Rapidshare Premium için en iyi indirme yöneticisi hangisi ?

Bu konuyu okuyanlar

muratcanberber

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
Rapidshare premiuma geçtim bir adam gibi rahat edemedim :S

Flashget kullandım ama kotayı daha fazla dolduruyor.IDM indirdim hoşuma gitmedi. Orbit kullandım çok sevdim ama txt den içeri atınca indirmiyor. site yöneticisinde sorun var.

Dap içinde de spyware olduğunu duydum. İDA da dosyaları bozuk indiriyor. Ne yapsam adam gibi bir indirme yöneticisi bulamadım.

Rapidshare premium hesabı olanlar neler kullanıyor. pc 7-24 açık download halinde ancak özellikle bu flashget yüzünden kotanın sıfırlandığı günün akşama doğru baktığımda 25 gb tı açmıştım bile. Çok sinir bozuucu bir durum :S

Neyse . Bana hangi programı önerirsiniz. Veya orbitten rapidshare'i doğru düzdün kullanmayı bilen biri söylerse çok sevirim. Orbit güzel bir program ama site yöneticisini yapamadım sanırım...:S

Creed_06

Asistan
Reaksiyon puanı
0
1 yıldır rapid hesabım var. Bu süre zarfında IDM harici ek bi indirme aracısına hiç ihyiyaç duymadı özellikle son versiyonunda getirdiği yeni özelliklerden olan Speed limitter sayesinde limit programlarındanda kurtulmuş oldum.
Diyeceğim forever IDM

PcMaSTeR

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
bende İDM tavsiye Ediyorum, Ancak Ücretli :(

JuLiuSiuS

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
şimdi arkadaşım firefox kullanıyorsan öncelikle flashgot eklentisini indir.ondan sonra flashget ile hızlı hızlı linkleri indirebilirsin.Birde sen flashgetden herhalde çok hızlı indiriyor diyemi şikayetçisin anladığım kadarıyla :)

edit: ayrıca flashgetin optimizer eklentisi ile daha hızlı ve daha cok link birden indirebilirsin max 30 raoid linki...

mr.meseli

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Rapidshare premium, 1024kbps internet kullanıcısıyım. Download Yöneticileri arasında "orbit" favorim. Nedenleri kullanlar bilir; Sistem kaynaklarını az tüketmekte ve maksimum verim sağlamakta. Aylık kafadan 80gb download yapıyorum pc 7/24 açık. Senin de dediğin gibi txtleri içeri almada sorun yaşamıyorum.

Orbit içeri aktarmayı şu şekilde yaptığını umuyorum ...

18943231xr7.jpg

37334890qv2.jpg

37514629mb9.jpg

Kolay gelsin...

tonce

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
14
Flashget tavsiyemdir. Rapidi yiyiyor resmen. Bende Orbit kullanıyordum ama tam verim alamıyordum şimdi Flashget ve tam verim. ;)

titanyum

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
bende flashget kullanıyorum rapidde baya rahatım sorun olmadı hiç

Creed_06

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ya flashget kullananlar b, sorum olcak ben IDM de şuana kadar 118kbps nin altına hiç düşmedim zaten bu sınırda ADSL nin max sınırıdır üzerine çıkılsa bile onlar anlık veri yoğunlaşmasıdır. Şimdi hani diyosunuzya rapidi yiyor falan siz bu sınırındamı üzerine çıkıyosunuz.
Oyleyse flashget e geçeyim bende
Not Bana sakın standart 130 la indiriyo demeyin yemezler ADSL nin kapasitesi belli

tonce

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
14
Creed_06 dedi ki:
ya flashget kullananlar b, sorum olcak ben IDM de şuana kadar 118kbps nin altına hiç düşmedim zaten bu sınırda ADSL nin max sınırıdır üzerine çıkılsa bile onlar anlık veri yoğunlaşmasıdır. Şimdi hani diyosunuzya rapidi yiyor falan siz bu sınırındamı üzerine çıkıyosunuz.
Oyleyse flashget e geçeyim bende
Not Bana sakın standart 130 la indiriyo demeyin yemezler ADSL nin kapasitesi belli

Dediklerin tamamen doğru. Flashget'e geçmen en doğrusu bencede. ;)

Creed_06

Asistan
Reaksiyon puanı
0
İyide dediklerim doğru ise indirme yöneticimi neden boşyere değiştireyimki mantıklı olmaz bu

tonce

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
14
Creed_06 dedi ki:
İyide dediklerim doğru ise indirme yöneticimi neden boşyere değiştireyimki mantıklı olmaz bu

Kullanım kolaylığı olarak Flahget yine daha iyi. Yukarıdaki resimlerle anlatılanları Flahget'i daha ilk kullanışında bulursun.

Ahmethz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
398
Flashget iyi sömürdüğü için kotan çabuk dolar tabi iyi indiriyor sen bir de memnun değilsin. iyi düşün

muratcanberber

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
orbit kullanırken kotamın geçme gibi bir duruma hiç rastalammıştım ve o ay 150 gb download yapmıştım 1024 bağlantıyla ama şimdi flasget ile 100-110 gb tı buldu

ayrıca hissediyorum yani daha fazla doluyor. 2-3 tane oyun indirdim doldu kota :S

Orbitin bu ayarını bir çözebilsem çok iyi olucak. İDM var şu an o çekiyor ama menüleri falan biraz karışık geldi.

kuyruk oluştur falan filan bir sürü olay :S Ama flashgetin kotaya daha fazla yanstıttığa eminim

muratcanberber

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
Orbitle ilgili sorunumu biraz daha açmak isterim..

Site yöneticisine http://www.rapidshare.com olarak kullanıcı adım ve şifremi ekledim.

Daha sonra linkleri attığım txt dosyasını içeri aktar dediğimde 5,32 kb lık bir dosya (yani bozuk bir dosya) indiriyor. Siteye oturum açamıyor sanırım.

Bu arada idm yi çözdüm sayılır biraz. Ve kota 1 mb bile fazla dolmuyor.

Flashgetle bir tespitimi anlatayım. Gece 12.58 de ile 01.03 arasında 350 mb bir kota artışı olmuş flashget ile çekerken . 5 dakikada 350 mb :D yani anlamışsınızdır.

Şimdi idm den kontrol ettim extra bir kotaya yazma yok. Flashget kullanmam artık. Ama uzun zamandır orbit kulalnıyordum orbiti çözelbilsem çok iyi olucak veya idm nin full sürümü çok farklı mı ?

Çok farklıysa aramaya başlayayım :D

Creed_06

Asistan
Reaksiyon puanı
0
muratcanberber dedi ki:
orbit kullanırken kotamın geçme gibi bir duruma hiç rastalammıştım ve o ay 150 gb download yapmıştım 1024 bağlantıyla ama şimdi flasget ile 100-110 gb tı buldu

ayrıca hissediyorum yani daha fazla doluyor. 2-3 tane oyun indirdim doldu kota :S

Orbitin bu ayarını bir çözebilsem çok iyi olucak. İDM var şu an o çekiyor ama menüleri falan biraz karışık geldi.

kuyruk oluştur falan filan bir sürü olay :S Ama flashgetin kotaya daha fazla yanstıttığa eminim

YA nasıl yani şimdi anlayamadım bi saniye ya kafam karışrı hatta allak bullak ya benmi yanlış biliyorum yoksa yazılan yanlış bişeylermi var. Şimdi sen kotalısın ve 150 gb veri indirdin buna rağmen kota biktarını aşmadı yani farzedelim kotan 6gb lık sen 150gb indirmene rağmen kotayı aşmadımı orbit le indirme yaparken.
Ya bi aydınlatın beni yanlış biliyorum bu ttnet i yahu

Yoksa bahsettiğin Rapidshare nin kotasımı

mila12

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
255
şöle söyleylim flashget kullanırsan adsl kotan daha fazla gelir.80 mb lık için 30 Mb ekliyo kotaya flashget indirdiğin dosyaya göre .Sınırlı adsl kullanıcılarını onun için tavsiye edilmez.Türktelekomla mı anlaştı nedir flashget'de :)

Creed_06

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Vallahi anlamadım dediğinden bişey burda 30mb dönmüyo hocam 150gb dan bahsediyoruz.

Arkadaş 150gb indirmesine rağmen kotasına yansımamış yani bu program gizliyomı tt den indirdiğin dosyaları kafam hala karışık vallahi öyle bişi varsa niye sınırsıza okadar para bayılayım ben geçerim kotalıya yüklerim Orbit i kotayada yansımıyomuş.

mila12

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
255
Creed_06 dedi ki:
Vallahi anlamadım dediğinden bişey burda 30mb dönmüyo hocam 150gb dan bahsediyoruz.

Arkadaş 150gb indirmesine rağmen kotasına yansımamış yani bu program gizliyomı tt den indirdiğin dosyaları kafam hala karışık vallahi öyle bişi varsa niye sınırsıza okadar para bayılayım ben geçerim kotalıya yüklerim Orbit i kotayada yansımıyomuş.

Bak açık ve net anlatayım.Şimdi sınırsız adsl in varsa zaten problem yok ama sınırlı adsl in varsa o zaman porblem var.Flashget programı indirdiğin dosyadan daha fazlasını kotaya yansıtabiliyo bazen.

Örn:70 mb dosya indirdysen 10 veya 15 mb daha kotaya daha ekiyo sana 80 veya 85 mb indirmiş gibi oluyosun.Onun için sınırlı adsl kullanıcısı isen flasget i kullanma başka bir program kullan

muratcanberber

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
Rapidshare'i aldığım ilk aydı. O ay tabi rapid premiumun verdiği heyecanla 7-24 dosya çekiyordum.

150 gb'tı ttnetin sitesinden öğrendim. ama flashget le çok daha az indirmeme rağmen kotam sürekli dolu oluyordu ve 90-100 gb tı zor gördüm.

Akşam orbitle test ettim nip/tuck 3. sezon indiriyorum. Rapidshare admin folder buldum bir tane orda sağ tıklayıp indir dediğimde orbit sorunsuz indiriyor. sabah baktığımda 10 bölüm indirmiş.
02:00 ile 13:00 arası (tatil ya biraz geç kalktım :D) Rapidshare'den kontrol ettim extra bir aşımı yok.

Ama dediğinde olabilir flashget hem rapidshare hemde ttnet kotasına fazla yazıyor olabilir. 150 gb deyince bende tuhaf olmuştum :D

-Önümüzdeki ay 200 gb yapıcam falan diye havaya girmiştim :D

soncu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
flashget kullanıyoruma ama yakın zamanda şu sorunu yaşamaya başladım:
10 koldan indirmesini istiyorum, ona göre ayarlıyoruma ama nasıl oluyorsa inmeye başlayınca hemen birden 1'e düşüyor. Sadece jet 1 kolundan iniyor, diğer jet 2-jet 10 kollarında günlük bölümüne baktığımda site devam -etmyeyi desteklemiyor, user cancel cancel at .. gibi bişeyler yazıyor.
Daha önce böyle bişey olmuyordu, flashgetin 1.96v sini kullanıyorum.
Bu konuda bilgisi olan lütfen yardım etsin.

tonce

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
14
Flashget çünkü en kolay kullanım ve problemsizlik onda bence. ;)

myefsane

Müdavim
Reaksiyon puanı
49
Flasget bazen sorun yaratıyor neden yaptığını bilmiyorum ama banada oluyor bzen

vsncr_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Rapidshare kullaniyorum.Gunluk ne kadar indirme hakkim var.Bilen var mi?

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,152
Her zaman için Flashget ;)

Bu arada sen 10 koldan indir dedikten sonra kaydediyor musun bu durumu? Yani Save as default diye bir seçenek var, ona da tıklamalısın ki, sonraki indirme işlemlerinde bu ayar hatırlansın.

soncu dedi ki:
flashget kullanıyoruma ama yakın zamanda şu sorunu yaşamaya başladım:
10 koldan indirmesini istiyorum, ona göre ayarlıyoruma ama nasıl oluyorsa inmeye başlayınca hemen birden 1'e düşüyor. Sadece jet 1 kolundan iniyor, diğer jet 2-jet 10 kollarında günlük bölümüne baktığımda site devam -etmyeyi desteklemiyor, user cancel cancel at .. gibi bişeyler yazıyor.
Daha önce böyle bişey olmuyordu, flashgetin 1.96v sini kullanıyorum.
Bu konuda bilgisi olan lütfen yardım etsin.

muratcanberber

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
IDM yi çözdüm sayılır. kayıtlı versiyonunu kullanıyorum. Hız olarak gerçekten iyi. Fazlasıyla iyi. Çok fazla hızlı indiren programlar gibi dosyaları bozmuyor. Bozulan dosyalar ise atıyorum 60 part indirmişsem mesela bir oyun ondan 2-3 part bozuk çıkıyor.

İndirken toplam veriyi 5 e bölüyor ve hata durumunda beşe böldüğünden sorunsuz inen bölümleri tekrar indirmiyor. aynen devam ediyor ve bu güzel bir özellik.

Rapidshare kotamın geçtiğini görmedim idm kullandığım bu süreçte ve afedersiniz haywan gibi de sömürüyorum . Flahget kullandığımdan en az bir 5-6 kat daha fazla download yapıyorum ve kota aşımı yok.

Not: Ön sayfalara tekrar baktım bir yanlış anlaşılma olmuş 150 gb konusunda.Flashgetin hem ttnetin hem rapidin kotasına fazla yansıtmasından kaynaklanıyor. Sınırsız benim adsl . İdm. ayın 20 si ve 90 gb ulaştım.

Gerçekten özellikle toplu dosyalar indirmek isteyenler için idm çok iyi . O kadar hızlı indiriyorki acaba şimdi ne indirsem diye forumlarda rapid linkleri arıyorsunuz :D

Bence idm kullanın rahat edin :D

O

redgreen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende idm kullanıyorum gerçekten rapidshare üyeliğiniz ile sorunsuz çalışıyor. Lakin şöyle bir durum var ki indirme sınırını idm ile belirleyemiyorsunuz. Her indirmede 2 MBit bağlantı ile 240 KBit/S ile rahatlıkla indirme yapabilyorsunuz. Bu sırada ise ne internet sayfası açabiliyorsunuz, ne de msn,skype v.b instant programlar.

Ahmethz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
398
Download Accelerator Plus (DAP) öneririm Flashget sevmeyenler için, rapidshare de biraz gıcıklık yapıyor internet explorer ile login durumda olursanız daha rahat indirme yapabilirsiniz.

spider_9600

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ben flash get le firefox un kendi download yöneticisinden waz geçmem