Yardım PUBG Mobile için Galaxy Tab S9 Ultra vs iPad Pro

Reaksiyon puanı
22
-Galaxy Tab S9 Ultra
-iPad Pro
Bu iki tablet arasında kaldım. Sizce hangisini tercih etmeliyim? Rank kasmada veya maçlarda FPS önemli bunu da göz önünde bulundurursanız sevinirim.

vigilantemre

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,746
Bu videodaki yorumlara göre iPad Pro M2 PUBG'de HDR 40 FPS verirken Tab S9 Ultra HDR 60 FPS veriyormuş. Eğer bu doğruysa sizin için önemli bir detay.

Reaksiyon puanı
22
Bir de Apple uzun ömürlü mü? Mesela her yıl yeni model çıkıyor telefonlarda ve eskilerden güncelleme desteği falan kesiyor. Samsung'da yapıyor ama onunki daha geç oluyor. Bu konuda hangisi daha iyi? Dersler için de kullanacağım.

Son düzenleyen moderatör:

vigilantemre

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,746
Birde Apple uzun ömürlü mü mesela her yıl yeni model çıkıyor telefonlarda ve eskilerden güncelleme desteği falan kesiyor. Samsung da yapıyor ama onunki daha geç oluyor. Bu konuda hangisi daha iyi? Dersler için de kullanacağım
Android cihazlardaki o eskidikçe hantallaşma durumu günümüz cihazlarında kalmadı aslında, dediğiniz gibi uygulamaların bir işletim sistemi sürümüne destek süreleri de Android tarafında daha uzun oluyor genellikle. Uzun süreli bir iPad tecrübem de olmadığı için kesin bir şey söylemek istemem hocam, ama ben ikisinden birini alacak olsam tercihim Tab S9 Ultra'dan yana olurdu. Bir teknoloji mağazasında ikisine de göz atmanız ve birkaç yere daha sormanız da yararınıza olacaktır.

Reaksiyon puanı
4,620
-Galaxy Tab S9 Ultra
-iPad Pro
Bu iki tablet arasında kaldım. Sizce hangisini tercih etmeliyim? Rank kasmada veya maçlarda FPS önemli bunu da göz önünde bulundurursanız sevinirim.
iPad Pro M2 ile daha akıcı ve daha iyi oyun performansı alacaksınız hocam. Kesinlikle tavsiye ederim.
90 FPS destekliyor. 120 Hz ekran tazeleme hızı mevcut.

Son düzenleyen moderatör:

irsuya

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
3,069
Bir de Apple uzun ömürlü mü? Mesela her yıl yeni model çıkıyor telefonlarda ve eskilerden güncelleme desteği falan kesiyor. Samsung'da yapıyor ama onunki daha geç oluyor. Bu konuda hangisi daha iyi? Dersler için de kullanacağım.
Öyle bir durum yok, Apple daha uzun ömürlü muhabbeti safsatadan ibaret. 2014-2015 yıllarındaki eMMC kullanması sebebiyle 1-2 yıl içerisinde frame drop yiyen Android cihazlar yüzünden Apple uzun ömürlü safsatası ortaya çıktı. Şu an kesinlikle öyle bir durum yok.

Ayrıca M2, RAW güçte 8 Gen 2'nin üstünde ancak çok yakıyor ve bu nedenle drop yiyor, özellikle 1-2 saat oynadıktan sonra yaşanıyor. PUBG oynamam ancak Bootcamp diye bir mapte bayağı drop yiyor M2. Cihazda soğutma hücresinden eser yok ve lowest loopu 8 Gen 2'nin highest loopundan daha düşük. Ayrıca yazın sıcaktan iPad'ini şarj edemiyordu, iPhone 12 ile ben de yaşadım bu durumu ancak tableti alan adamın kullanım amacı oyun olduğu için o çok daha fazla yaşadı. iPad'i sadece iş için öneririm, gerek SoC'u, gerek LIDAR sensoru ile işe çok uygun ancak oyun için kesinlikle önermiyorum.

Reaksiyon puanı
4,620
Öyle bir durum yok, Apple daha uzun ömürlü muhabbeti safsatadan ibaret. 2014-2015 yıllarındaki eMMC kullanması sebebiyle 1-2 yıl içerisinde frame drop yiyen Android cihazlar yüzünden Apple uzun ömürlü safsatası ortaya çıktı. Şu an kesinlikle öyle bir durum yok.

Ayrıca M2, RAW güçte 8 Gen 2'nin üstünde ancak çok yakıyor ve bu nedenle drop yiyor, özellikle 1-2 saat oynadıktan sonra yaşanıyor. PUBG oynamam ancak Bootcamp diye bir mapte bayağı drop yiyor M2. Cihazda soğutma hücresinden eser yok ve lowest loopu 8 Gen 2'nin highest loopundan daha düşük. Ayrıca yazın sıcaktan iPad'ini şarj edemiyordu, iPhone 12 ile ben de yaşadım bu durumu ancak tableti alan adamın kullanım amacı oyun olduğu için o çok daha fazla yaşadı. iPad'i sadece iş için öneririm, gerek SoC'u, gerek LIDAR sensoru ile işe çok uygun ancak oyun için kesinlikle önermiyorum.
Efe, lütfen yayıncıların canlı yayınlarına katıldıktan sonra yorumlar mısın? Rica ediyorum. Deneyiminiz yok varmış gibi yorumlar yapıyorsunuz. Doch, Kaos Mezarcı vereceğim örnekler arasında. İzleyin bakalım.

Son düzenleme:

irsuya

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
3,069
Efe, lütfen yayıncıların canlı yayınlarına katıldıktan sonra yorumlar mısın? Rica ediyorum. Deneyiminiz yok varmış gibi yorumlar yapıyorsunuz. Doch, Kaos Mezarcı vereceğim örnekler arasında. İzleyin bakalım.
25 derece oda sicakliginda 2-3 saat boyunca durmadan oynadiklari, herhangi bir sogutucu kullanmadiklari sentetik vurgulu videolari varsa sen paylas, ben bulmakla ugrasamam.

irsuya

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
3,069
Bunun için diyorum zaten, canlı yayınlarını izle diye.
Guzel dostum, bahsi gecen cihazin surdurulebilir performans acisindan berbat oldugunu bilmem icin gidip PUBG yayincisi izlememe gerek yok. Gozumun ustunde bir suru test var zaten, mp4 upload sitesi bulup atacagim az sonra. Cihaz performansi olcumlemek icin yayinci izle demek ne? :D

Global PUBGM, IOS ve iPadOS'ta daha iyi optimize edilmiş.
App Store'daki Genshin Impact ve Honkai'de oldugu gibi yaklasik 2W daha az yakiyor. 16W-17W yakan M2'ye cok da islemiyor.

Reaksiyon puanı
4,620
Guzel dostum, bahsi gecen cihazin surdurulebilir performans acisindan berbat oldugunu bilmem icin gidip PUBG yayincisi izlememe gerek yok. Gozumun ustunde bir suru test var zaten, mp4 upload sitesi bulup atacagim az sonra. Cihaz performansi olcumlemek icin yayinci izle demek ne? :D

App Store'daki Genshin Impact ve Honkai'de oldugu gibi yaklasik 2W daha az yakiyor. 16W-17W yakan M2'ye cok da islemiyor.
Ben testlerin hepsini ve sonuçlarını biliyorum zaten. Kendim de İPad Pro M2 kullanıyorum. Pubg mobile oynuyorum. Ama anlamadan konuşuyorsun. Deneyimin yok canım. Olduğu zaman anca anlarsın.
Mesaj otomatik birleştirildi:

-Galaxy Tab S9 Ultra
-iPad Pro
İPad Pro’yu almanız daha sağlıklı olacaktır hocam. Gerek uzun ömürlü gerekte kullanım deneyimi açısından çok rahat ettirecektir.

Son düzenleme:

irsuya

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
3,069
Ben testlerin hepsini ve sonuçlarını biliyorum zaten. Kendim de İPad Pro M2 kullanıyorum. Pubg mobile oynuyorum. Ama anlamadan konuşuyorsun. Deneyimin yok canım. Olduğu zaman anca anlarsın.
İPad Pro’yu almanız daha sağlıklı olacaktır hocam. Gerek uzun ömürlü gerekte kullanım deneyimi açısından çok rahat ettirecektir.
Bir cihazin termal toleransini, SoC'unun gucunu ve dahasini olcumlemek icin illa alip kullanmama ya da PUBG oynayan yayincilari izlememe gerek yok dostum, nasil bir kafa yapisidir bu?

Bu benim arkadasimin yaptigi test, yanilmiyorsam 4. elden sonra boyle olmus:

Burda da bir suru kullanicisi kendi agziyla soyluyor, 3.-4. elden sonra fan istiyor cihaz:

Kullanim amaci dogrudan oyunsa kesinlikle alinmamali. Cihazin sogutmasi, iceride barinan bakirlar ve nicesi, M2 gibi cok guclu olup ayni zamanda cok yakan bir SoC'u zaptetmek icin yeterli degil, eger M2'yi tolere edebilecek kadar sogutma hucresi barindirsaydi, bu kadar kompakt olmazdi, oyun icin uretilmis bir urun degil kisacasi (watt = isi.)

Reaksiyon puanı
4,620
Bir cihazin termal toleransini, SoC'unun gucunu ve dahasini olcumlemek icin illa alip kullanmama ya da PUBG oynayan yayincilari izlememe gerek yok dostum, nasil bir kafa yapisidir bu?

Bu benim arkadasimin yaptigi test, yanilmiyorsam 4. elden sonra boyle olmus:

Burda da bir suru kullanicisi kendi agziyla soyluyor, 3.-4. elden sonra fan istiyor cihaz:

Kullanim amaci dogrudan oyunsa kesinlikle alinmamali. Cihazin sogutmasi, iceride barinan bakirlar ve nicesi, M2 gibi cok guclu olup ayni zamanda cok yakan bir SoC'u zaptetmek icin yeterli degil, eger M2'yi tolere edebilecek kadar sogutma hucresi barindirsaydi, bu kadar kompakt olmazdi, oyun icin uretilmis bir urun degil kisacasi (watt = isi.)
Hayatım, ben cihazı kullanıyorum zaten. Anlayabiliyor musun? İOS ekosistemim var derken şaka yaptığımı mı düşünüyorsun dostum.
Sen almayın diyorsun diye almayalım mı? Gerek iş gerek oyun için kullanıyorum. Fazlasıyla verim alıyorum. Kaldı ki kullanmadığım bir ürünü de önermem canım ben. Bilmen lazım. 👏🏻
Arkadaşın da verim alacağını bildiğim için öneriyorum. Uzatılacak bir şey yok anlayacağın.

Reaksiyon puanı
22
FPS olarak da iPad daha iyi oluyor aslında. Soğutucu ile fazla ısı sorununu giderebilirsem sıkıntı kalmaz diye düşünüyorum.

Soğutucu kullanıyor musunuz?

Reaksiyon puanı
4,620
FPS olarak da iPad daha iyi oluyor aslında. Soğutucu ile fazla ısı sorununu giderebilirsem sıkıntı kalmaz diye düşünüyorum.

Soğutucu kullanıyor musunuz?
Soğutucu kullanmıyorum hocam, ama isterseniz kullanabilirsiniz.
Ben şuana kadar bir sorun yaşamadım. Dün akşam 3 saat kadar, Pubg Mobile oynadık.
Her hangi bir sorun yoktu. @Yahya Furkan'ın da yazdığı gibi, Global PUBGM, IOS ve iPadOS'ta daha iyi optimize edilmiş. Bu yüzden rakibinden daha iyi ve M2 yeterince performanslı.