Turkcell'den Türk Telekom'a Geçiş

mevbasi8989

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bildirilmiş olması lazım,
Bildirseydin, müdahale ederlerdi. Şebeke sorununa müdahale edilemese bile frekans kontrolü ile kalite arttırıldı. Bence sen müşteri hizmetleri ile görüş. Beyoğlu gibi bbir yerde çekim sorunu olacağını sanmıyorum. Çünkü orada İstiklal Caddesinde Turkcell Akademi binası vardı ve çatısında kocaman baz istasyonu halen devrede. :)

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Bildirseydin, müdahale ederlerdi. Şebeke sorununa müdahale edilemese bile frekans kontrolü ile kalite arttırıldı. Bence sen müşteri hizmetleri ile görüş. Beyoğlu gibi bbir yerde çekim sorunu olacağını sanmıyorum. Çünkü orada İstiklal Caddesinde Turkcell Akademi binası vardı ve çatısında kocaman baz istasyonu halen devrede. :)
Çoktan Türk Telekom ve Vodafone geçtik suan hiçbir sorun yok.

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Beylikdüzü'nde de zayıflar.
Sorun şu ki, hiçbir operatör kusursuz değil ancak siz Turkcell'i öyle yüceltiyorsunuz ki, insanlar mağmaya inse çekecek zannediyorlar. Turkcell'in çekim gücünde de sıkıntılar var. Kusursuz bir şirket değil, kabul edin artık şunu.
Turkcell genellikle merkezlerde hizmet kalitesi sunuyor. Her yerde çeker dediğiniz Turkcell, her yerde sadece gprs hizmeti veriyor. Telefon görüşmesi yapabiliyorsunuz. Siz hattın çekmesiyle 3G hizmetini birbirine karıştırıyorsunuz.

idrisinan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Geç bence bende 6 gb paket var 2 gb de 4.5g aylık sim kart değişiminden verdi pazartesi ve Çarşamba günleri kullanmak üzere. 8 gb internet 39 TL simdi misss

mevbasi8989

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Beylikdüzü'nde de zayıflar.
Sorun şu ki, hiçbir operatör kusursuz değil ancak siz Turkcell'i öyle yüceltiyorsunuz ki, insanlar mağmaya inse çekecek zannediyorlar. Turkcell'in çekim gücünde de sıkıntılar var. Kusursuz bir şirket değil, kabul edin artık şunu.
Turkcell genellikle merkezlerde hizmet kalitesi sunuyor. Her yerde çeker dediğiniz Turkcell, her yerde sadece gprs hizmeti veriyor. Telefon görüşmesi yapabiliyorsunuz. Siz hattın çekmesiyle 3G hizmetini birbirine karıştırıyorsunuz.

Bende Perlevista AVM'nin oradayım. Şu ana kadar hiçbir çekim sıkıntısı yaşamadım. 3G ile çekim gücünü karıştırmakta ne demek açıklar mısınız? Çekim gücü olmadıkça bağlantı ve internet hizmetleri nasıl iyi olsun? Avea'ya geçtim 3 gün bile duramadım, geri döndüm. Aynı şekilde Vodafone'de de. Sana söyleyim, Tüyap çevresinde sadece Turkcell var. Diğer ikisi çekmiyor bile.

GPRS hizmetine gelirsek, WAP hizmeti 3G ile birlikte kaldırıldı. GPRS aktif olmadıkça hiçbir şekilde internete bağlanamazsın zaten. İstersen GPRS'ini kapat dene.

CorvoAttano

Profesör
Reaksiyon puanı
61
Dostum baban genel müdür asistanı mı Turkcell de?
Her operatörün çekmediği yerler var işte senin çevrende çekiyor diye ne yapalım yani?
Bu Turkcell I mükemmel mi yapar?

samettkaracaoglu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bundan 6 ay evvel Avea ya geçtim reklamlarda çarşaf çarşaf fiberle diyorlar ancak Izmirin merkezinde oturmama rağmen değil internet telefon görüşmesini bile zor yapıyorum dogru düzgün çekmiyor bile.
Btk ya başvuruda bulundum 6 ay daha taahhutum var eger mümkün olursa ceza ödemeden hemen vodafone ya da turkcelle taşımayı düşünüyorum hattimi.
Paramızla rezil oluyoruz bundan önce vodafone kullanıyordum ondan memnundum fiyat olarakta turkcelle nazaran iyi.
Vodafone da dakikalarını yurtdışıni arayarak da kullanabiliyorsun.
Bunu da goz önünde bulundur derim.
Iyi forumlar.

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Bende Perlevista AVM'nin oradayım. Şu ana kadar hiçbir çekim sıkıntısı yaşamadım. 3G ile çekim gücünü karıştırmakta ne demek açıklar mısınız? Çekim gücü olmadıkça bağlantı ve internet hizmetleri nasıl iyi olsun? Avea'ya geçtim 3 gün bile duramadım, geri döndüm. Aynı şekilde Vodafone'de de. Sana söyleyim, Tüyap çevresinde sadece Turkcell var. Diğer ikisi çekmiyor bile.

GPRS hizmetine gelirsek, WAP hizmeti 3G ile birlikte kaldırıldı. GPRS aktif olmadıkça hiçbir şekilde internete bağlanamazsın zaten. İstersen GPRS'ini kapat dene.
Bak kardeşim, bir firmayı bu kadar yağlamana gerek yok. Beylik pazarının oraları biliyor musun? Ya da Kolan Hastanesinin ileri diyim, Beyaz Konaklar, Beyaz Evler (isim olarak) var. Orada, 2 ayrı LG G2 ile yanyana Turkcell ve TT internet hız testi yaptım. Sonuçlar hemen hemen eşit (TT çok az öndeydi). Sen burada istediğin kadar takla atabilirsin, Turkcell şöyle iyi, TT böyle kötü diye. Ben yaptığım teste bakarım. Az önce de hattımı TT'ye taşıdım. Buyur bu da kartı:
0bec3c41cccd63c4c442d9a6b4539d64.jpg

Reaksiyon puanı
16,118
Bak kardeşim, bir firmayı bu kadar yağlamana gerek yok. Beylik pazarının oraları biliyor musun? Ya da Kolan Hastanesinin ileri diyim, Beyaz Konaklar, Beyaz Evler (isim olarak) var. Orada, 2 ayrı LG G2 ile yanyana Turkcell ve TT internet hız testi yaptım. Sonuçlar hemen hemen eşit (TT çok az öndeydi). Sen burada istediğin kadar takla atabilirsin, Turkcell şöyle iyi, TT böyle kötü diye. Ben yaptığım teste bakarım. Az önce de hattımı TT'ye taşıdım. Buyur bu da kartı:
0bec3c41cccd63c4c442d9a6b4539d64.jpg
taşıma için ne gerekiyor? hattın sahibi olmak başka?

Ali TEMEL

Profesör
Reaksiyon puanı
92
Bizim köyde Turkcell çekiyor, avea çekiyor, vodafone çekmiyor, vodafon'un baz istasyonu yok :)

Emanet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İstanbul dışı tt çöp turkcell vodafone ölümüne kapışır turkcell alır ama vodafonen biraz daha f/p

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
TT ile Antalya'da da sıkıntı yok. Konya altı, kemer, Alanya full çekişi var