Arama sonuçlarınız

1. The Medic

Tablet Şifresini Öğrenme

eğer şifreyi ailende biliyorsa anlamazlar onlara açtır derim ama eğer birtek abin biliyorsa abi açarmısın de ama hiç gülümseme veya şüpheli davranma.
  2. The Medic

Babamın 3d yazıcı “almamak” için sebebi yok ama bir türlü ikna olmuyor sizce ne yapayım

Dikkatli ol parayı onlara kaptırma.Eskiden neredeyse 3000 tl biriktirmiştim ve birşey almak istediğimde reddettiler,4-5 ay sonra araba alacaklarını söylediler.Alınca ise benim paramıda harcamışlardı.
  3. The Medic

5000 Tl Altı IPad önerisi

Telefonumda çok yer olmadığı ve çizim yapmak istediğim için bir tablet istiyorum ve en iyisinin IPad olduğunu düşündüm bu yüzden sizden öneri talep ediyorum. Başlıktaki gibi fiyat bandı 5000 TL'yi geçmemeli.
  4. The Medic

Gülemiyorum

Herşeye gülemiyorum demiyorum.İnsanların çoğunluğunun güldüğü şeylere gülemiyorum.Ayda en fazla 6-7 kere gülüyorumdur. 1616761811 Yüz felci yoktu.O okulda okuduğum 2 sene boyunca sadece 3 kere güldüğünü görmüştüm.Ve ikisi öğretmenin açtığı komik animasyonlarda bir farenin göbek atmasıydı.
  5. The Medic

Five Night At Freddy's mi daha korkunç?Yoksa Resident Evil serisi mi?

FNaF gameplay olarak korkunç değil.Sadece hafif bir stres yaratır.Ama hikayesine inersen korkabilirsin.Gameplayden yana isen kesinlikle Resident Evil.
  6. The Medic

Gülemiyorum

İlkokulda bir arkadaşım vardı,hep onla takılırdım ama çocuğun bir sorunu vardı.Hiçbir şeye gülmezdi.Bende onla çok takılınca gülmemeye başladım.Başlarda pek umursamazdım ve havalı gelirdi,ama yıllar geçince işler değişmeye başladı.Artık ne zaman arkadaşlarım birşeye gülse ben espriyi anlamama...
  7. The Medic

Peltekliği düzeltmenin yolları?

bu konuyu yeni uyanmanın kafasıyla açmışım haberim bile yokmuş ama hala bir çözüme ihtiyacım var
  8. The Medic

Peltekliği düzeltmenin yolları?

kaç yıldır peltek biriyim,S'leri F gibi söylüyorum ne yapabilirim çözümü var mıdır?
  9. The Medic

Bisiklet hevesim tavan yaptı.

Gülüyoruz ama hiç iyi olmadı.Bi ters döndü,küt diye yere düştü ve ikinci dalga olarakta bisikletin şu direksiyonumudur nedir,toplarına düştü.
  10. The Medic

Bisiklet hevesim tavan yaptı.

Bi' ara bir arkadaşım öyle yapıp sırtının üstüne düşmüştü ve hastaneye kaldırılmıştı
  11. The Medic

SDN Programlama Kafe

evet
  12. The Medic

İnternet hız testi 24 mpbs demesine rağmen 4mbps hızla indirebiliyorum

her yerde olmasının imkanı yok. Mediafire Steam Opera Google falan hepsinde bu kadar yavaş inmesinin imkanı yok.
  13. The Medic

İnternet hız testi 24 mpbs demesine rağmen 4mbps hızla indirebiliyorum

Evet başlıktaki gibi,internet hızımı test ettim,24 mpbs dedi ama ne zaman birşey indirsem en fazla 4 mbps'ye çıkıyor.Çöüzmünüz varmıdır?
  14. The Medic

CSGO fps yükseltme

hocam kaç dakikadır konuda bekliyorum çünkü benimde FPS artırmaya ihtiyacım var,yazın özelliklerinizi artık.
  15. The Medic

Tablet Şifresini Öğrenme

Babana tableti açtır,mobizen veya başka birşey kur,kaydı başlatıp tableti kapat ve babana yanlışlıkla elinin değdiğini söyle.Açınca isee Mission Passed! +Tablet
  16. The Medic

Masaüstünden silinen klasör.

bendede aynısı oluyor gizemli bir şekilde kayboluyor klasörlerim.
  17. The Medic

Gönüllü Grafiker Arıyorum

neden neredeyse 90 yıl ban yedi ki? Edit:bunu üsttekileri okumadan yazmıştım ama yinede emin olmak istiyorum.
  18. The Medic

Uzaktan Eğitim Her Zaman Devam Edecek

Oh be öğretmenin yazdırdıkları zaten kitapta var diye yazmamıştım.Kurtuldum.
  19. The Medic

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi Çöktü

Milli eğitim sitelerini liselilere kodlatıyor heralde. Ne kadar fazla hata,ne kadar fazla açık varsa hep devlet sitelerini buluyor.
  20. The Medic

Windows 10 Güncelleme Yüklenmiyor Ve Aşırı Yavaşladı

Sorunu önceden çözmüştüm ama konuyu yine görünce benimle aynı sorunu yaşayanlarda yararlansın dedim. güncellemelerden gelişmiş ayarlara gelip diğer MS programlarınıda güncelleyi açtım ve neredeyse 50 tane dosya güncellenmeye başladı.Hepsi güncellendikten sonra en büyükleri olanı güncelledi (en...
  21. The Medic

Steam'im çok yavaş!

foruma daha yeni başladığımda yazmıştım onları neyse neyse problemi çözdüm. Güncellemem gerekiyormuş. Edit:Hala anakartımı bilmiyorum.
  22. The Medic

Steam'im çok yavaş!

Steamim aşırı yavaşladı ve donmaya başladı ne yapmalıyım?
  23. The Medic

Virtual box ile Windows XP kullanımı

çok açıklayıcı bir başlık yazdığın için raporluyorum kardeşim.
  24. The Medic

Öneri Bir konu

:thumbs up emoci: & :hawli emoci:
  25. The Medic

Öneri Bir konu

26. The Medic

max.400 tl kulaklık önerirmisiniz

James Donkey 712 kullanıyorum hem çok rahat hemde çok iyi
  27. The Medic

Sizce bu reklam etkili olur mu?

1-Hayır çocuklara özel videoda değil. 2-Profilimde yaşımı açıkladım
  28. The Medic

Half Life Yerleri

Half Life hakkında çok şey bilen biri olarak söylüyorum,hepsi çok tehlikeli.En iyisi Questionable Ethics bölümündeki mavi lavabotuvar.
  29. The Medic

Videomun yorumları sebepsizce kapatıldı!

Dedim ya?Kanalım duyar kasmak için var.
  30. The Medic

dikkat çekmek zorunda.
  31. The Medic

kanalım duyar kasmak için var zaten.
  32. The Medic

Yobazın teki olarak söylüyorum,birine bağış yapınca sevap kazanmıyor musun? O amaçla "halal" yazdım.
  33. The Medic

Comment by 'The Medic' in media 'Tahmini PS4'

pasilteyşın 4
  34. The Medic

hadi canım
  35. The Medic

Hiçbiri değil.
  36. The Medic

Videomun yorumları gereksiz bir şekilde kapatıldı,neden bende bilmiyorum ama video burada; sebebi ne olabilir?
  37. The Medic

Sınava 8 gün kaldı ne yapmam gerektiğini bilmiyorum (4 günde 12 sınava giricem)

Haketmişsin.Çalışsaydın,nedense ülkemin öğrencisi sürekli "Etim sistemi kökü çaşılmaya geker yok" diyip oturuyor.Sınavlar gelincede "vaz vaz" ağlıyor
  38. The Medic

Ssd alırsam bu sorun çözülürmü?

evet,oyunlarında hızlı açılır,birazda fps artışı görürsün.
  39. The Medic

ekledim hocam
  40. The Medic

küçük olması onun aptal veya kötü biri olduğu anlamına gelmez.
  41. The Medic

sürekli depresyondayım diyip en iyi koşullarda büyüyen veletlere göstermemi beklemiyorsun değil mi?
  42. The Medic

Haklısın!Hemen ekliyorum!
  43. The Medic

Bugün Roblox adlı bir oyundan birinin grubuna reklam yapmak için gerçek parayla kiralandım ve şöyle birşey yaptım.Hem komik olur hemde dikkat çeker dedim.Sizin fikirleriniz neler?Sizce nasıl birşey yapmalıyım?
  44. The Medic

En basitinden bir oyun yapmak için hangi dilleri bilmem lazım?

korsan goes brrr (ironi amaçlıdır,korsanı desteklemiyorum.)
  45. The Medic

Oyunun donmasını SSD'ye nasıl bağladın kardeşim
  46. The Medic

Yabancı ülkelerin sahibinden.com gibi siteleri var mı?

burda "technopat" mı yazıyor ben mi yanlış okuyorum?
  47. The Medic

Tek özelliği açılmak olan pc

-Kanka ben dün akşam Gta 5 yükledim O sırada arkadaşın bilgisayarı:
  48. The Medic

Furkish adamdır.

yok yok daha böyle şeylere bulaşmak istemiyorum :D **İçerik düzenlendi. -atkaksoy501**
  49. The Medic

Furkish adamdır.

Başka bir dava daha çözüldü.Kendide kabul etti bildiğiniz.
  50. The Medic

Furkish adamdır.

**İçerik düzenlendi. -atkaksoy501**
  51. The Medic

Furkish adamdır.

gel aç
  52. The Medic

Furkish adamdır.

furkish çok haram yoldasın Allah seni yakar :flushed: şaka maka yapma böyle şeyler
  53. The Medic

Japonya'da Süper Mario Tema Parkı Açıldı

japonyadan ne kadar nefret etsemde gitmek zorundayım.
  54. The Medic

Fortnite'ın 6. Sezon Fragmanına Russo Kardeşler Eklemesi Yapıldı

aahh fortnitee... Cringe kelimesinin ana merkezi
  55. The Medic

PC TF2 kaldırır mı?

kaldırabileceğini çok sanmıyorum ama internette patates grafikleri var onlardan kurarsan rahatça oynayabilirsin.
  56. The Medic

SDN Forum, eskisi gibi değil.

Bence *haram*pat daha iyi çünkü en azından yazım yanlışlarına göz yumulmuyor ve konular incelemeye gidiyor.Bu yüzden en güvenlisi orası.
  57. The Medic

Laptopuma japon sıçradı ne yapabilirim

japon ?? japon yapıştırıcısı demek istediniz herhalde
  58. The Medic

SDN Forum, eskisi gibi değil.

bencede küfür filtresi falan gelse veya *haram* forumdaki gibi konular incelemeye düşse güzel olabilir.
  59. The Medic

SDN Forum'da Takibe Takip

Ne kadarda boş bir konu.Kim konularına asla bakmayacak sırf gösteriş için duran takipçiler istesin ki?Nasıl içerik ekibi rolü aldın acaba?
  60. The Medic

2 Konuma hiç mesaj gelmedi

haklısın,arkadaş bizi sorularını cevaplamamız için kırbaçlıyorlar sanıyor herhalde.
  61. The Medic

Hugolanın açık adresini biliyorum ama ne yapacağımı bilmiyorum

Sevgilimin ablasına aşık oldum konusundan bile daha saçma bir konu bu. Bildiğin adresini bulmayı marifet olarak görüyorsun ve gizliden kendini övdürtmeye çalışıyorsun. Adamın evine gidip öldürecek değilsin ya?Ne yapabilirsin ziyaret etmekten başka.
  62. The Medic

Sizce bu sene sınıfta kalma olur mu?

hocam daha önce kaç kere sınıfta kaldınız?Lise 4'ü okuyan birinin 17 yaşında olması lazım hiç mi aklınız başınıza gelmedi.
  63. The Medic

Forumdaki bir üye tarafından takip ediliyorum

wpa_supplicant'ın dediği şeylerin hepsi zaten var ama sürekli isim değiştiriyor ve herkesi inandırıyor böylece hemen kaydediliyor ama Ben sadece durumu açıklayıp yasal işlem başlatıp başlatamamaya hakkım olup olmadığını sordum.
  64. The Medic

Geri döndüm

kapanmamış.
  65. The Medic

Forumdaki bir üye tarafından takip ediliyorum

çok isim vermek istemezdim ama bu arkadaş baya ileri gitti.Forumdaki @TheLasTereyağı ile konuşmak istemediğimi söyledim ve şuan haftalardır peşimde.Discord sunucuma geliyor banlıyoruz yan hesap açıp geliyor bazen arkadaşlık isteği atıp argo kullanıyor bazen efkarlı müzikler atıyor engelledimmi...
  66. The Medic

Şehrinize bir misafir gelirse ona nereleri gezdirirsiniz?

a yine sabah uykumla birşeyler saçmalamışım
  67. The Medic

Şehrinize bir misafir gelirse ona nereleri gezdirirsiniz?

odamı gösteririm sonra onu oraya kilitlerim
  68. The Medic

Nedir bu işin aslı,sahiden bu kadar vahim mi?

ama bir programın yarısı satın alan tayfa,diğer yarısı ise crackleyen tayfa. Adam parasını çıkarsın çıkarmasın o paranın 2 katını almak onun hakkı,çünkü bir kısım para veriyorken diğer kısım "aAa ZoRenTleYeYim ŞuNu" diyor ve bedavaya kullanıyor.
  69. The Medic

Youtube Moderasyonu Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

konuyu nerden nereye getirdiler arkadaş bi anlamadılar "Akıl yaşta değil baştadır"ı.
  70. The Medic

feministler erkeklere karşı ırkçılık yapıyor ama? veya BLM destekçileri sadece siyahları destekleyip beyazlara ırkçılık yapıyorlar? bunlara ne demeli?
  71. The Medic

cidden "Erkekler Ölsün!" "Kadınlar Tek Güç!" diye bağıranlardan tutta kendi cinsiyeti ile ilişkilere girenlerin neresine saygı duyayım ki?@GeneralCrowbar hep der, "Saygı duyulmaz,kazanılır."
  72. The Medic

Irkçı olmam 10 yaşında olduğum anlamına mı geliyor?
  73. The Medic

pfp ben değilim.
  74. The Medic

Başlıktanda gördüğünüz gibi Youtube Moderasyonu hakkında neler düşünüyorsunuz? ben açıkçası berbat olduğunu düşünüyorum çünkü bi' ara LGBT'ye karşı aşırı ırkçı bir video yapmıştım ve 4 gün sonra "bu video çok ırkçı olduğu için kaldırdık" diye bir e posta gelmişti Youtube'dan.Sonra bende şikayet...
  75. The Medic

Günün Esprisi

76. The Medic

komik sorularınızı sorun.

ya ne kadar da cahilsin herkes Ankara savaşının Satürn'ün halkasında yapıldığını bilir
  77. The Medic

jahannama veya uçuşan üyelere.
  78. The Medic

Korkak Olmak!

Bende aynı sorunu yaşıyorum.Bilgisayarda küçüklük fotoğraflarım var ve onları saklayacak başka bir harddisk veya USB'm yok.Bu yüzden birşey indirirken heryerden araştırıyorum virüslümü diye.
  79. The Medic

Brezilya'ya
  80. The Medic

LUA ile alakalı olan kitap?

adı neymiş?
  81. The Medic

Bir hayvan ismi yazınız

insan teknik olarak memeli hayvan sınıfındandır.
  82. The Medic

LUA ile alakalı olan kitap?

Lua kodlamasını öğretecek bir kitap arıyorum.Lütfen alta boş boş luayı videolardanda öğrenebilirsin yazmayın çünkü kitap okumak daha etkili oluyor bende.
  83. The Medic

Ünlü Rapçi Burry Soprano Tutuklandı!

bu adamın daha "Mary Jane" şarkısını yazdığında tutuklanması lazımdı.
  84. The Medic

Ünlü Rapçi Burry Soprano Tutuklandı!

işe bak.Porçay parodi yapıp aynı cezayı alıyor. bu adam uyuşturucuya hem özendirip hemde kullanınca aynı cezayı alıyor. Thats how adalet works.
  85. The Medic

Dizi Bağımlılığından Nasıl Kurtulunur ?

diziyi izlediğin siteye şifre falan koy
  86. The Medic

Günün Esprisi

acaba neden banlandı.
  87. The Medic

Adınızı tersten yazın

bi' an başka birşey sandım
  88. The Medic

Sizce TikTok nasıl bir uygulama?

Tiktok kürtçesi*
  89. The Medic

E-posta Yolu İle Gelen Dosyalara Dikkat!

Peh korkmama gerek yok.Benim E-postam sadece şifre değiştirme şeyleri ile dolu.Hep unuturum.
  90. The Medic

Sizce TikTok nasıl bir uygulama?

Şirin bubahhhahh naptııın şiran buahbah mı geldi aAAASwsaASasasAAASAAa
  91. The Medic

Düşük sistem gereksinmli araba oyunu önerisi

senin bilgisayarın için öyle oyunlar olduğunu sanmıyorum :(
  92. The Medic

Gta 4 105300 FPS

2D oyun olsa neysede GTA 4 gibi fizikleri aşırı fazla ve gerçekçi olan bir oyunu içinde 10 tane 3090 olan PC bile 105300 fps ile açamaz.
  93. The Medic

"Stop Erdoğan"

bu "The Dictator" filmindeki "Aladine hayır" veya "Aladine ölüm" reklamlarına benzemiş.Fetöcüler gönderme yapmayı iyi biliyormuş.
  94. The Medic

Şarkının sözlerini ile fon müziğini ayıran program var mı?

yaptınmı hocam
  95. The Medic

Temel seviye Almanca öğretecek var mı?

bi' aralar denemiştim o kadar da zor değil.
  96. The Medic

sessiz ol ama,
  97. The Medic

Temel seviye Almanca öğretecek var mı?

Alamanca kolay diye biliyorum
  98. The Medic

eğer işe yarıyorsa bu müziğin sözsüzünü de yapabilir misin? bu müziği Half-Mind diye bir Half-Life modunda duymuştum ve sözleri yoktuda.
  99. The Medic

Kaspersky Bilgisayarımı Çok Yavaşlatıyor.

Zaten sizden sonra manuel güncellemelere aldım.Malwarebytes vardı,yavaşlık ondan kaynaklanıyor sanıp silmiştim,birde hiç çalışmayan ve açılmayan eset vardı,onuda birkaç arkadaşın yardımıyla sildim bugün.
  100. The Medic

Eseti silemiyorum!

denemeyin bende eskiden denemiştim olmamıştı.
  101. The Medic

yaşınızı ters yazın bakalım kim daha yaşlı?

TrabzonluOmar61 bunu beğendi
  102. The Medic

Öneri Bilgisayarcılara Güvenmeyin...

aLLAHtan laptop kullanıyorum
  103. The Medic

yaş atlama gücüne sahibim
  104. The Medic

keşke 31 olsaydı ama maalesef 41 e giriyorum.
  105. The Medic

Eseti silemiyorum!

denediğimi hatırlıyorum ama denememişte olabilirim,deneyip geliyorum brb edit:tamindire yolladı kendi sitesinden,normal mi? 1615466132 Çok sağolun hocam sonunda kurtuldum ondan.
  106. The Medic

Eseti silemiyorum!

Birkaç ay önce bazı arkadaşlar eseti güvenli modda silebilirsin dediler,bugün aklıma geldi ve yapayım bari dedim,denetim masasını açtım ve "Güvenli modda birşey silemezsin" dedi.Ne yapmam gerekiyor bu lanet programdan kurtulmak için
  107. The Medic

Arkadaşlar CSGO da hileciler arttımı

amatörler.Tf2 yi bir görseniz.Hile açtıkları yetmemiş hile açan botlar kodlamışlar,oda yetmemiş botlar artık Voice Chatte siyahlar ölsün gibi ırkçı şeyleri bağıra bağıra söylüyorlar.
  108. The Medic

109. The Medic

evet orijinal ama sürümü nasıl göreceğim?
  110. The Medic

Format atmak zor demedim ki?Sadece format atarsam bilgisayarın içindeki fotoğraflarım gidecek.Onları bir taşınabilir harddiske alıp formatlayacağım.Ama şimdi değil.
  111. The Medic

ben en iyisi steam mteam ne var ne yok sileyimde herşeyi yeniden yükleyeyim,hem ihtiyacım olmayan şeylerdende kurtulmuş olurum. (Format atmayacağım sadece denetim masasından herşeyi kaldıracağım)
  112. The Medic

Hangi üç harfliden korkuyorsunuz?

b*k
  113. The Medic

ne koruyacak bilgisayarı anti virüs olmazsa?Defender gel beni sil diyen virüsü bile bulamıyor.
  114. The Medic

format neysede macun işinden korkuyorum.
  115. The Medic

hmm evet,3 yıldır (alındığından beri) format mormat attırmadım,bi aralar attıracağım.Macun yenileteceğim.
  116. The Medic

güncelleştirmeler bitmiyor,sürekli yenisi geliyor ve üstüne virüs taramasıda yaptım.
  117. The Medic

Daha demin bilgisayarım en hantal bilgisayar iken Kaspersky'yi kapatınca "I AM SPEED!" demeye başladı.Aynı zamanda nedense her saat kaspersky logosunun üstünde indirme işareti oluyor ve indirdikten birkaç saat sonra yine aynı işaret gelebiliyor.Ne yapmalıyım? Not:Bilgisayarı o kadar...
  118. The Medic

Play store yüklemiyor

uygulamalar kısmına gir,orada "free games for play store" gibi saçma sapan bir program varsa sil,ben yaşamıştım küçük kardeşim sayesinde aynı durumu.
  119. The Medic

Türkiyenin en iyi ses sanatçısı kimdir

Barış Manço.
  120. The Medic

OVH'de büyük yangın!

Ne sunucusu bunlar?Maykıraf falan mı?
  121. The Medic

ZuZu tv dolandırıcı mı?

dolandırıcı olduklarını sanmıyorum.Çocuğa bir bak,video boyunca hep aynı yere bakıyor.Diğer videolarında ise yürüyemiyor.Ben bu akşam dedemle bağış yapacağım.
  122. The Medic

ZuZu tv dolandırıcı mı?

sen ne olur ne olmaz bağışı yap bence.Hem sevaptır.Dolandırıcı olsa bile cezasını bir şekilde çekecektir.Hem o kadını bi' ara haberlerde görmüştüm.
  123. The Medic

Cafe SDN [English]

not only black lives,all lives matter.This sentence shows your intelligence
  124. The Medic

Ziya Selçuk'dan Tablet Açıklaması !!

bilgisayarı kırıp tablet alma zamanı
  125. The Medic

Ziya Selçuk: Yüzyüze Eğitim 2 Temmuz'a Kadar Sürecek

o değilde bu videoyu yapan arkadaş bir daha görülmedi ve videosunun açıklamasına bak.
  126. The Medic

Cafe SDN [عربي]

bilmiyorum herkes o konulardan açıyor benimde açasım geldi sahne arkası:1000 mesaja yaklaşıyorum bir şekilde mesaj kasmam lazım.
  127. The Medic

Cafe SDN [عربي]

translate ile copy paste yapabilirsin :D
  128. The Medic

Cafe SDN [Slovak]

tylko jedno glowie mam koksu piec gram odleciec sam,kraine zapomnienia aa pardon o lehçeydi
  129. The Medic

Cafe SDN [عربي]

Başlıkta gördüğümüz gibi Arapça konuşacağız,Allah'tan dedem Arapça hocasıydı الوقت العربي!
  130. The Medic

Youtuber Oluyorum Ücretsiz Program Önerisi Pls

yotober olcak obs filmora son.
  131. The Medic

Hak çalan hocalardan bıktınız mı ?

matematik dersinde ne zaman zor bir soru çıksa hoca bana p*ç gülüşü atıyor,terlemeye başlayıncada kaldırıyor.
  132. The Medic

En düşük notunuz

6.sınıfta almıştım en düşük notumu, Matematik-79
  133. The Medic

Cafe SDN [English]

black lives matter supporters prob has brain damage
  134. The Medic

Bilgisayar performansım ciddi şekilde düştü

tek seçeneğiniz bilgisayarı dövmek olabilir
  135. The Medic

Bilgisayar performansım ciddi şekilde düştü

evet hocam en son ne zaman güncellediniz? bendede güncellemediğim zamanlarda çok yavaştı
  136. The Medic

İleride Almak İstediğiniz Araba Hangisi?

eski oyunların kapak resmi gibi duruyor PEPSİ MAAAAN!
  137. The Medic

adam hangi edit programını kullanmış çok sahte duruyor
  138. The Medic

Valheim'deki ev dizaynım

harika,yarın gel mimar olarak işe başla
  139. The Medic

neden güldünüz anlamadım?Develer ve atlar çok şirin hayvanlar.İsteyemez miyim?
  140. The Medic

appaloosa atı istiyorum,şu benekli olanlardan. deve de var.
  141. The Medic

Steam Cüzdan Kodu Nerede Satılır?

18 yaş altı değil,13 yaş üstü.
  142. The Medic

Half-Life Sevenler Buraya!Mod Yapıyorum!

Half life için uyuşturucu kullanıyormuşum gibi random materyaller kullanarak bir mod yapmayı planlıyorum ve çoğu model hazır.Modelleme ve map yapmasını bilen biriniz çıkabilir mi?
  143. The Medic

Yeni Half Life Discort Sunucusu

sanmıyorum
  144. The Medic

Sizce Haklı mıyım?

Cevabımı gönderdim,Umarım kabul olur.
  145. The Medic

Sizce Haklı mıyım?

off işin kötüsü dün 1 aylık premium almıştım ve dakika bir gol bir.1/4'ü direkt gitti.
  146. The Medic

Bu Laptop Nasıl?

yemin etmedi demek ki yalan söylüyor
  147. The Medic

Sizce Haklı mıyım?

bu yüzdenmi doom ve hotline delisisin?
  148. The Medic

Sizce Haklı mıyım?

Silemem.Bende büyük bi değeri var.Ve kendime ders çıkardım,bir daha böyleleriyle konuşmayacağım.
  149. The Medic

Sizce Haklı mıyım?

ya harbiden BLM ne ya?Bir tek siyahiler değil beyazlarada saygı duyulması lazım!
  150. The Medic

Sizce Haklı mıyım?

Bugün daha demin arkadaşın tekiyle Roblox'ta yaptığımız oyunu oynarken bir kız geldi ve üstünde LGBT Ve BLM GÜÇTÜR! Yazan bir kıyafet vardı,ona BLM'nin çok saçma birşey olduğunu söyledik,anlattık dibine kadar ve kız gitmiş beni raporlamış.Şuan arkadaşımla beraber 2 haftalık bir ban...
  151. The Medic

Hangi zaman ve çağda yaşamak istersiniz?

2 hatanız var 1-2 tane şimdiki zaman yazmışsınız 2-vahşi batı yok ve ben o zamanlarda yaşamak isterdim
  152. The Medic

En Sevdiğiniz Çikolata Nedir?

karpuz çekirdeği yersek midemizde karpuz büyüyor ise... snickers yersek paket lastiği büyür!
  153. The Medic

içinde paket lastiği var diye duymuştum ama tadı cidden çok güzel
  154. The Medic

alaman çikolatası iyidir ama yılda 2 kere falan yiyebiliyorum a bi dakika lan mutfakta 2 parça var
  155. The Medic

oda iyi marka ama bi ara kokopopslusunu yediğim için 5 gün boyunca ishal olmuştum
  156. The Medic

Cafe SDN [Rusça]

gomunis haram
  157. The Medic

ne bilm eğlence için
  158. The Medic

En sevdiğiniz çikolata nedir? Benimkisi hem ambalaj olarak hemde tat olarak "Twix"
  159. The Medic

Cafe SDN [Rusça]

Аллах запрещен по русски :sob:
  160. The Medic

Saç dökülmesi ?

neden?
  161. The Medic

Neden tüm internet cafelerde windows 7 var

kardeş hangi devirde yaşıyorsun
  162. The Medic

Ziya Selçuk İstifa Etti İddiası !

eğitimi düzgün yönetemiyor.
  163. The Medic

Ziya Selçuk İstifa Etti İddiası !

Ziya selçuk istifa edebilir!1!!11!11!!!! *Herkes bunu beğendi* Bakanlıktan gelen mesaj bunu yalanladı *Herkes hayal kırıklığına uğradı*
  164. The Medic

ESET antivirüs ten virüs bulaştı

+18 site linki kardeşim. Ne olacak tabikide yardım linki
  165. The Medic

onun tavuk döner ile ne alakası var? omar baba pro işte ne olacak
  166. The Medic

Faşist kaspersky yahudi vürüsleri yakıyor
  167. The Medic

fotoğraftaki ben değilim. Omar baba pro
  168. The Medic

ya yok ne virüsü Allah aşkına ya antivirüs virüs bulaştırmaz sadece şifren değişmiş o kadar.
  169. The Medic

Abiler bilgisayarım oyunları destekliyor ama açmıyor nedeni ne olabilir?

12 dakika boyunca ne yapıyordun sorabilirmiyim abisi?
  170. The Medic

niye? Diğerleri hayvan mı?
  171. The Medic

Gold Üyelik seçimi gelsin.

ama birde şöyle birşey; Bu forumda 2 sınıf var 1-Gerçekten yardımcı olup rütbe atlayan. 2-Ya forum oyunlarında takılıp yada boş mesaj yazarak rütbe atlayan.
  172. The Medic

Dünyanın En İyi Fabl'ı;"Deve Memi"

Bir gün adı Memi olan bir deve,dışarda gezerken,"kurt Hüseyin" ondan para istemiş. Deve Memi demiş ki;Hayır! Kurt Hüseyinde demiş ki;Senin adın menemen! Sonra deve memi,Kurt hüseyini hörgücü altına alıp 6 aylık yemeğini garantilemiş. bunu gören "At Uygar": -Bana bakkaldan 2 paket çubuk kraker...
  173. The Medic

Zıtlık

aslında ondanda Arka Sokaklar bölüm sayısı kadar sezon çıkar
  174. The Medic

Zıtlık

böyle ustalık eserlerinde hiç mesaj olmuyor ama "Sevgilimin ablasına aşık oldum" konularına onlarca kişi toplanıyor.
  175. The Medic

Şok Rezilliği

Google:Tüketici Haklarına Başvurun!Hakkınızı Koruyun!
  176. The Medic

VR gözlük önerisi

ben 300 tl'ye VR gözlük bile görmedim.
  177. The Medic

EBA Puanları kapıştırıyoruz

Amatör.
  178. The Medic

ben o kadar fakirim ki...

o kadar fakirim ki;Omar baba bana çukur izletmiyor
  179. The Medic

İngilizce çeviri

tamam 0 tl son
  180. The Medic

İngilizce çeviri

4 tl ye yapabilirim :blush:
  181. The Medic

Sevgilim Ayrılalım Dedi

hocam başkasına kapıldıysa izin vermeyin canlı canlı yakın (!)
  182. The Medic

Örnek videodaki intro nasıl yapılır?

paint'te gif özelliği mi var?!?!?!?11!!11
  183. The Medic

Pc'me Virüs Girdi Ne Yapmalıyım ?

omar baba o
  184. The Medic

oyunu korsanlamadan önce onu araştırabilirdin güzel kardeşim.
  185. The Medic

Bende farkettim.Sırf inandırmak için dediği şeye bak.İyiki de girmiş virüs.Neymiş başkası suçluymuşta neymiş kendisi korsan indirince masummuşta (!)
  186. The Medic

steam'de iade özelliği var hatırlatmak isterim.
  187. The Medic

Sınavlar Yüzünden Çıldırmak Üzereyim

niye ki?emekli maaşın su gibi geliyor,toplu maaş alıyorsun onlarca liralık,sobanın önünde oturup maç izliyorsun?Nesi kötü?Vücudu bozması mı?
  188. The Medic

Herkese Merhabalar Arkadaşlar

sadece 16 gün forumda kalıp bir daha görünmeyende ne bilm
  189. The Medic

Bilgisayar ne zaman uyusa açılmıyor

bende öyley aptım
  190. The Medic

Bilgisayar ne zaman uyusa açılmıyor

bilgisayarı bırakıp gittiğimde ekranı kapanınca bir tuşa basınca ekran 1 saniyeliğine geliyor,sonra siyah ekran geliyor ve düğmesine basarak yeniden açmak zorunda kalıyorum çözümü varmıdır?
  191. The Medic

Bilgisayara virüs bulaştı

hile değildi amacım.Özel sunucular açıp açıkları test edip oyunun yapımcısına mesaj olarak atacaktım.
  192. The Medic

ben proyum çünkü
  193. The Medic

Fortnite açılmıyor

boş mesaj yazmaktan ceza yiyebilirim ama başka hayatları tehlikeye atamam. Hocam fortnite en kanser kitleye sahip oyunlardan bir tanesidir.Bence oynamayın.
  194. The Medic

Diğer odaya götürdüğümü belli etmişim.Masaüstü bilgisayarını odadan odaya taşıyan kaç kişi gördün?
  195. The Medic

Arkadaşlar,Kaspersky sayesinde bilgisayar taburcu olmuştur! Yardımlarınız için çok teşekkür ederim! 1614766672 bana cahil diyen arkadaş "eks eks eks danasuyu" dinliyor. Bilgisayar laptop. laptopları düğmesinden kapatmak hasara yol açabiliyor.
  196. The Medic

tamam ama tam olarak nerde? bilgisayarın markası Asus,açılınca Asus falan yazıyor gri bi yazıyla,orda mı yoksa hoş geldiniz dediği yerde mi
  197. The Medic

o değilde şuan birtek kaspersky açık oda deminden beri gelişmiş temizleme taraması yapıyor neredeyse bitmek üzere
  198. The Medic

yeniden başlatmaya gerek yok yani?
  199. The Medic

iyide windows 10 yeniden başlatılırken güvenli moda alınabiliyor.
  200. The Medic

arkadaş istemişti kendisi için,kendi bilgisayarındada vardı ama zarar vermiyordu.Bende araştırdım heryerde güvenli diyorlardı.
  201. The Medic

nasıl kapatacağım başlat menüsü açılmıyor bile
  202. The Medic

ya arkadaş anlamıyormusunuz ekran bilduğiniz simsiyah alttaki çubuk falan hiçbisey yok sadece kaspersky açık
  203. The Medic

hiçbirşeyi açamıyorun diyorum ne anlıyorsun simsiyah ekranda bitek kaspersky açık
  204. The Medic

Arkadaşlar fluxus diye bir program indirdim kendi sitesinden,kullanınca pc yi kapattım ve diğer odaya götürdüm.yeniden açmaya çalışınca hata verdi,sonra başka şeyleri de açınca izniniz yok demeye başladı şuan bitek kaspersky tarama yapıyor yardım edin napmalıyım şuan heryer gitti birtek...
  205. The Medic

Pasha fencer adlı oyun rüyama giriyor!

bunun tek çözümü bu;
  206. The Medic

Okulunuzdaki en garip kişi ve onunla olan bir anınız?

İlkokul ortaokul farketmez bütün eğitim hayatımızda gördüğümüz en garip öğrenciyle bir anımızı anlatmacalık oynayalım? Ben başlayayım;5-6 sene önce çocuğun teki dalga geçmek için pantolonunu (küloduyla beraber) aşağı indirmişti ve neyi var neyi yok gözlenmişti.
  207. The Medic

MEB IP mi banladı?

Oyun vs. sitelere DDoS atmak? Böylece öğrencilerin derslere daha çok yöneleceğini düşünürler.
  208. The Medic

Telefon ısınıyor

başlık:Telefon ısınıyor. Herkes:Aman tanrım ciddi olamazsın
  209. The Medic

ABD'de Polisler, Çekilen Videolarının Paylaşılmasını Engellemek İçin Telifli Müzik Çalıyor

adamın suç dosyasında yazılı,daha ne olacak?
  210. The Medic

ABD'de Polisler, Çekilen Videolarının Paylaşılmasını Engellemek İçin Telifli Müzik Çalıyor

bence en doğrusunu yaptı polisler,adam uyuşturucu satmış hamile bir kadını çocuğunun yanında soymuş,cinsel video yıldızıymış falan.Tam idamlık suçlar bunlar bence
  211. The Medic

evet yok ama şuan atacağım videoda ne olduğunu anlayabilirsin,ban yersem beni unutma biraz şiddet var,
  212. The Medic

ama boğazını sıkma sebepleri uyuşturucuda olduğu için yani ayık olmadığı için polislerin dediklerini yerine getirmemiş sonrada boğazını sıkmışlar daha n'apsınlar adamlar yapmış görevini o dinlememiş.
  213. The Medic

adam uyuşturucu tüccarıymış,hamile bir kadını soymuş,amatör ııı...Haram kelime yıldızıymış vs.
  214. The Medic

Jahrein haklı mı, haksız mı? Erzurum gerçekten kötü bir oyun mu? Yapımcıdan büyük tepki!

Creative abi profil fotosuna anime koymuştur :flushed:
  215. The Medic

Jahrein haklı mı, haksız mı? Erzurum gerçekten kötü bir oyun mu? Yapımcıdan büyük tepki!

biliyormusunuz bilmiyorum ama Erzurum'u yapan şirket Proximity Games'in kirli bir geçmişi var.
  216. The Medic

oyunun logosu bile paintten yapılmış gibi.
  217. The Medic

Diski biçimlendirmek ne işe yarar?

hmm
  218. The Medic

Diski biçimlendirmek ne işe yarar?

Bilgisayarlarda diski biçimlendirince ne oluyor?Birşeyler siliniyor mu?
  219. The Medic

Herkes Adını Yazsın

757. Ahmedullah
  220. The Medic

SDN Forum eski mod gelebilir mi?

tapatak ve xenforo'nun ne işe yaradığını bilmiyorum ama olsun bence tapatak ta gelsin
  221. The Medic

Düşük sistemli ücretsiz oyunlar

TF2'nin içinde yaşanan kaoslardan dolayı iyi bir fps değeri alacağını sanmıyorum.
  222. The Medic

bu laptop gta 5 açar mı?

yan hesap haram haram :sob:
  223. The Medic

İmza özelliği ne zaman gelir?

Allah haram haram :flushed: diğer forumda var o haram haram :flushed:
  224. The Medic

İmza özelliği ne zaman gelir?

imza tam olarak nasıl birşey?
  225. The Medic

Moderatör ve İçerik Ekibi Başvuruları Hk.

Seyyah abi ders verirken biraz offensive olup ama onuda ironiye çevirip güldüren harika bi adamsın be yaa
  226. The Medic

Konularıma Cevap Gelmiyor!

orda siz haklısınız hocam. Kimisi cidden başlığı abarttıkça abartıyor ama asıl durum çok saçma birşey çıkıyor.
  227. The Medic

bir tek dosya indirmeyle bulaşmıyor virüsler.Ya hekırın teki hacklediyse?
  228. The Medic

diyelim bilgisayarı ölmek üzere,virüsler ele geçirdi. e ne yapacak?1 saat bekleyecek mi?
  229. The Medic

ya çok ciddi bir durum ise?
  230. The Medic

Roblox'ta Doom'u Canlandırıyorum

Evet başlıktanda gördüğünüz gibi süper güçlerim ile efsane oyun Doom'u Roblox'ta canlandırıyorum ama tek kişi yapmam zor olacağı için yardım istiyorum. Var mı içinizde lua kodlamayı bilen? not:lua'yu "var mı içinizde lan kodlamayı bilen" diye algılamayın lua o oyunun kodlama dili
  231. The Medic

Roblox

Slender'lar aşırı cringe karakterler.Berbat
  232. The Medic

Oyun!(Koş gel kanka)

nar
  233. The Medic

Oyun!(Koş gel kanka)

aladin
  234. The Medic

Oyun!(Koş gel kanka)

ısırık
  235. The Medic

Oyun!(Koş gel kanka)

lazanya
  236. The Medic

Projelerimi mahveden çocuğu Emniyete şikayet ediyorum

Omar babayı gerçekte tanıyoruz. onunla asla böyle bir duruma girmeyiz.
  237. The Medic

şuan dizime kapanıyor dostlar annesiyle görüşeceğim. aynı zamanda bu arkadaş "zihinsel problemlerin mi var" sorusunu küfür sanıyor. Aynı zamanda oyunlarımda 2-3 şey kodladı diye hepsini o yapmış olmuyor. Oyunun haritasının %99'u benim mesela? ve ben ondan herşeyi yapmasınıda...
  238. The Medic

yarın dedim,kaydı ben değil arkadaşım aldı. 1613589214 o kadar korkakki abarta abarta arkadaşına anlatmış arkadaşı kızıyordu bana
  239. The Medic

emniyete şikayetimi ettim,kaçıran dostlarımızıda düşünüp video kaydı aldım.Yarın Youtube'da paylaşacağım
  240. The Medic

şaka yapmıyorum derken bazı arkadaşlar "özürlü" kelimesini dalga geçmek için kullandığımı sanacak ondan öyle dedim. 1613577219 Gençler 7 dakika kaldı gelen gelsin
  241. The Medic

ah be Seyyah amca,çocuk internetteki videolarında özürlü gibi davranıyor,belki kafasında engeli vardır diye acıyorumda gönlüm el vermiyor şuan şaka yapmıyorum ciddiyim.
  242. The Medic

vazgeçtim,ailesiyle konuşacağım dedim ya?
  243. The Medic

siz de bıkmadınız mı?

öpüşmelerden bahsetmiyorum,digi'nin attığı fotoğraflara bak,bildiğin sevişme var orada
  244. The Medic

siz de bıkmadınız mı?

yaş kısıtlaması var diye NSFW yüklenecek diye birşey yok yaş kısıtlaması sadece korkunç ve biraz şiddetli içerikler için var!
  245. The Medic

siz de bıkmadınız mı?

senin mantığın bu; youtubeda cinsel içerik devam etsin yaşı tutmayan izlemesin.. bitti bu kadar
  246. The Medic

siz de bıkmadınız mı?

40-45 yaşındaki adam nerden bilsin gachanın nasıl birşey olduğunu?
  247. The Medic

siz de bıkmadınız mı?

Birincisi:Anime **** sunu beğenmen senin görüşün,bizim değil. İkincisi:Gacha resmi bir anime bile değil,bildiğin cüce anime karakterleri Üçüncüsü:Sırf anime çiftleşmelerini güzel buluyorsun diye onu Youtubeda küçük çocuklar izlemek zorunda değil!
  248. The Medic

al:Join the Şalgamya Cumhuriyeti Discord Server!
  249. The Medic

siz de bıkmadınız mı?

afedersin ama bir noktamız var! Youtube p***hub değil!
  250. The Medic

siz de bıkmadınız mı?

aynı fikirdeyim.
  251. The Medic

siz de bıkmadınız mı?

aynı konuyu bende açmıştım ama tutmamıştı,bunun tutması dileğiyle.
  252. The Medic

bencede artık suyunu çıkardın 1613568774 tamam bekleyin yan hesap açıp konuşucam discorddan
  253. The Medic

yazamıyor değil,korkudan engellemiş bile bizi
  254. The Medic

tehdit etmiyorum ben,@Herobrine ediyor.
  255. The Medic

hemen
  256. The Medic

hayır,çocuğu öyle büyüttüklerini sanmıyorum.
  257. The Medic

Tamam,oy eşitliği ile şu karara vardım. Ona discord'dan canlı yayında ulaşıp ailesinin telefon numarasını isteyeceğim ve ailesi ile konuşacağım.Eğer vermezse sıkı yola devam.
  258. The Medic

ben dissleyin ve küçük düşürün demedim,tekrarlamak isterim.Sizde yorum yazmaya devam edin ki yorumları engellemekten sıkılıp olayın ciddiyetini anlayıp özür dilesin diye yaptım.
  259. The Medic

zaten dava etmeyeceğim? param yok sadece emniyete şikayet edip zorla ailesinin telefon numarasını alıp onlara bildireceğim bu durumu
  260. The Medic

Allah Allah?!? bi arkadaşım bi sunucuda çocuk ****** paylaşsın sırf yanında olduğum için bende emniyete şikayet edileyim ve 10 gün uyuyamayayım ama çocuğun teki o kadar uğraştığım oyunu çıplak elleri ile küfür ederek mahvetsin ben sessiz kalayım?
  261. The Medic

düşünsenize 2 dakika sonra bi video çekecek yüzü falan var artık yapmayın diye ağlayacak ulan ne gülerim
  262. The Medic

hoop hemen!
  263. The Medic

seni ben sanıyor ve ismimi biliyormuş heralde benimde adım ahmet olduğu için seni ben sandı
  264. The Medic

hangi video,bulamıyorumda :D
  265. The Medic

hocam ben build kısmında daha iyiyim 2 şeye elim yorulmasın diye öğrenmiyorum :D
  266. The Medic

virüs derken oyunun içindeki herşeyi silip süpüren rahatsız edici şeyler ekleyen virüsler.
  267. The Medic

hocam şovu izledikten sonra çıkın ne yapayım daha :D
  268. The Medic

şikayet etmelisini işaretleyin demek istedim.
  269. The Medic

ben artık olayın ciddiyetini anlayıp engellemeyi kessinde adam akıllı konuşsun,özürünü dileyecekse dilesin diye böyle birşey yaptım.Amacım onu küçük düşürmek değildi.
  270. The Medic

arkadaşlar çocuk şuan tırnaklarını yiyor korkudan heralde çünkü yazdığınız bütün yorumları silmiş.
  271. The Medic

hayır nalet olsun bu olamaz,Çabuk birilerini çağırın!hayırı işaretletmemiz lazım
  272. The Medic

saat 19:00'da hem youtubeda hemde discord sunucumuzda, Discord sunucusu:Join the Şalgamya Cumhuriyeti Discord Server!
  273. The Medic

oyunu robloxta yapıyordum zaten,dalga geçmeyin bende istemiyordum,daha 5 yaşlarındayken kendime bi yemin etmiştim bende bi oyun yapıcam diye ondan,ama çocuk 11 yaşında olmasına rağmen çok iyi kodlama biliyordu şansımı deneyeyim dedim.
  274. The Medic

çocuk makine gibi yemin ediyorum yaa daha 2 dakika önce yeni bir hesaptan bişey yazmıştım direk engellemiş
  275. The Medic

bir karar daha verdim;eğer hepimiz youtube kanalından onu canlı yayında şikayet edeceğimizi söylerseniz çocuk hepimizi engelleyemez ve olayın ciddiyetini anlar kanalı burada:https://www.youtube.com/channel/UCe2NYeqhbcChZtMN25Dcnrg/videos
  276. The Medic

kaç kere söyledim hala ordan diyip engelliyor.
  277. The Medic

Kararım 10 oya ulaşan ilk seçenek olacaktır.
  278. The Medic

daha bırak geçti o işler artık şu Roblox denen çöp oyunuda bıraktım zaten küçükken verdiğim bi söz yüzünden yapıyodum o oyunu.
  279. The Medic

şuan oylar eşit,10 oya ilk ulaşanın dediğini yapacağım.
  280. The Medic

normalde affedecektim dua etsin 11 yaşında olduğu için fikirlerinizi alıyorum.
  281. The Medic

aylarca uğraştığımı söylemiştim.
  282. The Medic

Bugün saat 19:00'da İnternette aylarca uğraştığım oyun projelerini mahveden 11 yaşında bir çocuğu emniyete şikayet ederken şahitlerim olsun oda biraz ağlasın diye canlı yayında paylaşacağım. Eğer bunların nasıl olduğunu merak ediyorsanız açıklayayım; Çocuğun teki benimle oyun yapmak...
  283. The Medic

Ultimate Doom Online Oynamak Mümkün müdür?

Doom1'i arkadaşımla oynamak istiyoruz ama mümkün müdür?
  284. The Medic

bu yaşıma geldim hala ... yapıyorum

şaka yaptım canım :)
  285. The Medic

annesi pc'yi yasaklamıştır
  286. The Medic

bu yaşıma geldim ve hala yanlış anlıyorum (bu konunun başlığı gibi)
  287. The Medic

Cebinizdeki para ile ne almak istersiniz

çok iyi Türkçen var kardeşim bir daha konuşma sen ağzını yorma
  288. The Medic

rdr 2 +18 olma nedeni nedir?

evet hatta 3 bölüm diye hatırlıyorum biri lenny ile barda kafa dağıtmaya gittiğimiz görevde bi easter egg gibi bişey biri abazanın teki olan charles chatenay diye birinin görevlerini yaparken diğerini hatırlamıyorum
  289. The Medic

Eski internet kültürü mü daha iyi yoksa şimdiki mi?

bende çok yaşayamadan Z Kuşağı çıktı zaten.
  290. The Medic

eskiden sadece terbiyeli insanlar vardı,bazen troller vardı ama onlar çok azdı.Bende aynı fikirdeyim mesela bir örnek vereyim, Eski İnternet -Arkadaş olalım mı? -Olur! Şuan İnternet -Senin ben ********** ####### !!!!!!!! ??????? -tamam ab
  291. The Medic

bkz:me at zoo
  292. The Medic

ama cidden,eskisi Z Kuşağından daha iyi
  293. The Medic

Eski kültür forever
  294. The Medic

norton anti virüs

hocam artık bir dahada link kısaltıcı gibi sitelerin bildirim göndermesine izin vermeyiniz.
  295. The Medic

Uzaktan Eğitim İçin Mikrofon Önerisi

hemen araştırayım hocam
  296. The Medic

Uzaktan Eğitim İçin Mikrofon Önerisi

adam 60 tl demiş siz en ucuzundan bir tane vermişsiniz hocam
  297. The Medic

Kafa Bulmalık Discord Sunucusu

tamam