Arama sonuçlarınız

1. muratcanberber

Your system is in danger!

Merhabalar . Son 2 gündür bilgisayarımda bu tarz bir mesaj alıyorum . Ve ilginçtir firefox'ta açılan bir sayfa (adres yolu masaüstümü gösteriyor) Ve gün içinde kendiğilinden açılıyor. Resim linki = http://img369.imageshack.us/img369/3941/scr9151268qr1.jpg Kaspersky ile akşam taratmaya...
  2. muratcanberber

Numetal Sorunsalı

Merhaba SDN :icon_: Akşam gece geç saatte "@Chester Merve"'nin profilinde başlayan ve sonuçlanamamış bir tartışmayı buraya taşımaya karar verdim. Zaten kendisinde "İsterseniz SDN üyelerine soralım" demiş... SDN Forum - Profil bilgileri: Chester Merve isteyen 2. ve 1. sayfalara bakarak olayı...
  3. muratcanberber

Fosil Yakıtta Yeni Devir

Genetik olarak değiştirilmiş bakteriler, çerçöp yiyerek istenilen fosil yakıtın taklidini üretebiliyorlar, üstelik salgıladıkları bu yakıt daha bile çevre dostu. Silikon Vadisi'nde faaliyet...
  4. muratcanberber

Bu resim intihar ettiriyor !!!

Ben fazla inceleyemedim akşam akşam. Yorumu siz yaparsınız
  5. muratcanberber

Divshare.com Arayzn Yeniledi

Rapidshare'nin yenilikleri sürekli gelmesine alternatif upload sitesi Divshare'den karşılık geldi. "DivShare is the leader in professional document and media sharing " sloganıyla ilerleyen ve hosting konusunda pek çok kişinin tercih...
  6. muratcanberber

TeraDisk ile 1.000 gb veri depolama

Evet yanlış duymadınız: Tam 1 Terabyte. Bugüne kadar Blu-Ray disklerin çift katman sayesinde en fazla 50 GB’a kadar veri depolayabildiğini biliyorduk ve 50 GB kapasitesiyle Blu-Ray disklerin uzun bir süre daha kapasite anlamında optik disklerin önünde yer alacağını düşünüyorduk. Ancak...
  7. muratcanberber

ADSL sınırsızım ama Fatura Fazla geldi

Başlığım yine gayet açık. Adsl sınırsız kullanıcısıyım ocaktan beri. ancak bu ay her zamanki gibi 49 ytl gelmesi gereken fatura 68 geldi ve evde "Hangi sitelere giriyorsun bakiyim !!!" gibisinden soruların ortasında buldum kendimi. Oysa aklı başında download yapan bir bireyim neden...
  8. muratcanberber

OpenDns kullanıyorum ama Youtube'a giremiyorum

Gayet açık bir başlık oldu sanırım. OpenDns kullanmama rağmen günlerdir youtube'a giremiyorum. Ama proxy siteleri kullanınca http://beatfiltering.com/ gibi sorunsuz girebiliyorum.. TreeWalk kurmayı denedim ama bende çalışmadı. Bilgisi olan varsa paylaşabilir mi ?
  9. muratcanberber

Sorun Sp3 kurmam mı ?

Arkadaşlar sp3 kurmadan önce crysis farcry vb. oyunları rahatla oynayabiliyordum. Daha sonra sp3 kurdum ama crysis'de oyundan atmalar başladı. Daha sonra farcry'ı kurdum ondada aynı hatalar ortaya çıktı. Görüntü sürekli takılıyor sonra oyundan atıyor. Bilgisayarımın yetmemesi gibi bir...
  10. muratcanberber

Demonoid.com Tekrar Ald

Popüler Torrent sitesi Demonoid.com , bir süre önce kapatılmıştı. Şimdi aldığım mail üzerine sitenin tekrar yayın hayatına döndüğünü gördüm ve paylaşmak istedim...
  11. muratcanberber

Bu Pc ve Lap-Top Hakknda Ne Dnyorsunuz ?

Arkadaşlar bilgisayar toplattırıyorum. 1 pc birde laptop alıcağım. Aşağıdaki resimde pc ve laptop bilgisayarlar var. Düşüncelerinizi önerilerinizi şunun yerine bu olsun diye beni yönlendirseniz memnun olurum tml
  12. muratcanberber

Bilgisayar Toplamak İstiyorum

Arkadaşlar 2 adet bilgisayar toplamak istiyorum. Biri yüksek seviyede yani performans için diğeri ofis kullanımı için. Bana bir liste çıkartabilirseniz çok sevinirim. Çok yoğun olduğum için araştıramıyorum. Birşeyler karalarsanız çok sevirim. Şimdiden teşekkürler
  13. muratcanberber

Engellenen Sitelere Girmede Son Nokta

Engellenen Sitelere Girmede Son Nokta Özellikle son günlerde internette sansür uygulamaları Çokk arttı Ancak bu program sayesinde hiçbir engele takılmadan Üstelik çok daha hızlı bir şekilde surf yapabileceksiniz Lafı fazla...
  14. muratcanberber

Yasaklanan Sitelere Girmede Yeni Çözüm

Son zamanlarda artan ve neredeyse her seferide google aramalarımızda bulduğumuz sonuçlara tıkladığımızda karşımıza gelen "MAHKEME KARARIYLA KAPATILMIŞTIR" yazısı bizi çileden çıkartmaya yetiyor. Hemde 1-2 değil neredeyse rutin olarak girdiğimiz siteler bile kapatılıyor ve...
  15. muratcanberber

AlemTurks.Com

Arkadaşlar yeni bir forumumuz var. Forumu ben ve birkça arkadaşım kurduk. Umarım gelip bir göz atarsınız . Şimdiden teşekkürler http://www.alemturks.com ------------------ Forumumuzun tasarımı değiştirmiştir. Yorumları bekliyorum
  16. muratcanberber

Rapidshare Premium için en iyi indirme yöneticisi hangisi ?

Rapidshare premiuma geçtim bir adam gibi rahat edemedim :S Flashget kullandım ama kotayı daha fazla dolduruyor.IDM indirdim hoşuma gitmedi. Orbit kullandım çok sevdim ama txt den içeri atınca indirmiyor. site yöneticisinde sorun var. Dap içinde de spyware olduğunu duydum. İDA da dosyaları...
  17. muratcanberber

Winamp.exe /Sürücü kullanılmaya hazır değil.../ hatası

Arkadaşlar yeni format attım. Ancak winamp.exe hatası gelmeye başladı. Wİnamptan kaynaklandığını sanıyorum. Winamp çalışırken geliyor bu hata. Altta bir resiminide ekledim. http://img251.imageshack.us/img251/8921/ads1zhn7.gif Çok sinir bir durum. Gerekirse yine format atarım. Ancak bu sorun...
  18. muratcanberber

Leecturk.com Torrent Paylaşımında Yeni Adres

Arkadaşlar benimde üye olduğum çok güzel ve seviyeli bir torrent sitesini size tanıtmak istiyorum. Site kısa bir zaman önce açılmasına rağmen kısa zamanda çok yol kat etti ve dahada ilerlemeye kararlı.. Sizde davetiye gerektirmeden üye olabilir ve paylaşımın tadını çıkartabilirsiniz...
  19. muratcanberber

ForumTr Kapandı !!!

Sevmediğim bir site. Heryer reklam falan ama içerik bakımından zengin bir site. Google'da ne ararsak sonuçlarda kesin gelen sitelerden biri. Ancak bu gün baktığımda makheme tarafından engellenmiş olduğunu gördüm. Belki düzelir bilinmez. Paylaşayım dedim.
  20. muratcanberber

Hata Mesajı : telecalib_logging.dll Bulunamıyor

Cumartesi günü windows'umun çökmesiyle format atmak durumunda kaldım. Ancak kısa bir süre sonra telecalib_logging.dll bulunamıyor diye bir hata mesajı gelmeye başladı bilgisayar açılışında. Birde hata ayıklama mesajlarıda geliyor Debugger falan gibi birşey. Ne yapmam lazım ??
  21. muratcanberber

Sürücüleri çift tıklatıldığında "Birlikte Aç Penceresi" geliyor

Arkadaşlar bilgisayarıma yeni format attım ve büyük ihtimal bittorrent virüsü girdi. Biraz araştırdım sağda solda forumlarda regedit'ten karıştıdım ama bir sonuç elde edemedim . Bilgisayarım sürücülerine çift tıklattığımda veya enter'e bastığımda birlikte aç penceresi geliyor. Sağ...
  22. muratcanberber

Firefox Sorun(çözüldü)

Firefox'un eklentileriyle uğraşırken ne olduysa oldu . Firefox saçmaladı. Web sayfalarında hiç bir resim görünmüyor. Bütün eklentileri kaldırdım durum aynı. Çok sinir bir durum. Flash animasyonlar falan görünüyor ama hiçbir resim yok. Nasıl çözebilirim bu sorunumu ?
  23. muratcanberber

Yeni Flash Bellek AntiVirüs Koruması// SanDisk (U3 Cruzer Micro)

Yeni bir Hafıza kartı aldım. sandisk USB U3 Cruzer Micro 4 gb. İçinde Mcafee 'nin anti virüsü vardı ancak ben Mcafee kayıt olma istediği için onu sildim. Kendi bilgisyarımda kullandığım kaspersky veya nod32 anti virüsünü buna nasıl entegre edebilirim ? Yada Mcafee 'yi ücretsiz...
  24. muratcanberber

(Çözdüm :D)Taşınabilir HDD ve torrent sorunu

arkdaşlar taşınabilir bir hard disk aldım. 400 gb philips . Ve torrentlerimin buraya inmesini istiyorum. ancak indirme dizini olarak I:\TORRENT dizinini seçemiyorum. Elle yazmayı denedim ancak yine olmadı. Utorrent kullanıyorum. Bu sorunumu nasıl halledebilirim ?
  25. muratcanberber

Tekken 3 Oyunu. Reg yapılmıyor.

Arkadaşlar Tekken 3 oyununun pc ye uyarlanmış versiyonunu indirdim. İçindeki .reg dosyasını çalıştırmam lazım Ancak ne yaparsam yapayım not defteri açılıyor otomatikman. Ve oyun da açılmıyor haliyle. Manuel ekleme veya başka bir yol varmıdır ?
  26. muratcanberber

Flash Bellek'e elini kolunu sallayarak giren virüsler

Acayip bir konu başlığı oldu ama idare edin işte :) Konu hemen hemen herkesin başına gelmiştir. Virüs solucan trojan vb. yazılımlar olan bilgisayara bir hafıza kartı taktığınızda hemen atlarlar içine. Sadece okumak için takdığımda üzerindeki yazma mandalını kapattığımda koruma sağlıyor ama tam...
  27. muratcanberber

Ses Sorunum

Merhabalar. Bilgisayarımı aldığım günden beri şöyle bir problemim var. Winampta müzik dinlerken veya film izlerken durdurup , devam ettirdiğimde ses tamamen bir cızırtıya dönüyor. Özellikle yüksek sesli müzik dinlerken durdurup tekrar başlattığımda sinir bozucu bir durum haline geliyor. Ses...
  28. muratcanberber

Yüksek Kapasiteli Taşınabilir HDD Almak istiyorum

Merhabalar. 250 gb sata 2 seagate hdd 'im doldu. bilgisayarım da aşırı yavaşladı haliyle. Yeni bir hdd almak şart oldu. şöyle 400-500 gb arası. beni uzun süre idare edecek bir ürün istiyorum. Fazla ses yapmayacak ısınmayacak sorun çıkartmayacak türden. Fiyatı 200 ytl civarında olursa...
  29. muratcanberber

DVD lerde ses sorunum(Çözüldü)

Merhaba arkadaşlar. Sorunum çok basit. Bazı dvd ve divxleri izlerken ses gelmiyor. Sürekli divx ve dvd filmleri indiriyorum ama son zamanlarda neden se videolardaki sesi alamıyorum. Bs player pro ve media player classic denedim olmadı. Ses codecleriyle bir ilgisi olabilir mi ? Şu an power dvd...