Turkcell'den Türk Telekom'a Geçiş

Bu konuyu okuyanlar

erhandenizz

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Türk Telekom (Avea) faturasız paketlerinden taahhütsüz olarak bir pakete geçiniz. Bulunduğunuz bölgede Türk Telekom iyi değilse, daha iyi bir operatöre geçersiniz.

Ben Vodafone ile iki seneye yakın işkence çektim resmen. Taahhüt olunca pişmanlık iki katına çıktı. İnsanın evinde hat çekmez olur mu yaa, oluyor! En sonunda dayanamayıp Türk Telekom (avea) a geçtim. Ceza bedelini ödemeyi göze alarak geçtim ve 450 TL de ceza ödedim. Şuan Türk Telekomdan memnunum.

Çekim konusunda Turkcell %99 iyidir, kalitelidir kimsenin itirazı olmaz fakat pahalıdır. Türk Telekomun çok avantajlı paketleri var. Yaşadığınız bölgelerde işinizi görüyorsa sorun olmaz. Ben mesela memnunum. Kimi bölgede Vodafone iyidir. Kimi zaman insanın telefonunun şebeke gücü azdır. Operatöre kabahat bulur. Birçok kimse de hat operatörlerini çamurlar. Türk Telekom (avea) madem bu kadar kötü neden 16 milyon abonesi var?

Sonuç olarak, taahhüt vermeden bulunduğunuz bölgelerde her oparatörü deneyebilir, ona göre uygun olanı seçebilirsiniz.
( Kullandığınız telefon ile çevrenizdekilerin telefonlarının çekim kalitelerini karşılaştırarak da telefonunuzun şebeke gücünü test etmelisiniz)

iyi forumlar.

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
sen seçilmiş kisin sen o kişisin makinaları yenecek lidersin...
(ç)alıntı...
konumun ve kullandığın cihaz güzel olunca iyi çocuk oluyor Turk Telekom.
Yukarıdaki diğer test İstanbulun farklı bölgelerinde yapıldı. Ataşehir Beyoğlu Beylikduzu Büyükçekmece merkez. Bu noktalarda yaptığım testler.

conducktor

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bende onu diyorum zaten İstanbul için verilen hizmetten ben memnunum kimse demiyor ki şu ilde kullandım cekmedi diye hep bir genelleme yapılıyor.

avea Bornova merkezde çuvallıyor... hız testi yapacak değilim...

1768521510.png

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Nedense seni anlayamıyorum nedeni enteresan yorumlar yapman.

kenantiger

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Avea prime kullanıcısıyım ve hiç memnun değilim.Bir kaç ay bekle. Türk Telekom adı altında nasıl işler yapacaklar izle ve gör ona göre değerlendir. Bişeyler değişecek gibi görünüyor. Şuan; geçme..

CorvoAttano

Profesör
Reaksiyon puanı
61
Turkcell den Avea ya geçmiş biri olarak son derece memnunum.

NikeSteeL

Dekan
Reaksiyon puanı
131
AVEA 'lıyım ve açıkçası Çokda Memnunum Bölgesel bir Durum Sanırım Ben Antalya'dayım Mesela

Geç Kardeşim Beğenmessen 3 Ay Sonra Geri Dönersin Hatta Numara Taşıdın Diye Kampanyaya bile Dahil Olursun.!

mafyacik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yolculuk yapan il il gezen ya da gezecek biriysen gecme posman olursun. Istanbul ankara izmir antalya konya burdur isparta aydin ve daha 6-7ilde bulundum yaklasik 1 senede kaldim. 2 hattim var avea ve Turkcell 10 lira fazla ver kaliteden odun verme Turkcell derim.

TBM

Dekan
Reaksiyon puanı
358
TT'liyim sıkıntısı çok,çekmiyor jammer var gibi resmen evde, Turkcell daha iyi çekim konusunda.

QuaLityDamage

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dağ başında yaşamıyorsanız ucuz fiyat arıyorsanız TT'ye geçin, ben turkcell'den TT'ye geçtim internet hızı yarı yarıya düşük ama hiç hat çekmeme problemi falanda yaşamadım uygun fiyat isteyen rahatlıkla geçsin.

Sensei.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
10 yıl Avea kullandım, 3 aydır da Turkcell kullanıyorum (Türk Telekom'un avantajlı tarifelerine geçmek için Turkcell'e geçici geçiş yaptım) ne artısını gördün diye sorarsanız: HİÇ. İnternet paketine de hız sınırlaması getiren tek operatör Turkcell. (akk olayından bahsetmiyorum, bahsettiğim normal kullanımdır ve internetimde de akk yoktur, paket bitince duruyor) Yaşadığım mevkilerde de Turkcell çekim gücü daha aşağıda. Buna bölgesel olarak bakabilirsiniz. Ancak yerlere göklere sığdırılamayan Turkcell'in anlatmanıza göre her yerde TT'den daha iyi çekmesi lazım. Ancak öyle bir şey yok.

Kesinlikle istediği fiyat farkını hakedecek bir hizmeti yoktur. Şöyle 2 paketi kıyaslarsak:

Türk Telekom'da: HY 3000dk, HY SINIRSIZ SMS, TT içinde SINIRSIZ dk, 12GB internet = 69TL
Turkcell'de : HY 1000dk, HY 1000sms, 6GB internet = 75TL

Aradaki paket farkı + Fiyat Farkı > Verilen Hizmet Farkı

Öyleyse Türk Telekom kullanmak mantıklıdır. Çekmediği yer de pek kalmadı artık. 10 yıl öncenin muhabbeti hala devam ediyor. 10 yıldır kullanıyorum ve 2006'dan bugüne gerçekleştirilen gelişmeyi adım adım gördüm. Kesinlikle çok geliştiler. Ön yargılardan kurtulmak gerekiyor..

Sh3kiL

Profesör
Reaksiyon puanı
138
10 yıl Avea kullandım, 3 aydır da Turkcell kullanıyorum (Türk Telekom'un avantajlı tarifelerine geçmek için Turkcell'e geçici geçiş yaptım) ne artısını gördün diye sorarsanız: HİÇ. İnternet paketine de hız sınırlaması getiren tek operatör Turkcell. (akk olayından bahsetmiyorum, bahsettiğim normal kullanımdır ve internetimde de akk yoktur, paket bitince duruyor) Yaşadığım mevkilerde de Turkcell çekim gücü daha aşağıda. Buna bölgesel olarak bakabilirsiniz. Ancak yerlere göklere sığdırılamayan Turkcell'in anlatmanıza göre her yerde TT'den daha iyi çekmesi lazım. Ancak öyle bir şey yok.

Kesinlikle istediği fiyat farkını hakedecek bir hizmeti yoktur. Şöyle 2 paketi kıyaslarsak:

Türk Telekom'da: HY 3000dk, HY SINIRSIZ SMS, TT içinde SINIRSIZ dk, 12GB internet = 69TL
Turkcell'de : HY 1000dk, HY 1000sms, 6GB internet = 75TL

Aradaki paket farkı + Fiyat Farkı > Verilen Hizmet Farkı

Öyleyse Türk Telekom kullanmak mantıklıdır. Çekmediği yer de pek kalmadı artık. 10 yıl öncenin muhabbeti hala devam ediyor. 10 yıldır kullanıyorum ve 2006'dan bugüne gerçekleştirilen gelişmeyi adım adım gördüm. Kesinlikle çok geliştiler. Ön yargılardan kurtulmak gerekiyor..
bu aralar bende dusunuyom tarifeler cok uygun .cekim oranı ne derece o dusunduruyor sadece

Sensei.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
bu aralar bende dusunuyom tarifeler cok uygun .cekim oranı ne derece o dusunduruyor sadece
Turkcell'e geçmeden önce memnundum. Türk Telekom ile birleşmesi sayesinde daha iyi olacağını düşünüyorum. Dediğim gibi Turkcell'de 90 günü doldurdum, tekrar geri döneceğim.

the grudge

Profesör
Reaksiyon puanı
49
Turkcell'e geçmeden önce memnundum. Türk Telekom ile birleşmesi sayesinde daha iyi olacağını düşünüyorum. Dediğim gibi Turkcell'de 90 günü doldurdum, tekrar geri döneceğim.
avea ve ttnet tırt telekom birleşemez... zaten yakında fiyasko sonuçları görülecek...

Türe

Asistan
Reaksiyon puanı
58
8 yıldır Avea kullanıyorum. 3-4 güne Vodafone'a geçicem. Avea pişmanlıktır.

OxyGEN

Profesör
Reaksiyon puanı
20
Vodafone'a geçtiğinde aramazsın bu günlerini inşaallah. :)
Türkcell ile başladım sonrasında aveada kaldım nalet olası firma evdenn çıkar çıkmaz alt sokakta full çekiyo bizi evde okulda çekmiyo nası yapıolar bunu bilmiyorum gerçekten ahdgg

oguzhan ozen

Asistan
Reaksiyon puanı
33
Evet Turkcell in fiyatları daha yüksek ama şu anda bile çekmeyle ilgili tek sorunu yok kapsama alanı oldukça başarılı ve özellikle turbo paketlerde internet hızları gayet başarılı 4.5g ihalesinde de en büyük ihaleyi satın aldı ve en hızlı interneti sunacak. :)

OxyGEN

Profesör
Reaksiyon puanı
20
Evet Turkcell in fiyatları daha yüksek ama şu anda bile çekmeyle ilgili tek sorunu yok kapsama alanı oldukça başarılı ve özellikle turbo paketlerde internet hızları gayet başarılı 4.5g ihalesinde de en büyük ihaleyi satın aldı ve en hızlı interneti sunacak. :)
En büyük olanı avea aldı diye biliriyorum ancak

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Katalog bilgisi sunmuşsun ancak şuan Turkcell kullanıyorum ve İstanbul'da bile koptuğu yerler var. :)

oguzhan ozen

Asistan
Reaksiyon puanı
33
Katalog bilgisi sunmuşsun ancak şuan Turkcell kullanıyorum ve İstanbul'da bile koptuğu yerler var. :)

Bilmiyorum ama bende istanbulda yaşıyorum ve turbo paket kullanıyorum özellikle merkezi yerlerde 15-20mgbts arası hız elde edebiliyorum. :)

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
o yerler doğal sinyal kesici... hiç bir GSM sinyali olmuyor dimi oralarda...
Oluyor. Telefon görüşmesi yapabiliyorsun. Dağ başı değil, şehir içi.
Böyle konular görecelidir. Hakkında kesin konuşamazsın. Herkeste farklı sonuçlar doğurabilir. "sana göre öyle, bana göre böyle" cümlesini kabullenmek gerekir. Yoksa tartışmaların sonu gelmez.