Kaspersky Bilgisayarımı Çok Yavaşlatıyor.

The Medic

Profesör
Reaksiyon puanı
1,284
Daha demin bilgisayarım en hantal bilgisayar iken Kaspersky'yi kapatınca "I AM SPEED!" demeye başladı.Aynı zamanda nedense her saat kaspersky logosunun üstünde indirme işareti oluyor ve indirdikten birkaç saat sonra yine aynı işaret gelebiliyor.Ne yapmalıyım?

Not:Bilgisayarı o kadar hantallaştırmıştı ki neye dokunsam yanıt vermiyor yazıyordu.Zoomda bile...

Reaksiyon puanı
591
Daha demin bilgisayarım en hantal bilgisayar iken Kaspersky'yi kapatınca "I AM SPEED!" demeye başladı.Aynı zamanda nedense her saat kaspersky logosunun üstünde indirme işareti oluyor ve indirdikten birkaç saat sonra yine aynı işaret gelebiliyor.Ne yapmalıyım?

Not:Bilgisayarı o kadar hantallaştırmıştı ki neye dokunsam yanıt vermiyor yazıyordu.Zoomda bile...
Kaspersky yerine Malwarebytes kullan

Reaksiyon puanı
591

drjacob

Profesör
Reaksiyon puanı
718
yedekle , sıfırdan formatla , defender dışında her hangi bi şey olmasın sistem de , SSD var mı sistem de

The Medic

Profesör
Reaksiyon puanı
1,284
ben en iyisi steam mteam ne var ne yok sileyimde herşeyi yeniden yükleyeyim,hem ihtiyacım olmayan şeylerdende kurtulmuş olurum.
(Format atmayacağım sadece denetim masasından herşeyi kaldıracağım)

proHami

Doçent
Reaksiyon puanı
1,302
ben en iyisi steam mteam ne var ne yok sileyimde herşeyi yeniden yükleyeyim,hem ihtiyacım olmayan şeylerdende kurtulmuş olurum.
(Format atmayacağım sadece denetim masasından herşeyi kaldıracağım)
Format atmak hiç de zor değil.
Girin BİOS'a alın USB cihazının başa sonra gerisi kolay.
Ama dikkat edin bilgisayar yeniden başlatılırken tekrar BİOS'a girin ve harddiski başa alın.
Veya bir GNU/Linux dağıtımı kurun hem ücretsiz.

The Medic

Profesör
Reaksiyon puanı
1,284
Format atmak hiç de zor değil.
Girin BİOS'a alın USB cihazının başa sonra gerisi kolay.
Ama dikkat edin bilgisayar yeniden başlatılırken tekrar BİOS'a girin ve harddiski başa alın.
Veya bir GNU/Linux dağıtımı kurun hem ücretsiz.
Format atmak zor demedim ki?Sadece format atarsam bilgisayarın içindeki fotoğraflarım gidecek.Onları bir taşınabilir harddiske alıp formatlayacağım.Ama şimdi değil.

proHami

Doçent
Reaksiyon puanı
1,302
Format atmak zor demedim ki?Sadece format atarsam bilgisayarın içindeki fotoğraflarım gidecek.Onları bir taşınabilir harddiske alıp formatlayacağım.Ama şimdi değil.
Format atmaktan üşeniyor olabileceğinizi düşündüm diye dedim o yüzden yanlışım varsa kusura bakmayın.

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,349
Kaspersky yazılımının hangi sürümünü çalıştırıyorsun? Kaspersky orijinal mi?

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,349
evet orijinal ama sürümü nasıl göreceğim?
Peki ücretsiz sürüm mü, yoksa ücretli mi?

about.JPG
(Görsel temsilidir.)

Görev çubuğunun sağ kısmında Kaspersky uygulama simgesinin içerik menüsünden bakabilirsin.
"About/Hakkında" gibi bir bölüm olması lazım. Orada yazar.
veya
Denetim Masası\Programlar\Programlar ve Özellikler
Tam ürün adı ve sürüm bilgisi yazar.

The Medic

Profesör
Reaksiyon puanı
1,284
Peki ücretsiz sürüm mü, yoksa ücretli mi?

Ekli dosyayı görüntüle 142963
(Görsel temsilidir.)

Görev çubuğunun sağ kısmında Kaspersky uygulama simgesinin içerik menüsünden bakabilirsin.
"About/Hakkında" gibi bir bölüm olması lazım. Orada yazar.
veya
Denetim Masası\Programlar\Programlar ve Özellikler
Tam ürün adı ve sürüm bilgisi yazar.
1615454794406.png

Ekli dosyalar

• 1615454785585.png
    1615454785585.png
    4.4 KB · Görüntüleme: 62

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,349
Aynı zamanda nedense her saat kaspersky logosunun üstünde indirme işareti oluyor ve indirdikten birkaç saat sonra yine aynı işaret gelebiliyor.Ne yapmalıyım?
güncelleştirmeler bitmiyor,sürekli yenisi geliyor ve üstüne virüs taramasıda yaptım.
Ayarlarda güncelleştirmelerin sıklığı ile ilgili bir bölüm olması lazım. Süreyi uzatırsanız -mesela 12 saatte bir ya da günde bir güncelle gibi- o zaman sürekli güncelleştirme yapmaya çalışmaz.

Not:Bilgisayarı o kadar hantallaştırmıştı ki neye dokunsam yanıt vermiyor yazıyordu. Zoomda bile...
Kaspersky dışında aktif olarak kullandığın başka güvenlik yazılımı var mı?
Şunu da deneyebilirsin:
msconfig (Sistem yapılandırması) menüsünden Hizmetler sekmesinden Microsoft hizmetleri dışındaki tüm gereksiz hizmetleri kapatmayı deneyebilirsin.

The Medic

Profesör
Reaksiyon puanı
1,284
Ayarlarda güncelleştirmelerin sıklığı ile ilgili bir bölüm olması lazım. Süreyi uzatırsanız -mesela 12 saatte bir ya da günde bir güncelle gibi- o zaman sürekli güncelleştirme yapmaya çalışmaz.

Kaspersky dışında aktif olarak kullandığın başka güvenlik yazılımı var mı?
Şunu da deneyebilirsin:
msconfig (Sistem yapılandırması) menüsünden Hizmetler sekmesinden Microsoft hizmetleri dışındaki tüm gereksiz hizmetleri kapatmayı deneyebilirsin.
Zaten sizden sonra manuel güncellemelere aldım.Malwarebytes vardı,yavaşlık ondan kaynaklanıyor sanıp silmiştim,birde hiç çalışmayan ve açılmayan eset vardı,onuda birkaç arkadaşın yardımıyla sildim bugün.

basit

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,517
Defender varken, başka virüs karşıtı yazılımlara başvurmayın derim ben.

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,349
Zaten sizden sonra manuel güncellemelere aldım.Malwarebytes vardı,yavaşlık ondan kaynaklanıyor sanıp silmiştim,birde hiç çalışmayan ve açılmayan eset vardı,onuda birkaç arkadaşın yardımıyla sildim bugün.
Otomatikman sistemin çalışması hızlanır o zaman. Kaspersky eskisi gibi sistem kaynaklarını aşırı kullanmıyor.
Malwarebytes'ı aktif olarak diğer güvenlik yazılımları ile birlikte kullanabilirsin.