Şardan Haddini Bilecek

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

berkay15

Asistan
Reaksiyon puanı
1
TV 8’de yayınlanan Faik Çetiner‘le ‘’Bizim Stadyum’’ programına katılan Hakan Şükür, gündem yaratacak açıklamalarda bulundu
Hakan kendisini eleştiren yönetici Yiğit Şardan’a ‘’Herkes haddini bilecek’’diyerek Galatasaray yönetimini topu tuttu. İşte Hakan Şükür’ün gündem yaratacak açıklamaları…
Yiğit Şardan Medya Yoluyla Bizleri Tehdit Ediyor
Galatasaray yöneticisi bir büyüğümüz Yiğit Şardan abimiz yöneticilik yapıyor. Hep aynı yere verdiği röportajında diyor ki; beni kastederek eski oyuncular biraz daha dikkatli konuşmalılar; yoksa bir daha Galatasaray’da görev alamazlar.”bu ne demek?” basın yoluyla tehdit ediyor. Seni taraftarın önüne atıyor. Pankart açtırıyor. Kayıtsız şartsız onlara bağlı bir düzen oturmuş oluyor.
O istediğini alacak,yapacak parayı bulacak, bir yerden istediklerini gidip harcayacak. Alt yapılardaki çocukların yetiştiğini bilmiyorsun. Bu güne kadar ki tabloyu söylüyorum. Umarım bu Tugayla değişir isteğim bu. Burada çok iyi örnekler varken siz iyi örnekleri almayıp başka bir yerlere yöneliyorsanız burada menajer yönetici ilişkisi ortaya çıkıyor. Hani var demiyorum ama aklınıza o geliyor. Demek ki bu işlerde başka şeyler var benim aklıma o geliyor açıkçası. Çünkü oynadığım dönemde yabancı oyuncunun onda birini aldığım bir yerde, bana paracı diyorlar. Benim on katımı alıyor kimse ona paracı demiyor. Bunları yapanlar hep aynı yöneticiler. Lincoln çekti güle oynaya eğlendi etti gitti. Kimi taktı? kimin umurunda? Kimsenin. Galatasaray’ın parası gitmedi bizim paramız gitti. Tribünde ki insanların parası gitti. Galatasaray’ın parası gitmez ki çünkü iş adamları yönetiyor kulübü. Kendi şirketlerini yönettikleri gibi yönetmiyorlar. Çünkü giderken onlara kimse bu kadar borç bıraktın demeyecek..
Herkes Haddini Bilecek
Galatasaray’ın bu duruma geleceğini, Ben 2 senedir söylüyorum. söylediğim her şey oldu… Ama kimse demiyor Hakan haklı bunları söylemişti diye. Böyle başarıya nasıl gideceksin. Takım 5.olmuş 3ncü olmuş hala başarısızlığı başka yerde arıyorlar. Yok Arda suçlu, ya orda öteki suçlu. Acaba sadece onlar mı? suçlu. Ben daha bunları olduğu anda söylüyorum. Çünkü neler yaşandığını,neler konuşulduğunu biliyorum. çünkü ben orayı tenefüs etmişim. Yokluğu yaşamışım. Cebimden oyunculara para vermişim, prim ödemişim oyunculara. Ağaçların dibinden ben oyuncu topladım. bunları kimse bilmiyor .Hanginiz biliyorsunuz? Takım otobüsü gidiyor. Adam maça gelmek istemiyor. 8 aydır parasını alamamış. Yalvar yakar; evden para getir. Ben vereceğim; söz veriyorum diyip getirmişim. Sonra da Yiğit Şardan çıkacak bana bunları söyleyecek. Kusura bakmasın ‘’Herkes Haddini Bilecek’’Herkes kendi çapında bir şeyler yapıyor Taraftar para verip maçını seyrediyor. Bende öyle geldim. Bunu söyleyemezsiniz. Kulübü kötü yönetirken hiç söyleyemezsin. İyi yönet. Arda’ya sahip çık. Medya önünde değil de kendi yakın olduğun gazete içinde değil. Hakikaten sağlam arkasında dur. o zaman ben diyeyim ki helal olsun. Benim Galatasaray’ıma faydası olan bir oyuncuya destek oluyor diyeyim. Destek öyle alenen olmaz.Gizli olur. Senin yaptığın nedir?Suçlu göstermektir
Yabancı Oyuncu Artırımı için Belki 6+2+2+2 Kuralı Çıkar
Burada bir dayatma var. İlle de bir şeyler almak zorunda bırakıldık. Yani 6+2+2.Şimdi şöyle bir şey söylenseydi; daha az tepki alırdı. Federasyon 6+2+2 yerli sınırlaması, yani bu kadar yerli oynayabilir deseydi daha iyi olurdu. Çünkü o duruma geldik. Yabancı denince almak zorunda olduğun bir şeymiş gibi lanse ediliyor…ille de dolduralım, alalım, vitrin yapalım diye. Ama kimse sorgulamıyor. Ben medyanın hemen hemen her kesimini okuyorum. Geçmişte ne oldu diye sorgulamamız yok. Saman alevi gibi bazıları yazıyor çiziyor üzerinde kimse durmuyor.Gündem değişiyor yeni birileri geliyor.

Guti Oynadığı Mevki İtibarıyla Gereksiz Bir Transfer

Guti çok önemli bir oyuncu onu söyleyebilirim. Çok önemli bir katkı sağlayacaktır. Beşiktaş’ın kadrosuna baktığımızda gereksiz bir transfer olduğunu düşünüyorum. Delgado, Tabata gibi aynı tip oyuncular olduğu için maddi bir zarar olduğunu düşünüyorum. Gereksiz değil aslında ama ben maddi açıdan bakıyorum. Gerek önemli bir oyuncuda bu zararları kimse konuşmadığı için biz sadece vitrin tarafına bakıyoruz. Çok hoş olmuyor tabi Türk futbolu açısından çıkan yabancı adedi işte devamlı oraya yönelik bir çalışma yapılması sadece benim değil milli takıma çok olumlu yansıyamayacağını düşünüyorum…Hocası bence bir avantaj İspanyada çalışmış,İspanyolcayı bilen çok oyuncuları var. Nihat’ta buna dahil bir çıkış arayacak. Çok büyük avantajları var Beşiktaş’ın onun için Guti iş yapabilir. Çünkü geçen seneyi kötü geçirmiş bir takım. İyi bir antrenör ve iyi oyuncularla.
Yönetim Arda Üzerinden Politika Üretip Kendini Kurtarıyor
Arda çok önemli bir oyuncu onun yükünü hafifletecek birkaç oyuncu koyamazsan Arda’nın ne önemi var ki. Adam dikersin başına ötekilerini Arda yapsın der.Bir de senin yöneticiler bu idol bir oyuncu, popüler bir oyuncu, onun üzerinden bir politika üretip kendini kurtarmaya çalışınca, şampiyonlukta gider her şey gider. Bu anlamda yönetim hatası var diyorum. insan yönetilmiyor. Kulüp yönetilir. Bir oyuncu alırsın,takım kurarsın. İnsan yönetmek ona çeşitli şeyler söyleyebilmek. Lincoln bazı deplasmanlara gelmek istemiyordu.Gelmeyişinde motive edersin. Geliyorsun değil mi? Dersin. bak biz burada emek çekiyoruz dersin, oynar şampiyon olursun. Örneğin atıyorum bu oranı 7000 kişiye karşı 20bin kişi geliyor. biz kurtuluş savaşını böyle kazandık. Neden? Çünkü bu motivasyon işi..

Arda ya Değil Yöneticilere Psikolog Gerekiyor

Yöneticilerin medya ile ilişkileri çok iyi olduğundan istediklerini yazdırdıkları için pek fazla bunları yazmazlar işlerine gelmez şimdi mesela bir sezon düşünün ki; ligi 5. bitirmişsiniz..Ertesi sene kötü gidiyorsunuz üç maç kaybetmişsiniz şampiyonluk yolunda 8 puan gitmiş.Bu üç maçta sizin en önemli oyuncunuz Arda oynamamış. Ali Sami Yen’de Diyarbakırspor maçında Arda ve Jo ya yapılan protesto vardı.Çok anlamsız protesto oldu. Şimdi bir genç oyuncu düşünün futbolculara psikolog tutulsun diyoruz. Mentör tutulsun diyoruz. Ama burada tutulması gereken kim? yöneticiler mi? yoksa futbolcular mı? Ona daha karar vermemiz de biraz tereddütteyim. onlar çok daha fazla lazım.Çünkü her şeyi biliyorum edasındalar.şunu söyleyeceğim oynamadığınız ilk maçta. Ali Sami Yen’e gelmişiniz hala şampiyonluk şansınız var. rakiplerinde puan kaybetmiş. Nasıl bir şey oldu ki hiç maç oynamayan bir oyuncu maçın başında nasıl bir protesto ile karşı karşıya kalır. Ne yapmış? O oyuncu o süreçte oynamamış bile. Darbe ye bağlı sakatlık yaşamış. Ama o kişiler bunu bilerek yaptırdılar. O kişiler Arda’nın yaptıklarının yüzlerce katını yapıp, geri planda kalıp sessizce davranan Galatasaraylı oyuncular var. Ama onlar idol değiller. Arda kadar ön planda değiller ve yapılan kabahatleri Arda kadar örtemezler. Yani yöneticilerin hatalarını yaptıklarını Arda nın ismi kadar,popülaritesi kadar gündeme düştüğü anda örtbas edilemez. Takımını en önemli oyuncusunu psikolojisini hiçbir psikologa ihtiyaç duymadan sen düzelteceksin. İnadına düzelteceksin. seyirci de bunu bilecek..Pankart açtırdı yöneticiler. Yiğit Şardan Hakan konuşmalarına dikkat etsin bir daha Galatasaray de görev yapamaz. Orada ki görevi sen vermezsin. Galatasaray orası kim ihtiyacı varsa alır oraya götürür çalıştırır. Duygusundan emin olduğunu insanı getirirsin. Yani senin yaptığın hatayı söylediğnde oraya gelemeyecekse hiç gelmem; niye geleyim ki?
Rijkaard da Fenerbahçe Maçlarının Önemini Bilmiyor
Son Fenerbahçe maçına bile hazırlık maçları olarak bakıyor çünkü Avrupalı kafası var. Tamam hazırlık maçı ama sonrasında bunu ona anlatacak kim..yönetici
Ben orda olayım diye söylemiyorum Hasan şaş olsun. Hasan orada müdahale edecek. Diyecek ki hocam Fenerbahçe maçı hazırlık maçı ama en iyi kadroyla çıkmamız lazım. Yenilirsek de bu kadroyla yenilelim… Genç oyuncuları da çocukları da zor durumda bırakmayalım. Bu çocuklar yeni gelmiş. Fenerbahçe ye 4-0 yenildiğimiz sene Ferhat, uğur ve 3-4 tane genç oyuncu ile çıktı Gerets. Gerçi şampiyon olduk o sene ama orada söylemeye çalıştık ama dinletemedik
Arda’nın Almanya’daki Kavgası
Arda ile her zaman konuşuyorum irtibatımı kesmedim. o olaydan sonra da konuştum. Bu kardeşlerimiz bizim elimizde büyüdüler. çok önemli yerdeler. çok önemli kulüpteler. Zaman zaman hata da yapıyor. Kendisi de söyledi. İnmesinin sebebi bir şeyleri yatıştırabilmek ama ondan sonraki gelişen süreçte Fenerbahçe mağlubiyeti, onun üstüne farklı şeyler söylüyorlar.ister istemez kavga ediyorlar.ama arda o tecrübe ile oraya indiğinde bunları yapabilecek kadar duygusuna hakım olacak yapıda değil şu anda.yaşadıkları geçen seneni sonu, Avrupa ya gidip gitmemek arasında kalan bir süreç ve kamp dönemi, yorgun bir dönem. Fizyolojik olarak da psikolojik olarak ta. açıkçası ben olsaydım orada kimseyi indirmezdim. Burada Ardanın suçu yok. ön tarafta kim oturuyorsa o kapı açılmayacak. Çünkü maçta oynayan çok genç arkadaşlar var.
Oraya çıktıkları zaman duygularının çok ötesinde hareket ederler. O kapı açılmayacak. otobüsün içinden çıkılmayacak. ani bir reaksiyon yapılıp kapı açılınca Arda da inmiş.
Guiza Büyük Takımın Sistemine Uymuyor
Guiza Büyük takım oyuncusu değil,çok gol atacak defans arkası koşu yapacak bir oyuncu değil. İspanya’nın dördüncü beşinci sırasında oynayan karşısında defans yaptığı takımlara karşı karşılık verecek bir oyuncu değil. Türkiye’de bunu bulmazsın.

KAYNAK :

http://www.spormix.com/2010/07/28/sardan-haddini-bilecek/

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...