Arama sonuçlarınız

1. N

Yatay geçiş mi, tekrar hazırlanmak mı? (2016-2017)

Merhabalar dostlar, 2016 ösys sınavları ile Nişantaşı Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği (türkçe, tam burslu) bölümüne yerleştim. Nasıl düştün oraya demeyin, konu o kadar uzun ki anlatmaya kalksam SQL overflow hatası ile felan karşılaşırız. Kısacası insanların "lise 5" olarak tabir...
  2. N

YGS giriş belgesi yazdırırken köşelere yazdırılan sayfanın bilgileri çıkıyor

Beyler ygs giriş belgesini yazdırırken çıkan kağıdın sol üstünde "Sınava Giriş Belgesi" sağ üstünde yazdırdığım sayfanın adresi sağ altta da tarih saat yazıyor. Bi sıkıntı olur mu?
  3. N

SSD ve Diğer Hassas Ayarlar Windows 10'a Yükseltince Kaybolur mu?

Merhabalar, Laptop'um Windows 8.1. SSD ve HDD'si mevcut ve ben SSD'yi efektif kullanabilmek için sık kullanılan klasörleri (büyük bir kısmını diyelim) HDD'ye taşıdım (Sistemin ve programların temp klasörleri, kütüphane klasörleri, masaüstü vs.). Ve gerekli başka önemli ayarlar da var tabî...
  4. N

Ekran kartı tavsiyelerinizi bekliyorum

Merhabalar, Sistemim aşağıdaki gibi: İşlemci:QuadCore Intel Core i7-2600, 3600 MHz (36 x 100) RAM: 12 GB Ekran Kartı: AMD Radeon HD 6700 Series (1024 MB) 4 tane GPU: PCI Express 2.0 x16: AMD Radeon HD 6790 Anakart: Foxconn H67MP-S/-V/H67MP Ses Kartı: ATI Radeon HDMI @ AMD Barts/Blackcomb -...
  5. N

Estimate It! - Desteklerinizi Bekliyorum!

Merhabalar arkadaşlar, İlk android oyunum bu sabah itibariyle Google Play'de yerini aldı. Desteklerinizi bekliyorum! Not: @Proton @Can-K. İyi bi oyun yaparsın ödeşiriz demiştiniz, ödeşmiş miyiz? :) https://play.google.com/store/apps/details?id=com.snowfallen.estimateit
  6. N

Dertliyim Dostlar Tavsiye Lazım

Merhaba ahali, Uzun zamandır bu foruma üyeyim, bazen siyaset yaptık bazen teknoloji tartıştık bazen boş muhabbet yaptık. Bu forumdaki samimiyet ortamına güvenerek açıyorum bu konuyu. Belki aptal diyeceksiniz bana ama dün aynı kişi tarafından ikinci kez reddedildim. Evet, aynı kız beni ikinci...
  7. N

Reklam Ağı Önerilerinizi Bekliyorum [Android]

Merhabalar arkadaşlar, Android için önerebileceğiniz eCPM oranı yüksek ve güvenilir bir reklam ağı var mı? Ayrıca hangi reklam tipini kullanmam kullanıcı deneyimi açısından daha doğru olur? Banner mi tam ekran mı? Şimdiden teşekkürler.
  8. N

Unreal Engine 4 İçin C# (Soru)

Merhabalar, Bildiğiniz üzere unreal engine c# ı desteklemiyor. Mono ekibinin bu konuda bir çalışması vardı ancak git sayfasını silmişler, yani ulaşamıyorum. Acaba c# ı Unreal Engine 4 ile kullanmanın bir yolu var mı? Teşekkürler.
  9. N

Unity ile Android Oyun Programlama Hakkında

Merhabalar, Unity3D oyun motoru ile Android platformuna oyun tasarlıyorum. Uygulamalarımı market(ler) üzerinden ücretsiz dağıtacağım. Özellile tecrübeli olan arkadaşlara birkaç sorum olacak; 1- Uygulama içi reklam ve kullanıcı deneyimi dengesi nasıl kurulmalı? 2- En iyi uygulama içi reklam...
  10. N

NS Yönlendirme Hakkında Küçük Bir Soru

Merhabalar, Sizlere NS yönlendirme hakkında küçük bir sorum olacak. Şimdi diyelim ki ben domainimi A firmasından, hostingi B firmasından aldım ve A firmasından aldığım domainin NS'lerini B firmasına yönlendirdim. Şimdi bu durumda A firmasında herhangi bir teknik sorun çıkması durumunda benim...
  11. N

Hosting Arıyorum!

Merhabalar arkadaşlar, 1 senedir karınca hosting ile çalışıyordum. Ancak çok sorun çıkarttılar bana, hiç %90 uptime görmedim neredeyse. Şimdi bana teknik desteği sağlam, profesyonel, müşteri memnuniyeti yüksek ve fiyatları abartılı olmayan olan bir şirket lazım. Önerilerinize güveniyorum...
  12. N

Siz Siz Olun Karınca Hosting'e Bulaşmayın...

Merhabalar dostlar, Eğer yeni bir hosting arayışı içindeyseniz siz siz olun SAKIN Karınca hosting'in düşük fiyatlarına aldanmayın. Yaklaşık bir aydır site iki saatte bir gidip gidip geliyor. Ve şuan itibari ile cpanel ve "hosting'in kendi sitesi dahil" hiçbir yere ulaşamıyorum... Umarım...
  13. N

Meta Tag'lar Öldü Mü?

Merhabalar arkadaşlar, Bugün yeni bir proje için index hazırlamaya başladım. Meta taglar için internette gezinirken şu paragraflara rastladım: Sizce de Meta Tag'lar öldü mü? Artık işe yaramıyorlar mı? Google amca artık onlara ihtiyaç duymayacak kadar gelişti mi?
  14. N

Git mi Mercury mi?

Merhabalar, Sizce Git mi daha efektif ve kolay yoksa Mercury mi?
  15. N

Forum sitesi hakkında, bi bakıverin hele :)

Merabalar, Bugün internette gezinirken bir forum sitesine rast geldim. Sayfalarının her pikselinde reklam var, tıklayınca açılan pop-up reklamları saymıyorum bile. tema ve tasarım yerlerde sürünüyor. İçerik deseniz ölme eşeğim ölme. Domain adı da akılda kalmayacak kadar uzun ve karışık. Kısaca...
  16. N

Türkçe Git Platformu Varmı?

Merhabalar arkadaşlar. Soru gayet açık. Türkçe veya Türkiye lokasyonlu (Tükiye'de olursa Tükçe olur heralde) bir git platformu/sunucusu var mı?
  17. N

Monitörümde Çapraz ve Dikey Yeşil/Beyaz Çizgiler ve Sütunlar

Merhabalar hepinize, Öncelikle bilgisayar masaüstü. Eskiden hiç sorunsuz görüntü alabiliyordum. Ekran kartındaki DVI çıkışını VGA'ya dönüştüren bir aparat yardımıyla VGA girişinden monitöre bağlıyorum. Ayrıca onboard'da bir VGA çıkışı mevcut. Sorunuma gelirsek, DVI-VGA dönüştürücüdeki bir...
  18. N

Listbox'tan veri okumak

Arkadaşlar, gerçekten kafam mı durdu bilmiyorum ama listboxumdaki 2 tane satırı ayrı ayrı işleyemedim... Kodlar aşağıda, nerede yanlış yaptığımı bilmiyorum, bi el atarsanız çok makbule geçer. buyrun arkadaşlar pastebin linki :) http://www.pastebin.ca/2620363
  19. N

C# Textbox'tan Basamakları Okumak

Merhabalar, C# ta bir textbox'a yazılan 3 basamaklı sayının sırasıyla yüzler basamağı, onlar basamağı ve birler basamağı olarak birer int32 değişkene aktarılmasını istiyorum. Ancak nasıl olacağı konusunda hiçbir fikirm yok :) Şimdiden teşekkürler...
  20. N

MySQL'ye Uzaktan Bağlantı

Merhabalar, Bir projem için sitemin kurulu olduğu MySQL sunucusuna uzaktan bağlanmak istiyorum. Hosting şirketine hangi adres ile bağlanacağımı sordum. Bana server'ın ana IP adresini verdiler. O adres ile denedim bağlanamadım. Bende acba sorun programdamı diye denemek için başka bir sunucuya...
  21. N

TeknoForumTR.com

Arkadaşlar bi ara bayağı başınızı ağrıtmıştım domain hosting domain hosting diye :) Açınca burada paylaşacağıma dair söz vermiştim. Zaten linkler büyük ihtimalle nofollow olduğu için url yazmakta bi sakınca görmüyorum :) http://www.teknoforumtr.com/ Hepinizi beklerim... Saygılarımla... :)
  22. N

Ortak Çalışma Grubu Oluşturmak

Merhaba arkadaşlarım, abilerim, ablalarım; Programlama ve geliştirme çalışmaları için ortak bir çalışma grubu kurmamız mümkün mü? İstediğim özellikler: ortak bir klasörde dosya görme/düzenleme, grup sohbeti, (olursa) dil destekli editörler. Çok teşekkür ediyorum :)
  23. N

BIOS için program yapmak

Arkadaşlar nasıl oluyor acaba? BIOS için nasıl bootable program hazırlayabiliriz?
  24. N

Hard Disk Olmadan Eşzamanlı Çalıştırma

Merhabalar, Evimde iki adet bilgisayar var (ikiside masaüstü). Bir tanesi sistem olarak gayet güçlü, diğeri ise pert konuma düşmüş durumda :). Şimdi sorum şöyle, ben bu eski kasanın hard diskini çıkarsam, sağlam olana bağlanarak bir şekilde bu bilgisayarı eş zamanlı çalıştırabilir miyim? Eğer...
  25. N

Terminal Sistemi (soru)

Merhabalar, evimde iki adet pc var. Birinde win7 yüklü. Öbürünün ise hard diski sorun çıkardı. Sorunlu olanı win7 kurulu olan pc'ye bağlayıp terminal olarak kullanmayı düşünüyorum ancak nasıl yapılacağını bilmiyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim...
  26. N

MYBB modifikasyonlar hakkinda

Size bir kac sorum olacakti. Suan sitemde smf yuklu. Ancak modifikasyonlari tam bir fiyasko. MYBB de, 1-Modifikasyon temaya bagli midir? Yoksa bagimsiz midir? 2-Modifikasyonlar dosya olarak ftpde tutulmak zorunda midir? 3-Modifikasyonlar ortalama ne kadar yer kaplar? Simdiden tesekkurler...
  27. N

Webcam ve rc servo kullanarak otomatik pan-tilt lazer pointing

evet arkadaslar yine gicik bir soruyla karsinizdayim... basliktan okuyacaginiz gibi usb uzerinden iki adet rc servo motor ile iki eksenli(pan-tilt) bir lazer pointing sistemi kurmayi dusunuyorum. bu sistemin iskelet algayarak otomatikestirildigi bir sistemi gozumle gordum ve test ettim...
  28. N

Domain şirketleri hakkında

Merhabalar, bir sorum olacaktı, Domaini aldığımız şirketin site performansına veya güvenliğine herhangi bir etkisi olur mu? Teşekkürler...
  29. N

Hosting tavsiyelerinizi bekliyorum...

Arkadaşlarım, Abilerim, Şöle 20-30 üyeli bir forumun ihtiyacını karşılayacak ucuz ve kaliteli bir host tavsiyeniz var mıdır? Ha bide destek kaliteli olsun. Teşekkürler :)
  30. N

Domain Önerilerinizi bekliyorum

Merhabalar arkadaşlar, Bilgisayar, playstation, android, konsollar vb. ile ilgili haber, oyun, program, yazılım, teknik destek içeren bir forum sitesi kurmayı düşünüyorum. Ve başlıktanda okuduğunuz gibi domain bulamadım. Site içeriğini yansıtan, mümkünse diğer siteleri andırmayan ( diğer bir...
  31. N

C# eposta meselesi

Merhabalar, Arkadaşlar programıma bir iletişim bölümü koymak istiyorum, herşeyi hazırladım ancak kodları yazarken eposta protokolünün şifre istediğini farkettim. Kullanıcıdan şifre istemeden epostama mesaj gönderilmesinin bir yolu yok mu? Teşekkürler... - - - Mesaj Güncellendi - - -...
  32. N

An object referance is required hatası for the non-static ... hatası

Tekrar merhaba :), Anapencere isimli formdaki timer1 nesnesinin intervalını öğrenip ayarlar formundaki kutucuğa yazdırmak istiyorum. Ancak şu kodu yazdığımda: public void ayarlar_Load(object sender, EventArgs e) { yenilenmesikligi.Text = anapencere.timer1.interval...
  33. N

C# bir web sayfasından istenilen bilgiyi çekme

Merhabalar, Bu aralar aklıma bir altın fiyatları takip programı yazmak geldi, ancak daha en başında takıldım :). Mesela "http://altin.doviz.com/" bu siteden gram altının ayrıntılarını almak istersem nasıl bir kod yazmalıyım? Alışı Satışı ve Farkı ayrı ayrı değişkenlere aktararak... Şimdiden...
  34. N

Oyun sunucusu açmak istiyorum ama ne yapacağımı bilmiyorum...

Merhaba arkadaşlar, kardeşler, beyler, bayanlar... Ben bir oyun sunucusu açmak istiyorum. Bunun için bedava hosting veren sitelerin birinden bir host aldım. Şuan ftpsine girdim ancak ne yapacağım konusunda hiçbir fikrim yok. Bu arada işinize yarayacaksa Minecraft server'ı kuracağım. Şuan server...
  35. N

Program parametre bulma programı lazım...

Arkadaşlar programların parametrelerini bulmama yarayacak bir program gerekiyor. Not: Amacım katılımsız kurulum yapmak değil.
  36. N

ListBox öğesini stringe çevimek

Arkadaşlar ListBoxtaki öğelerin satır sayılarına göre metinlerini elde etmek istiyorum. Örneğin; a b c d e bu listboxtan 2 parametresiyle "b" stringini elde etmem lazım. Ama lazım olarak kalıyor işleme geçiremedim henüz :).
  37. N

C# uygulama kapanırken işlem yaptırma sorunu

arkadaşlar öncelikle herhangi bir hata vermiyor, fakat isteğimide yapmıyor. kod şu şekilde buyrun: private void Form1_FormClosing(object sender, FormClosingEventArgs e) { StreamWriter dosya = new StreamWriter("tarihbilgisi.dll")...
  38. N

USB Kontrolü

Arkadaşlar google amca ile uzun mücadelem sonucunda elimde hiçbir şey olması nedeniyle bu konuyu size sormaya karar verdim. Herhangi bir devre kartı veya fazladan donanım olmadan ve BIOS ile değil sadece bir programla USB portun güç, veri akışı vb. gibi işlevlerini kontrol edebilir miyiz? Bana...
  39. N

C# "Input string was not in a correct format." hatası

Beyler C# ile dosya işlemleri üzerine bir konsol uygulaması yazmaya çalıştım kodları burda: using System; using System.Collections.Generic; using System.Linq; using System.Text; using System.IO; namespace ConsoleApplication1 { class Program { static void Main(string[] args)...
  40. N

Visual basic dosya başka bir işlemde kullanılıyor hatası

arkadaşlar belli bir amaca yönelik olmadan sadece kendimi geliştirmek için bir kayıt formu oluşturmaya karar verdim. Forma 2 label, 2 textbox, 2 tanede buton koydum koduda şu şekilde hazırladım: Imports Microsoft.VisualBasic.FileIO Imports System.IO Public Class kayitformu Private...
  41. N

Domain Satın Alma işlemi Nasıl Çalışır?

Arkadaşlar şuan her hosting şirketi domain satıyor malum. Şimdi ben gidip siteden domain satın alınca ne oluyor? Yani ne oluyor da o domain benim adıma kaydediliyor?
  42. N

Ücretsiz forum scripti önerilerinizi bekliyorum

arkadaşlar malum forum sitesi için host arıyorum biryandan da içeriği hazırlayayım dedim. sizce en iyi ücretsiz forum scripti hangisi? en iyiden kastım en profesyoneli (ve vbulletine benzetilebilecek bişi olsun :))
  43. N

Hosting tavsiyelerinizi bekliyorum

Arkadaşlar ben bir forum sitesi kurmak istiyorum. Bir kaçtane siteye baktım. Google'dan arama yaptım baktığım sitelerle ilgili bir hayli şikayet var. Natro'nun iletişim mailine mail attım. Karşılık olarak kullanım sözleşmesini okumamı söylediler sözleşmeye bakıyorum paylaşımlı hostta video ve...
  44. N

Mavi ekran

Beyler internette gezerken bazı sitelre girdiğimde sağ altta ekran kartı AMD önemli bir hatadan kurtarıldı uyarısı çıkıyo birsüre sonrada ekran aniden karıncalanıp mavi ekran veriyo. Sadece internette gezerken oluyo bu olay. Hatada şu dosyanın ismi var: atikmpag.sys şimdiden teşekkürler
  45. N

Vistada düzgün çalışan program win7 de hata verdi

http://depositfiles.com/files/yz0hon8d7 Arkadaşlar bu verdiğim program vistada düzgün bir şekilde çalışmasına rağmen 64 bit win7 de başlangıçta "Check for updates failed" yani "Güncelleme kontrolü başarısız" uyarısı verdi. Programı indirdiğim siteye bu hata için baktığımda antivirüs ve...