Turkcell mi Vodafone mu?

Turkcell mi Vodafone mu?

• Turkcell

Kullanılan: 153 41.5%
  • Vodafone

Kullanılan: 216 58.5%

• Kullanılan toplam oy
    369

Bu konuyu okuyanlar

ibrhma

Profesör
Reaksiyon puanı
10
Kalite için Turkcell ama ücret konusunda bişey diyemem...

Dream Team

Asistan
Reaksiyon puanı
8
4000 Dk Heryöne 4000 SMS Heryöne Sınırsız Vodafone Sınırsız Ev İş Telefonları 240 Dakika Yurtdışı Arama 4 Gb İnternet + HTC Desire HD Akıllı Telefon..
Turkcell den Geçiş Yaptım.. Bence Vodafone

smmsakalsiz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Turkcell tam bir kapitalist korsan
O kadar kazık yedim ki anlatamam ama onlar çok iyi biliyorlar.Acımasızlar...

vedatyildirim87

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sadece şunu söyleyeyim
ben vodafone cep özgür tarifesini kullanıyorum. vodafonu aradığımda arama başı 40 kuruş. gece konuşmaya başlıyorum telefon açık kalıyor uyurken sabah 8 9 gibi ya kapatıyorum da da şarj bitiyor saatlerce konuşuyorum sadece 40 kuruş. ayrıca günde 1 sms attıktan sonra heryöne 250 sms veriyor günlük. 8 tlye sınırsız internet veriyor benim msn face sohbeti sürekli açık bişey lazım oldu mu hemen telefondan girip bakıyorum kota sıkıntım yok. vodafondan sınırsız konuşmak istersen ilk hafta 5 tlye 50 tl veriyor kendi tarifenden vodafonla konuşuyorsun 1 ay idare ediyorsun sonrasında 5tlye 200 tl veriyor zaten 1 hafta boyunca konuşursan bitmiyor:) hesaplama yaparsak:
20 tl vodafonla sınırsız konuşmak
1. heryöne 120 dakika
2. 8 tl sınırsız internet
3. 12.5 tl heryöne 7500 sms
bu da 40.5 tl yapıyor ben ilkin 30 tl yüklüyorum sonrasında 10 tl yüklüyorum lira sıkıntısı çekmiyorum. kesinlikle vodafone ve cep özgür tarifesi diyorum:)

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Durum eşit kim bozacak bakalım bu eşitliği..:D

hsngrms

Profesör
Reaksiyon puanı
4
25 TL'ye her yöne 500 dk ve 5000 SMS verdiği için Vodafone :D (1200 dakika da hediye veriyorlardı ama kullanamayacağım için başvurmadım)

Ekleme: Eşitliği bozmuş oldum :mrgreen:

Neutral

Profesör
Reaksiyon puanı
179
waaoowwww 47-47 vodafone her zaman ben de varım diyor.

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Turkcelle bağlan hayata...:D

Rom.

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
177
bana yine mesaj geldi vodafone den 10 tl yükleyin 15 gün her yöne 200 dk kazanın diye yükledim, kazandım, memnunum :)

hsngrms

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Vodafone'a bir oy daha verin olmuyor böyle :p

Lonesomecowboy

Doçent
Reaksiyon puanı
198
Fiyat olarak Vadafone,kalite olarak Turkcell önde.
Çok tenha bir yerde veya böyle bir yere gitme durumun yoksa çekim gücü ikisi için de sorun olmaz.
Cep telefonu bence internete girmek şimdilik lüks.

BEn e-maillerimi telefondan anında kontrol ediyorum, haberlere bakıyorum ve o anda acil olan bir şey aramam gerekiyorsa hemen cepten aramamı yapıyorum. GPS kullanıyorum internet ile. Ayrıca boş vaktim olduğunda face cepten giriveriyorum , bazı sitelerin özel uygulamaları sayesinde vakit kaybetmeden bilgiye ulaşabiliyorum. Rezervasyon yaptırabiliyorum, telefonumu bilgisayarıma modem olarak bağlayıp internete girebiliyorum.

Bu listeyi daha da genişletebilirim ama benim için cepten internet vazgeçilmezdir ve bu konuda vodafoneun 8 tllik paketi çok iyi

myphone

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ne olursa olsun Turkcell... çekim gücü, müşteri hizmetleri vs vs çok iyi...

DarkDance

Asistan
Reaksiyon puanı
0
vodafone kullanmam bir daha nerde çekim güçüne okadar güveniyor tubitakdayım ben bi çekiyor bi çekmiyor kampanyalı almıştım hatta kampanya oldugundan geride almazlar mecburen kullanıyoruz bir daha vodafone mu imkansız. Avea belki daha iyidir ya

madmex

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Dark onu bi konuş konu çekmeme sıkıntısı olunca bilgi teknolojileri kurumu fena sıkıyor konuyu iade falan yaptırtabilirsin ceza yansımadan.

RECEPNFK

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
turkcell'i öven de çoktur kötüleyen de ama ben hep turcell i tercih ettim...

Bilgili99

Profesör
Reaksiyon puanı
252
5 Senedir bütün hatları aynı anda kullanırım ama EN ÇOK VODAFONE dan MEMNUNUM Turkcell de iyidir ama AVEA BERBAT ÖTESİ Sadece gelen mesajları alıyorum şebeke içi mesaj paketi alan arkadaşlardan

Cyber-Soldier

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Turkcell dedim anket kısmında ve normalde de Turkcell olduğunu düşünüyorum. Benim şahsi fikrim. Çünkü belli zamanlarda ucuz tarifeler çıkarıyor, iyi çekiyor. Kullanım ağı geniş. Vodafone en iyi alternatif. Fakat bazen yanıltıcı reklamlar ve kampanyalarla halkın aklını bulandırmaya çalışan bir GSM şirketi bence :D

lazerboy

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Turkcell'den Vodafone'a geçtim oldukça hesaplı ve iyi çekiyor bence :)

trgevent

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
avea nın listeye bile giremesi çok normal, telekom bünyesinde olması hizmetlerine de yansıyor, hizmet verme hızı çok düşük, kalite vasat üstü.
Kişisel olarak Türksel iş anlamında ise Vodafon kullanıcısı olarak ciddi bir karşılaştırma yapabilirim sanırım;
Çekim gücü;
Telefon:
Türksel: Merkezi noktalarda oldukça iyi merkezden şehir dışına doğru açıldıkça kalite düşüyor. Genel anlamda 10 üzerinden 8
Vodafon:Merkezi noktalarda oldukça iyi merkezden şehir dışına doğru açıldıkça kalite düşüyor. Genel anlamda 10 üzerinden 7
Küçük bir not: çekim gücü arttıkça kafamızdan bacak çıkma olasılığı yükseliyor, normal sinyal değerlerinin çok üstünde çalışıyorlar.

3G Modem:
Aşağı yukarı çekim gücü aynı.
Vodafon modemi Bursa da deneme imkanım olmadı fakat Bursa Nilüfer'deki evimden Türksel 3G modemin edge çektiğini söyleyebilirim.
Reklamlarda belirtilen hız değerleri genelde İstanbul Taksim-Maslak gibi bölgelerde ölçülen değerler. Türkselde Bursa merkez haricinde 3g göremedim, daima edge..

Fiyat;
Telefon Görüşmeleri
Türksel: Sanırım en pahalı gsm operatörü. Yaşadığınız alanlar bulunduğunuz şehrin merkezi noktalarında ise kaliteli hizmet almanız söz konusu (sözleşme dip notlarına sıkıştırılmış ceza maddelerini ve cep telefonununuz için almış olduğunuz 3g erişim paketinin bir sonraki fatura döneminde aktfi olacağını dile getirmelerine rağmen 3g erişimini hemen açarak 300-400 TL ek fatura düzenlemelerini yadırgamazsanız kaliteli hizmet alabilirsiniz)
Vodafon: Diğer 2 gsm şirketini, özellikle de Fanta gibi genç nesli hedef alarak yaptığı promosyonlarla tetikleyen şirket.
Fiyatlar genel anlamda gayet makul, geniş kullanım kitlesi çoğunlukla memnun.

1995 yılından beri cep telefonu kullanan bir tüketici olarak vodafon şu an için, mevcut firmalar arasındaki en iyi firma diyebilirim.

Kadima

Rektör
Reaksiyon puanı
841
hala almadıysan vodafone derim ben :D

gs_kadir

Profesör
Reaksiyon puanı
8
bi kaç gün içinde avea dan vodafone a özgür genç tarifesine geçecem her yöne 10 dk sı 50 kuruş.maxi sms(10000 vodafone 2000 her yöne 9 tl)alırsan hafta sonları vodafone içi 2000 dk hediye.

serkante

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bence kırmızı yani vodafone ;):) turkcell ve avea 3g de vastlar ilçe merkezi ve şehir merkezlerinde 3g aktif oluyor ama şehir dışına çıkınca edge bağlantısına düşüyor vodafoneda şehir içi şehir dışı fark etmiyor full 3G kapsama alanında ;)

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Anketler gerçeği yansıtmaz..:D

michuozawa

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
493
ikisi de kendine göre iyi, ikisini de kullanıyorum ama vodafone derim.
ancak Vodafone'un Özgür Cep tarifesini tek geçerim :)
aylık 30 tl, Vodafone içi her arama 40 krş (Sınırsız konuşma hakkı var bu 40 krş içinde kapatana kadar bu miktar gidiyor.)

Son mesajlar