Gerçekten Para Kazandıracak Bir İş Fikri Olan Var Mı

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 1)

Uzun bir dönemdir güzel bir iş fikri arıyorum. Daha gencim ve 50 bin lira civarı sermayem var, çok çok lazım olursa 50 bin de rahat kredi çekebilirim. Var mı daha ilk 6 aydan para kazandıracak güzel bir iş fikri önerebilecek?

Faiz, enflasyon varken de yokken de haram, diyanettin yaptığı şey faizi de haramlıktan çıkarmaz. Din insanların yaptığına göre değil Allah'ın koyduğu kurallara göre şekil alır. Bunları düşünerek para da kazanılır. Kazanmış olan insan sayısı da çoktur. Ama borsaya girilebilir o para ile ama şu an pek sağlıklı değil. Ayrıca, teknokentler ziyaret edilip projeleri araştırıp ona göre de yatırım yapabilirsiniz. Çok büyük ve güzel projeler var

Yatırım için iyi bir dönem değil. 50 bini faize de yatırırsan en iyi ihtimalle %25 alırsın o da takriben ayda bin 100 lira civarı yapar. En iyisi dolar alıp seçimlere kadar beklemek gibi duruyor.

Arkadaşlar faiz haramın dibi kim helal diyorsa yalan söylüyor kendimizi kandırmaya gerek yok illa para kazanmak istiyorsanız bence helal yollardan kazanmaya bakın derim ticaret yaparak olabilir tabi helal yollardan haram para kimseye hayır getirmez..

Arkadaşlar faiz haramın dibi kim helal diyorsa yalan söylüyor kendimizi kandırmaya gerek yok illa para kazanmak istiyorsanız bence helal yollardan kazanmaya bakın derim ticaret yaparak olabilir tabi helal yollardan haram para kimseye hayır getirmez..
Doğru söyleyeni eskiden 9 köyden kovarlarmış ama yine de doğru olmak lazım...

şu anda birçok şeye zam geliyor sıfır bir şey almanı(uygun fiyatlı vasıtalar vb. ) öneririm zaten satana kadar zam gelecektir
not: bu yasal mı bilmiyorum yasal olmaya bilir stokcu damgası yeme ihtimalinde yok değil

Faize yatırman mantıklı gibi duruyor . Bana göre haram değil tefecilik mi yapmışsın hırsızlık mı ? kendi paranı bankaya yatırıyorsun bankalar zaten her ay cart curt komisyon kesiyor senden sen paranı onlara veriyorsun senin paranı kullanıyorlar her ay da sana belirli miktarda para geliyor Haram bunun neresinde anlamadım ?

kmurat

Profesör
Uzun bir dönemdir güzel bir iş fikri arıyorum. Daha gencim ve 50 bin lira civarı sermayem var, çok çok lazım olursa 50 bin de rahat kredi çekebilirim. Var mı daha ilk 6 aydan para kazandıracak güzel bir iş fikri önerebilecek?
Sen en iyi ne yapabiliyorsun ? Her zaman bildiğin işten kazanırsın. Bilmediğin bir işe başlarsan, başkaları kazansa da sen kaybedersin. Başkalarının aklıyla yapılan işten de hayır gelmez. Yapacağın işin yapacağın yerde müşteri potansiyeli olmalı, o işte tecrüben ve teknik bilgin olmalı. Bir mahallede 10 berber varsa ve de 100 kişi yaşıyorsa, berber başına 10 müşteri düşer. Bu kişilerin bir kısmı çocuk, diğer kısmı da bayanlardan oluşuyorsa, berber başına müşteri sayısı 2.5-3 olarak düşer. İşte bunun gibi hesaplar ve bölge ve kuracağın iş hakkında araştırmalar yapmalısın öncelikle. Ticaret hesap işidir.

stat counter