Hangi RAM daha iyidir?

Bu konuyu okuyanlar

trsimulasyonu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Arkadaşlar 16gb 3200mhz ram almak istiyorum ancak arada kalıyorum. Ram ne kadar ucuz olursa ( rgb olmak suretiyle tabi) diğer bileşenlere de o kadar fazla bütçe ayırabileceğim. (İşlemci - Ekran kartı tavsiyesine gerek yok :D) Şuraya link bırakıyorum ve sizden önerileri bekliyorum şimdiden teşekkürler : 7 adet ram karşılaştırması - Sayfayı biraz küçültüp bakınız

ayzek57

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
anakartın kardılabileçeği seviyeler var kaç tane takacaksın birde anakart ismini yaz

Reaksiyon puanı
4,113

Malik von Suomi

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993

trsimulasyonu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
T-Force olana bakabilirsiniz.

anakartın kardılabileçeği seviyeler var kaç tane takacaksın birde anakart ismini yaz
Hocalarım teşekkür ederim cevaplarınız için. Şuan kullanmakta olduğum anakartım tuf b550m-plus ve mhz olarak 3200 ün yeterli olacağını düşündüm. Ancak bazı yerlerde t-force almamamı söyleyen yorumlar oldu ve biraz düşünceliyim. Listedeki ramlerden hyperX predator 1.2v, diğerleri ise 1.35v değerinde çalışıyor. Daha düşük güçle aynı hızı verebilen rami almalısın diyenler de oldu. Öte yandan gskill ve corsair onlarca ödül almış en bilinen markalar olduğu için arada kalıyorum. Tüm bunlara rağmen rtx sistem için t-force rami güvenerek alabilir miyim?

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
4,113
Hocalarım teşekkür ederim cevaplarınız için. Şuan kullanmakta olduğum anakartım tuf b550m- plus ve mhz olarak 3200 ün yeterli olacağını düşündüm. Ancak bazı yerlerde t-force almamamı söyleyen yorumlar oldu ve biraz düşünceliyim. Listedeki ramlerden hyperX predator 1.2v, diğerleri ise 1.35v değerinde çalışıyor. Daha düşük güçle aynı hızı verebilen rami almalısın diyenler de oldu. Öte yandan gskill ve corsair onlarca ödül almış markalar olduğu için arada kalıyorum. Tüm bunlara rağmen rtx sistem için t-force rami güvenerek alabilir miyim?
Paranız varsa Hyperx olanı alın. Neden T-Force almamanızı söylediler ?

trsimulasyonu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Paranız varsa Hyperx olanı alın. Neden T-Force almamanızı söylediler ?
Hocam t-force özellikle incehesapta çok uygun fiyatlı olduğu için gözüme çarpmıştı ve bilindik pc gruplarında alınır mı konusu açtığımda xmp profilinde sorun çıkardığı gibi kötüleyen yorumlar gelmişti. Markayı araştırdığımda samsung çipleri üzerinden üretim yaptıklarını ve dünya çapında bilindiklerini görmek beni rahatlattı ama o yazılan yorumlar yüzünden hep tedirgin oldum. Ama sizler "hyperX e para vermektense t-force al daha fiyat/performans olur" diyorsanız öyle yapacağım.

Reaksiyon puanı
4,113
Hocam t-force özellikle incehesapta çok uygun fiyatlı olduğu için gözüme çarpmıştı ve bilindik pc gruplarında alınır mı konusu açtığımda xmp profilinde sorun çıkardığı gibi kötüleyen yorumlar gelmişti. Markayı araştırdığımda samsung çipleri üzerinden üretim yaptıklarını ve dünya çapında bilindiklerini görmek beni rahatlattı ama o yazılan yorumlar yüzünden hep tedirgin oldum. Ama sizler "hyperX e para vermektense t-force al daha fiyat/performans olur" diyorsanız öyle yapacağım.
Emin değilim hocam. XMP sorunları varsa HyperX Fury bakın derim.

trsimulasyonu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Emin değilim hocam. XMP sorunları varsa HyperX Fury bakın derim.
Tamamdır çok teşekkür ederim. Çok vaktinizi almak istemiyorum ama bi sorunum var şuanda. Kullandığım ram 8gb 3200mhz hızında. Görev yöneticisinde de bu şekilde görünüyor ve biosta profil seçimini de yapıp 3200 olarak ayarladım. Ancak cpu-z programı üzerinde 1600mhz olarak görünüyor? Bu normal bir şey midir yoksa endişelenmem mi gerekiyor bilemedim doğrusu :/

Reaksiyon puanı
4,113
Tamamdır çok teşekkür ederim. Çok vaktinizi almak istemiyorum ama bi sorunum var şuanda. Kullandığım ram 8gb 3200mhz hızında. Görev yöneticisinde de bu şekilde görünüyor ve biosta profil seçimini de yapıp 3200 olarak ayarladım. Ancak cpu-z programı üzerinde 1600mhz olarak görünüyor? Bu normal bir şey midir yoksa endişelenmem mi gerekiyor bilemedim doğrusu :/
Hocam CPU-Z yarım yarım gösterir. Yani bir sıkıntı yok :D