Arama sonuçlarınız

1. trsimulasyonu

Yardım Bu sistemin ederi ne kadardır yardımcı olur musunuz

Hocalarım selamlar. Ülke şartlarında geçinmesi zor bir öğrenci olarak sizlerden sistemimin ne kadar edeceği hakkında yorum rica ediyorum. Satmayı elbette ben de istemezdim ama şartlar böyle gerektiriyor. Sistemimi resmen aşık olarak aldım günümüzde bile durumum iyi olsa kullanmaya devam etmek...
  2. trsimulasyonu

Vga to Hdmi önerir misiniz :))

Hayırlı Ramazanlar dostlar, Elimde 10 yaşında emektar bir casper monitör bulunuyor. Sadece vga ve 3.5mm ses giriş portları var üzerinde. Sistemimin yanında yan ekran olarak kullanmak istiyorum. Oyun için gerekmiyor yalnızca discord obs gibi programlara bakarken alt tab atmak yerine yan ekrana...
  3. trsimulasyonu

Hangi RAM daha iyidir?

Tekrardan çok teşekkürler. Araştırınca kendim de gördüm :D . Vaktinizi de aldım iyi günler dilerim.
  4. trsimulasyonu

Hangi RAM daha iyidir?

Tamamdır çok teşekkür ederim. Çok vaktinizi almak istemiyorum ama bi sorunum var şuanda. Kullandığım ram 8gb 3200mhz hızında. Görev yöneticisinde de bu şekilde görünüyor ve biosta profil seçimini de yapıp 3200 olarak ayarladım. Ancak cpu-z programı üzerinde 1600mhz olarak görünüyor? Bu normal...
  5. trsimulasyonu

Hangi RAM daha iyidir?

Hocam t-force özellikle incehesapta çok uygun fiyatlı olduğu için gözüme çarpmıştı ve bilindik pc gruplarında alınır mı konusu açtığımda xmp profilinde sorun çıkardığı gibi kötüleyen yorumlar gelmişti. Markayı araştırdığımda samsung çipleri üzerinden üretim yaptıklarını ve dünya çapında...
  6. trsimulasyonu

Hangi RAM daha iyidir?

Hocalarım teşekkür ederim cevaplarınız için. Şuan kullanmakta olduğum anakartım tuf b550m-plus ve mhz olarak 3200 ün yeterli olacağını düşündüm. Ancak bazı yerlerde t-force almamamı söyleyen yorumlar oldu ve biraz düşünceliyim. Listedeki ramlerden hyperX predator 1.2v, diğerleri ise 1.35v...
  7. trsimulasyonu

Hangi RAM daha iyidir?

Arkadaşlar 16gb 3200mhz ram almak istiyorum ancak arada kalıyorum. Ram ne kadar ucuz olursa ( rgb olmak suretiyle tabi) diğer bileşenlere de o kadar fazla bütçe ayırabileceğim. (İşlemci - Ekran kartı tavsiyesine gerek yok :D) Şuraya link bırakıyorum ve sizden önerileri bekliyorum şimdiden...
  8. trsimulasyonu

Türknet ve Türk Telekom fiber hizmeti hakkında

Merhaba, İkamet ettiğim bölgede binalar yeni olduğundan yalnızca bizim binaya türk telekom altyapısı getirildi ve 100mbps destekliyor. Karşı komşumuz sarı fiberi dairesine çekip türk telekoma başvurdu 100mbps için ve türk telekom biri gpon biri modem olmak üzere 2 cihaz getirmiş kendisine. Wifi...
  9. trsimulasyonu

Hangi sağlayıcıyı tercih etmeliyim?

Hocalarım sorgulama işine türknet gıbırnet millenicom ile girdim tabi ki hepsi gömüldü herkes çamur attı ancak dediğim gibi çevremde bir tek bende altyapı var yoğunluk vs. olmayacağı için şuanlık dikkat ettiğim şeyler hizmet kalitesi ve makul bir ücrette olması. Netspeed 75 değil de 100...
  10. trsimulasyonu

Hocam gıbırnet konya merkezli bir firma geçtiğimiz yaz adını sıkça duyurdu 85tl tarifede türknet ile yarışıyor memnun olanları da çok gibi. Ben kocaelinde ikamet ediyorum. Ben de yeni öğrendim gıbırneti ismi bile değişik geldi uğraşmaya değmez dedim ancak önerenler çok olmaya başlayınca sizlere...
  11. trsimulasyonu

Dostlar merhaba. Geçtiğimiz gün ttnet fiber altyapım aktif edildi. 300 metre çevreme kadar hiç bir yerde altyapı yok ancak bizim yeni bina olduğundan bağladılar ve maksimum 100mbps kadar hız veriyorlar. Kablonet altyapım olsa düşünmeden geçerdim ancak ttnet altyapısı olunca kararsız kalıyor...
  12. trsimulasyonu

Fiber Hakkında;

Evet hocam çatıya cihaz bağlayan kendi modemleri olan bi sağlayıcıyı kullanıyorum. Fiber gelene kadar beklemeye karar verdim. Binaya sarı ve gri kabloların olduğu bir kutu getirdiler ama port tarzı bir şeyler göremedim içinde. Altyapı geldiğinde onlar her şeyi hallederler sen kablo çektirme...
  13. trsimulasyonu

Fiber Hakkında;

Muhtemelen kablonet düşünüyorum hocam. Olmazsa çok talep gören diğer firmalardan biri de olabilir. Ve 100tl bandında olan paketleri düşünüyorum en hızlı hangisiyse.
  14. trsimulasyonu

Fiber Hakkında;

Cevaplarınız için teşekkür ederim fiber getirilmesi için başvuru yapacağız ve ben de kablonet almayı düşünüyorum. Son bir şey soracağım sizlere. Bu altyapısız internette pingim düşük demiştim. Kablonet geçince sunucu farkı tarzı bir şey olacak mı yani pingim yine düşük mü olacak. Çok merak...
  15. trsimulasyonu

Fiber Hakkında;

Arkadaşlar Merhaba, Bugün bizim binanın karşısındaki 2 blok apartmanlara fiber geldiğini öğrendim. Bizim binada tık yok. Bi komşumuz 100TL karşılığında oradan kablo çekebileceğimizi söyledi hatta bizzat kendisi yapıyormuş. Neye göre düşünüp kabul edeceğimi bilmediğim için önce burada sizlere...
  16. trsimulasyonu

Tek Çekirdek hızı arttırma?

Hocam benim demek istediğim şey mesela ben tüm çekirdekleri 4.3ghz de 70°C çalıştırabiliyordum wraith spire ile. Sıcaklık değeri normal kalacak ya da en fazla 65 falan görecek şekilde sadece bir çekirdeği 4.4ghz çalıştırmam mümkün müdür? Tuf b550m-plus 3600x wraith spire 2070s windforce
  17. trsimulasyonu

Tek Çekirdek hızı arttırma?

Merhaba, Ryzen 5 3600x kullanıcısıyım. Aynı zamanda gücünü tek çekirdekten alan oyunlara yani nostaljiye(cs1.6 gibi) düşkünlüğüm var. Ekran kartımın bu oyunlarda verdiği performans haricinde işlemcimin çekirdek hızını arttırarak fps arttırmam gerekiyor. AMD ryzen master üzerinden 6 çekirdeği...
  18. trsimulasyonu

HyperX Kulaklık Tavsiyesi

Hocam cloud alpha modelinde stereo cloud 2 de 7.1 olduğunu farkettim. Acaba benim anakartımda 7.1 ses çipi olduğu için alpha ile beraber kullanabilir miyim?
  19. trsimulasyonu

HyperX Kulaklık Tavsiyesi

Merhaba. Realtek ALC S1200A 7.1 ses kartılı bir anakartım var ve fps oyunları oynuyorum. Yaklaşık 800 tl bandında alabileceğim en iyi kulaklık hangisidir? Arctis 3 ve 5 denedim ikisi de memnun etmedi beni. HyperX cloud alpha ve cloud 2 arasında kaldım ne önerirsiniz?
  20. trsimulasyonu

Razer Kraken nasıldır? Hangi modeli alınmalıdır?

Selam herkese. Yeni bilgisayarıma bir de kulaklık almak istiyorum 600-650 tl gibi bi bütçem var ve maalesef üstüne çıkamıyorum. HyperX SS arctis ve razer kraken kulaklıklarla baktım. HyperX cloud 2 harici hepsi boş modellerdi ve cloud 2 pahalıydı. Ben de arctis 3 ve razer krakenlara baktım...
  21. trsimulasyonu

850-1000TL Klavye-Mouse-Kulaklık Tavsiyesi

Selam gençler başlıkta belirttiğim üzere 850tl bütçem var 1000 tl ye kadar yükseltme şansım da var. Kulaklık : Fps oyunları oynayan müzik dinleyen discordda çok aktif biriyim ses kasmalık ve sohbet etmelik etraftaki gürültüyü vermeyen ses ve kendi kalitesi yüksek bir kulaklık istiyorum Mouse ...
  22. trsimulasyonu

Hangi RTX 2060'ı Almalıyım?

Teşekkür ederim hızlıca cevap verdiğiniz için ve öneriniz için 1593955470 Sağolun ilgilendiğiniz için hocam. Önerinizi dikkate alacağım.
  23. trsimulasyonu

RTX 2060 Super için önerdiğiniz model var mıdır hocam? Nedense hala 5700xt almak istediğimi sanmıyorum. 1593955170 Hocam teşekkür ederim ama ben Nvidia rahatlığından ödün vermeyip Nvidia ile devam etmek istiyorum. RTX 2060 Super modelini araştırmaya başladım. Sizlerin de bir model önerisi var...
  24. trsimulasyonu

Hocam biri rx580 biri rx590 olmak üzere 2 amd modeli kullandım 2sinde de coil whine çıktı yenisini talep ettim aldım başka sorunlar çıktı yani amd nin yeni kartlarını pek bilmesem bile içime bir kurt düşmüyor değil istemsizce bir güvensizlik oluyor. Gerçekten ileriye yönelik sorun çıkarmaz gönül...
  25. trsimulasyonu

Selam gençler, R5 3600X ile sıvı soğutmalı sistem topladım basit olarak sistemi zorlayacak durumda bir şey yapmayacağım ve overclock yaparsam abartmadan yapacağım bu durumda rtx2060 lardan hangisini almalıyım bütçem 3k maksimum 3200e çıkarabilirim ve bunlardan hiçbirini önermiyorsanız onun...
  26. trsimulasyonu

7000 TL Sistem

Hocam mobilyalarım led ile kaplı olduğu için sistemi full+full rgb li almak istiyorum odanın görselliği baabında. Bu manada aynı fiyata rgb li donanımlarla daha iyisi bulunur mu? 1585569493 Hocam dediğim gibi odanın görsel göreceliği için donanımlar rgb olsun istiyorum siz bu fiyata daha...
  27. trsimulasyonu

7000 TL Sistem

Ben de yeni duydum ama teknobiyotik çalışanlarının met ettiği bir markaymış sorun çıkardığını hiç duymadım ama yine de bilinen markalardan vazgeçme diyorsanız bilinen markalardan biriyle değişebilirim hocam.
  28. trsimulasyonu

7000 TL Sistem

Merhaba SDN forum sakinleri, Yaklaşık 2 yıldır donanım,PC building gibi konularla haşır neşir oluyorum. Ama o kadar zaman kendime nasıl bir bilgisayar alacağıma karar veremedim ve bu yüzden size başvurmak istedim. Yorumlayın lütfen. Klavye fare ve kulaklıkla birlikte 7000 TL olacak. (Parçalar...