Ayrı ayrı sipariş edilen sistemi nasıl arıza tespiti için garantiye yada servise yollarım

Bu konuyu okuyanlar

desdinaa

Asistan
Reaksiyon puanı
40
merhaba benim sistemim 2-3 günde bir donuyor sonrada ya uyku moduna geçercesine ekran gidiyor ama kasa fanları dönmeye devam ediyor bu durumda kapayıp açınca düzeliyor yada donuyor ve direk yeniden başlatıyor kendini bunun sebebini bi türlü çözemedim aylar oldu testlerde sorunsuz ısıma yok format attım bios güncel driverler güncel ben bu sistemi işlemci dışı itopyadan parça parça aldım ve psu hariç işlemci trendyoldan aldım psu hepsi burada itopyaya felan bunu nası yollayabilirim arıza tespiti için bilginiz varmı arıza tespiti için keşke hazır alsaydım hepsinin garantisi duruyor

SHARKOON TG4 RGB Tempered Glass USB 3.0 Mid Tower Kasa
ASUS ROG STRIX Radeon RX580 T8G Gaming 8GB GDDR5 256 Bit Ekran Kartı
GIGABYTE B450M S2H 3200MHz(OC) DDR4 Soket AM4 M.2 HDMI DVI VGA mATX Anakart
CORSAIR 8GB Vengeance LPX Siyah 3000MHz CL16 DDR4 Single Kit Ram
ADATA 240GB SU630 3D NAND Sata3 2.5 SSD (520MB Okuma / 450MB Yazma)
Ryzen 5 1600 Soket AM4 3.4GHz 16MB Cache İşlemci
600W Fsp psu

AlperShal

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,554
Sistemin toplu arıza tespitini bilgisayarcı yapar. (Ayrı alınca böyle. :/) O sorun burada der. Eğer garantilik bir durumsa garantiye gönderirsin eğer değilse ya markaya gönderirsin ya da onla mı uğraşacam deyip bilgisayarcıya yaptırırsınız. Başka bir yol yok gibi.

M.ErenM

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Hepsinin ayrı ayrı garantisi vardır şüphelendiğin parçayı gönder ama bı darboğaz gibi bi sıkıntı olmaz o sistemde

desdinaa

Asistan
Reaksiyon puanı
40
Sistemin toplu arıza tespitini bilgisayarcı yapar. (Ayrı alınca böyle. :/) O sorun burada der. Eğer garantilik bir durumsa garantiye gönderirsin eğer değilse ya markaya gönderirsin ya da onla mı uğraşacam deyip bilgisayarcıya yaptırırsınız. Başka bir yol yok gibi.
hayatımda hiç düzgün bir bilgisayarcı görmedim böyle 2-3 günde bir yaşadığım bir problemi hangi bilgisayarcı çözebilirki varmı ankara civarında öneriniz

M.ErenM

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
hayatımda hiç düzgün bir bilgisayarcı görmedim böyle 2-3 günde bir yaşadığım bir problemi hangi bilgisayarcı çözebilirki varmı ankara civarında öneriniz
2 3 günde derken bilgisayarı kapatmıyormıyormusun

desdinaa

Asistan
Reaksiyon puanı
40
Hepsinin ayrı ayrı garantisi vardır şüphelendiğin parçayı gönder ama bı darboğaz gibi bi sıkıntı olmaz o sistemde
işlemci testinden sağlam çıkdı ramda sağlam çıkdı ama o ikisinden şüpem var yinede işlemci ilk dönemler çok ısınıyordu çünki kasa camını açık bırakıyorum artık ısınma sorunu yok ama o dönem zararmı gördü acaba demiyo değilim ramdan şüphelenme sebebim resetleyince yada donunca normalden yavaş açılıyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

2 3 günde derken bilgisayarı kapatmıyormıyormusun
bu sorunu 2-3 günde bir yaşıyorum yani hep yapmıyor hep yapsa bi şekilde çözücem ama 2-3 günde bir bazen günde bir yapıyor bunu

AlperShal

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,554
Maalesef Ankara'da yaşamıyorum. Çoğu bilgisayarcı kazıklamaya çalışıyor zaten bu dönemde. Bir kaç görüş almadan karar almayın.

M.ErenM

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
İşlemcin kaç mhz ram destekliyor bi bak ondan sonra biostan o değerlere düşür bununla sorun olmayacağını düşünüyorum ama sen genede dene

desdinaa

Asistan
Reaksiyon puanı
40
İşlemcin kaç mhz ram destekliyor bi bak ondan sonra biostan o değerlere düşür bununla sorun olmayacağını düşünüyorum ama sen genede dene
onun etkileyeceğini düşünmüyorum bu işlemciyle bu ramı kullanan çok var diye düşünüyorum ama çözüm bulamazsam onuda denerim xmp yi kapayınca 2666 oluyordu zaten sanırım

M.ErenM

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
onun etkileyeceğini düşünmüyorum bu işlemciyle bu ramı kullanan çok var diye düşünüyorum ama çözüm bulamazsam onuda denerim xmp yi kapayınca 2666 oluyordu zaten sanırım
Bende çok ihtimal vermiyorum zaten işlemcin maks. Mhz neyse onda çalıştırır ama çalıştırmazsa reset attığımda ram ısınıyo dedin demekki oc gibi bişe olabilir.

Bide voltaj değerlerine bakarsan belki az voltaj dan dolayı tam performans çalışmıyor olabilir. Ve ekran karardığında işlemci fanı çalışıyorsa anakartın hdmi yada vga destekliyorsa işlemci gpu sunu kullan bi belki ekran kartındadır sıkıntı.

desdinaa

Asistan
Reaksiyon puanı
40
Bende çok ihtimal vermiyorum zaten işlemcin maks. Mhz neyse onda çalıştırır ama çalıştırmazsa reset attığımda ram ısınıyo dedin demekki oc gibi bişe olabilir.

Bide voltaj değerlerine bakarsan belki az voltaj dan dolayı tam performans çalışmıyor olabilir. Ve ekran karardığında işlemci fanı çalışıyorsa anakartın hdmi yada vga destekliyorsa işlemci gpu sunu kullan bi belki ekran kartındadır sıkıntı.
ram ısınıyor demedim işlemci ilk aldığım dönemde çok ısınıyordu ama kasa camını çıkardım artık ısınmıyor dedim sorun kasadaydı

alpsadik

Map Tech Harita
Emektar
Reaksiyon puanı
2,871
Hocam bahçelievlerde info bilgisayar var. Güvenilir bir yerdir. Bir kaç kez tanıdıklara kullandırtmıştım sıkıntı çıkmadı hiç. Güvenilirdir tavsiye ederim.

rise

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Elinde deneyebileceğin ikinci bir ekran kartı ve SSD var mı ?

Yoksa bu iki donanımı teste al.

desdinaa

Asistan
Reaksiyon puanı
40

ssd yok ama hdd var ekran kartım eskisini sattığıma çok pişmanım şuan denerdim onunla aslında ssd den olabilirmi sence bende ondan şüpheleniyorum diğer herşeyi test ettim hiçbir sorun çıkmadı kasa camını açık kullandığım dönemde ben bu işlemcinin 92 yi dereceyi gördüğüne şahit oldum taş gibiydi halen
Mesaj otomatik birleştirildi:

hdd yi 2. disk oyunlar felan için ssd yi sistem için kullanıyorum format atıp hdd yi 1. mi yapayım