Samsung Galaxy Note 4 Kullananlar Kulübü

kndogruer

Asistan
Reaksiyon puanı
1
İşte o zaman her türlü mahkeme yolu görünür. Heryerde samsungu savunuyoruz tutmuş 2.300 lira para vermişiz madara etti bizi

kndogruer

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Tüketici haklarına verceksin arkadaşım. Ortadaki durum belli mahkemeyi kimin kazanacağı belli é dolayısıyla avukat parasını kimin vereceğide belli

BatuHK

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Merhaba,

6 aydır Note 4 kullanıyorum ancak son 2-3 haftadır bir sorun var telefonumda. İlk zamanlarda ve üç hafta öncesinde Antutu testi yaptığımda 50 binlerde (54-54.9 bin arası) çıkıyordu sonuçlar; şimdi ise 38 bin civarında çıkıyor. Sorun ne? Telefonu servise vermeli miyim? Ve telefon gerçekten aşırı ısınıyor, Lolipopla da sorun çözülmedi ve son birkaç haftadır arada derindondurucuya atıyorum 3-4 dakika, bunun zararı olur mu? Veya sonucu bu etkilemiş olabilir mi?

Reaksiyon puanı
10,325
ya benim de sormak istediğim bişey vardı: görüntülü konuşma esnasında karşı tarafın sesini aldığım halde benim sesimi karşı tarafa iletmiyor. normal konuşmada sorun yok, ama görüntülü konuşma böyle... bu konuda bilgisi olan bir arkadaş yardımcı olursa çok sevinirim.

halostyle

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Note 5 renderlara baktımda vallahi note 4 kasası daha güzel yaaa:)))

McSwindler

Doçent
Reaksiyon puanı
97
Antutuya güvenme banada veriyor 38 bin.Sebebi lollipopdaki ram hatası diye bir sorundur (biri bana söylemişti).Isınma tüm lollipoplu cihazlarda olur art den dolayı onu çok kafana takma bence.Sakın dondurucuya koyma.Tuğlaya dönüştürürsün telefonu !!!

McSwindler

Doçent
Reaksiyon puanı
97
ya benim de sormak istediğim bişey vardı: görüntülü konuşma esnasında karşı tarafın sesini aldığım halde benim sesimi karşı tarafa iletmiyor. normal konuşmada sorun yok, ama görüntülü konuşma böyle... bu konuda bilgisi olan bir arkadaş yardımcı olursa çok sevinirim.
Mikrafonda birşey var yada hatlarda birşey var.Servise götür sor derim.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
merhaba arkadaşlar bugün itibari ile ben note 4 kullanıcısı oldum arabistandan babama aldırttım 1350 tl 910c olanı exynoslu olanı aldırdım inşallah pişman olmam lg g3, htc one m8, note 4 ,sony z3 bunlar arasında baya kararsız kalmıştım aklımda note 4 en sondaydı 5.7 inç olmasından dolayı ama bir anda alıverişmiş oldum karar vermem gerekiyodu 1 saat içinde :) kılıf olarak kapaklı kılıfları sevmiyorum şeffaf silikon kılıf düşünüyorum bu temperli cam olayı nedir biz kendimiz uygulayabilirmiyiz?

uqral

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba arkadaşlar bugün itibari ile ben note 4 kullanıcısı oldum arabistandan babama aldırttım 1350 tl 910c olanı exynoslu olanı aldırdım inşallah pişman olmam lg g3, htc one m8, note 4 ,sony z3 bunlar arasında baya kararsız kalmıştım aklımda note 4 en sondaydı 5.7 inç olmasından dolayı ama bir anda alıverişmiş oldum karar vermem gerekiyodu 1 saat içinde :) kılıf olarak kapaklı kılıfları sevmiyorum şeffaf silikon kılıf düşünüyorum bu temperli cam olayı nedir biz kendimiz uygulayabilirmiyiz?
Hayırlı olsun kardeşim iyi bir seçim yapmışsın tamperli kılıflar bulunuyor 20 lira civarında fakat camların çoğu sıfıra sıfır ayarında onu çok hassas bir şekilde yapıştırmalısın bir de note 4 ün ekranları yan taraflarda çok az kıvrımlı olduğunda yapıştırırken biraz dikkat gerektiriyor.

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Herkes uygulayamaz. Kenarlardn tam yapışmayıp kalkıyor. Minik mimik. Her telefoncu uygulayamıyor.

ssslytherin

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Dün ben de note 4 aldım. Avusturya'dan geldi tanıdıkla beraber ama kullanamıyorum :( sim ağı pin kilidi diye bişey yapmışlar Avrupa Birliği operatörleri dışındakileri kabul etmiyor. İlk kullanımda 5 dakikanın üzerinde Avrupa sim'iyle görüşme yapmak lazımmış. Şans yok bende. Ayrıca Türkçe Q klavye yok mu bunda ya?

kndogruer

Asistan
Reaksiyon puanı
1

Klavyede boşluk tuşunun solundaki ayarlar kısmına gir ilk sıradaki seçeneği "Türkçe Qwerty Klavye" olarak ayarla

Sim sorunun için üzgünüm bi bilgim yok

S

SDN Okuru

SDN Okuru
teşekkür ederim uqral kardeş babam çok beğenmiş zaten iyi telefon diyor bakalım pazar günü gelecek sabırsızlıkla bekliyorum note 4 ümü:)

bu temperli cam uygulamasını ben yapmim hiç el işinde iyi değilimdir :)

McSwindler

Doçent
Reaksiyon puanı
97
Temperli cam işi , camın kırılmasını engelleyen bir cam türüdür.Kendin uygulayabilirsin ama bu işlerde çok becerikli olması lazım.

McSwindler

Doçent
Reaksiyon puanı
97
Dün ben de note 4 aldım. Avusturya'dan geldi tanıdıkla beraber ama kullanamıyorum :( sim ağı pin kilidi diye bişey yapmışlar Avrupa Birliği operatörleri dışındakileri kabul etmiyor. İlk kullanımda 5 dakikanın üzerinde Avrupa sim'iyle görüşme yapmak lazımmış. Şans yok bende. Ayrıca Türkçe Q klavye yok mu bunda ya?
Telefonu pasaportuna kaydetmen gerek.Türkçe q klavye her telefonda var.Ayarlar - Dil Ve Giriş - Samsung Klave - Giriş Dilleri - Türkçe Klavye ekle.

ssslytherin

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Telefonu pasaportuna kaydetmen gerek.Türkçe q klavye her telefonda var.Ayarlar - Dil Ve Giriş - Samsung Klave - Giriş Dilleri - Türkçe Klavye ekle.
iş pasaportluk değil hocam. Avrupa modelinde bu kısıtlama mevcut. İlk kullanımda telefona Avrupa operatörlerinden bi hat takılarak 5 dk üzerinde görüşme yapıldığında kısıtlama kalkıyormuş. Kılavuzdan yazıyorum: "... To use SIM cards from other regions, a cumulative call over five minutes must first be made with the SIM cards from European operators. If a SIM card issued from another region is used for activation, the phone may not work..."

celalettinaktas

Doçent
Reaksiyon puanı
34
Türkçesi cihazın alındığı ülkw operatörlerinden biri ile 5 dk gçrüşme yapılmalı. Aksi halde keainlikle çalışmayacaktır. Cihazı size getiren akrabalarınızın avrupada kulşandıkları hatlara ait sim cardları yanlarında ise ne ala. Yoksa verin cihazı geri geri götürsünler. Dediğim gibi carto takıp roamingde kabul eder. Artık biraz ücrete katlanacaksın.

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Ürün sim kilitli. Yurt dışındaki operatörler tarafından.

celalettinaktas

Doçent
Reaksiyon puanı
34
Tam olarak sim kilitli değil aslında bu ondan azcık farklı bir durum. Samsung note 3 ile çıkardı bu teraneyi. İnterney üzerinden direk aşım satım yapılmasın hesabı diyelim. Bölgesel kilit diye birşey. Promram yada rootla kırılırmı detaylı bilgim yok. Lakin durum bu 5 dak görüşme min. oda kilit açılıyor

McSwindler

Doçent
Reaksiyon puanı
97
iş pasaportluk değil hocam. Avrupa modelinde bu kısıtlama mevcut. İlk kullanımda telefona Avrupa operatörlerinden bi hat takılarak 5 dk üzerinde görüşme yapıldığında kısıtlama kalkıyormuş. Kılavuzdan yazıyorum: "... To use SIM cards from other regions, a cumulative call over five minutes must first be made with the SIM cards from European operators. If a SIM card issued from another region is used for activation, the phone may not work..."
Senün o zaman yurdışına gidip hat buluğ takıp konuşman oww :(

ssslytherin

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Şöyle bi gelişme oldu. Telefonun sim kilitli olduğunu anladığım gün Samsung TR'ye mail attım. Klasik cevap, yetkili servise gidin dediler. Hani 5 dk görüşüme yarparsanız da açılır falan o da yok bilgilendirme olarak. Sonra sizin yapacağınız işi deyip Samsung Avusturya'ya durumu anlatan mail attım. 2 gün sonra, bugün sabah ger dönmüşler. Satın aldığınız ülke, kullanmak istediğiniz ülke, adresinizi, telefon numaranızı ve makbuzunuzun resmini mail olarak atın kodu ücretsiz olarak göndereceğiz dediler. Yazdım gönderdim beklemedeyim şimdilik.

Ha bi de Ankara'da Ankamall AVM'de Samsung mağazasının önünden geçerken merak edip sordum ne diyecekler diye. Servise götürün 200 lira harcı var dediler. Kör tuttuğunu ..... hesabı. Bizim memleket bi değişik.