Arama sonuçlarınız

1. hasanmerkit

1 Sene Ban Bitmek Üzere Derken Techoçöp????

Arkadaşlar normalde 1 senelik banım bahsi geçen web sitesinde tam bitti derken yeni eklemeler yapılmış: Rapor sistemiyle gönderilen şeyler: - Lütfen bu konuyu kapatın.: Eski PiluX konusu - Lütfen bu konuyu güncelleyin: Başka eski PiluX konusu Bu web sitesini kullananlar aşağıdaki işletim...
  2. hasanmerkit

[Nasıl Yapılır?] Ubuntu 20.04 Veya 20.10 Için Kernel 5.12 Yükleme (Aşırı Basit)

Aşağıdaki kodları terminale "root" kullanıcısı olarak girmeniz yetiyor. Ubuntu 20.04, Ubuntu 20.10 içindir. (Debian tabanlı x64 sistemlerde de çalışabilir.) PiluX v2.0 için gerek yoktur. Bu kernel hakkında yayınlanan bilgiler aşağıdaki gibidir: (İngilizce) WireGuard Support New processor...
  3. hasanmerkit

Bilişim hayatımda yaşadığım komik veya tuhaf olaylar

Lütfen bu tarz olaylar yaşadıysanız veya şahit olduysanız anlatmaktan çekinmeyin. Size ciddi ciddi gözlerimin neler gördüğünü kulaklarımın neler duyduğunu anlatacağım. Patlamış mısırları elinize alın. Ama uyarayım. %100 gerçek duyup gördüklerimdir. Başlıyoruz. 1. Formata monitör getirmek; Bir...
  4. hasanmerkit

Farklı bir Forum Sitesinin Saçma Politikaları

Önizleme Konu, PiluX projesinin artık geçerliliğini yitirmiş sürümlerinin bahsi geçen web sitesinde kullanıcıları yanıltmamak adına kaldırılmaması ve konunun şahsi meseleye bağlanmasıyla ortaya çıkan bir problem. PiluX, v2.0 sürümü, yayınlandığında ayırmaksızın tüm forum sitelerinde...
  5. hasanmerkit

Sınıflandırılmış Askerlik Ertelenir mi?

Başlıktaki gibi. CELP dönemi ve yeri belirlenmiş bireyin aşağıdaki sebeplerden askerliği erteleme şansı var mı? 1. Diş ile ilgili ciddi sağlık sorunlarının bulunması ve bunları gidermek 2. Maddi durumu toparlamak için belirli bir dönem işe girme (Temmuz 2020'de belirlenmiş bir askerliği 2021...
  6. hasanmerkit

Açıköğretim Kayıt Yenileme Ne Zaman?

Açıköğretim Lisesinin kayıt yenileme tarihleri ne zamana ertelendi?
  7. hasanmerkit

Technopat'ın cevap veremeyen üyeye yürümesine karşılık

Hmm ok. Ama ben sizi her yerde "İLGİNİZİ ÇEKSİN DE BU ADAMA NE HAKSIZLIK ETTİK?" diye gömüp dururken kurduğunuz İstihbarat Teşkilat biriminiz biraz olayı pingli anlamış. Galiba ben de kırmızı bültenle aranırken beyaz sarayın önünde fotoğraf çekeceğim. :D (SDN'de yazım kuralı yaptığınız için...
  8. hasanmerkit

404 sayfamız için eğlenceli ve ilginç bilgi önerebilir misiniz?

Merhaba SDN ailesi, yapımda olan web sitemizde 404 sayfası tasarlıyoruz ve her yanlış sayfa açılışında farklı bir ilginç bilgi vermeyi planlıyoruz. :) Sizce buraya neler yazılabilir? Canlı ön izleme: Konu ile İlgili 404 Hata Sayfası
  9. hasanmerkit

Forum hakkında bazı önerilerim var. :)

SDN forumu kullanırken bazı ayrıntılar gözüme takılıyor ve sitenin daha da kullanışlı olabilmesi için önermeler yapmadan duramayacağım. :) Sevgi dolu ifadesinin adı Muhteşem ile değiştirilmelidir; Evet. Diğer üyeler de aynı fikirde olur mu bilmiyorum fakat genelde bir konuyu sevgi dolu değil...
  10. hasanmerkit

XenForo'ya 1200 TL verilir mi?

Özellikle moderatörlerin panelini merak ediyorum ve sabahtan beri bakmadığım topluluk scripti kalmadı. XenForo'yu tavsiye eder misiniz? Bu kadar para vermeye değer mi? Moderatör ve site yöneticisi paneli nasıl? Yorumunuzu bekliyorum :) @Creative
  11. hasanmerkit

Haber: Technopat üyelerine kötü davranıyor.

Sdn forum'a benzer 3. Parti bir web sitesi bahsettiğimden dolayı sdn yönetiminden özür dileyerek bu haberi yapmak istiyorum. Bu konu açıldıktan sonra 1 yıllık defol git banı atıldı: kendinize iyi bakın - technopat sosyal Sanırsam madem gidiyorsun ne ... Yersen ye tadına ban atılıp desteklemeye...
  12. hasanmerkit

Forum neden çöküyor?

Farkettim de bu aralar siteyi kullanmaya başladığımdan beri sunucular çok ağır cevaplar veriyor veya sunucu meşgul anlamına gelen 500 ile başlayan hata kodları alıyoruz. Bazen de bizi CloudFlare koruma sayfası karşılıyor. Forumda bu kadar çok çökmelerin nedeni nedir? DDOS saldırısı mı var yoksa...
  13. hasanmerkit

Linux için Minecraft Sunucu Kurulum Rehberi (Debian, Ubuntu ve PiluX)

Debian tabanlı Linux işletim sistemlerde Minecraft sunucu nasıl açılır? (Debian 9, Ubuntu 18.04 ve PiluX v1.3'de denenmiştir.) Yazar: Hasan Merkit Dikkat: Herşeyden önce modeminizde nasıl port açacağınızı bilmeniz gerekir. Uyarı: Eğer forum kurallarında Minecraft sunucu reklam yasağı var ise...