7000 TL Sistem

Bu konuyu okuyanlar

trsimulasyonu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Merhaba SDN forum sakinleri,
Yaklaşık 2 yıldır donanım,PC building gibi konularla haşır neşir oluyorum. Ama o kadar zaman kendime nasıl bir bilgisayar alacağıma karar veremedim ve bu yüzden size başvurmak istedim. Yorumlayın lütfen. Klavye fare ve kulaklıkla birlikte 7000 TL olacak.
(Parçalar Teknobiyotik sitesinden toplanmıştır)
(P1 2020 Edition bilgisayarı editleyerek yaptım kendin topla bölümünden değil)

İşlemci : AMD Ryzen 7 2700X (kutusuz) + AMD Wraith Prism rgb soğutucu
Anakart : Gigabyte B450M-S2H
Ekran Kartı : Galax 1660 Super GDDR6 192bit (one click OC )
Ramler : XPG Spectrix D60G 2x8 gb 3200mhz rgb
SSD : XPG Spectrix S40G 512gb m.2 3500/1900 rgb
Kasa : Aerocool Airhawk Duo 2x20 ön 1x12 arka rgb fan
PSU : Dark Force 500w 80+ Yarı modüler güç kaynağı (Bunun yeterliliği konusunda yüzlerce kişiye danıştım ama net bir cevap alamadım o yüzden sizlere soruyorum)
Monitör : Lenovo 23:6 D24F-10 1920x1080 1ms 144hz oyuncu monitörü.

7000 TL bandında -ekipmanlar dahil- bu sistemden daha iyisi var mıdır? Sistemin daha iyi olabilecek parçası var mıdır varsa nedir. Tüm görüş ve önerilerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

Martin Archimbaud

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
3,552
gayet güzel bir sistem ama ekran kartında galax markasını ilk defa duydum

trsimulasyonu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
gayet güzel bir sistem ama ekran kartında galax markasını ilk defa duydum
Ben de yeni duydum ama teknobiyotik çalışanlarının met ettiği bir markaymış sorun çıkardığını hiç duymadım ama yine de bilinen markalardan vazgeçme diyorsanız bilinen markalardan biriyle değişebilirim hocam.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Sistemi oyun için alacaksanız, Ryzen 3600 daha iyi olur. Ayrıca o anakarta da o işlemci olmaz zaten. Anakart düşük kalmış. Galax'dan yana sıkıntı olmaz ama bu fiyata monitör dahil daha iyisi toplanabilir gibi.

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,892
Belki böyle alabilirsin derdim ama donanımarşivinin yeni çıkardığı DA sisteminin stoklara gelmesini beklersen çok daha iyi olur.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Belki böyle alabilirsin derdim ama donanımarşivinin yeni çıkardığı DA sisteminin stoklara gelmesini beklersen çok daha iyi olur.
2060 fiyatı güzel ama ben olsam 5700 alırdım.

trsimulasyonu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Hocam mobilyalarım led ile kaplı olduğu için sistemi full+full rgb li almak istiyorum odanın görselliği baabında. Bu manada aynı fiyata rgb li donanımlarla daha iyisi bulunur mu?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sistemi oyun için alacaksanız, Ryzen 3600 daha iyi olur. Ayrıca o anakarta da o işlemci olmaz zaten. Anakart düşük kalmış. Galax'dan yana sıkıntı olmaz ama bu fiyata monitör dahil daha iyisi toplanabilir gibi.
Hocam dediğim gibi odanın görsel göreceliği için donanımlar rgb olsun istiyorum siz bu fiyata daha iyisini bulabilir misiniz merak ediyorum ona göre sizlerin tavsiyesine göre hareket edeceğim ya da bu bilgisayarı alacağım. Bir de PSU için yorum yapmamışsınız yükseltmem gerekir mi ?

~ KaanCK ~

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,594
RGB Anakart istersen MAİ B450 PRO CARBON AC Önerebilirim. Ama sana kalmış bir şey.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Hocam mobilyalarım led ile kaplı olduğu için sistemi full+full rgb li almak istiyorum odanın görselliği baabında. Bu manada aynı fiyata rgb li donanımlarla daha iyisi bulunur mu?

Hocam dediğim gibi odanın görsel göreceliği için donanımlar rgb olsun istiyorum siz bu fiyata daha iyisini bulabilir misiniz merak ediyorum ona göre sizlerin tavsiyesine göre hareket edeceğim ya da bu bilgisayarı alacağım. Bir de PSU için yorum yapmamışsınız yükseltmem gerekir mi ?
Sistemin parçalarını RGB'li alıp masrafa girmek yerine bana kalırsa ileride kasanın içine RGB şerit döşemek daha mantıklı olur bu bütçede.

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,892

Anakart ya da RAM yerine kasayı ışığlı mışığlı yapsanız daha iyi olur.