Arama sonuçlarınız

1. TheTruthHurts

Arkadaşım Monster Abra A5 ya da A7 almış Onun Yerine Acer Nitro 5 alınmaz mıydı?

Zulayla hiç deneyimim yok ama CSGO, Valorant, Overwatch gibi rekabetçi olan oyunlar oynayacaksan 120hz ekran daha avantajlı olabilir. Yinede her ekran aynı olmadığı için yenileme hızını detaylı bir şekilde araştırmak ta lazım: Panel her ne kadar 120hz olarak belirlense de asıl yenileme hızı...
  2. TheTruthHurts

Intel Anti-M1 Reklamlarından Sonra Apple Silikon Yongalarını Yapmak İstiyor

Sallama yapsalar bile Apple’ı tamamen kaybedeceğini sanmıyorum. Samsung’da birkaç yıl önce piyasadan silineceklermiş gibi saçma sapan olan anti Apple reklamları yapıyordu ama yinede en iyi OLED ekranları yaptıkları için Apple hala ekranlarını Samsung’a yaptırtıyor.
  3. TheTruthHurts

Intel Anti-M1 Reklamlarından Sonra Apple Silikon Yongalarını Yapmak İstiyor

1. Jenerasyon bile Intel’i korkutmayı başardıysa diğer jenerasyonları düşünemiyorum. Apple TSMC’ye çok güveniyor çünkü TSMC kendilerini kanıtladı. Intel de bu konuda çok iyi olduklarını kanıtlarsa Apple’la anlaşma sağlayabilir.
  4. TheTruthHurts

War Thunder araçlarım ve nasıl kullanılmalı anlatımı.

E o da bir zahmet kalsın. Aynı seviyedekilerin normal mermisiyle zor delinen ön zırhı, 55 tonluk bir gövdeye ve o ağırlığa göre güzel bir hız limitine sahip. İvme ve dönme hızını azaltmasalardı Panzer 4 G’den (bir şey hariç) her türlü daha iyi olurdu :D ——————— WT konusuna geri dönecek...
  5. TheTruthHurts

Aynen öyle. İlk başta zırhından dolayı almıştım ama sonra onun biraz daha iyi zırh profili olan Krupp 38D’yi çıkardılar. Neyseki 5/4’ün ağırlığı hala kullanışlı ve eğlenceli.
  6. TheTruthHurts

Laptop mu masaüstü mü

Laptoplar taşınabilir oluyor ama masaüstüne göre daha az performans veriyor,daha çok ısınıyor genelde daha pahalı oluyor. Diğerlerinin de dediği gibi onu taşımayacaksan kesinlikle masaüstü olanlara bak.
  7. TheTruthHurts

O şey müthiş ya :D Sıkılınca onunla birini ramlemeye çalışılıyorum.
  8. TheTruthHurts

NetaseGames ve Codemasters Ortak Yapımı Mobil Cihazları Ağlatacak Yarış Oyunu Duyuruldu!

O konu hakkında hiçbir fikrim yok doğrusu :(
  9. TheTruthHurts

NetaseGames ve Codemasters Ortak Yapımı Mobil Cihazları Ağlatacak Yarış Oyunu Duyuruldu!

Sallama ise ve Apple bunu farkederse o hesap kilitlenebilir sanırım. Hiç denemedim o tip şeyler. Etmezse sorun çıkmaz galiba
  10. TheTruthHurts

İlk defa gördüm. Burada o servisin bakımı yapılacağı yazıyor ama bunu bugün değil de 2 gün sonra yapacaklar. System Status - Apple Developer Daha sonra tekrar dene veya App Store hesabından çıkıp tekrar giriş yapıp öyle dene
  11. TheTruthHurts

Ah güzel bir soru. Bu oyun sadece Amerika ve Kanada’ya açılmıştı. Yinede bunu TestFlight’tan indireceğin için o limitasyon seni etkilemeyebilir. Ben direkt Amerikadayken yarattığım Apple hesabımla girip oyunu indirmiştim. Yani bende herhangi bir sorun çıkmadı.
  12. TheTruthHurts

Ne demek. Müsait olunca deneyimlerini de paylaşabilirsin çünkü iPad 5’in nasıl çalıştıracağını merak ediyorum :)
  13. TheTruthHurts

Akp Kongresi 24.03.2021 (Covid-19 Yer bulmaya Çalışıyor)

Az önce başka bir konuda yazdım, benzerini burada da yazacağım: Covid ayırım yapmaz, direkt enfekte eder (yada etmeye çalışır). Keşke böyle şeyler yapmasak... Hem vakalar son zamanlar da iyice artmışken...
  14. TheTruthHurts

Deneyebilirsin. Nasıl olsa bedava. İos için önce Apple’ın TestFlight uygulamasını indirmen lazım. Sonra da oradan bunu indirirsin.
  15. TheTruthHurts

Pro serisi hariç tabletteki işlemcilerin performansı telefondakilerle aynı. Yinede ipadler, iphonelara göre hem avantajlı, hem de dezavantajlı olabilir. Tabletin yüzey alanı telefondan çok daha büyük olduğu için soğutma imkanı daha iyi. Bu bir avantaj. Ama aynı zamanda ipadlerin çözünürlüğü...
  16. TheTruthHurts

İşler öyle değil ama. O sadece gereksinimlerden birisi :(
  17. TheTruthHurts

Deneyebilirsin ama kaldırmama ihtimali yüksek. Önerilen sistem gereksinimleri en az A11 istiyor. Yani seninkinde olan A9’un 2 jenerasyon yenisi olanını istiyor. 2017 ipad prodaki A10x kaldırabilir ama.
  18. TheTruthHurts

:( Hangi model telefonu kullanıyorsun bilmiyorum ama yakında destekleyebilirler. Duyduğuma göre Sd855 (önerilen gereksinimin üstündeki bir işlemci) bile performans sorunu veriyormuş.
  19. TheTruthHurts

iphone 7 garanti

Sanırım istediğin yenileme yapılamadığı için yeni bir iphone gönderecekler. Bu dediğim sadece bir tahmin ama. Çok ta ciddiye alma.
  20. TheTruthHurts

Asphaltla kıyasladığım tek şey yavaşlayıp dönmek yerine tam gaz difteri yapıp hızlıca dönmekti. Yoksa zaten mekaniği dediğim gibi grid ile asphalt arasında bir yerde. Deneyimleme imkanınız varsa deneyin çünkü bunu pek anlayamıyorum burada :)
  21. TheTruthHurts

Asıl olan şey yavaşlayıp dönmek ama bu oyunda tam gaz drift yapınca çok daha hızlı dönüyorsun :p Grid’i sıklıkla oynayan birisi olarak bu mekaniği beğenmedim ama zaten bu Grid gibi gerçekçiliği hedef almıyor. Asphalt 9 ile Grid arasında bir yerde. Hem çok gerçekçi değil, hem de havada 360...
  22. TheTruthHurts

İlk deneyimlerim eh işte. Ultra grafiği denedim ama ara sıra çok belli olan fps dropları yiyorum. Sıklıkla da çöküyor. Yüksek grafiklerde ise performans daha stabil ama sanki bana arabaların yansımaları çok yapay geldi. Fiziği ise gayet güzel ama bence mükemmel değil çünkü köşelerde yavaşlamak...
  23. TheTruthHurts

Rocket League Mobil Cihazlara Geliyor!

Aynen. Bence yeni nesiller rahat kaldırır ama ekran boyutu sıkıntı çıkarabilir: Tablet kullananlar büyük avantaja girerdi. Doğrusu bunda da avantajlı olacaktır ama devasa bir şekilde olmayabilir.
  24. TheTruthHurts

Rocket League Mobil Cihazlara Geliyor!

Headball serisini hiç oynamadım ama sanki ona benziyor gibi. Bu 2D olma mekaniğini beğendim gibi ama yinede keşke tam haliyle gelseydi diye düşünmüyor değilim.
  25. TheTruthHurts

iPad 8.Nesil mi yoksa iPad mini 5.nesil mi?

Performansı benzer olacaktır ama kompakt istiyorsan mini daha mantıklı olur. Yinede almadan önce mağazada falan deneyebilirsin.
  26. TheTruthHurts

Windows 10 lisans anahtarı nasıl alacağım?

4gb RAM bile sıkıntı yaratabilirken 2 gb RAM ile windows 10’da çok sıkıntı yaşayabilirsin. Yükseltme imkanın varsa RAM’i yükseltmeni öneririm.
  27. TheTruthHurts

Monster performans sorunu

Onların grafik ayarları seninkiyle aynı mı? Birde modu da aynı mı? 25-45 değeri bana 1080p’de olabildiğince her grafik ayarı en yükseğe ayarlanmış gibime geldi.
  28. TheTruthHurts

Arkadaşım Monster Abra A5 ya da A7 almış Onun Yerine Acer Nitro 5 alınmaz mıydı?

Ne oynadığına bağlı. 1650ti o kadar da güçlü bir ekran kartı olmadığından birçok yeni oyunda ve belli grafiklerde 60 üstü fps alacağını sanmıyorum. Ondan dolayı da 120hz ekranın pek bir kullanışı olmuyor. Eğer rekabetçi bir oyun oynayacaksan o zaman 120hz daha iyi bir seçim olabilir çünkü onlar...
  29. TheTruthHurts

iPad 8.Nesil mi yoksa iPad mini 5.nesil mi?

Şuna bağlı: Hafif ve daha küçük bir tablet mi istiyorsun yoksa normal ipad boyutu ve ağırlığı sana uygun mu? Mesela ben önceden iPad 6 kullanıyordum ama sonra daha güçlü işlemcili bir tablet alma kararı verdim. İpad 6’nın ağırlığı ve ekran boyutu beni rahatsız etmeye başladığı için de Air 3...
  30. TheTruthHurts

Gta 5 Sürekli Takılma

RAM’den emin değilim ama grafiği yükseltince cpu’daki yük biraz gpu’ya kayıyor, cpu biraz rahatlıyor. Bundan dolayı ben rekabetçi olmayan oyunlarda olabildiğince yüksek grafikleri seçiyorum. (Çok ısınırsa ağır olan ayarları kısıyorum ve fpsi limitliyorum)
  31. TheTruthHurts

İndirdim de başlamıyor. İlk test daha hazır değilmiş. Sanırım 7 saat sonra başlayacak.
  32. TheTruthHurts

İndirdim de şu an oynamaya müsait değilim :D Yakında deneyimlerimi paylaşacağım.
  33. TheTruthHurts

Eski testflight’i indirdim. Şimdi bunu indiriyorum...umarım hayal kırıklığına uğramam
  34. TheTruthHurts

Uygulamayı iosta göremedim yalnız. Değişuk EDIT: Apple’ın testflight uygulamasını indirmem lazımmış. O da IOS 13 istiyor. Benimkisi IOS 12 :/
  35. TheTruthHurts

Gta 5 Sürekli Takılma

Boşta RAM ve CPU %100’se sorunun başka bir şeyde olduğunu düşünüyorum. Grafikleri yükseltebilir misin? Laptoptaki 1050TI sanırsam yüksek ayarlarda rahat 60fps alabiliyor. (Yüksek diyorum da gelişmiş ayalar ve msaa kapalı olsun)
  36. TheTruthHurts

Sd845 ve A11’i önermişler. Cidden ağırmış bu.
  37. TheTruthHurts

Gta 5 Sürekli Takılma

Grafik ayarlarını detaylı bir şekilde açıklayabilir misin? Yüksek RAM ve CPU kullanımı kesinlikle GTA 5’ten dolayı mı oluyor yoksa başka program mı buna sebep oluyor?
  38. TheTruthHurts

GTA 5 kasma sorunu

Daha düşük bir çözünürlükte bu kasma sorunu oluyor mu? Çözünürlük 1080p ise onu 720p’ye düşürebilirsin. Doğrusu bu sorun daha çok hafızayla alakalı geldi ama yinede çözünürlüğü düşürmeyi dene.
  39. TheTruthHurts

LG, Akıllı Telefon Piyasasından Çekilmeyi Planlıyor.

Yaklaşık 2 ay önce LG’nin mobil bölümünde olan sıkıntısı hakkında bir konu açmıştım. O konuda da 5 yıldır zorluklar yaşayan LG’nin mobil bölümünü ele almıştım. Aynı zamanda LG’nin ya mobil bölümünü satacağı,ya mobil bölümünü kapatıp piyasadan çekileceği, ya da mobil bölümünü küçülteceğini...
  40. TheTruthHurts

İyi o zaman herhangi bir sıkıntı çıkmazsa 2 gün sonra indirip deneyimlerimi paylaşabilirim.
  41. TheTruthHurts

Laptopu yatakta ve düz temiz masada kullanmanın derecede değişikliği olur mu?

Başka sorunu yoksa evet, sıcaklıklar azalacak ve eski haline dönecektir.
  42. TheTruthHurts

Doğru bilgi mi bilmiyorum ama bu ay sonlarında Amerika ve Kanada’da beta sürümü açılacakmış. Umarım Android’in yanında IOS için de açarlar. Evet, o oyundan bahsediyordum.
  43. TheTruthHurts

Masa gibi sert yüzeyde kullan. Laptopların ayakları zaten biraz yükselteceği için o alt kısımlara hava girecektir. Eğer yatak gibi yumuşak bir yüzeye koyunca o ayaklar laptopu yüksek tutamıyor, bundan dolayı da o hava girişi kapanıyor. Bu da daha az soğutmaya, daha çok ısınmasına neden oluyor...
  44. TheTruthHurts

Tamam. Havayı alttan aldığı için o kısımları kapatmamaya çalış. Yumuşak yüzeye koyunca onlar kapanıyor. Havayı alttan alıp arkasının orta kısmından veriyor. Oraları engelleyecek bir şey olmasın. Yoksa soğutamadığı için daha da ısınacak.
  45. TheTruthHurts

Umarım. Bu geliştiriciyi çok bilmiyorum. Onlar hakkındaki tek bildiğim şey çok popüler olan mobilde PUBG çakması yapması. O zamanlar orijinal Pubg Mobile daha gelmemişti. (Çakma diyorumda kontrolleri falan tam mobil cihazlar için ayarlamışlardı. Hatta pubg mobile bile kontrol kısmında ondan...
  46. TheTruthHurts

Kontrolleri en azından serbest gibi. Grafikleri de çok güzel duruyor. Güzel başlangıç. Şimdi asıl durum pay2win olup olmayacağı. Oyun bedava olacağı için maalesef kötü tarafı bu olabilir.
  47. TheTruthHurts

Laptopların çoğu havayı alttan alıyor. Yumuşak yüzeye koyunca da oralar kapandığı için soğutma kabiliyeti kısıtlanıyor. Alt kısımda boşluk var değil mi?
  48. TheTruthHurts

Öneri Bir konu

Adı András Arató ama Harold olarak biliniyor.
  49. TheTruthHurts

Hepsiburadan redmi note 9s aldım pil sağlığı %86 gösteriyor

Pil sağlığın ilk günden %86 olması bence çok anormal. Ben iade süreci başlatırdım. Acaba ikinci el falan mı bu?
  50. TheTruthHurts

Umarım öyle olmaz. Project cars go ve Forza street zaten beni hayal kırıklığına uğrattı....
  51. TheTruthHurts

iPhone 11'in ekranı beni üzer mi?

Hem doğru,hem de değil. Çözünürlüğün düşük olması, daha yüksek çözünürlüklere göre daha iyi performans verir ama testlerde belli bir çözünürlük seçilerek bu engellenebiliyor. Zaten daha yüksek çözünürlüklü iphonelar da yüksek skorlar elde ediyor. Gfxbench’in offscreen testleri gibi testler...
  52. TheTruthHurts

A50'den iPhone 8 Plus'a geçiş nasıl olur?

O zaman ikisini sat ve mis gibi sana uyan güzel bir Android al :) Satınca yeni konu açıp öneriler de sunabiliriz. Tabi bunu yapacaksan önceliklerini yazmayı unutma. ;)
  53. TheTruthHurts

8500 limit hem oyun hemde derslere laptop önerisi ?

Ah be keşke bunu yapmasaydın. İşletim sistemi değiştirilebilir ama gpuyu değiştirmek imkansıza yakın bir şey. :(
  54. TheTruthHurts

Ön kayıttan bahsediyordum zaten. Umarım öyle olur :)
  55. TheTruthHurts

A50'den iPhone 8 Plus'a geçiş nasıl olur?

8 plus’ı biraz denersin, beğenmezsen ikisini satıp daha yeni bir cihaz alabilirsin. En azından ben böyle yapardım.
  56. TheTruthHurts

Tam çıkmadan önce denemesi falan olacak mı? Soft launch falan... Örneğin Asphalt 9 veya Ark Mobile tam çıkmadan önce bazı ülkelere çıkmıştı. Oyuncular test etsin, Buglar daha çabuk bulunsun diye vs...
  57. TheTruthHurts

Apple, Nisan Ayında Yeni İpad’leri Tanıtabilir

Umarım öyle olur da. O tasarım öncekine göre çok daha şık duruyor. Ben şahsen mini serisini tercih ediyorum çünkü elime çok rahat oturuyor. Umarım mini serisini öldürmezler.
  58. TheTruthHurts

Apple, Nisan Ayında Yeni İpad’leri Tanıtabilir

Genelde ilkbaharda yeni model iPad’leri tanıtan Apple, bu sefer de Nisan ayında yeni model iPad’leri tanıtabilir. İddialara göre Apple ya 2, ya da 3 tane iPad tanıtacak. Yani yeni iPad Pro’ların yanında aynı zamanda yeni model bir iPad Mini de tanıtılabilir. Bu iPad Mini modeli söylentilere...
  59. TheTruthHurts

iPhone 11'in ekranı beni üzer mi?

7 plus’tan geçeceğin için 11’in ekranı çok büyük ihtimalle seni üzmez. Ekranın kontrast oranı gibi faktörler 7 plustan daha iyi olacak. Çözünürlüğü 1080p yerine 828p olacak ama PPI değeri 326 olduğu için gözün, ekrana 5mm falan yakın olmadığı sürece pikselleri büyük ihtimalle göremeyecek. Biz...
  60. TheTruthHurts

ASUS TUF gaming fx505dx ekran kartı ayarları

Bildiğim kadarıyla otomatikman ayarlıyor. Şarjdayken 1650’yi, şarjda değilken Vega grafiği kullanıyor. Bazıları yinede bunu algılamayabilir. Onun için de windowstaki ayarlardan grafik seçeneklerine girip belli bir programı seçebiliyor, o programın hangi ekran kartıyla çalışacağını...
  61. TheTruthHurts

Vedalaşalım

Umarım EFI Shell gibi bir üyenin ayrılması SDNF yönetimin dikkatini çekmiştir ve umarım ki EFI Shell, ayrılmadan önce yönetime birkaç öneride bulunmuştur. Bence çok önemli, hatta bu forumda gördüğüm en önemli olan üyelerden biri ayrıldı. Forum kalitesinin azaldığını ben de rahatlıkla...
  62. TheTruthHurts

Görünüşe göre Tokyo ve Baiyun’da keskin dönüşler olacak. Kesin oralarda kaza yaparım :)
  63. TheTruthHurts

Antutudan Realmeyi Ağır suçlama

Konuyu ben silmedim. Nedense kilitleneceğine direkt olarak silinmiş. Ben de şimdi moderatörle bu konu hakkında görüşecektim :) Realme keşke özür dileseydi. Umarım bunu yakında yaparlar. Yoksa Antutu, GT model skorlarını tamamen yasaklayacak ve bununla Realme, bu kısımda biraz da olsa...
  64. TheTruthHurts

Touch pad kapatma

Bazı hp modellerde touchpad’in sol üst kısmına iki kere basınca onu açıp kapama özelliği var. Bazı laptoplarda da touchpad’i Fn ile belirli bir tuşa basınca kapatabiliyorsun. Tuşlarına bak. Touchpad resimli olan büyük ihtimalle o özelliği barındırıyor. Hiç olmazsa Windows’un ayarlar kısmına...
  65. TheTruthHurts

Hiçbir fikrim yok. 3 yıldır üye olsam bile SDN’nin tam olarak nasıl çalıştığını hala kavrayamadım :)
  66. TheTruthHurts

Orasına bir şey demedim zaten. Hile yapması, fiyat performans faktörünü değiştirmiyor. (Aslında çok az değiştiriyor ama önemsenecek kadar olmadığı için saymıyorum) Yalnız bu hileyle kullanıcılar çok daha güçlü bir telefon aldıklarını sanabilir. Ki bu bildiğim kadarıyla yasa dışı bir şey.
  67. TheTruthHurts

Keşke bu konuyu önceden görebilseydim. 10 dakikalık emeğim gitti :p Konuya dönecek olursak Antutu kesinlikle doğru şeyi yaptı çünkü Realme burada besbelli hile yaptı. Umarım Realme, GT modelinin bu yazılımını eski hale getirir ve özür diler.
  68. TheTruthHurts

Antutu, Realme GT Skorlarını 3 Ay Boyunca Yasakladı (Realme’nin hile skandalı)

Ah kusura bakma o konunu görmemişim. Ben de kimse yapmadı sanıp detaylı bir şekilde yazdım :)
  69. TheTruthHurts

Antutu, Realme GT Skorlarını 3 Ay Boyunca Yasakladı (Realme’nin hile skandalı)

Mobil cihazların popüler benchmark uygulaması olan Antutu, yakın zaman önce Realme GT modellerin skorlarını 3 ay boyunca yasakladı. Yani Realme GT skorları, bu süre içinde Antutu’nun lider tahtasında/karşılaştırmasında yer almayacak. Yaklaşık 1 ay önce Realme’nin genel müdürü Xu Qi Chase, bu...
  70. TheTruthHurts

Telefon için fan önerisi veya yapımı

Galiba sen bunu başka birisine dün de söylemiştin. Ben de meraktan indirmiştim. Seviye 0’dan 5’e kadar aralıksız oynadım ama herhangi bir ağırlık hissetmedim. Tablet te sadece ılık bir haldeydi. Şu an oynadığım Genshin impact çok ama çok daha ağır. En yükseğe alınca birkaç dakika sonra fps...
  71. TheTruthHurts

Aslında var. Fan aksesuarlı Rog ve Red magic’lerin son modelleri bildiğim kadarıyla çok performans kaybetmiyor. Yalnız red magic bayağı bir ısınıyor. Onun amacı daha çok throttle yapacak ısıya gelmemesi. Birde can aksesuarlı amirallerde performans kaybetmeyebilir ama dediğim gibi aynı firmanın...
  72. TheTruthHurts

Umarım pay2win olmaz. Pay2win olacaksa Grid Autosport’a devam....
  73. TheTruthHurts

Maalesef öyle. Hangi telefonu almayı düşünüyordun ki? Exynoslu S9 plus bu yıl bile performans anlamında gayet güzel ve kabiliyetli. Oda sıcaklıkları böyle. Onu da ele almak lazım :) Yazın benim ipadle genshin’i yüksek grafikte oynamayı düşünemiyorum bile. Sanırsam 50, hatta 60 derecelere bile...
  74. TheTruthHurts

iPhone 13 Hakkında Bomba İddia!

Soğutma da önemli. Yoksa işlemci belirli bir gücü uzun süredir veremez. 5nm işlemciler bile zorlanabiliyor.
  75. TheTruthHurts

Bu örnek hala geçerli. Şimdiki mobil işlemciler Nintendo switch’ten çok daha güçlü ama yanlış hatırlamıyorsam AAA tip oyun geliştirmek/portlamak orada çok daha kolay. Ayrıca Switch’te aktif soğutma varken çoğu mobil cihazda yok.
  76. TheTruthHurts

Alım gücün yetmiyorsa uğraşma derim. Biriktirip daha yeni modelini alırsın. Bu arada hangi telefondan bahşediyoruz?
  77. TheTruthHurts

O tip fanları önermem. Tek önerdiğim fanlar ,Asus ROG Phone veya Xiaomi Blackshark serisi için kendi firma tasarından aksesuar olarak satılanlar. Nedeni ise oksitlenme: Fanlar birden sıcak bir şeyi soğutursa oluşabilen nemden dolayı telefon içi zarar görebilir. Aynı markanın yaptığı aksesuar...
  78. TheTruthHurts

Bir zahmet o çentiği küçültsünler. Aynı çentik tasarımı 3 senedir duruyor. Parmak izini de umarım geri getirirler. Ekrana koymasalar bile apple logosuna koymalarını isterdim... Pubgm, grafik seçeneklerini değiştirmediği sürece şu anki amiraller için hafif bir oyun olmaya başladı.
  79. TheTruthHurts

M4 Tüfeginin Yanındaki Çıkıntı Nedir

Yardımcı olan bir şey o. Mermi kovanı silahın içinde sıkışırsa/sürgü tam oturmazsa ona vurarak sıkışmayı giderebiliyorsun diye biliyorum. Aynı zamanda onunla daha sessiz şarjör değiştirebiliyorsun.
  80. TheTruthHurts

S10 plus s10 lite 8 plus

Bence s9+ kamera ve ekran gibi faktörler için hala güzel bir seçim ama buradaki birkaç kullanıcının memnun kalmadığını hatırlıyorum (da şikayetlerini hatırlamıyorum :( ) Birde ben alacak olsam ikinci ele dokunmazdım. (Satıcı tanıdığım biriyse orası ayrı)
  81. TheTruthHurts

S10 plus s10 lite 8 plus

S10+, kamerada 8+’tan belirli bir şekilde daha iyi. Hele hele düşük ışıkta...
  82. TheTruthHurts

Asus Tuf Gaming

O attığın modeli (i5 ve 1660ti) bilmiyorum ama çoğu Tuf A15 modelinde ısınma sorunu var. Kasa tasarımından dolayı hava direkt fanara değil de daha çok diğer donanımlara girip onları soğutmaya çalışıyor. Bu da daha sıcak bir CPU ve GPU’ya sebep oluyor. Aynı zamanda Tuf A15’teki 144hz paneller...
  83. TheTruthHurts

Casper G900 çok ısınıyor !!!

Ekran kartları normalde çok ısınmaz da...Bu ayrı bir mesele diye düşünüyorum. Oda sıcaklığı da mı burada büyük bir etken diye de düşünmüyor değilim. G900’un içindeki 2070S’in TDP’sini de bilmiyorum :p
  84. TheTruthHurts

Sadece kasa kalınlığında/dış tasarımda olmadığını bende biliyorum da bu model Excalibur’un içini doğru düzgün göremedim ki: Üstünü kapatmışlar. Omen 15 2020’in soğutması muazzam ama yinede direkt bu model G900 ile karşılaştırılmaya değer mi bilemedim: Donanımları aynı olmayabilir. Eğer farklı...
  85. TheTruthHurts

Kasa boyutuna bir bakayım dedim cidden (bence) bu donanıma göre çok ince yapmışlar. Bu laptopa kıyasla çöp GPU’ya sahip olan benimki bile biraz daha kalın....Korkunç :(
  86. TheTruthHurts

O zaman seninkinin yazılımı konservatif bir şekilde çalışıyor. Daha az yorar işlemciyi. Dediğin gibi stabilite sorunu da olmaz. Benimki normal modda (hiç değiştirmedim modu). Gerektiğinde 4ghz’ye kadar çıkabiliyor. NEY?!?!? 76DB MI? Ben en fazla 50lerde sanmıştım yahu. Galiba kulaklık bile...
  87. TheTruthHurts

Normal modda işlemci frekansı baz frekansa mı kısıtlanıyor? Bilgisayar eksperi olduğumu söyleyemem ama normalde işlemci zaten gerektiğinde o frekanslara çıkıyor diye biliyorum.
  88. TheTruthHurts

Çoğu laptoplar için böyle bir şey yok maalesef. Hele hele o donanımda... Öyle bir donanım bayağı bir ısınacak. Çoğu laptop modelinde o ısıyı gidermek için fanların türbin motoru gibi çalışması lazım. Kulaklık kullanmanı tercih ederim.
  89. TheTruthHurts

Klavyeye dokunamayacak kadar mı sıcak? Bu donanıma göre işlemci, orta/dengeli modda 90 dereceleri görmesi normal diye düşünüyorum. Eğer ısıyı dağıtan borular aynı anda hem CPU,hem de GPU’yu soğutmaya çalışıyorsa o ısı GPU’yu da etkileyebilir. Öyleyse GPU’nun bu kadar sıcak olması çok ta...
  90. TheTruthHurts

Arkadaşlar laptop a nasıl monitör bağlanır

Sana kalmış. İlk olan normal hali, ikinci olan ise görüntüyü ikisine açıyor, üçüncüsü bazı geniş ekranlar için (onu ele), dördüncüsü de görüntüyü sadece monitöre aktarıyor. Zaten resimden de anlaşılıyor.
  91. TheTruthHurts

Monitörde de aynı giriş bulunuyorsa o kabloyla bağlarsın işte :)
  92. TheTruthHurts

lumberj4ck 'a Ne oldu ?

Olabilir, bilemem onu. Elbette bir nedeni vardır.
  93. TheTruthHurts

Monitör de VGA girişi bulunduruyorsa sıkıntı olmaz diye düşünüyorum
  94. TheTruthHurts

Vga bayağı eskiymiş. Laptop eski değilse onlarda VGA girişi yok. Bunun için dönüştürücü almak gerekebilir.
  95. TheTruthHurts

Şu sağdaki giriş
  96. TheTruthHurts

lumberj4ck 'a Ne oldu ?

Yanlış hatırlamıyorsam bu sadece yetkiliye söyleyenlere oluyor. İsteyen kendi hesabını devre dışı bırakabiliyor. Öyle olunca duyuru yapılacağını sanmıyorum.
  97. TheTruthHurts

Laptop ve monitör aşırı eski değilse laptoptaki HDMI kablosunu monitördeki HDMI kablosuna bağla.
  98. TheTruthHurts

Telefon işlemcileri ile notebook işlemcileri performansı ne durumda ?

O zaman dediğim gibi bence çoğu konuda birkaç jenerasyon öncekilerle yarışacak kabiliyette olabilirler. Bazı konularda da onlardan daha iyi olabilirler.
  99. TheTruthHurts

Telefon işlemcileri ile notebook işlemcileri performansı ne durumda ?

Takıldı bile. Birkaç yıl önceden Windows ARM işletim sistemli birkaç cihaz vardı. O zamanlar telefonlardaki gibi Snapdragon 835 ve 845’i falan kullanıyorlardı. Yalnız Android’e kıyasla bu işlemciler Windows 10’da daha yavaş çalışıyordu. (Zaten onların asıl amacı performans değil de batarya ömrü...
  100. TheTruthHurts

Half life 2 oynayanların korktuğu kasaba

Şu zombili kasabadan bahsediyorsun değil mi? Bir adam yardım ediyordu hatta. Yerçekimi silahı ile testere başlığını alıp ne güzel zombi kesiyordum orada :) Yinede zehirli headcrabler sinirimi bozmuyor değildi.
  101. TheTruthHurts

OpenGL vs Vulkan hangisi seçilmeli?

Yanlış hatırlamıyorsam 2016 ve üstü yılında çıkan cihazların çoğu (veya hepsi) Vulkan’ı destekliyor. Vulkan, 3.0 ve 3.1’den genel olarak daha iyi bir seçenek ama bildiğim kadarıyla bunu seçemiyorsun zaten. O uygulama Vulkan’ı destekleniyorsa büyük ihtimalle otomatikman o API varsayılan olarak...
  102. TheTruthHurts

AMD'nin Yeniden Doğuşu

AMD her ne kadar performans ve verimlilik anlamında gelişse bile Apple büyük ihtimalle AMD işlemcilerine geçmeyecekti. Bence bunun nedeni Intel’le çok iyi anlaşmaları ve Intel’in yeterli bir sayıda işlemci tedarik edebilmesi. Yanlış hatırlamıyorsam AMD işlemcili bir Mac’i denemişlerdi ama ondan...
  103. TheTruthHurts

GTA 5 görev çıkmıyor

Belki de kaçış aracını hazırlaman lazım. Bazıları da Tonya’nın görevlerini bitir diyor,
  104. TheTruthHurts

düşük fps

O zaman kesin bir cevabım yok. Pc’deli emülatörlerle hiç deneyimim yok ama emülatörler için güçlü donanımlar lazım. Seninki bence gayet güçlü ama yinede deneyimim olmadığı için kesin bir şey diyemem. Optimizasyon sorunu da olabilir. Keşke baştan pubg mobil olduğunu söyleseydin.
  105. TheTruthHurts

iPhone SE 2020 Kullananlar Kulübü

Kullanmıyorum ama normal olabilir. Batarya kapasitesi minik olduğu için daha hızlı şarjı bitiyor. Bu da daha sık şarj edilmesine neden oluyor. Birde SE modeli, maliyetinden dolayı daha eski jenerasyon ve/veya daha kalitesiz bir batarya kullanıyor olabilir.
  106. TheTruthHurts

düşük fps

Bilgisayarın 8gb ram’e sahipse 7gb kullanım onu biraz zorlayabilir (ani kasılmalar falan) Kare hızını aşırı yapmak mı? Normal PUBG değilde PUBG mobil’den mi bahsediyorsun?
  107. TheTruthHurts

bu bilgisayar (laptop) alınır mı?

O L340’ı önermem çünkü sadece bir RAM yuvasına sahip (daha iyi performans almak için çift kanal yapılamıyor) ve ekran kartı 1050. Yanlış hatırlamıyorsam hepsiburada 7000₺’ye ideapad gaming 3’ü satıyordu. O model bildiğin L340’ın 2020 sürümü. Hem 2 RAM yuvası var, hem de daha güçlü ryzen 4600h...
  108. TheTruthHurts

düşük fps

RAM da önemli bir faktör ama dolu olmaya yakın değilse sorun çıkarmaz. Yinede 2. Ram’i takarak çift kanal yaparsan fps değeri tek kanala göre daha yüksek olur Laptopun hangi modda? Sessiz modlar genelde gpuyu çok kısıyor. Bundan dolayı da kötü performans verebiliyor. Hangi ekran kartı...
  109. TheTruthHurts

laptop ingilizce klavye

Çok sorun olacağını sanmıyorum. Windows’ta klavyeyi Türkçe Q yaparsın ve ona göre alışırsın. Mesela öyle yapınca klavyedeki noktaya basınca nokta değil de ç yada ö oluyordu.
  110. TheTruthHurts

İdeapad Gaming 3

Valorant pek oynamadım ama normal görünüyor. Benzer donanımlı bilgisayarlar da o ayarlarda ortalama 140fps alıyor. Yüksekle düşük arasında pek bir performans farkı yok gibi görünüyor. Yinede msaa gibi ayarlar fps’i farkedilebilir bir şekilde azaltacaktır. Eğer ramin çift kanal değilse ve...
  111. TheTruthHurts

iphone 4s imi 5 olarak gösterebilirmiyim

Bunun için jailbreak falan lazım. Oradan bir türlü anakartı falan iphone 5’inmiş gibi göstertmek gerek. Çok iyi bilmediğin sürece jailbreak’e bulaşmazdım. Paran varsa New Orleans yerine GTA 3,Vice City veya San andreas’ı satın alıp oynayabilirsin. 4s bu üçünü de destekliyor.
  112. TheTruthHurts

Fan nerede

Büyük ihtimalle çıkışlar menteşenin hemen yanında. Laptopu açınca görülebilirler. Şu kırmızı işaretli kısımda
  113. TheTruthHurts

Sıcaklık değerleri fazla mı?

Elbette oda sıcaklığı da bunu etkiliyor ama bana biraz sıcak gibi geldi. İntel işlemcide 83-89 görmek normal diyebilirim ama ekran kartının 80 üstü çıkmamasını beklerdim. İşlemci uzun süredir 90 üstüne çıkarsa telaşlanırdım. Galiba soğutma sistemi aynı anda hem cpuyu hem de gpuyu soğutmaya...
  114. TheTruthHurts

7000 TL laptop önerir misiniz lütfen? Ve hangi laptop daha iyi seçtiklerimden?

Tuf A15’in 2019 modeli nasıl bilmiyorum ama 2020 modelinin 144hz paneli çok ta iyi değil: Panel 144hz olsa bile yenileme hızı bayağı kötü. Yani monitördeki şeyler hızlı bir şekilde hareket edince ghosting sorununu görebilirsin. (Ha birde renk doğruluğu ve parlaklığı iyi değil ama bu iki faktör...
  115. TheTruthHurts

XS Max 2021 yılında alınır mı?

Hayırlı olsun ve güle güle kullanın. İncelemeni iple çekiyorum :)
  116. TheTruthHurts

Neden 60 FPS bir anda 10 FPS'e düşer (FPS sorunu)?

Csgoda çalıştıramaman normal olabilir. Bazı oyunlar bunu hile falan sanıyor. (Aslında afterburnerda bununla ilgili bir ayar vardı ama csgoda çalışır mı bilmiyorum) CPU kullanımı cidden çok düşük. Bana da çok anormal gibi geldi. BIOS’u falan güncelledin mi?
  117. TheTruthHurts

i5 10210U çok ısınırsa kendini kapatır mı?

Şimdiki modeller belirli bir sıcaklığa gelince daha fazla ısınmasın diye performansı düşürüyor. Bir türlü maksimum sıcaklığa gelirse de son çare olarak laptop kapanıyor. Yük altındayken 77 derece bir laptop için şahsen çok iyi bir değer. Genelde laptoplar yük altında 80 üstü,hatta 90 üstü...
  118. TheTruthHurts

Bill Gates'in Tercihi Ne? iPhone mu, Android mi?

Elbette. Windows phone devri resmi olarak bitti. Artık öyle bir şey yok.
  119. TheTruthHurts

Windows 10 "ürün anahtarı etkinleştirilemedi" sorunu

En az risklisi için demiştim zaten. Lisanssız olan da o watermark dışında büyük bir sıkıntı yapmaz. Arkadaş bilgisayarınla oynamış orası kesin. İstersen bilgisayarına format atabilirsin ve biraz daha güvenli olmak için de işlemlerini başka bir cihazdan yapabilirsin. Senden lisansı alıp satma...
  120. TheTruthHurts

Eğer orada değiştirecekse oradan bu cmd ile tekrar kontrol et. Retail sürümü ise ne güzel. Onlar ayrı olarak alınan kişisel lisanslar ve bilgisayardan bilgisayara transfer edilebiliyor. Onu sen Windows’tan kendin de alabilirsin ama bayağı bir pahalılar. Sanırım home sürümü 1300₺’ydi. En pahalısı...
  121. TheTruthHurts

Üst mesajımı editledim. Oraya da yazdım. Arkadaş bence gereksiz bir şekilde lisans değiştirmiş. Ssd değişse büyük ihtimalle hiçbir sorun çıkmayacaktı. Anakart değişse tamam ama ssd....
  122. TheTruthHurts

Maalesef ucuz Windows 10 lisans satanların çoğu volume falan. Bundan dolayı bu tiplere hiç güvenemiyorum. Yapabileceğin iki şey var: Ya yeni bir lisans alacaksın,ya da lisanssız halde kullanmaya devam edeceksin. Dediğim gibi lisanssız olanlar çok agresif değil ama o sağ altta olacak olan...
  123. TheTruthHurts

Tüh. Galiba sorunu bulduk. Volume olanlar sadece şirketlere veriliyor. Böylece tüm çalışanlar kullanabiliyor. Bu lisanslar kişisel kullanım için değil. Microsoft bunu farkederse lisansı iptal edebiliyor. Sanırım bu oldu. 3 ay sonra farkettiler.
  124. TheTruthHurts

Onun yanında ne yazıyor? OEM mi? Retail mi yoksa Volume falan mı? Şu an lisanslı olduğun için değiştirebiliyorsun ama yakında dolacak dendiği için bir zaman sonra lisanssız olabilirsin. 1614355242 Örneğin
  125. TheTruthHurts

Saçma sorular değil bu merak etme :) Ben de böyle bilgisayarları adım gibi bilenlerden değilim. Demek SSD’yi başka birisi değiştirdi. Eğer Home’dan Pro’ya yükseldiyse büyük ihtimalle bunun sebebi o arkadaş ta olabilir. Bildiğim kadarıyla lisanslar ya Microsoft hesabına, ya da donanımına...
  126. TheTruthHurts

2933mhz ve 3200mhz farkı

Çok fark olacağını sanmıyorum. Birkaç fps falan olur bence. 3200 alırsan otomatikman ikisi de 2933 mhzde çalışacak diye biliyorum.
  127. TheTruthHurts

Bilgisayarı aldığında freedoslu muydu yoksa zaten windowsla mı gelmişti? Eğer firma değilde başka birisi windows lisansını aktif ettiyse o lisans büyük ihtimalle microsoft tarafından değilde, bazı ülkelerde ucuza satılan graykey lisanslardan birisi olabilir. Microsoft bunu farkederse o lisansı...
  128. TheTruthHurts

PUBG Mobile'ın yeni sürümü PUBG: New State tanıtıldı!

Oynamayalı uzun süre oldu ama cidden böyle mi olacak yoksa sıkça görülen fragman saçmalığı mı? Binalarda cam olması ve yeni animasyonlar ilgimi çekti diyebilirim. Futuristik tip temaları sevmesem de araçların görünüşünü sevdim.
  129. TheTruthHurts

GTX 1650 Ti Laptop anlamsız fps düşmesi

Sanırım sıcaklıklar belli bir seviyeye geldiği için daha fazla zorlamaması için performans otomatikman düşüyor. Kısaca throttle yiyor. Bu termal limit cihaza göre değişiyor. Hangi laptop bu?
  130. TheTruthHurts

Lenovo B5050 Gta 4 kaldırır mı?

O sürüm olayı hala geçerli mi bilmiyorum ama GTA 4’ün PC sürümü berbat bir optimizasyona sahip. Bazı eski donanımlı bilgisayarlar düzgün çalıştırabilirken güncel donanımlı bir bilgisayarın olsa bile düşük fpsler de alınabiliyor. 1.0.4.0 sürümü çok daha optimizeli deniyor.
  131. TheTruthHurts

Lenovo L340 vs Casper Excalibur G770

Lenovonun L340 modeli sadece 1 RAM yuvası bulunduruyor. Yani çift kanal yapılamıyor. Bunu göze almışsındır umarım. Ben olsam 7000’e bir laptop alacaksam üsteki arkadaşın gösterdiği gibi bir model alırdım. Windows lisansını sonra da alabilirsin ama işlemci veya ekran kart değişimini ya hiç...
  132. TheTruthHurts

O zaman sana gayet uyumlu olan bir cihaza göz dikmişsin. Yinede dediğim gibi fiyat konusunda paslandığım için 8500’e değip değmeyeceği hakkında bir şey diyemeyeceğim.
  133. TheTruthHurts

Xs max hala alınır bir cihaz ama fiyat konusunda paslandığım için kesin bir öneri veremeyeceğim. Hem hafızası da tam olarak belli değilmiş. Önceliklerin nedir?
  134. TheTruthHurts

Jahrein haklı mı, haksız mı? Erzurum gerçekten kötü bir oyun mu? Yapımcıdan büyük tepki!

Jahrein gibi yayıncıların kişiliğini bilmiyorum ama bence haklı gibi...Oyuna bakınca aklıma ara sıra oynadığım radiation island geldi. Bence bu oyun fena değil ama bazı kısımları cidden kötü/eksik gibi. Ben şahsen geliştiren kişi olsam ilk başta oyunun tam bitmediğini söyleyip, oyunu daha da...
  135. TheTruthHurts

Yenilediğin iyi oldu. Dediğim gibi sorunla pek alakası yok ama laptop çok daha rahat çalışacaktır :)
  136. TheTruthHurts

Bu sorunla alakası olamayabilir ama ben bu kadar eski bit laptopu kullanmaya devam edecek olsam termal macununu yenilerdim çünkü verimliliğini yitirmiş olabilir. Umarım çok tozlu falan da değildir. Laptoplar onları hiç sevmiyor biliyorsun :)
  137. TheTruthHurts

Ne demek. Anormallik görürsen buraya yazmayı unutma. Böylece daha yardımcı olabiliriz :)
  138. TheTruthHurts

Msi afterburner gibi 3. Parti programla veya pencere moduna alıp görev yöneticisinden bakmak gibi...Belki başka yolları da vardır.
  139. TheTruthHurts

Entegre ekran kartın var mı bilmiyorum ama varsa acaba otomatikman dahili karttan entegreye mi aktarıyor? Veya bir nedenle CPU frekansı çok mu az bir şekilde çalışıyor diye sorular var aklımda. Oyunu oynarken donanım performansına baktın mı? (Entegre ekran kartı bulunuyorsa) Dahili ekran...
  140. TheTruthHurts

Csgo’yu en son ne zaman oynadın? Ben uzun süre oynamamıştım. Birkaç ay önce girdiğimde oyunun daha ağır olduğunu farkettim. Yinede bu kadar düşük fps alma nedenin bu değil gibime geliyor.
  141. TheTruthHurts

Hayatımda oynadığım en güzel ve en kötü oyun. (Genshin Impact)

İlk ayda oyuna ayırdıkları bütçenin iki katını falan elde ettiler. Oyundaki lootbox sistemi cidden tehlikeli.
  142. TheTruthHurts

arkadaşlar sizce bu gerçek air 4 mü

Air 4 değil, düz ipad 4 o. Yani bu yıl için çöp olmuş bir tablet. Galiba arkadaş birilerini kandırmak için veya modelleri doğru düzgün bilemediği için öyle yazmış.
  143. TheTruthHurts

2019 yonga setli iphone mu 2019 yılı yonga setli samsung mu?

Rica ederim :) Ama evet, A13 aynı zamanda 990’dan da güçlü.
  144. TheTruthHurts

E990 S20 serisinde bulunuyor. Onun dediği Exynos 9820 :)
  145. TheTruthHurts

Oyundan çıktıktan sonra fanlar hâlâ çalışıyor

Normal gibi görünüyor. Yanlış hatırlamıyorsam genel olarak hiçbir şey yapmayınca dereceler 40 küsür oluyor, bundan dolayı da çoğu laptopların fanları çok kısık bir şekilde çalışıyor. Oyuna girince işlemci/ekran kartı ısınmaya başlayıp buna telafi olarak fan hızı artıyor. Oyundan çıktığında ise...
  146. TheTruthHurts

SE’nin yonga seti daha iyi. Genel olarak kamerada S10+ önde. (Daha fazla sensör/özelliğe sahip. Videoda kalitesinde SE seni daha çok memnun eder) Sese pek dikkat etmiyorum ama büyük ihtimalle burada S10+ daha iyi. Ekran ise sana bağlı. Küçük seviyorsan SE, yoksa S10+. Teknolojik anlamda...
  147. TheTruthHurts

5K Tablet Önerisi

Amoled istiyorsan ipadleri ele. Ipadlerin hepsi LCD kullanıyor. 5000’e, Amoled panelli ve LTE’li tablet Türkiye piyasasında çok fazla değil gibi. Pek bulamadım.
  148. TheTruthHurts

iPhone 12 Mini'deki hüsrandan dolayı 13 serisinde mini gelmeyebilir !

Şu SE’yi 300-350$ yapsalar, Xr’ı 400$ yapsalar 11’i 500$ yapsalar, 12 miniyi 600$ yapsalar ve düz 12’yi de 750 yapsalar bu modellerin hepsi çok daha fazla satardı diye düşünüyorum. Birde ben kalınlığı önceki gibi 8,1mm yapıp daha kalın batarya eklerdim. SE hariç batarya kapasiteleri aslında...
  149. TheTruthHurts

Artık YouTube ' a ''Nasıl Beleş Minecraft İndirilir 2020 yazmamıza gerek kalmadı''

Oyy...içim yandı. Şimdi alacak olsam java olanını almazdım o zaman. Bedrock olanı yarı fiyatındaydı diye biliyorum.
  150. TheTruthHurts

2500TL Tablet yada iPad önerebilirmisiniz Pubg için

Neden 90fps? Tab s6 lite veya ipad 8 gibi tabletlerin ekran yenileme hızı 60hz olduğu için 90fps’e ayarlama imkanın olsa da bir fark göremezsin. Görebileceğin tek fark 90fps modunda bazı silahların daha hızlı veya daha yavaş ateş etmesi (ki bu bir özellik değil de oyunda olan bir bug).
  151. TheTruthHurts

A haber'de uzun yaşamanın sırları açıklandı

E o zaman hangisini yapalım? Cildimin güzel de olmasını istiyorum :)
  152. TheTruthHurts

iPad air 3 ısınıyor

Onda ısınma biraz daha normal karşılanıyor zaten ama arkadaşınki 3 yıl daha yeni bir işlemci barındıranı kullanıyor.
  153. TheTruthHurts

iPad air 3 ısınıyor

Normal olduğunu düşünüyorum. Parlaklık hangi seviyede? 1612722681 5. Nesil ne? Ipad 5 mi? Ipad mini 5 mi? Başka bir markadan mı? Her tablet aynı değil biliyorsun.
  154. TheTruthHurts

iPad air 3 ısınıyor

Rahatsız edecek bir şekilde değil. Tahminimce yüksek 20’ler ile düşük 30’lar arasında. Termometrem olsa daha detaylı bir şekilde söylerdim. Yinede dediğim gibi birçok faktör var. Biz aynı yerde değiliz,aynı model tableti kullanmıyoruz ve aynı şeyleri de yapmıyoruz. Bundan dolayı ben, sıcaklık...
  155. TheTruthHurts

Takvim'den yoksul halka alışveriş 'taktikleri': Alışverişe tok karnına çıkın

Ahaha öyle bir anlatmışlar ki sanki ekonomide sıkıntı yok ve tüm suç esnafta/markette... Şaka gibi.
  156. TheTruthHurts

A haber'de uzun yaşamanın sırları açıklandı

Yalnız haberde uzmanların bu tip diyetin uzun süredir yapılmaması gerektiği, yasakların olmadığı ve doyurucu diyetlerin daha mantıklı olduğunu söylemişlerdi. En azından YouTube’da öyle gördüm. Hem bu tip haberlere sanki uzun yaşamanın sırrı gibi anlayan da ne bileyim....Atıyorum Türkiye...
  157. TheTruthHurts

iPad air 3 ısınıyor

Isınması için birçok faktör var: Oda sıcaklığı, uygulamaya girmeden önce tabletle ne yaptığın, uygulamada ne yaptığın, hangi uygulama olduğu vs vs... Eğer 40 derece gibi bir sıcaklık değilse korkulacak bir şey yok. Benimki de bazen normal kullanımda ısınabiliyor.
  158. TheTruthHurts

Poco x3 pubg'de kasma

Demek istediğim zaten o dosyaya girip bazı ayarları düşürmekti. Düzelttiğin iyi oldu. Bunu nasıl yaptığını da söyleyebilirsin. Böylece aynı sorunu yaşayan birine yardım edebilirsin :)
  159. TheTruthHurts

Poco x3 pubg'de kasma

İşte o konfigürasyondaki grafik ayarlarına göz at ve düşürmeye çalış.
  160. TheTruthHurts

Poco x3 pubg'de kasma

Gfxtool gibi bir uygulama kullandıysan oradaki grafik ayarlarını azalt. Örneğin çözünürlük veya gölge çözünürlüğü vs... Birde oynamadan önce RAM’i boşaltmayı dene.
  161. TheTruthHurts

iPhone SE2020 Uzun Kullanım Değerlendirmesi

Hayır. SE’deki sensör iphone 8’dekiyle aynı ama yazılımını iphone 11’le benzer şekilde yaptılar. Yinede 11’in sensörü daha iyi olduğu için 11 daha iyi sonuç verecektir.
  162. TheTruthHurts

Orta segment telefonlar üst segmenti kaç sene geriden takip ediyor?

Genellikle 2, olmadı 3 sene. Şimdiki üst orta segment işlemcileri bazı konularda 2 yıl önceki amiral gemisi işlemcisi kabiliyetinde. Yinede bazı üst orta segment işlemcileri 1 yıl önceki amirallerle benzer kabiliyette de olabiliyor. Mesela Exynos 1080 gibi...
  163. TheTruthHurts

İphone Ekranı 2 ye bölme

Yanlış hatırlamıyorsam sadece videoya böyle bir şey yapılıyor. İos 14 yüklüyse ve uygulama destekliyorsa videoyu tam ekrana alıp bu ikona basınca oluyor. (Örneğin Safari üzerinden YouTube)
  164. TheTruthHurts

Sonic racing’i bilmiyorum ama hitman sniper hatırladığım kadar hafif bir oyuna göre kötü optimizasyona sahip. Yani bazı amiral gemisi Androidlerde öyleydi. İosta belki düzgün çalışıyordur ama ısınıyordur... Evet, küçük ekranı ve pilinden dolayı oyunlar sıkıntılı olabiliyor. Hele hele rekabetçi...
  165. TheTruthHurts

iPad Air 3.nesil brawl starsta donuyor.

Ha anladım. Dediğim gibi brawl stars’ı oynamadığım için ne zaman çıktığını bilmiyordum. Öğrenmiş oldum :) Eğer hala emin değilsen başka bir internete bağlan, öyle dene. Hücresel veri de olabilir, başka bir wifi da...Sorun düzeldiyse internetinden kaynaklandığını daha da belirgin eder.
  166. TheTruthHurts

Sorunun internetten kaynaklandığına %99 eminim. Sadece karakter değil de tüm oyun donsa/kasılsa o zaman daha çok tablete doğru yönelirdim. Bu arada oyun esnasında şu logoyu görüyor musun?
  167. TheTruthHurts

İlk olarak sunucu yerinden kaynaklı olabilir. Sunucuya daha uzaksan doğal olarak pingin daha yüksek olur. Brawl stars hiç oynamadım ama internetin kötü olunca mekanikler de farklı olabilir. Bazı oyunlarda internetin kötü olunca karakterin tamamen donuyor, bazılarında ise karakterini falan...
  168. TheTruthHurts

O zaman tabletle değil de internetinle alakalı. Tüm oyun donsaydı sıkıntı daha çok tabletle alakalı olurdu.
  169. TheTruthHurts

Nasıl donduğuna bağlı. Oyun değil de aksiyondayken karakterler falan mı donuyor yoksa oyunun tamamı mı donuyor?
  170. TheTruthHurts

İçerik Ekibi'nden Çekiliş

Katılıyorum
  171. TheTruthHurts

Eline sağlık güzel olmuş. Arkasının zor çizilmesi ama ön kısmın kolay çizilme meselesi çok ilginç geldi. Acaba cebine koyunca vs hep aynı şekilde koyduğun için mi öyle oluyor olabilir? Cepte bulunan tozların içindeki bazı parçacıklar telefonu rahatça çizebiliyor. Kamerada çok başarılı olmaması...
  172. TheTruthHurts

Telefonun Rami az kullanıp oyunda kasması

Maalesef öyle. Keşke benim oymadıklarımın çoğu gibi dili bilmesen de rahatça oynayabilsen ama Genshin böyle değil :(
  173. TheTruthHurts

Maalesef Türkçe dil seçeneği yok. Ne zaman gelir bilmiyorum. Geleceğini açıklasalar bile gelmesi uzun sürebilir çünkü oyunda çok fazla yazı/diyalog var,
  174. TheTruthHurts

Apple'dan ekrana gömülü parmak izi geliyor!

Hiçten iyidir. Ben hala iphonelardaki apple logosunda parmak izi sensörü olmasını istiyorum :)
  175. TheTruthHurts

Genshin Impact olduğunu tahmin etmiştim :) Genshin mobildeki en ağır oyunlardan birisi. Son model iphone 12,Mi11 veya S21 bile Genshin’de doğru düzgün 60fps alamıyor. Sanırsam sadece İpad pro en yüksekte 60fps verebiliyor. Ben o işlemcili telefonda oynasaydım grafikleri çoğu zaman en düşüğe, en...
  176. TheTruthHurts

O zaman normal olabilir. Mobildeki oyunların çoğu ortalama 1GB’tan az RAM tüketiyor. Yani sorun RAM’dan değil de başka bir faktörden dolayı olabilir. Bu arada hangi oyundan bahsediyoruz?
  177. TheTruthHurts

iPhone 13, 1TB Depolama ile Geliyor !

Yıllardır oynayabiliyor zaten. Emülatörlerle ps1,ps2,psp,wii,gamecube vs oyunlarını oynayabiliyorsun. Artık mobil oyunların hafızası da artmaya başladı. Şu an oynadığım bir tanesi yakında 12GB yer kaplayacak :(
  178. TheTruthHurts

Şimdi kullanılabilir RAM mı 1GB’ın altında yoksa oyun mu 1GB altı RAM tüketiyor?
  179. TheTruthHurts

Telefonda parmak sınırı sorunu

Maalesef yok.
  180. TheTruthHurts

Telefonda parmak sınırı sorunu

Ekran en fazla 3 parmak kabul ediyorsa onun hakkında yapacak bir şey yok. Ya yeni bir cihaz almak, ya da 3 (veya 2) parmak yöntemine alışmak lazım...
  181. TheTruthHurts

iPhone parlaklık kendi kendine kısılıyor

Oyun meselesi sadece bir örnekti. Asıl faktör telefonun ısınması. Yeterince ısındıysa parlaklığı otomatikman düşüyor ve yeterince soğuyan kadar kısık bir şekilde kalıyor. Soğuk olduğunda bile parlaklık otomatikman düşüyorsa/yükseliyorsa ve cidden otomatik parlaklık ayarı kapalıysa yazılımda bir...
  182. TheTruthHurts

j7 pro fortnite oynatır mı

Ya direkt çöker, ya da en düşük grafikte bile oynanamaz halde bir fps değeri verir.
  183. TheTruthHurts

iPhone parlaklık kendi kendine kısılıyor

Eğer ısınıyorsa (oyun oynamak,güneş altında uzun süre telefona bakmak,uzun süre 4K video çekmek vs) çok ısıdan dolayı işlemciye (ve etrafındaki parçalara) zarar vermesini engellemek için otomatikman parlaklık %35’lere düşüyor. Eğer ısıdan dolayı parlaklığı düştüyse telefon soğuyana kadar...
  184. TheTruthHurts

Kişiden kişiye ve aynı zamanda SD karta göre değişir. Her SD kart eşit değil biliyorsun... Zaten gelecek modeller için bunun çok şey edeceğini sanmıyorum çünkü yavaş yavaş SD kartlarını telefonlardan çıkarmaya başladılar.
  185. TheTruthHurts

Yaparlarsa şaşırmam. 2018’de çıkan ipad pro 3’te zaten 1TB seçeneği vardı. Eğer onunla tıpatıp aynısı ise fazlasını iphone’lara koyarlar... O dediğin SD kart hafızası. Dahili hafızada Samsung mobil cihazları, İphonelar gibi en fazla 512GB seçeceğini sunuyor...En azından şimdilik böyle.
  186. TheTruthHurts

Exynos SoC Sızıntısı! A14 Bionic'ten çok daha hızlı

Çok önceden bu skorlar sızılmıştı zaten ama A14 yerine 865’le kıyaslanmıştı. Yalnız sızılan puanların Mayıs’tan beri tıpatıp aynı olması beni biraz şüphelendirdi. Umarım bu sızıntı doğrudur çünkü telefonlardaki exynos’un cidden gelişmesi lazım. Güç tüketimini de merak ediyorum. Umarım yakında...
  187. TheTruthHurts

General Mobile E-Tab 20 MEB verdi :)

Tamam işte yani 2 çekirdekli mali g52 kullanıyor :)
  188. TheTruthHurts

General Mobile E-Tab 20 MEB verdi :)

Sanırsam 2 çekirdekli G52 kullanıyor.
  189. TheTruthHurts

Ziya Selçuk'dan Tablet Açıklaması !!

O zaman ne güzel. Gm’yi tebrik etmek lazım çünkü bu tablet bayağı bir kabiliyetli gibi görünüyor. Umarım GM’den daha da güzel modeller görürüz :)
  190. TheTruthHurts

Ziya Selçuk'dan Tablet Açıklaması !!

Bu seferki tabletler çok daha iyi gibi görünüyor. E tab 20’de kısıtlayan bir yazılım yoksa şahsen çok güzel bir başlangıç oldu. Umarım general mobile onu ayrı olarak satışa sunar.
  191. TheTruthHurts

CHP'den üç vekil istifa etti

https://forum.shiftdelete.net/konular/chpden-3-isim-istifa-etti.729370/
  192. TheTruthHurts

Apple’ın yaptığı ile dalga geçip yaptığını yapmak

Dalga geçince dikkat çekiyorlar işte. Sonra da tıpkı Apple gibi daha fazla kazanç sağlamak için aynısını yapıyorlar. Benim sinir olduğum durum bahaneleri. Doğayı korumakmış falan...O neden tam tamına yalan diyemem çünkü az da olsa atığı falan azaltıyorlar ama asıl nedeni daha fazla kazanç etmek...
  193. TheTruthHurts

Sizce İdeal FPS nedir ?

Tekli oyuncu ve/veya rekabetçi olmayan oyunlar için 30, gerisi için en az 60fps almak lazım. Ekran yenileme hızının 20fps üstü falan daha stabil yapar ama yinede birkaç salise boyunca olan kasılmaları engelleyemeyebilir.
  194. TheTruthHurts

GTA Oyunları Yenileniyor mu??

Pc değil de daha çok Xbox360/PS3’ten biraz daha iyi grafikler falan bekliyorum. Tabi çıkacaksa... Eğer Pcdeki gibi optimize sorunu varsa veya mobil cihazlar çok ısınıyorsa FPS’i büyük ihtimalle 30’a kilitlerler. Pc’deki sorun stabil bir şekilde 60fps alamaması. Orta segment pc olsa da...
  195. TheTruthHurts

Doğrusu 2018 yılı geleceğini beklemiyordum ama artık amirallerin kabiliyetli olduğunu düşünüyorum. Şu an uğraşsalar yapabilirler.
  196. TheTruthHurts

Önceki GTA’ların yeni oyun motoruyla yeniden yapılacağı ilginç bir haber. Acaba şu GTA IV 10. yıldönümüne ne oldu.....hala mobile gelmesini bekliyorum.
  197. TheTruthHurts

S20 Plus Pubg Grafik Ayarı

Exynos 990’ı bilmiyorum ama Ultra HD grafik seçeneği, yanlış hatırlamıyorsam Sd855 veya sd855+ ve üstü işlemcilerde destekli. Bu arada ultra hd’yi seçince fps limiti 60 değil 40 oluyor. EDIT: Exynos’lu S20 plus videosu gördüm. O cihaz Ultra HD’yi desteklemedi. Sanırsam bu tüm Exynos 990’lı...
  198. TheTruthHurts

"Bu mesaj moderatör onayı beklemektedir normal kullanıcalara görünmez" uyarısı

Yapay zeka, attığın bu linki reklam amaçlı attın sanmış olabilir. Bundan dolayı da bir moderatörün onayını istiyor. Bazıları forumlarda sırf reklam yapmak için hesap açıyor. Kesin bilgi değil ama. Bu dediğim neden sadece bir tahmin.
  199. TheTruthHurts

Hangi iphone almalıyım?

Dediklerine bakınca şüphesiz 11’i öneririm. İlk olarak kamerası ve güncelleme ömrü bu dediklerin arasında en iyisi. Şimdi gelelim asıl meselelere: Diğerlerinin de dediği gibi ekran meselesini çok abartıyorlar. Ekran çözünürlüğü konusunda hiçbir sıkıntı yaşamazsın. PPI değeri 320 üzeri...
  200. TheTruthHurts

Samsung S21 mi Samsung S20 Plus mı ?

Acelen yoksa S21+’ın fiyatının düşmesini beklerdim.
  201. TheTruthHurts

Eskiden oynadığım bir oyunu arıyorum.

Ben de çok severdim. Keskin nişancı kullanan ve görünmez olabilen Komando sınıfı en sevdiğimdi :) Doğrusu keskin nişancı yerine tanksavar kullanıyordum çünkü diğer komandolara tek atabiliyor ve araçlara hasar verebiliyordum.
  202. TheTruthHurts

Ben hem Bfh,hem de Bfp4f’yi oynuyordum. Benim daha çok üzülmem lazım :p Doğrusu neden kapandılar hala bilmiyorum. O üçü de pay2win olduğu için bayağı kazançlı olduğunu sanıyordum... 1611774997 EA tarafından resmi olarak kapandı ama bazıları o oyunu yeniden hayata geçirmeye çalışmıştı. Şimdi...
  203. TheTruthHurts

Battlefield Heroes olabilir mi? O oyuna bayılıyordum ama NFS world ve Battlefield play4free ile beraber 2015’te kapandı.
  204. TheTruthHurts

İphone 11 alırken kazıklanıyorumuyuz ??

Antutu’yu kullanacaksan androidle androidi veya iosla iosu karşılaştırmak için kullan. Çapraz platformla karşılaştırmak istiyorsan geekbench,gfxbench veya 3dmark gibi bir benchmark kullan. 3-5 saat kullanmada,pubg,codm ve lolwd’de hem mi10t, hem de iphone 11 seni üzmez. Eğer fotoğraf çekeceksen...
  205. TheTruthHurts

GTA İstanbul Olacak iken,Grand Theft Auto Yüzünden Batan Oyun! Ezan'ın Ters Okunduğu Oyun ?!

Driver serisi o zaman çok ilgi görüyordu ama Atari sağolasın driv3r için çok aceleci davrandı. O zaman Gta San Andreas gibi çıkacak rakipleri olduğu için böyle bir şey yaptılar sanırım. Geliştiriciler de oyuna biraz daha zaman vermek istemek yerine mecburen acele ettiler ve oyundaki bugları...
  206. TheTruthHurts

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu GTA 5 paylaşımı ile dikkat çekti!

Yalnız modeli falan çok güzel olmuş. 3d yapmak için tarattı mı yoksa kendileri mi yaptı bilmiyorum ama cidden güzel duruyor...
  207. TheTruthHurts

Samsung Galaxy S9 ve S9+ Kullananlar Kulübü

Sorunu düzeltebildiğine sevindim. Açıkçası S9 gibi bir cihazın 60fps altı alması cidden üzücü. Bazıları exynos snapdragon farketmeksizin ısınmadan değil direkt 60fps alamıyor. (Nedeni Samsung GOS). 41 derece sanırsam thottle limitine çok yakın (42-43’te oluyordu galiba). İyi sıyırdın :) Artık...
  208. TheTruthHurts

Karı Gören İngilizler Dışarıya Koştu Ne Maske Ne Mesafe

Bu konu sabitlemezse çok üzülecem. Herkesin bu şaheseri görmesi lazım.
  209. TheTruthHurts

Karı Gören İngilizler Dışarıya Koştu Ne Maske Ne Mesafe

Karı görsem ben de dışarıya koşarım. Şahsen ben kalın olanlarını tercih ediyorum. Böylece onunla oynamak daha da eğlenceli oluyor. Hem de kardan adam/kar topu yapmak daha da kolay oluyor. ... Ne demek başka tip kardan bahsediyorlar?
  210. TheTruthHurts

Kenya, Türk Savunma Sanayisi'nin Gururu Hızır’dan 118 Adet Almaya Karar Verdi

OG’si “Understandable. Have a great day”.
  211. TheTruthHurts

[Çözüldü] İşlemciyi ısınsa bile performans ile çalışmaya zorlayacak uygulama var mı?

Samsung GOS çoktan devre dışı mı? Pil optimizesi ile Samsung GOS farklı şeyler çünkü. GOS’u devre dışı bırakırsan daha da iyi bir performans alabilirsin. Isı konusuna gelirsek ya kernelle oynayıp throttle mekaniğini devre dışı bırakmak, ya da telefonu soğutacak/ısınmasını yavaşlatacak bir çözüm...
  212. TheTruthHurts

eski model Iphone bile alamıyoruz

Fahiş vergiler. İphoneların çoğu vergiden önce de pahalı olduğu için vergiden daha da etkileniyorlar. Eski model iphone almak şahsen kötü bir fikir çünkü güncelleme ömrü bitmek üzere ise 1-3 yıl sonra bazı uygulamalar güncellenmez hale gelir. Artık androiddeki orta segmentler daha da...
  213. TheTruthHurts

iphone 11 alcam ama kararsızım

İkisi de o iki oyunu rahatlıkla kaldırır ama mi10t daha uzun süre oynatabilir diye düşünüyorum. Fotoğraf ta çekmiyormuşsun. Şahsen ben mi10t’ye daha sıcak bakardım çünkü daha büyük bataryaya sahip ve şahsen hava atacak olsaydım ikisi yerine katlanabilir telefon falan alırdım. Yinede dediğim...
  214. TheTruthHurts

[Çözüldü] İşlemciyi ısınsa bile performans ile çalışmaya zorlayacak uygulama var mı?

Pubg gibi bazı oyunların kasma sebebinin Samsung Game Optimizing Service olduğu söyleniyor. Onu bir şekilde devre dışı bırakabilirsen sorunun çözülebilir. Çok kolay olduğunu söyleyemem ama en azından kernel’i ayarlamaktan daha kolay bir çözüm olabilir.
  215. TheTruthHurts

s8 hala alınır mı

S8 önceliklerinle gayet uyumlu ama şahsen ona 3300 vermezdim. Birde s8’in performansı ve batarya ömrü artık iyi değil. Bunu da göze almak lazım. Eğer bunlarla sorunun yoksa o zaman s8’e daha sıcak bir şekilde bakabilirsin. Dediğim gibi ben s8’e o kadar vermezdim ama çok istiyorsan ve cidden...
  216. TheTruthHurts

Minecraft bedrock edition ve java edition arasındaki fark nedir?

En büyük farkı platform uyumluluğu. Java sürümü sadece PC için iken Bedrock sürümü Pc (Win10 olmalı), konsol ve mobil cihazlar ile uyumlu. Hem de cross platform desteği olduğu için örneğin konsolda oynayan sen, mobilde oynayan bir arkadaşınla beraber oynayabilirsin. Aynı zamanda bedrock sürümü...
  217. TheTruthHurts

Şimdi S9+ pubgde performans sıkıntısı mı yaşıyor yoksa sadece ısınıyor mu? Birde hangi grafik kalitesinde ve fps limitinde ayarlı?
  218. TheTruthHurts

Hiç denemediğimden bilmiyorum ama hata yaparsan cihazına zarar verme ihtimalin yüksek olabilir. Bunu çok iyi bilen birine yaptırma şansın yoksa bulaşmamanı öneririm. Bu arada neden böyle bir şey istiyorsun ki? Hangi uygulama telefonunu çok zorluyor? Telefon modeli nedir?
  219. TheTruthHurts

Zor da olabilir, düşündüğünden daha kolay da olabilir. Yinede hata yapmaman lazım. Yoksa telefona zarar verebilirsin.
  220. TheTruthHurts

Microsoft'un Surface Pro 7 ile MacBook Pro'yu Karşılaştırdığı Reklam

Hangi konfigürasyon bu? Sitede 1130$ veya 890$’lığı bulamadım.
  221. TheTruthHurts

Throttling’i devre dışı bırakmak veya undervolt gibi bir şey yapmaktan mı bahsediyorsun? Öyleyse kernel’den falan ince ayar yapman lazım. Şahsen ben bulaşmazdım.
  222. TheTruthHurts

iPhone 6 Wild Rift Kasma Sorunu

Büyük ihtimalle belleği dolu olduğu için çöküyor. Oyuna başlamadan önce RAM’i boşalt. Boşaltmak için: -Açma/kapama tuşuna basılı tut. Telefonu kapat seçeneği gelince tutmayı bırak. Telefonu kapatma -Home tuşuna 5 saniye basılı tut. (Home tuşu olmuyorsa onun yerine ses kısma tuşuna 5 saniye...
  223. TheTruthHurts

NFS Underground 2 satın alacak bir yer yok mu?

Nfsu ve Nfsu2 sadece fiziksel olarak alınabiliyor. Dijital sürümü yok. MW2005’i bilmiyorum.
  224. TheTruthHurts

LG, geçici veya kalıcı olarak akıllı telefon piyasasından çekilebilir.

Neyseki TV ve Beyaz eşya gibi bölümlerinde karlılar. Mobil bölümü ise mobil piyasasındaki rekabetten dolayı 5 yıldır zararda... :(
  225. TheTruthHurts

Tutulamıyorlardı bile. 5 yıl üst üste zarar ettiler :( Maalesef öyle görünüyor. Evet. Denediler ama başaracaklarını sanmıyorum. Apple,Samsung,Oneplus,Huawei ve Xiaomi gibiler varken yeterince satamıyorlar.
  226. TheTruthHurts

İddialara göre 5 şirket çoktan açık artırma yarışına katıldı. Şimdilik en yüksek rakamı VinSmart markası ile telefon satan Vietnam bazlı Vingroup verdi. Volkswagen de LG’nin mobil bölümünü satın almakta bayağı ilgili görünüyor çünkü ikinci sıradalar.
  227. TheTruthHurts

Her ne kadar birkaç gün önce LG’nin telefon piyasasından ayrılacağı iddası çürütülmüş olsa bile LG’nin CEO’su Kwon Bong-seok, yakın zaman önce mobilde çalışan elemanlarına bir e-mail gönderdi. Emailde mobil piyasasının kızışan rekabetçiliğinden dolayı mobil bölümü için soğuk bir karar alacağını...
  228. TheTruthHurts

Snapdragon serisi önümüzdeki yıllarda çok daha güçlü/verimli olabilir!

1-2 hafta, bilemedim bu ay içinde öğreneceğiz. Ben de meraklıyım.
  229. TheTruthHurts

Sizce Redmi 8, MIUI 12.5'i alır mı?

MIUI 12,5 beta’ya güncellenebilecek cihazlar: Xiaomi Mi 11 Xiaomi Mi 10 Xiaomi Mi 10 Pro Xiaomi Mi 10 Ultra Xiaomi Mi 10 Youth Xiaomi Mi 9 SE Xiaomi Mi 9 Xiaomi Mi 9 Explorer Xiaomi Mi 9 Pro 5G Xiaomi Mi CC9 Xiaomi Mi CC9 Pro Xiaomi CC9e Xiaomi Redmi K30 Pro Xiaomi Redmi K30 5G Xiaomi Redmi...
  230. TheTruthHurts

Snapdragon serisi önümüzdeki yıllarda çok daha güçlü/verimli olabilir!

Birkaç gün önce Qualcomm, Nuvia’yı yaklaşık 1,4 milyar dolara satın alacağını açıklamıştı. Bu önemsiz bir haber gibi görünebilir ama 2019 başlarında kurulan Nuvia’da çok önemli isimler yer alıyor: Gerard Williams III, John Bruno ve Manu Gulati. Genel olarak Apple, ARM, ATI, AMD, TI, Broadcom...
  231. TheTruthHurts

İşte Dünya'nın yeni en boş amiral gemisi serisi, Galaxy S21 ailesi - Samsung'un amacı ne?

Daha tam olarak çıkmadı bile. Çıkınca yavaş yavaş biz de öğreneceğiz güzel mi değil mi diye... Tasarımı değişik ve farkedilir olmuş ama SD kartın kaldırılması ve adaptif yenilemenin 24-120hz değil de 48-120hz olması beni hayal kırıklığına uğrattı. Şu an çok merak ettiğim yanları video...
  232. TheTruthHurts

Snapdragon 888: Ya sorunlu,ya da Hayalkırıklığı...

Golden reviewer de bu konu hakkında bir video yapmış, Kısaca o da benzer şeyleri söyledi: Verimliliği önceki jenerasyondan daha kötü ve daha çok ısındı. X1 çekirdeğinin verimliliği kötü. Bu verilere bakarsak Sd888’in Sunduğu performans/Harcadığı güç oranının Sd865’e göre geride olduğu belli...
  233. TheTruthHurts

Snapdragon 888: Ya sorunlu,ya da Hayalkırıklığı...

Yeni jenerasyon Snapdragon 888’ler artık telefonların içinde bulunmaya başladı. 888 kullanan ilk telefon olan Xiaomi Mi 11’de ise bu yeni jenerasyon yonga setinin performansı ölçüldü. Geekerwan adlı bir Youtuber’ın yaptığı bu test sonuçları maalesef hayal kırıklığı yaşattı. Geekbench 5’te...
  234. TheTruthHurts

Samsung s7+ taplet yeterli olurmu?

Tab S7+’tan bahsediyorsan neredeyse her şeyde yardımcı olur. Video editleme,oyun oynama,film izleme,not alma...Bunları rahatlıkla yapar. Android tarafındaki en güçlü ikinci olan bir işlemciyi barındırıyor. Profesyonel kameradan çıkan 4K bir video olsa bile akıcı bir şekilde editler diye...
  235. TheTruthHurts

Telefonda oyunu 3 parmak oynayamıyorum?

O telefonun dokunmatik ekranı aynı anda en fazla 2 parmak destekliyor. Düşük segment telefonlar için normal bir şey diyebilirim.
  236. TheTruthHurts

iphone 7 pubg de kaç fps verir

Pubgdeki fps limitlerinden bahsediyorum. İlla o seçenek seçildi diye her zaman o fps değerini alacak değiller zaten. Örneğin “yüksek” ayarı seçersek hep 30fps alacak değiliz. Fps 25,hatta 20’lere bile düşebilir AMA bu ayarda fps 30-31’in üstüne çıkamaz.
  237. TheTruthHurts

Hayır. Düşük 20,orta 25,yüksek 30,çok yüksek 40,aşırı ise 60fps limiti demek. 90fps ise adında olduğu gibi 90fps. 5 ve 10fps hiç oynatılacak rakamlar değil. Geliştiriciler bu kadar düşük limitler koymaz.
  238. TheTruthHurts

Düşük ve orta grafikte 40fps,yüksek ve hdrda ise 30fps limiti var. Şahsen almazdım. Şimdiki orta segmentler bile pubgde benzer,hatta daha iyi performans sergiliyor.
  239. TheTruthHurts

Snapdragon 888 Geekbench 5 vs A14

Karşılaştırma fotoğrafı falan koyulabilirdi. Geekbench’te Apple’ı geçmeleri için birkaç fırın ekmek yemeleri lazım. Yinede düz 865’e göre güzel gelişme gösterdiler. GPU performansında da belirli bir gelişme kaydetmişler. Yalnız bu sadece referans cihazın performansı. Asıl halini hala...
  240. TheTruthHurts

İpod Touch alınır mı?

İpod touch hala satılıyor muydu? Onlar bildiğin iphone ama batarya kapasiteleri çok daha düşük ve sim kart bölümü olmadığı için arama/sms özelliği yok. Sanırım amacı apple ekosisteme uygun olan, çocuklar için bir cihaz. Onunla oyun oynanır,müzik dinlenir,wifi ile internette gezinir.... Arama...
  241. TheTruthHurts

Tablet Önerisi

Tableti ne için kullanacaksın? 2 yıllık android güncellemesi ve 3 yıllık güvenlik güncellemesi alıyor diye biliyorum.
  242. TheTruthHurts

2021' de ipad mini 5 64 gb alınırmı? Alınırsa kaç yıl götürür?

Ben çok memnunum mini 5’ten. Zaten tüm isteklerimi karşılıyordu. Ya kullanılamaz hale gelene kadar,ya da mini 6 çıkana kadar kullanmayı planlıyorum.
  243. TheTruthHurts

Samsung Game Driver artık Play Store’da.

İşe yarayacağını sanmıyorum. Hatta zarar bile verebilir. Mali sürümü olsa bile büyük ihtimalle A20’deki Mali’yi değil de S/Note 20’deki Mali destekliyor.
  244. TheTruthHurts

iPad 7 veya 8. Nesil Kullanan Arkadaşlar Bakabilir mi?

Bu sadece ekrana değil,videonun kendisine göre de değişebiliyor. Video kalitesi 1080p olsa da o videonun bit oranı düşük olabilir. Yani 1080p olsa da bulanık gösterebilir. Bu faktör, videoyu çeken kişiye ve onun ekipmanına bağlı. Eğer tablet alma amacın sadece film/video izlemekse ben iPad...
  245. TheTruthHurts

Oyunlarda telefonun ısınması nasıl engellenir?

Gayet keskin görünüyor. Bana 900-1080p arası gibi geldi. Ki bu gayet iyi bir çözünürlük.
  246. TheTruthHurts

Bence a13 veya a14 ile gelecek. Önceliğin oyun ve ders ise iPad’e alternatif olarak Galaxy Tab S serisi var. Mesela Tab S6 gibi. Yalnız küçük tablet istiyorsan ya iPad mini,ya da Mediapad M6 Turbo gibi bir tablet lazım. Yalnız m6 turbo Google uygulamalarını destekliyor mu bilmiyorum.
  247. TheTruthHurts

ShiftDelete Forum üyelerinin kaç uyarısı var?

Cidden her üyenin kaç kere uyarı aldığını ve geçerli olan uyarı puanlarını görmesi lazım. Hem modlar da biraz rahatlar...
  248. TheTruthHurts

Ah. İsmi game tools sanmıştım :) Umarım düşmanları falan rahat görüyorsundur çünkü benim bildiğim kadar o grafik kalitesi seçeneği oyunun render çözünürlüğünü etkiliyor.
  249. TheTruthHurts

Umarım sorunsuz gider 2026’ya kadar. Eğer 2021’de yeni bir mini çıkarsa ona odaklanmanı öneririm. Kim bilir,belki de A14 ile gelir... Cod mobilde normal modda çok yüksek grafikte 60fps sorunsuz alıyor. Battle royale modunda ise çok yüksekte 40fps limiti var. Yükseğe ayarlarsan 60 sorunsuz...
  250. TheTruthHurts

Hmm...PUBG mobilde grafiği belirli bir yüzdeye ayarlayamıyorsun diye biliyorum. Samsung game tools’tan mı ayarları değiştirdin? Birde pubg’deki grafik ayarları nedir? Akıcı mı? Dengeli mi? HD mi? HDR mı? Ultra HD mi?
  251. TheTruthHurts

Şu an oynadıklarımdan gayet güzel performans alıyorum. Ani droplar veya donma olmadı. Yalnız bu dediğim oyundan oyuna değişiyor. Eğer belli bir oyunun performansını merak ediyorsan sorabilirsin. Pubg artık oynamıyorum ama en düşük grafikte sorunsuz bir şekilde 60fps alıyordum. Isınma konusu...
  252. TheTruthHurts

Youtube'mu çöktü?

Tek Türkiye’de değil,başka ülkelerde de olmuş. Sanırsam evrensel olarak etkilendik. Google servislerin bazıları çökmüş.
  253. TheTruthHurts

41 dereceyi dışarıdan ölçtüysen ise gayet normal bir rakam,direkt işlemci sıcaklığı değeri ise çok iyi bir rakam olduğunu düşünüyorum. 50fps,her ne kadar 60 kadar akıcı olmasa da gayet akıcı bir değer. Eğer rekabetçi olmayan bir oyun oynuyorsan fazla bile olduğunu düşünüyorum. Merakımdan...
  254. TheTruthHurts

Evet, şu an 64 gb’lık mini 5 kullanıyorum. Yinede ben mini 5 kullanmasam da aynı şeyleri söyleyecektim. Dediklerimin diğer A12’li ipadler için de geçerli olduğunu düşünüyorum.
  255. TheTruthHurts

Grafiği ve/veya kare hızını düşürmek lazım. En kolay yolu bu maalesef. Aparatlar da yardımcı olacaktır ama telefon markasıyla aynı değilse ben hiç bulaşmazdım. Bir iphone xr kullanıcısının şikayetini okumuştum. Xiaomi blackshark soğutucu kullandıktan sonra telefonu bozulmuş. Onun tahminine göre...
  256. TheTruthHurts

GPU driver’ı ile planlı eskitme yapabileceklerini sanmıyorum. Yapsalar da çok belli olurdu. Planlı eskitme yapacaklarsa driver değil de ancak normal güncellemelerle yaparlar diye düşünüyorum.
  257. TheTruthHurts

Hiç kasmadan değil de olsa olsa hafif,aşırı bir şekilde rahatsız etmeyecek olan kasılmalarla götüreceğini düşünüyorum. Pubg gibi bir oyun artık bazı oyunlara kıyasla hafif olmaya başladı. Orada sıkıntı yaşayacağını hiç sanmıyorum.
  258. TheTruthHurts

Tabletle hiç fotoğraf çekmedim (keşke arka kamerayı çıkarıp daha ucuz yapsalar) ama internetten indirdiğim fotoğraflar ve çektiğim ekran görüntüler direkt 8 GB yer kapladı (800 fotoğraf). Büyük ihtimalle sen bu kadar resim tutmayacaksın ama yinede belirtmek istedim. Pubg gibi oyunlarda hiç...
  259. TheTruthHurts

Grafiği en iyi yarış ve açık dünya oyunları?

Önemli değil. Umarım ki bunlar senin isteğine uyar. Ben listelediğim ikisini hala oynuyorum.
  260. TheTruthHurts

A12 ile 23-24’e kadar sorunsuz götüreceğini düşünüyorum. Yalnız hafızası yetmeyebilir.
  261. TheTruthHurts

Doğrusu birkaç gündür play store’daydı ama ben bu haberi yeni gördüm :) Yaklaşık 1 yıl önce Quallcomm’un tanıttığı güncellenebilir GPU driverlar artık Samsung cihazlarına da geldi. Şimdilik sadece S20 ve Note 20 serisine gelmiş olsa da Samsung, yakın zamanda “sayıların” artacağını belirtti...
  262. TheTruthHurts

Grafiği en iyi yarış ve açık dünya oyunları?

Pubg,Cod mobile falan artık sıkmaya başladı. Önereceğim oyunlar Grid autosport,madout 2 ve genshin impact. Mis gibi 3 oyun. Grid autosport bir yarış oyunu ve grafikleri muazzam. Performans modu grafiği düşürür ama 60fps kilidini açar. Grafik modu ise maalesef 30fps’te kilitli. Komik yanı ise...
  263. TheTruthHurts

Samsung, Exynos tarafındaki eksikleri kabul edip hayranlarından özür diledi!

Zaten 15 Aralık’ı bekleyin diyor. Büyük ihtimalle yeni nesil Exynosu o zaman tanıtacaklar. Bu açıklamayı yaptıklarına göre kendilerine bayağı bir güveniyorlar...Umarım hayal kırıklığı olmaz.
  264. TheTruthHurts

Samsung, Exynos tarafındaki eksikleri kabul edip hayranlarından özür diledi!

Sonunda özür dilediler. Yalnız bu kötü bir şey de olabilir: Eğer 2100 beklenen sonucu veremezse bu video ile ümitlenen kitle daha da hayal kırıklığına uğrayacak/sinirlenecek. Ben şahsen bu yılki Exynos’tan ümitliyim. Umarım beni hayal kırıklığına uğratmaz. Şu an Samsung kullanmasam bile (örnek...
  265. TheTruthHurts

4 Bin Lira Tablet e Verilir mi?

O tablet Amerika gibi bir yerde resmen beleş ama maalesef Türkiye ve Hindistan gibi yerlerde pahalılar. Tableti kullanma aracınız ne olacak? Ona göre tavsiyemi vermek istiyorum. Eski nesil kasa meselesi tamamen sana bağlı. Almadan önce denemeni öneririm. Tasarımı hoşuna giderse bu modele daha...
  266. TheTruthHurts

İphone 12 Pro İlk İzlenimler

Sarımtırak olayı true tone özelliğinden dolayı oluyor. O özelliği destekleyen tüm cihazlar fabrikadan açık halde geliyor. Omu kapatabilir veya benim gibi ona alışabilirsin :) Pil yüzdesini göstermeme mevzusu çok saçma. Bu konuda hala hiçbir şey yapmadıklarına inanamıyorum.
  267. TheTruthHurts

iPhone 13: İstek Listesi

O çentiğin küçülmesi iyi olur. Apple ekran altı kamera teknoloji meselesini halledene kadar çentik olayının biteceğini sanmıyorum çünkü Apple Face ID’yi 2011-2012’den beri planlıyordu. Touch ID’nin geri gelmesi lazım. Ya ekran altında,ya Apple logosunda,ya da açma/kapama tuşunda... (Şimdilik)...
  268. TheTruthHurts

Samsung devasa boyutlu 600 megapiksellik bir kamera üzerinde çalışıyor!

O sensörle gürültüsüz/az gürültülü fotoğraf çekmek için güneşin yanında falan olmamız lazım. Samsung bu MP olayında iyice saçmalamaya başladı. Yazılım ne kadar telafi edebilir bilemiyorum. Fazla telafi ederse de fotoğraf çok yapay durabilir.
  269. TheTruthHurts

Haydi iPhone'larımızın ana ekranının ekran görüntüsünü paylaşalım...

Jailbreak’li iphonelar da var bu dünyada :)
  270. TheTruthHurts

Battlefield 3 Ücretsiz Oldu!

Demek prime’ın da başka iyi yanları varmış...Söylemesen haberim bile olmayacaktı :) Yalnız ben de keşke 4’ü verselerdi diyorum. 4’ü çok özledim :)
  271. TheTruthHurts

(Söylenti) Şu andan itibaren Galaxy Note serisi durdurulmuş olabilir.

2011’de boyutundan dolayı herkesi şaşırtan Galaxy Note serisinin desteği belki de şu andan itibaren durdurulmuş olabilir. Ağustos ayından beri durdurulacağı hakkında söylentiler vardı ama 1 gün önce Reuters’tan bu söylentileri destekleyen birkaç söylenti daha ortaya çıktı. Galaxy Note 20 ve 20...
  272. TheTruthHurts

6.458 TL vergi ödeyeceğim

Telefon fiyatı kadar vergi ödemek zorunda olmamız cidden beni çok üzüyor. İphone’dan alınan vergiyle orta segment değil de daha güzel telefonlar bile alınabiliyor. Keşke daha az vergi alsalar... :(
  273. TheTruthHurts

Maske takınca gözlüğünüz buğulanıyor mu ? Çözümü burada.

Yalnız bir şey soracağım: Bu yöntemleri deneyimlediniz mi? Kendi deneyimleyenlerin tavsiyeleri gözlük kullananlar için çok yardımcı olacaktır. Tıraş köpüğünü bilemem ama sabun ve mendil tekniği değişik sonuçlar verebilir. Her sabun/mendil aynı değil ya...
  274. TheTruthHurts

Türkiye, üçüncü çeyrekte pozitif büyüme kaydeden tek OECD ülkesi oldu

Çok iyi bir haber gibi görünse de (@OzkanK’nin de dediği gibi) teknik olarak o kadar büyümedik. Yine de gayet etkileyici bir durum diyebilirim.
  275. TheTruthHurts

Maske takınca gözlüğünüz buğulanıyor mu ? Çözümü burada.

Maskenin üst kısmı ve cildin arasındaki kısma eczaneden alınabilen medikal bant yapıştırınca da önlenebilir diye biliyorum. Anti-fog ürünleri markaya göre değişebilir. Bazıları işe yaramaz bile olabilir.
  276. TheTruthHurts

Apple M1’den etkileyici bir sonuç daha.

Antutuda 1 milyon puan rekorunu kıran M1 işlemcili Mac serisi bu sefer de Android Authority’den Gary Sims’in kodladığı Speedtest G PC benchmarkında etkileyici bir sonuç veriyor. Cinebench benchmarkından sonra Windows,Linux ve Mac ile uyumlu olan Speedtest G benchmarkında test ediliyor. Speedtest...
  277. TheTruthHurts

Samsung Tab S7+ Hk.

Bununla neler yapabilirim neler... Yalnız bana mı öyle geliyor yoksa tab s7 serisi fazla mı geniş?
  278. TheTruthHurts

"İnançsız insan vicdanlı değildir" diyen Öykü Gürman'a Ateizm Derneği'nden tepki

Gereklilikten bahsetmedim. Sadece hangisi daha sık söyler dedim. Demek istediğim, azınlık olan bir gruptan böyle söylemlerin çıkması ihtimali daha yüksek. Çok şaşırılacak bir durum da değil.
  279. TheTruthHurts

"İnançsız insan vicdanlı değildir" diyen Öykü Gürman'a Ateizm Derneği'nden tepki

Tamamen katılıyorum. Maalesef bu ikisi çok karıştırılıyor. Türkiye nüfusunun %90’dan fazlası (hadi bilemedim, %80’den fazlası) Müslüman. Çoğu müslüman olan bir ülkedeki halktan (Azınlık olmayan bir gruptan) sürekli olarak böyle tip söylemler bekliyor musun cidden? Türkiye’de çok az kişinin...
  280. TheTruthHurts

S21'den yeni görüntüler geldi!

Altın gibi olanı garibime geldi. Böyle halde çıkarsa alışmam uzun sürebilir :)
  281. TheTruthHurts

İphone 11 alınır mı?

Kara cuma indirimiyle düz 11 7000₺’ydi. Şimdi hala devam ediyor mu bilmiyorum. İlla iphone olacaksa XR yada 11’i öneririm.
  282. TheTruthHurts

Açıklanan gerçek vaka sayıları sonrası sosyal medyadan tepki yağıyor

Bunun olacağı belliydi. Baştan beri hasta sayısı yerine vaka sayısının açıklanması gerekirdi. Pozitif çıkan biri direkt riskli grubuna girer. Belirti gösterse de,göstermese de. Asemptomatikleri hafife almamalıyız. Forum hayatım boyunca gördüğüm konuyla ilgili en alakasız mesajlardan birisi bu...
  283. TheTruthHurts

iPad mi? Laptop mu?

Fena olmayan/orta segment diyebileceğim laptoplar bile 5000-6000₺ olmuş. Bence fiyat olarak iPad daha mantıklı olur. Yinede kesin cevabım henüz bu değil. Tam olarak ne yapmayı düşünüyorsun?
  284. TheTruthHurts

Gerçek koronavirüs rakamları açıklandı! Bir günde 28.351 vaka

Vaka sayısı değil,hasta sayısıydı o. Yani kesinlikle covid kapmış olanlar. Birinin testi pozitif çıksa bile belirti göstermezse hasta sayılmıyor. Şahsen çok saçma bir ayırım. Tamamen kabullendiler ve temize çıktılar sanmıştım ama meğer durum aynı (en azından şimdilik). Umarım tabloyu...
  285. TheTruthHurts

Yalnız sağlık bakanlığının covid bilgilendirme sitesindeki tabloda vaka sayısı gösterilmemiş. Yoksa ben mi körüm?
  286. TheTruthHurts

Antutu’da yeni bir rekor (1,000,000 puanı aşan ilk cihaz)

Ben bayağı bir şaşırdım çünkü o Mac’lerin iphone/ipad uygulamalarını desteklediğini unutmuştum :D
  287. TheTruthHurts

Sonunda pes ettiler ve semptom olmasa bile pozitif çıkanları saydılar. Nasıl olsa onlar da riskli gurubunda... Cidden o ayırma çok saçmaydı. Hem de WHO standartlarına aykırıydı.
  288. TheTruthHurts

Antutu’da yeni bir rekor (1,000,000 puanı aşan ilk cihaz)

Şahsen Antutu benim en az sevdiğim bir benchmarktır çünkü cross platform özelliğine sahip olan bir benchmark değil. (Android ve IOS puanları karşılaştırılamıyor). Yinede bu rekor benim ilgimi çekti çünkü sonunda Antutu’da 1 milyon puanı aşan cihazı görmüş olduk. Bu rekorun sahibi de Apple’ın...
  289. TheTruthHurts

7 plus düştükten sonra sapıttı.

Ekranı yerine tamamen telefon kapanıyorsa anormal bir durum var ve büyük ihtimalle bir şey arızalandı. Durum öyleyse garantiye götürmeni öneririm. Elbette yazılım sorunu da olabilir ama ben bunun yazılımla alakalı bir sorun olduğunu sanmıyorum.
  290. TheTruthHurts

7 plus düştükten sonra sapıttı.

Kulağa getirince kapanıyorsa sensör düzgün çalışıyor demek. Arama yaparken yanlışlıkla dokunma diye kapanıyor ya...
  291. TheTruthHurts

Sizce İphone 12 Pro mu ? İphone 11 Pro/Max mi ?

Öncelikleriniz nedir ki? Ona göre kesin bir öneri yapabiliriz. Öncelik olmadığı için şimdilik cevabım 11 pro max olur. Hem 12 pro’ya göre daha ucuz,hem daha büyük ekranı var,hem de daha iyi batarya ömrü sunar. 11 ile (12 pro max hariç) 12 serisi arasında kamera ve işlemci farkı fazla değil.
  292. TheTruthHurts

En Sevdiğiniz Telefon Markası Nedir ?

Doğru. Bence çift katmanlı anakartı bırakmaları lazım. Çok az yer kaplasa bile soğutma konusunda diğerlerinden çok geride kalıyorlar. Artık termal macun ve/veya bakır borular falan standart oldu. Grafen tabakasıyla iyi bir başlangıç yaptılar ama 12 serisinde bu tabaka hala var mı bilmiyorum.
  293. TheTruthHurts

Benim için şu anlık en sevdiğim telefon Apple’ın iphone’u oluyor. Video performansı ve işlemci performansı şimdilik piyasada en iyisi. Ki bu ikisi benim önceliklerim oluyor. Alternatif olarak Oneplus amiralleri var. Hep bir Oneplus kullanmak istemişimdir. Video kabiliyeti iphone ile çok rekabet...
  294. TheTruthHurts

İphonelar da bir telefon markası değil Oluyor böyle küçük hatalar :)
  295. TheTruthHurts

AMD ekran kartı kullananlara Cyberpunk 2077'den kötü haber

Ah. 5700’ü görmemişim. Önde olmadığı belli. Yinede ben biraz daha zaman verirdim. Belki düzeltirler bu listeyi.
  296. TheTruthHurts

AMD ekran kartı kullananlara Cyberpunk 2077'den kötü haber

Bir dakika. Bu Nvidia’nın para verip geliştiricilerin bilerek böyle yapma meselesi kesin mi? PC donanımlarıyla alakalı bilgim çok fazla değildir ama dünkü izlediğim bir YouTube videosunda yeni çıkan AMD kartları ray tracing konusunda yeni model RTX kartlarından bayağı bir gerideydi diye...
  297. TheTruthHurts

Youtube da video izlerken tam ekran yapınca videonun daralması.

O zaman anca 20:9 oranında olan bir video oynatırken sorunsuz bir şekilde izleyebilirsin
  298. TheTruthHurts

Youtube da video izlerken tam ekran yapınca videonun daralması.

Hangi cihazı kullandığını bilmiyorum ama şu anki cihazların çoğu 16:9 değil. Videoların çoğu ise 16:9. Eğer telefonun ve videonun ekran oranı aynıysa o zaman siyah kısımlar olmadan izleyebilirsin. Seninkinde siyah kısımlar ekranın ne kadarını kaplıyor bilmiyorum ama benim ipadim kadar kötü...