SSD değerlerim normalmi yazma düşük gibi geldi

Bu konuyu okuyanlar

desdinaa

Asistan
Reaksiyon puanı
40
merhaba sistemimdeki bi sorundan dolayı tek tek tüm parçaları test ediyordum donup sonra kapanma sorunu var ssd kaldı bitek şimdi onuda yapdım değerlerim bi tuaf geldi okuma normalde yazma yavaş değilmi başka testlere bakdığımda 500 okumaysa 500 e yakında yazması oluyor ssd modelim

SSD MODELİ BU: ADATA 240GB SU630 3D NAND Sata3 2.5 SSD (520MB Okuma / 450MB Yazma)

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    32.7 KB · Görüntüleme: 144
Son düzenleme:

EFI Shell

shellx64.efi
Super Moderator
Reaksiyon puanı
18,930
merhaba sistemimdeki bi sorundan dolayı tek tek tüm parçaları test ediyordum donup sonra kapanma sorunu var ssd kaldı bitek şimdi onuda yapdım değerlerim bi tuaf geldi okuma normalde yazma yavaş değilmi sizce genelde hep benzer çıkıyor testlerde bakdığım kadarıyla
SSD'in Crucial BX500'mü? Öyle ise sorunlu bir SSD olduğundan yazma hızı düşük.

defacerGLD

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,068
merhaba sistemimdeki bi sorundan dolayı tek tek tüm parçaları test ediyordum donup sonra kapanma sorunu var ssd kaldı bitek şimdi onuda yapdım değerlerim bi tuaf geldi okuma normalde yazma yavaş değilmi sizce genelde hep benzer çıkıyor testlerde bakdığım kadarıyla
ssd adı

desdinaa

Asistan
Reaksiyon puanı
40

alpsadik

Map Tech Harita
Emektar
Reaksiyon puanı
2,871
Kronik sorunlu bir model hocam SSDniz.İnterneti tararsanız bu model ile ilgili benzer sorunları bolca görebilirsiniz. Aynı modelin 240gb olanı bende de var ve çok benzer değerler alıyorum. Bu tip ssdlerin kullandıldıkça performansları düşer. 4 yıllık ssd benimki sonuçları atıyorum.
ssd.PNG

desdinaa

Asistan
Reaksiyon puanı
40
Kronik sorunlu bir model hocam SSDniz.İnterneti tararsanız bu model ile ilgili benzer sorunları bolca görebilirsiniz. Aynı modelin 240gb olanı bende de var ve çok benzer değerler alıyorum. Bu tip ssdlerin kullandıldıkça performansları düşer. 4 yıllık ssd benimki sonuçları atıyorum. Ekli dosyayı görüntüle 107714
ssd 7 aylık hatta komple sistem 7 aylık

desdinaa

Asistan
Reaksiyon puanı
40
Dediğim gibi sorunlu bir SSD oldugu için zaten bir çoğu belirtilen 500 yazma değerlerine ulaşmadan geliyor.
e garantiye yollasam değişmezlermi zaten az önce seninde cevap verdiğin bi kapanma sorunu var bilgisayarımda bundan olma ihtimali varmı sence
Mesaj otomatik birleştirildi:

Dediğim gibi sorunlu bir SSD oldugu için zaten bir çoğu belirtilen 500 yazma değerlerine ulaşmadan geliyor.
bak şimdi 2 tane daha ypadım birinde 100 küsür çıkdı okumada yazmada diğerinde

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    27.1 KB · Görüntüleme: 150

alpsadik

Map Tech Harita
Emektar
Reaksiyon puanı
2,871
e garantiye yollasam değişmezlermi zaten az önce seninde cevap verdiğin bi kapanma sorunu var bilgisayarımda bundan olma ihtimali varmı sence
Probleminizin bundan dolayı olduğunu düşünmüyorum. Ölçüm değerleri farklılık gösterebilir hocam.