Turkcell'den Türk Telekom'a Geçiş

Egosiesta

Doçent
Reaksiyon puanı
70
Arkadaşlar orta da yanlış anlaşılma var türk telekom yavaş bir operatör değil bende vodofone den geçiş yaptım ve çok memnunum 8 gb internetim var bitmiyor ve 20 mbps ye yakın hız arıyorum ve çekmiyor değil az çekiyor ama yetiyor bence sorunsuz.

barbo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Türk Telekoma geçtim Türkcell den 19 liraya 2 GB internet 1000 dk her yöne 1000 sms zeten Yurtdışı Wifi aboneliğimde vardı daha önceden 30 mbps internet 3g hızım ben memnunum şahsen iş yerimde zaten TTnet wifi var aylık600 dk hediye evde zaten wifi kullanıyorum 2 gb 3G yetiyor

Umutcuğum

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Bence geç sonra Turkcell'in kalitesini anla tekrar dönersin

barbo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Bence geç sonra Turkcell'in kalitesini anla tekrar dönersin
Asla Türkcellin rezaletinden bıktım en çok gereken yerlerde beni madur etti hep Ege unuversitesinde rezalet durumda izmirin ilçelerinde çekim gücü berbat

Reaksiyon puanı
16,118
Asla Türkcellin rezaletinden bıktım en çok gereken yerlerde beni madur etti hep Ege unuversitesinde rezalet durumda izmirin ilçelerinde çekim gücü berbat
telefonunda sorun var yada jammerlara denk geliyorsun...

SMaraz

Asistan
Reaksiyon puanı
15
Zamana bırak bence, 4.5 Hizmetine geçsinler aaradan 1-2 ay geçsin,Türk Telekom iyi hizmet veriyorsa neden geçmeyesin.

msjdas665

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Benim ilk hattım aveaydı 3ay sonra vodafona geçtim bi süre sonrada turkcele geçtim şimdi vodafone yada türktelekoma geçmeyi düşünüyorum

speticc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bizim oralarda olan birşey varki avea (yeni simiyle türk telekom) çekmiyor ki türkiyenin çoğu yerinde çekmiyor en iyisi bence vodafone :)

Bepob

Profesör
Reaksiyon puanı
302
Kesinlikle geçmeyin kaç aydır aveadayım teahüt yüzünden değişemiyordum ne telefon çeker ne interneti çeker çok yavaştır ya gidip turkcell alacaksınız kalite olsun yada vodafone

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,323
"Attan in eşeğe bin" gibi bir şey.. :D

rawkid

Dekan
Reaksiyon puanı
1,316
5-10 TL fazla verin kaliteli hizmet alın. Turkcell candir [emoji41]

Sh3kiL

Profesör
Reaksiyon puanı
138
bizim oralarda olan birşey varki avea (yeni simiyle türk telekom) çekmiyor ki türkiyenin çoğu yerinde çekmiyor en iyisi bence vodafone :)

Kesinlikle geçmeyin kaç aydır aveadayım teahüt yüzünden değişemiyordum ne telefon çeker ne interneti çeker çok yavaştır ya gidip turkcell alacaksınız kalite olsun yada vodafone

vodofonedan gectim sıkıntı yok memnunum.

Bepob

Profesör
Reaksiyon puanı
302
Vodafone zaten iyi..Zamanında test yapmıştım eminönünde arkadaş turkcelle hız testi yaptı ben ise vodafone ile ikimizin hızlarıda 15 mb çıkmıştı ve parasına göre gayet iyi.

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Turkcell her yerden çekiyor.
İstanbul beyoğlu çilesiz sokak bu sokağın çoğu kesiminde sesli görüşme yapmak mümkün değil. Bu adrese gidersen çekmediğini görürsün. En az 3 yıldır Turkcell orada çekmiyor. Avea ve Vodafone rahatlıkla çekiyor.

mevbasi8989

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
İstanbul beyoğlu çilesiz sokak bu sokağın çoğu kesiminde sesli görüşme yapmak mümkün değil. Bu adrese gidersen çekmediğini görürsün. En az 3 yıldır Turkcell orada çekmiyor. Avea ve Vodafone rahatlıkla çekiyor.
Turkcell'e bildirdin mi bu durumu?

mevbasi8989

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
4.5 g ye geçildiğinde Turktelekom diğer operatörlerden bir kaç adım önde olacak çünkü ihalede en önemli bant aralığı olan 1800 MHz bandında en yüksek teklifi verip payı alan turktelekom oldu. bu bant konut içerilerinde ve harekt halindeyken internetinizin canvar gibi çekmesini sağlıyor. Turkcell cio'su bile bununla ilgili açıklama yapıp ihaleden en mantıklı işi turktelekomun yaptığını itiraf etmiştir. Bilginize
Telekom istediği kadar bant genişliği alsın ancak yeterli derecede baz istasyonlarına önem vermedikçe bir işe yaramıyor maalesef. Turkcell 2100 Mhz bandından bilerek vazgeçmedi. 1 sene sonra bu frekansı 3G'den alıp 4G'ye çevirecek 3000 Mhz bantları ile. Şu an 3G'de verdiği tüm istasyonlarını 4G istasyonu yapacak. Zaten 800 ve 900 Mhz bantlarının lideridir. Geniş kapsama alanı ile yüksek bant genişliği ile en düşük sinyalde bile LTE-A hizmeti verecek.

Birde Turkcell'deki müşteri memnuniyeti diğer operatörlerde maalesef yok. Ben TT mağazasına yakınım için gittiğimde mobilde bir alt pakete geçiş yapamayacağını belirtti. Oysa ki BTK kararı ile senede 1 defa bir alt pakete sınırsızca üst pakete geçiş yapabilirsin. Bunu dediğimde cavep veremediler. BTK sitesinden şikayet oluşturunca geri döndüler ama iş işten geçmişti hat taşındı. Ayrıca Turkcell'de uygulamalardan ve sitesinden canlı hizmetine bağlanabilirsin. Mail ile bağlanabilirsin. SMS ile mesajlaşarak destek alabilirsin. Rahatça para iadesini alabilirsin. Felan filan. :D