LG, geçici veya kalıcı olarak akıllı telefon piyasasından çekilebilir.

Bu konuyu okuyanlar

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Her ne kadar birkaç gün önce LG’nin telefon piyasasından ayrılacağı iddası çürütülmüş olsa bile LG’nin CEO’su Kwon Bong-seok, yakın zaman önce mobilde çalışan elemanlarına bir e-mail gönderdi. Emailde mobil piyasasının kızışan rekabetçiliğinden dolayı mobil bölümü için soğuk bir karar alacağını, aynı zamanda oluşan sonuçlar doğrultusunda etkilenen elemanların işini kaybetmeyeceğini de belirtti.

Şimdilik LG ya mobil bölümünü satmayı, ya mobil pazarından çekilmeyi, ya da mobil bölümünü küçültmeyi değerlendiriyor. Henüz karar verilmedi.

Şahsen ben buna üzüldüm. LG her ne kadar mükemmel mobil cihazlar çıkarmış olmasa da bazı modellerini çok sevmiştim. Hatta G7’yi almayı bile düşünmüştüm. Android piyasası çok kızışmaya başladığı için HTC,Sony ve LG gibi şirketler, önceki yıllara göre daha da zorluk çekiyor.

LG’nin panel ve televizyon gibi diğer bölümleri kar elde ederken mobil bölümünün son 5 yılda yaklaşık 4,500,000,000 dolar (4,5 milyar $) zarar etmişti. Sanırım birkaç gün önce o son damla taştı.

Son düzenleme:
S

SDN Anonim 608469

SDN Okuru
Bilgilendirme için teşekkürler. Kalıcı olacağını sanmıyorum.

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,146
Bundan sonra tutunamaz bence

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,139
Ayak uyduramadılar.

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
İddialara göre 5 şirket çoktan açık artırma yarışına katıldı. Şimdilik en yüksek rakamı VinSmart markası ile telefon satan Vietnam bazlı Vingroup verdi. Volkswagen de LG’nin mobil bölümünü satın almakta bayağı ilgili görünüyor çünkü ikinci sıradalar.

Reaksiyon puanı
1,056
Bu haber üzdü açıkçası Lg yeni şeyler denesede başaramadı.Telefonları idare eder ancak taraftarı olduğunu çok sanmıyorum zaten piyasada Huawei Xiaomi Apple yarışıyor tutunamamı normal olabilir Oppoyuda unutmayalım piyasada

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Bundan sonra tutunamaz bence
Tutulamıyorlardı bile. 5 yıl üst üste zarar ettiler :(

Ayak uyduramadılar.
Maalesef öyle görünüyor.

Bu haber üzdü açıkçası Lg yeni şeyler denesede başaramadı.Telefonları idare eder ancak taraftarı olduğunu çok sanmıyorum zaten piyasada Huawei Xiaomi Apple yarışıyor tutunamamı normal olabilir Oppoyuda unutmayalım piyasada
Evet. Denediler ama başaracaklarını sanmıyorum. Apple,Samsung,Oneplus,Huawei ve Xiaomi gibiler varken yeterince satamıyorlar.

Reaksiyon puanı
1,056
Tutulamıyorlardı bile. 5 yıl üst üste zarar ettiler :(

Maalesef öyle görünüyor.

Evet. Denediler ama başaracaklarını sanmıyorum. Apple,Samsung,Oneplus,Huawei ve Xiaomi gibiler varken yeterince satamıyorlar.
Çok doğru söylüyorsun bir ara L şeklinde telefon piyasaya sürdüler alacaktım ama sonra ne gerek var diyip almadım neden bende bilmiyorum İlk gördüğümde çok hoşuma gitti sonrada istemedim :(

James Howlett

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,239
İsabet olur ? beyaz eşya ve televizyon yapmalılar

Constantin87

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,933
Lg artık piyasada olmak istiyorsa xioami veya oppo nasıl fiyat performans cihazları yapıyorsa aynısını yapmalı. Lg markası olduğundan bu tip cihazları daha kolay satar. Üstelik çoğu devre elemanını kendisi üretiyor bence yapabilir. Yıllarca htc kullandım lg almak aklımdan geçmiyordu ama bi ara fp cihazı olduğundan v30+ aldım çok memnunum umarım batmaz

wittroc

44
Emektar
Reaksiyon puanı
11,194
Yapmaları gereken bu.

Kaan_M

Doçent
Reaksiyon puanı
1,891
Çok kötü bir durum LG'nin bu piyasada kalması iyi olurdu ama maalesef izledikleri yol yüzünden tutunamadılar. Bu sektörde yenilik - inovasyon denince akla ilk gelmesi gerekenlerdendir.