Arama sonuçlarınız

1. D

Yazım çok kötü nasıl düzeltebilirim solağım

merhaba arkadaşlar ben açık lise okuyorum ve solağım benim yazım aşırı kötü ben okul dönemimde el yazısı öğrendim ancak bunu neredeyse unuttum yıllarca doğru düzgün yazmadığım için sonrasında düz yazısına geçiş yapdım el yazım bile iyi değildi düz yazımsa felaket şuanda ingilizce öğrenmek...
  2. D

HP X27I monitörde G-Sync kullanılır mı?

Merhaba ben HP X27I 8gc08aa 27 model monitörü almayı istiyorum monitör FreeSync destekliyor bende AMD kullanıyorum ama şu anki ekran kartım RX 580 yani birkaç yıl sonra sistemi değiştirmek zorunda kalacağım ve büyük ihtimal NVIDIA ekran kartı alacağım benim sorum şu NVIDIA'nın FreeSync...
  3. D

Yıl içinde indirim yapılan tarihler

merhaba arkadaşlar ben yakında elimdeki monitörü satıp yenisini almayı düşünüyorum en yakın indirim dönemi nezaman bilginiz varmı blackfridey de güzel indirimler olmuşdu belki
  4. D

Başkasının adına alınan ürünü nasıl iade ederim

merhaba ben 2. el bi monitör satın aldım alalı 15 gün felan olmuşdu alan arkadaş 2 aydır kullanıyorum ve bugün ölü piksel fark ettim msi bize gönderin biz inceler size kağıt göndeririz değişim veya iade için dedi ancak ben bu ürünü 2. elden aldığım için iade olayını nasıl yapıcam bilmiyorum evet...
  5. D

MSI Optix MAG241cv monitörde ölü pixel sorunu

Merhaba ben bu monitörü 2 ay önce 2. el olarak aldım alan arkadaş yaklaşık 1 ay önce almışdı web tasarım ile ilgilendiği için IPS 2K monitör almak istediğini söyledi alırken test yapmış ve ölü pixel görememişdim pek tecrübeli sayılmam böyle şeylerde 2 aydır evde kullanırken de göremedim ancak...
  6. D

witcher 3 yan görevler nasıl alınır (ilan tahtası)

merhaba ben witcher 3 oynamaya başladım ancak ilan tahtasından aldığım kontratlar görevler bölümüne gelmiyor 6 tane alıyorum bakıyorum ya hiçbiri yok yada 1i var yardımcı olurmusunuz nasıl alıcam bu görevleri 3 levelim ana görevin istediği 20 level :D
  7. D

Corsair Vengeance LPX ve Vengeance Pro Dual Channel çalışır mı?

Merhaba sorum basit aslında bende 8 GB Corsair Vengeance LPX RAM var yanına 1 adet Corsair Vengeance Pro RGB RAM alsam dualchannel çalışırlar mı? https://www.teknolojipazar.com/8-gb-ddr4-3000-corsair-vengeance-rgb-pro-cl16-pc-cm4x8gd3000c16w4d...
  8. D

Yılbaşı indirimleri nezaman başlar

merhaba yılbaşı indirimleri nezaman başlıyor genelde bilginiz varmı pek takip eden biri değilim ancak monitör alıcam geçenki kampanyada çok beğendiğim bi cihazı tam sipariş edicekken saat 12 yi geçdi ve kaldırdılar yılbaşında indirim yaparlarmı sizce yaparlarsa nezaman yaparlar
  9. D

Monitör kutusu atılırsa garanti dışı kalırmı

merhaba arkadaşlar ben 2. el monitör almayı düşünüyorum 1 ay önce alınmış bi monitör buldum Msi optix mag241cv ancak satan arkadaş kutusunu atmış birtek faturası duruyor ürünün kutusu olmadığı için garanti dışı kalırmı bu ürün bilginiz varmı
  10. D

Monitör önerisi lazım

merhaba 144hz 1ms uygun bi monitör arıyorum indirim kovalıyordum ancak bugün blackfridey olmasına ramen bi indirim bulamadım şu ürünü beğendim ancak diğerlerinden 200tl civarı daha pahalı bana bi monitör önerirmisiniz...
  11. D

Pc için uygun fiyatlı bluetooth gamepad önerirmisiniz

merhaba ben bilgisayar için bi gamepad arıyorum kablosuz bluetooth yoluyla yada yanında gelen aparatla fark etmez arada sırada aklıma esiyor bazı oyunlarda almıyorum en son bugün detroid oynamaya başladım tamamen uzanıp oynamalık bir oyun hiç sandalyede çekilmiyor bana uygun fiyatlı kablosuz...
  12. D

am3 soğutucuyu am4 ana karta takabilirmiyim

merhaba bende b450 ana kart ve r5 1600 işlemci var işlemci ısınma sorunu var elimde bi am3 işlemci soğutucusu var bunu bi ek parça yardımıyla felan b450 ana kartımda kullanabilirmiyim şu parça dikkatimi çekdi...
  13. D

24 pin ana kart güç kablosunda eksik parça var gibi normalmi

merhaba bunu yeni fark ettim bilgisayarımın donup sonrada uykuya geçme sorunu vardı söküp takdım tüm sistemi ve ana karta giren 24 pinlik kablodaki boş bölümü fark ettim normalmi sizce bu
  14. D

Sistem Donup Kendini Kapatıyor Yardım

merhaba sistemim 2-3 günde bir yapıyor bunu bi türlü çözemedim stres testlerinden her parça sağlam çıkdı SHARKOON TG4 RGB Tempered Glass USB 3.0 Mid Tower Kasa ASUS ROG STRIX Radeon RX580 T8G Gaming 8GB GDDR5 256 Bit Ekran Kartı GIGABYTE B450M S2H 3200MHz(OC) DDR4 Soket AM4 M.2 HDMI DVI VGA...
  15. D

SSD yanıyor

merhaba ben sistemimdeki 2 günde bir olan kapanma sorunundan dolayı tüm parçaları test ettim sorunsuzdu bugün ssd yi bi kontrol edeyim dedim ilk açıldığında 55 dereceydi valorant oynadım 25 dk kadar ağır bir oyun olmamasına ve hdd de olmasına ramen 62 derece felandı ssd merak edip bide dosya...
  16. D

144 hz monitörler bu fiyata alınırmı ve öneriniz varmı

merhaba bende samsung syncmaster e2220 var 12 yıllık nerdeyse yazılar yana yansıyor artık ışık şeklinde çok belli olmasada bana önerebiliceğiniz 144 hz en uygun monitör nedir bide bu fiyatlara alınırmı sizce düşermi bu korona felan bitince
  17. D

SSD nin sorunlu olup olmadığını nasıl anlarım

merhaba ramdaki felan gibi ssd yi kontrol edebiliceğim program varmı hatası felan varmı diye bendeki sistemde bir sorun var 2-3 günde bir bianda donup kapanıyor ramı ekran kartını işlemciyi test ettim hiçbirinde sorun çıkmadı ssd den olabiliceğinden şüpheliyim windows ssd ye kurulu bunu test...
  18. D

SSD değerlerim normalmi yazma düşük gibi geldi

merhaba sistemimdeki bi sorundan dolayı tek tek tüm parçaları test ediyordum donup sonra kapanma sorunu var ssd kaldı bitek şimdi onuda yapdım değerlerim bi tuaf geldi okuma normalde yazma yavaş değilmi başka testlere bakdığımda 500 okumaysa 500 e yakında yazması oluyor ssd modelim SSD MODELİ...
  19. D

Ayrı ayrı sipariş edilen sistemi nasıl arıza tespiti için garantiye yada servise yollarım

merhaba benim sistemim 2-3 günde bir donuyor sonrada ya uyku moduna geçercesine ekran gidiyor ama kasa fanları dönmeye devam ediyor bu durumda kapayıp açınca düzeliyor yada donuyor ve direk yeniden başlatıyor kendini bunun sebebini bi türlü çözemedim aylar oldu testlerde sorunsuz ısıma yok...
  20. D

Kime danışmalıyım

merhaba benim bilgisayarımda günde 1 kere felan donma oluyor sonra uyku moduna geçiyor ama kapatma tuşuna basılı tutup kapatıp açmadan düzelmiyor sorunumu bi türlü çözemedi forumdakiler birkaç test yapdım sonuçları bunlar ekran kartı ram işlemciye yapdım bunlar sağlammı sizce sorunu nerde...
  21. D

Anlayan biri yokmu bilgisayardan

arkadaşlar bilgisayarım yeni 6 ay felan oldu toplayalı pc nadirende olsa ilk açılışda oturum açdıkdan sonra felan donuyor ve uyku moduna giriyor kasanın fanları felan çalışıyor ama klavye mouse ışığı sövüyor ekranda sinyal yok diyor ne yaparsam yapayım kapayıp açmadan pc yi düzelmiyor aylardır...
  22. D

Sistemim Dual Channel Ram için uygunmu

merhaba benim sistemim bu ramımda bu aynısından bitane daha alırsam dual channel yapabilirmiyim bu sistemle sanırım işlemci ve ana kartta fark ediyormuş b450 s2h ana kart rx 580 8 gb ekran kartı r5 1600af işlemci CORSAIR 8GB Vengeance LPX Siyah 3000MHz CL16 DDR4 Single Kit Ram
  23. D

Dual Ram Nedir Nasıl Yapabilirim

merhaba ramlarda dual single olayı varmış 2 tane ram takılı olsada onlar single dual olarak değişiyormuş okuduğuma göre bende linkini attığım ram var aynısından bitane daha alırsam dual olarak çalışırmı ve bu dual ramın olayı nedir ne artısı var...
  24. D

G300s logitech software görmüyor

merhaba mousem g300s i takıyorum çalışıyor ama software programı görmüyor daha önceden görüyordu kullandığımda bi süre kullanmamışdım mouseyi yardımcı olun lütven aygıt yöneticisi sürücüyü güncelleştir bölümünde bu aygıtın yükleyicilerinden biri şuanda bunu gerçekleştiremiyor diyor
  25. D

G300s vs rampage smx-r13 ağırlık sorunu

merhaba önceden g300s kullanıyordum ama bi sebepden uzun süredir rampage smx-r13 mouse kullanıyorum tekrar fps tipi oyunlara başladığımdan g300s in daha iyi olacağını düşündüm ancak şimdi g300s i takdığımda aşırı hafif ve küçük geliyor rampage bunun neredeyse 3 katıydı ağırlık olarak sizce ne...
  26. D

Ekran Tüplü Tv Ye Döndü Yardım

pc yi açarken bunu gördüm bugün kapadım açdım düzeldi yardımcı olurmusunuz neden olmuşdur sizce
  27. D

Açılırken pc kafayı yedi yardım edermisiniz

merhaba az önce pc yi açmak için tuşuna basıp mutvağa gidip geldim ve böyle buldum kapatıp açdığımda düzeldi ama neden yapmış olabilir
  28. D

Mouse Altındaki Kaygan Padleri Nerden Bulurum

merhaba bende g300s mouse var ama altındaki kaymasını sağlayan parlak şeyler yerinden biraz kalkmış gibi sürtüyor mouse pad üstündeyken oraya onlardan nerde bulurum bilgisi olan varmı
  29. D

Ram mhz ve cl değeri çok önemlimi

merhaba benim sistemim altta yazan sistem konuşduğum biri ramı yanlış almışsın 3000mhz ramda cl 16 çok yüksek dedi haklımı sizce cl si düşük olunca çok fark yaratırmı 2. sinide alıcakdım aynı ramdan 16 gb a çıkarıcakdım arada kaldım ikisinidemi değiştirsem satıp elimdekini diye yardımcı...
  30. D

assassin's creed odyssey tam ekran olmuyor köşeler siyah kalıyor yardım lütven

merhabar fotodaki sorunu yaşıyorum ekranın sağı solu üstü altı siyah Tam ekranda değil bitek diğlerindede öyle çözünürlüğümle oyundaki aynı işletim sistemi windows 10 çözünürlüğüm 1080p
  31. D

Oyun Önerirmisiniz Sürükleyici Aksiyonlu

Merhaba ben bi oyuna başlayıp sürüklenmeyi seviyorum şu sıra bi oyuna ihtiyacım var lol tekrar baymaya başladı 3 gündür deli gibi öne geçsekde kaybediyorum deliricem biraz daha zorlarsam en son oynayıp çok sevdiğim oyunlar metro exodus -controldü deli etsede beni sekiroda güzeldi son dönemde...
  32. D

işlemcim çok ısınıyor

merhaba bu sorunu öncedende konu açmışdım ama çözememişdik işlemcim witcher 3 felan tarzı ağır oyunlarda aşırı ısınıyor 95 gördüm bi ara neden sizce fanı tam oturmuş üstüne daha önceden çıkarıp takdım bu nedendendir belki diye macunu sürülü geldi zaten yeni olduğu için fanın işlemcim r5 1600...
  33. D

Bilgisayar yeni açdığımda birden bire kapanıyor

Merhaba ben bu sorunla 2 gündür karşılaşıyorum bilgisayarım 3 aylık felan bilgisayarı ilk açdığımda bikere oturum açılırken bikere google girdiğimde pc kapandı ama sadece yeni açdığımda oldu bu kasa çalışıyor ama monitördeki görüntü klavye mouse gidiyor işlemcim normalde çok ısınıyor ağır...
  34. D

Telefonu VR için ayarlamak

merhaba ben telefonumu video izlerken vr gözlüğe göre ayarlamak istiyorum bazı videolarda vr işareti var ama bazılarında yok öyle olmayan videoları yada telefonuma yüklü videoları nası o şekilde çalıştırabilirim ekran sağa sola dönmesede olur gözlükdeyken düzgün görünsün yeter filmler
  35. D

Kasa Aşırı Isınıyor

merhaba ben sharkoon tg4 kasa kullanıyorum kasa oyun oynarken aşırı ısınıyor bu ısı işlemciyede vuruyor 88 90 ı görüyor yük altında bi süre sonra ama kasanın kapağı açıkken işlemci gayet sağlıklı çalışıyor ama kasanın üstü yine aşırı sıcak oluyor fanlara elimi götürdüğümde eski küçük fanlarımdan...
  36. D

Bu soğutucu bu işlemciye uyarmı

merhaba benim eski p7h55 lmx ana kartıma xeon x3440 işlemci için aldığım soğutucum b450m s2h gigabyte ana kart ve ryzen 5 1600 e uyumlumu sizce işlemcim anormal ısınıyor 90 derece görüyor neredeyse ağır oyunlarda bide bunu denemeyi düşünüyorum amd stok soğutucu yerine fanın linki bu...
  37. D

İşlemci aşırı ısınıyor

merhaba ben bu sistemi yeni kurdum işlemcim aşırı ısınıyor özellikle ağır oyunlarda control tarzı kasamın üst ve sağ bölümü alev alev oluyor msi afterburnerle bakdığımda control oynarken 85 dereceleri görüyorum ama lol oynarken bile kasanın üstünde bi sıcaklık hissediyorum control felan oynarken...
  38. D

Kasanın içi aşırı ısınıyor

merhaba bu tarz konular açdım daha önce ama kendimi tam anlatamadım benim bilgisayarım monitör dışı yeni kasayı yeni kendim topladım ama kasamda control olur league of legends olur ağır hafif fark etmeden bi ısınma oluyor psu danmı diye bakdığımda kasanın altı soğuk sağı solu normal ama üstü...
  39. D

ekran kararıp geri geliyor

merhaba arkadaşlar ortalam 2 dakikada bir 3-4 kere ekran gidip geliyor sistemi yeni topladım dünde yapıyordu ama bukadar fazla değil hiçdurmadan gidip gidip geliyor yardımcı olun lütven neden yapıyor hdmi vga dönüştürücü kullanıyorum ondan olabilirmi sistem bu bide video çekdim rx 580 8 gb rog...
  40. D

İşlemci Aşırı Isınıyor

Merhaba ben yeni sistem topladım bugün bi control oyununa girdim kasanın aşırı ısındığını fark ettim elimi koyduğumda msi afterburneri açdım işlemci 85 derece yazıyor 88 i gördü neden yapıyor sizce bunu işlemci ryzen 5 1600 soğutucuyu söküp tekrar takdım vidaların hepsini sonuna kadar...
  41. D

Yeni bilgisayar ekran gidip gelme ve ısınma sorunu

Merhaba ben dün bi pc topladm itopyadan evde montajını ben yapdım bu bilgisayarla ilk defa az önce control oynadım 1080 p orta ayarlarda harika fps lerle oynuyordum ısı değerleride iyidi 60 ı geçmiyordu ekran kartı işlemci ama bi bakdım 3-4 kere ekran git gel yapdı özellikle klavye mouse ye...
  42. D

Gigabyte b450m s2h açılış ekranı çok uzun sürüyor

Arkadaşlar şu ekranda yaklaşık 30 saniye bekliyorum yardım lütven
  43. D

Bu sisteme kaç watt psu lazım

merhaba yeni sipariş ettiğim sistem 5 güne kadar elimde olur ancak psu eski bilgisayardaki beni idare eder bi süre en azından bütce olarak rahatlayana kadar diye düşünüyordum ben bugün sorduğum birkaç kişi etmeyeceğini hatta psu mun sandığım gibi 450w olmadığını söyledi sizce bu psu beni bi süre...
  44. D

yanlış ana kartmı aldım

merhaba ben itopyadan birkaç parça ürün aldım ancak pek bilmeden aldım sanırım bu ana kart küçük modelmiş sanırım bugün birinden öğrendim öylemi gerçekden bide sıkıntı yaratırmı değişmeye gerek varmı sizce 100 tl fark ödeyip yeni aldığım kasa ve ekran kartıda bunlar sıkıntı olmaz umarım...
  45. D

450w psu bu sisteme yeterlimi

Rx 580 rog strix Corsair 8 gb 3000 mhz ram R5 1600 işlemci Sizce bu psu yeterlimi
  46. D

Sistem topladım fiyatları nasıl

Merhaba Yeni sistem aldım ama kendimi maddi açıdan sıkıntıya sokarak yapdım o yüzden merak ediyorum fiyatları nasıl sizce birde sistem güzelmi sizce
  47. D

Rx 580 4 gb ve 8 gb farka fiyat farkına değermi

https://www.itopya.com/sapphire-pulse-oc-rx580-8gb-gddr5-256bit-amd-radeon-dx12-ekran-karti/ https://www.incehesap.com/asus-dual-rx-580-o4g-ekran-karti-fiyati-35159/ FARKA DEĞERMİ
  48. D

İtopya çağrı merkezi telefonu açmıyor

Merhaba ben dün yanlışlıkla sipariş iptali yapdım ürünlerim hazırlanma aşamasındaydı iptalden vazgeçmek istiyorum ancak çağrı merkezi telefonu açmıyor 9-18 arası diyor her aramada ama saat öğlen 12 de 2 de aradım 50 kere hep aynı ne yapmalıyım