aksesuarları farklı sigara, puro, şapka, maske. Crypto Punks koleksiyonu : https://opensea.io/collection/cryptopunks Benim konsept...
  10. E

Soru Resimlerin Tuval Boyutu Değiştirmek

Merhaba, Elimde 560 adet resim var. Bunların tuval boyutunu değiştirmem gerek. Görüntü boyutu değil ama tuval boyutunu değiştirmem gerek yardımcı olabilir misiniz ?
  11. E

Yardım 10.000 Tane Qr kod oluşturmak

Merhaba, 10000 tane QR KOD Oluşturmam gerekiyor. QR Kodları tek tek yerine nasıl hızlıca yaparım ? Excel dosyasını içine atacağız. O da bir klasöre png olarak aktaracak QR Kodları.
  12. E

Yardım GitHub'dan İndirdiğim Uygulamanın Kurulumunu Nasıl Yaparım ?

Merhaba, pixel art creator diye bir şey buldum GitHub'da nasıl kurulacağını bilmiyorum yardım edebilir misiniz ? Link'i koyuyorum virüs mü değil mi bilmiyorum. Fakat kurmam gerekli. GitHub - mananapr/pxlart: A terminal pixel art creator İndirmek istemeyenler için de. Yardım ederseniz sevirim...
  13. E

Yardım Arka Plan Üzerinde İsim Yaratıcı

Merhaba, bir proje ödevim var. 1000 adet ismi belirli bir arkaplan üzerine yazmam gerek ve bunu Photoshop'tan tek tek yapmak istemiyorum. Bunun bir çözümü var mı ? 1627463494 Arka plan'ı ve isimleri yükleyeceğiz program'da isimleri arka plan üzerine yazıp bir klasöre yükleyecek.
  14. E

Soru NFT Satışında Envato

Merhaba, NFTlerimi satmak için OpenSea hesabı kurdum. Envato Elements'de üyeliğim var orada çok güzel resimler buldum, onları indirip renklerini değiştirip satsam sorun olmaz değil mi ?
  15. E

Soru En Son Hangi Klavye Tuşlarına Bastığımı Nasıl Öğrenebilirim ?

Az önce eski bir steam hesabımın parolasını yanlışlıkla tutturdum fakat ne yazdığımı hatırlamıyorum, nasıl öğrenebilirim ?
  16. E

Nefesinizi En Çok Kaç Saniye Tutabiliyorsunuz ?

Nefesinizi en çok kaç saniye tutabliyorsunuz ?
  17. E

Soru Aniden Fps Düşüşü Yaşıyorum

Merhaba, daha sabah 144 fps ile oynadığım CS : GO'dan 45 FPS Alıyorum ayarlar sabit hiçbir şeyi değiştirmedim. Aynı durum bütün oyunlarda var aniden düştü fps GTA V oynarken birden kasmaya başladı işlemci sıcaklığı vs. her şey normaldi ve kasmaya başladı anlamsızca bütün oyunlar öyle şu anda ne...
  18. E

Soru Hangi Platform ? Ios Vs Androıd

Merhaba, bazı sorularım olacak. • App Store'de mi yoksa Play Store'de mi geliştirici olmak daha kârlı ? • Java + Kotlini yarım yamalak öğrenmek mi yoksa Swift'i tamamen öğrenmek mi ? • Siz hangi platformda geliştiricisiniz ? • Ne kadar kazanıyorsunuz ? • En çok hangisinde bug çıkıyor ...
  19. E

Tableti 2. Monitör Yapmak

Merhaba, eskiden aldığım bir tabletim var ve bu tableti 2. monitör olarak kullanmak istiyorum. İşletim sistemim Windows, Tablet Android (Samsung). Nasıl 2.monitör olarak kullanabilirim ?
  20. E

Öneri İnce, Güçlü Laptop

Merhaba arkadaşlar, ince ve güçlü bir laptop almak istiyorum. Yazılım için kullanılacak, arada bir Counter, Valorant vs... oynamakta istiyorum. İşlemcisi İntel tabanlı olmalı ve Harici bir ekran kartı olmalı. Bütçem 9000₺. Edit : Casper olmasın herhangi bir marka olabilir.
  21. E

Soru Görüntü Aktarıcı

Merhaba, dün İnstagram'da şöyle bir ürün görmüştüm. Mac'ine TYPE-C benzeri kablo takıyorsun diğer ucunu da Monitör'e takıyorsun. hem MacBook'un şarj oluyor, hem Mac'in uyku modunda olsa bile kullanmaya devam edebiliyorsun. Bluetooth vb. fonksiyonlarda çalışıyor aynı zamanda. Kısacası Mac'ini...
  22. E

Kendi Kripto Paramı Üretmek

Kendi kripto paramı nasıl üretebilirim. Az çok C, C++ biliyorum fakat nasıl üreteceğimi ne yapacağımı bilmiyorum, internette bununla ilgili kaynakta bulamadım, aranızda bu işle ilgili bilgi sahibi olan varsa beni bilgilendirebilir mi ?
  23. E

Altcoin Mining

Arkadaşlar altcoin mining nasıl yapılıyor. Dogecoin, ONT, Holo,XRP Mining yapmak istiyorum. Bilgisayar ile mi yapılıyor ? Yoksa büyük mining rig ile mi pek bilgi bulamadım bununla ilgili.
  24. E

Steam'de Topluluk Pazarında İtem Satamıyorum.

Selamlar, CS:GO İtemlerim var onları satmak için satış ekranına geliyorum. Alıcının ödediği yerine basıyorum. Piyasa fiyatını yazıyorum sonra "alacağınız : " kısmında "NaN Unknown" yazıyor. orayı değiştirsen diğer tarafta çıkıyor. yardım edebilirmisiniz ?Sözleşmeyide kabul ediyorum.
  25. E

Aliexpress'ten Drone Almak

Aliexpress'ten Drone sipariş verilirmi ? 4K Drone 540₺ ve vergiler vs vs... 700₺'ye denk geliyor fiyatı fazla ucuz olmuyor mu ? Burada 720p kalitesiz olanlar 500₺ felan yorumlara baktım neredeyse hepsi olumlu. Çokta satın alınmış alınmaya değer mi ? YouTube'de pek videoda bulamadım...
  26. E

Eski Fotoğrafları Yenileyen Site Lazım

Merhaba,eskiden bir tane site bulmuştum eski fotoğrafları çok güzel yapay zeka ile online ücretsiz bir şekilde editliyorlardı. 2.0 3.0 gibi seçenekler vardı tek hatırladığım bu, bu siteyi kullanan varsa adını atabilir mi veya bu siteye benzer online editleyen site varmı elimde eski bir...
  27. E

Windows Ekranına Gelince Mavi Ekran

M.Ö 2007 yılından kalma eski bir bilgisayarım var geçtiğimiz sene HDD'si bozulmuştu vs vs... ve o bilgisayarı tekrar bi bakayım dedim ve Flash Belleğe Win7 Lite Kurdum. Bilgisayar flash belleği gördü ve boot ettim. Klasik Windows 7 Açılma Sahnesi Geldi Mavi Ekran ve Yeniden Boot etti sürekli...
  28. E

Samsung A32, A52, A72 Fiyatları Sizce Ne Olur ?

Sizce Samsung A32, A52, A72 fiyatları ne olur, alınmaya değer mi ?
  29. E

WindowsApps Klasörünü Nasıl Silebilirim ? (Forza Horizon 4 Demo)

FORZA H4 DEMO indirmiştim ve sildim D klasörüne kurmuştum oyunu oyun kapalı olmasına rağmen Klasörü silmiyor klasöre girmeye çalıştığımda ise yetkim olmadığını söylüyor. herşeyi denememe rağmen silemedim nasıl silerim ben bu klasörü (Microsoft Store'dan İndirdim.)
  30. E

İos Emulator

Emulatörlerin Çoğu Android Emulator İOS emulatör varmı ? AppStore'den bir uygulamaya bakmam gerekiyor.
  31. E

Windows 10 sistem uygulamalarında klavye çalışmıyor

Selamlar, Windows 10'da Microsoft'un sahip olduğu uygulamalarda klavye çalışmıyor. (az önce Microsoft Store'da da aynısı oldu) Mesela başlat bölümünde de aradığım uygulamayı yazıyorum ama hiçbir şey olmuyor. Google, Photoshop vs. Onlarda kullanabiliyorum. Lütfen yardım edin. 1610536251...
  32. E

30 FPS

Selamlar, Samsung Galaxy A71 kullanıcısıyım. Telefonum 4K 30 FPS olduğu için sadece 30 kare çekebiliyor. Ağır Çekimde ise videoyu başlatmadan önceki önizlemede görüntü çok akıcı ve harika görünüyor. 720p olsada çok güzel. Ağır Çekim olmadan Ağır Çekim modunda normal 720p video çekebilirmiyim ...
  33. E

Ram upgrade edebilirmiyim ?

Selam dostlar günümüzde artık 8 GB RAM az gelmeye başladı. Bende laptopumun garantisi bitince 12 GB RAM'e ugrade etmeyi düşünüyorum. 4 GB RAM anakarta lehimli 4 GB so-Ddim var 4 GB RAM'i çıkarıp 8 GB koymayı düşünüyorum. Böyle birşeyi yapabilir miyim? (DDR4)
  34. E

Çoklu Fotoğrafı Birden Editleme

Selam dostlar elimde birsürü fotoğraf var hepsini aynı kritere göre editleme istiyorum. ( %50 küçültüp fotoğraf boyutunu düşüreceğim ) 100'e yakın fotoğraf olduğu için teker teker editleyemems nasıl toplu editlerim yapamadım yardım edebilirmisiniz ? Photoshop CC 2021
  35. E

Ryzen 5 3500U vs İ5 8250U

Selam dostlar bir sorum olacak Amd Ryzen 5 3500U vs İntel Core İ5 8250U hangisi daha iyi ? 1606461577 Hız olarak hangisi daha hızlı ?
  36. E

Laptopumdaki stickerı çıkarırsam garantisi biter mi?

Selam dostlar laptopumda NVIDIA yazan sticker hafif soyulmaya başladı ve gözüme batıyor sürekli çıkarırsam bir sorun olur mu? - Lenovo S145 Notebook -
  37. E

Telefonum İçin Tripod Önerirmisiniz.

Selamlar telefonum için tripod alacağım fakat hiç kaliteli birşey bulamıyorum. Kısa süreli masada telefonu tutsun diye değil. Video çekebileceğim bir tripod elimde tutup gezdirebileceğim veya uzaktan tripodu tutup video çekebileceğim birşey istiyorum selfie çubukları olur ya onun gibi ama...
  38. E

Windows 10'un Sürümleri Hangisi Daha Hızlı ? Daha İyi

Selam arkadaşlar laptobuma format atacağım hangi Windows sürümünü önerirsiniz ? ( Yeni İşletim Sistemi kuracağım ) siz hangisini önerirsiniz hangisi kullanıyorsunuz ve aralarındaki farklar nedir ?
  39. E

Laptobumun pilini nasıl optimizderim ?(İlk Günki Gibi Yaparım)

Selamlar, laptobumu alalı 6 ay oldu pilini nasıl daha iyi bir hale getirebilirim. Sistemim hafif ağır bu nedenle hızlı bitmesi normal fakat sanki eskisine göre daha hızlı bitiyor. Ne yapmalıyım ? İnternette araştırdım fakat pek birşey bulamadım. Kullandığım programlarda çok ağır değil...
  40. E

Yemeksepeti.com Çöktü mü?

Yemeksepeti çöktü mü az önce yemek sipariş ettim.1 Saat oldu gelmedi Pideciyi aradım bizde sipariş gözükmüyor diyor Yemeksepetini arayın dedi.YemekSepeti'ni aradığımda HAT MEŞGUL diyor sanırım YemekSepeti çöktü sizdede öyle mi ? 1604492013 Birde diğer Hat'ı var. Onu arar aramaz arama...
  41. E

Tarihte Yaşanan Salgın Hastalıklar

1) AIDS (HVI) Virüsü ; Yüzyılın ortalarında maymunlardan insana geçtiği bilinen HIV virüsünün saptanabilen birinci örneği 1959'da Kongo'da görüldü. Ne var ki, teşhisi ve adı ancak 1980'lerde konuldu. Son 30 yılda 36 milyon insanın hayatına mal olan virüsü kesin tedavi edebilecek bir çözüm hala...
  42. E

Sosyal Medya Platformlarındaki Fotoğraf & Video Boyutuları !

Piksel Nedir : Dijital göstergelerde görüntünün elde edilmesini sağlayan ve kontrol edilebilen en küçük birimdir.(2018 Verileridir) İnstagram ; Profil Fotoğrafı : 110x110 piksel Paylaşım Görseli : 510x510 piksel / 1080x1080 piksel Hikaye Video veya Fotoğraf Boyutu : 1080x1920 piksel Youtube ...
  43. E

Turkish Airlines Tarihi

Türk Hava Yolları Anonim Ortaklığı, Türkiye'nin bayrak taşıyan ulusal havayolu şirketidir. Türk Hava Yolları'nın merkezi İstanbul'dadır. Türk Hava Yolları'nın uçuş ağı Avrupa, Orta Doğu, Uzak Doğu, Kuzey Afrika, Orta Afrika, Güney Afrika, Kuzey ve Güney Amerika'ya kadar uzanmaktadır. 2015...
  44. E

CYBERPUNK 2077 Ertelendi !

Oyun dünyasının uzun süre beklediği Cyberpunk 2077, 19 Kasım 2020 tarihinde oyuncularla buluşacaktı. Çok büyük bir haritaya ve bu haritanın içinde sayısız ihtimale ev sahipliği yapan Cyberpunk 2077, geçtiğimiz nisan ayında yayımlanmış olması gerekiyordu. Fakat tahmin edebileceğiniz üzere...
  45. E

MacBook PRO 13.3" (2017) Ram Upgrade Etmek

Selamlar 8 GB Ram'i olan Mac'imi 16 GB Ram'a upgrade yapmak istiyorum. Garantisi bitti. Bana bu MacBook modeli ile uyumlu Ram'in linkini atıp böyle bir işlemi gerçekleştirip gerçekleştiremeyeceğimi yazarsanız sevirim. Ram'i kendim takacağım. Teşekkürler. 1603653128 Tamam kimse yazamadı ama...
  46. E

Huawei'nin Tarihi

Huawei Technologies Co. Ltd., kısacası Huawei, merkezi Çin'in Shezen şehrinde bulunmaktadır. Çin menşeli ve çok uluslu bir şirkettir. 1987'de Ren Zhengfei tarafından kurulmuştur. 2012'de Erricson'u geçip en büyük ağ ve telekom şirketi cihazı üreticisi olmuştur. Huawei ilk kurulduğunda temel...
  47. E

Xiaomi'nin Tarihi

Xiaomi aslında çok eski bir tarihi yok. Xiaomi Corporation, Nisan 2010'da kurulmuş ve merkezi Pekin'de bulunan Çinli bir elektronik şirketidir. Xiaomi ; Dizüstü bilgisayar, akıllı telefon, kulaklık, akıllı bileklik ve akıllı ev teknolojilerine yatırım yapmaktadır. Xiaomi ilk telefonunu Ağustos...
  48. E

One UI 3.0 Güncellemesi Alacak Olan Samsung Telefonlar !

Teknoloji devi Samsung'un ANDROİD 11 tabanlı One UI 3.0 [/B]güncellemesi Galaxy S20modelleri için beta olarak test edliyor. Samsung'un önümüzdeki günlerde beta sürecine yeni telefonlar ekleyeceği tahmin ediliyor. Eğer cihazınız kutusundan Andorid 9.0 veya daha güncel bir sürüm ile çıktıysa...
  49. E

Telefonunuzu Bilgisayara Bağlamak Ve Kontrol Etmek

! Telefonunuz uygulamasının tüm işlevselliğini tecrübe etmek için Android 7.0 veya sonraki sürümünü çalıştırması gerekir. Selamlar telefonunuzu bilgisayara nasıl bağlayabileceğinizi ve bilgisayardan nasıl kontrol edebileceğinizi göstereceğim. 1- Telefonunuzda 'Telefon Eşlikçiniz'...