Forum sitesi hakkında, bi bakıverin hele :)

Bu konuyu okuyanlar

nobody946

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Merabalar,
Bugün internette gezinirken bir forum sitesine rast geldim. Sayfalarının her pikselinde reklam var, tıklayınca açılan pop-up reklamları saymıyorum bile. tema ve tasarım yerlerde sürünüyor. İçerik deseniz ölme eşeğim ölme. Domain adı da akılda kalmayacak kadar uzun ve karışık. Kısaca -afedersiniz- leş gibi. Sonra bir de istatistiklerine baktım, şok oldum. Benim hiç -ama hiç- reklam bulunmayan, temasını seçmek ve sadeleştirmek için günlerce uğraştığım, içeriğinin %90'ı orjinal olan sitemin istatistiklerini neredeyse 30'a katlıyor.

Kesinlikle bir yerlerde hata yapıyorum ama nerede bilmiyorum, bi yardım ediverin...

-Dip notcuklar: SEO mevcut. Ziyaretçilere tüm içerik açık. Facebook ile tek-tık kayıt sistemi mevcut. Tapatalk mevcut. WYSIWYG editör mevcut. Tüm sorulara en kısa zamanda cevap vermeye çalışıyoruz (ki cevaplama hızı konusunda üyelerimin birinden övgü almışlığım bile vardır).

The Virus

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Belki bahsettiğin rezalet forum senin sitenden çok daha önce kurulmuştur. Öyle forumlar var ki milyonlarca mesaj yazılmış, ama site reklam ve alıntı içerik dolu...
Birde forumdan bahsettiğine göre vBulletin sistemlidir sanırım. vBulletin dışındaki forumlar ülkemizde asla tutmaz çünkü...

nobody946

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Belki bahsettiğin rezalet forum senin sitenden çok daha önce kurulmuştur. Öyle forumlar var ki milyonlarca mesaj yazılmış, ama site reklam ve alıntı içerik dolu...
Birde forumdan bahsettiğine göre vBulletin sistemlidir sanırım. vBulletin dışındaki forumlar ülkemizde asla tutmaz çünkü...
MyBB yüklü, ancak bahsettiğim diğer forumda da MyBB var. Zaman bu kadar etkili mi cidden, yani ben şimdi dandik bi site açsam, rss botları ile doldursam siteyi hiç ilgilenmesem 5 sene sonra popüler olur mu?

The Virus

Doçent
Reaksiyon puanı
1
MyBB yüklü, ancak bahsettiğim diğer forumda da MyBB var. Zaman bu kadar etkili mi cidden, yani ben şimdi dandik bi site açsam, rss botları ile doldursam siteyi hiç ilgilenmesem 5 sene sonra popüler olur mu?

İndexleme vs. konularda önemli tabii.
Sanırım o kötü foruma ilk başlarda ilgi gösterilmiş, üye sayısı vs. artmış, sonra ilgilenilmemiş forum çöplük olmuş. Ama sonuçta eski bir forum olduğu için Google botların istilasına uğramış ve bütün sayfaları indexlenmiş.
Zamanla senin forumun da öyle olabilir, tabii göstereceğin ilgiye bağlı. Yalnız Mybb bir forumdan çok birşey bekleme bence. Çabalarsın çabalarsın, istatistikler ancak bir yere kadar artar. Ben düzenli olarak adminler dışında kimsenin mybb bir foruma girdiğini görmedim...

nobody946

Doçent
Reaksiyon puanı
2
İndexleme vs. konularda önemli tabii.
Sanırım o kötü foruma ilk başlarda ilgi gösterilmiş, üye sayısı vs. artmış, sonra ilgilenilmemiş forum çöplük olmuş. Ama sonuçta eski bir forum olduğu için Google botların istilasına uğramış ve bütün sayfaları indexlenmiş.
Zamanla senin forumun da öyle olabilir, tabii göstereceğin ilgiye bağlı. Yalnız Mybb bir forumdan çok birşey bekleme bence. Çabalarsın çabalarsın, istatistikler ancak bir yere kadar artar. Ben düzenli olarak adminler dışında kimsenin mybb bir foruma girdiğini görmedim...

Çok geliştiriyorlar ama kendilerini, bu hafta 1.8 sürümü çıktı, yakında 2.0 çıkacak. VB'den çok daha hoş ve sorunsuz bir sistem oldu, eskisi gibi üye sayısı artınca tıkanmıyor artık. Sence hiç şansı yok mu?

nobody946

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Abi konu nasıl açılıyor lütfen yardım
Yeni konu butonu var, forum gösteriminde. Üstte ve altta. Görmemiş olman imkansız :)

Edit: tapatalk kullanıyorsun galiba. Tapatalk'ta işlem menüsünden açılıyordu sanırım yeni konu.

The Virus

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Çok geliştiriyorlar ama kendilerini, bu hafta 1.8 sürümü çıktı, yakında 2.0 çıkacak. VB'den çok daha hoş ve sorunsuz bir sistem oldu, eskisi gibi üye sayısı artınca tıkanmıyor artık. Sence hiç şansı yok mu?

Hayır.
MyBB başka ülkelerde ne durumda bilemem ama ülkemizde isterse vBulletin düzeyine gelsin, vBulletin forumlar kadar olamaz. Eğer imkânın varsa bir an önce vBulletin yap bence siteni.
Çevremde gördüğüm herkes büyük bir hevesle MyBB forum kuruyor, kategoriler, yüzlerce konu açıyor, görüyor ki sitede yalnız, bırakıyor. Özetle MyBB uzun ömürlü bir sistem değil.
Bunları seni üzmek için söylemiyorum, sadece MyBB ile büyük hayaller kurmaman lazım. Ben de Web Design işleri ile uğraşıyorum ve yaşadıklarıma dayanarak belirtiyorum bunları...

nobody946

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Hayır.
MyBB başka ülkelerde ne durumda bilemem ama ülkemizde isterse vBulletin düzeyine gelsin, vBulletin forumlar kadar olamaz. Eğer imkânın varsa bir an önce vBulletin yap bence siteni.
Çevremde gördüğüm herkes büyük bir hevesle MyBB forum kuruyor, kategoriler, yüzlerce konu açıyor, görüyor ki sitede yalnız, bırakıyor. Özetle MyBB uzun ömürlü bir sistem değil.
Bunları seni üzmek için söylemiyorum, sadece MyBB ile büyük hayaller kurmaman lazım. Ben de Web Design işleri ile uğraşıyorum ve yaşadıklarıma dayanarak belirtiyorum bunları...
Yok usta, görüşleriniz çok değerli benim için, sonuçta akıl akıldan üstündür. Peki bu VBulletin üstünlüğü psikolojik bir şey mi yoksa teknik detaylar var mı?

Son mesajlar