Samsung Galaxy Note 4 Kullananlar Kulübü

McSwindler

Doçent
Reaksiyon puanı
97
Peki bi de onu deneyelim :)

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Kalemin ucunuda değiştirdim aynı ekran filmiyle alakalı gibi görünüyor hassasiyeti etkiliyor demek ki..
Tam yapıştırılmamış demekki.Git jelatini değiştirttir kardeş en iyisi sen.

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Bircok forumda miknatisli kilif kullanlarda bu sorunun mevcut oldugunu görebilirsiniz. Ayrica Tab 4 ile Note 4 kiyaslamasini anlayabilmis degilim. Miknatis Spen hassasiyetini etkileyebiliyor.

Örnek: If you just bought a Note 4 you should read this. :) : galaxynote4Note II kılıflardaki mıknatıs sorun yaratmaz mı? - Galaxy Note 2 Aksesuar Bölümü
Dostum ben yaşamadığım zaman öyle bir sorunu kabullenmem. Yaşayacaksın deneyimleyeceksin sonra sorun var diyeceksin. Kullanmadan bilemezsin.

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Dostum ben yaşamadığım zaman öyle bir sorunu kabullenmem. Yaşayacaksın deneyimleyeceksin sonra sorun var diyeceksin. Kullanmadan bilemezsin.

Dikkat ederseniz etkileyebiliyor diyorum. Miknatislarin elektronik cihazlari etkiledigi yeni bir hadise degil. Siz dokunmatikten bahsediyorsunuz ben ise spen hassasiyetinden bahsediyorum.

Siz sorun yasamiyorsunuz diye bunu yok mu sayalim?

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Geniş düşünelim. Koskoca mühendisler tasarımcılar, bu mıknatıs etkilese orjinal kılıflara yerleştirilir miydi bu ? Samsung'un orijinal kılıfında koyduğu mıknatıslardan ben etkilenmedim. Dokunmatik te bozuklukta olmadı. Ekranda ful mıknatıs vardı. Cihaz alınalı 6 ay olmuş 6 aydır aynı şekilde mıknatıslı kullanıldı. 8.4 inçlik ekrandan bahsediyorum ekran ful mıknatıs neredeyse. Hiç bir sorun yaşamadım. Dolayısıyla yukarıda dediğim gibi ben deneyimlemeden inanmam.

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
[MENTION=390518]Lazzz[/MENTION]

Youtube'da örnekleri mevcut. Kiliflarin mühendisler veya tasarimcilar tarafindan test edildigini pek sanmiyorum.

Bakin daha öncede dedigim gibi, bu sorun cihazdan cihaza fark gösterebiliyor. Yani sirf siz bu sorunla karsilasmadiniz diye bunu yok sayamayiz.

Bütün elektronik cihazlarda oldugu gibi bu da bir sans meselesi. Ben de yaklasik üc ay boyunca xqisit markaya ait miknatisli bir kilif kullanmistim ve herhangi bir sorunla karsilasmadim.

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
@Lazzz

Youtube'da örnekleri mevcut. Kiliflarin mühendisler veya tasarimcilar tarafindan test edildigini pek sanmiyorum.

Bakin daha öncede dedigim gibi, bu sorun cihazdan cihaza fark gösterebiliyor. Yani sirf siz bu sorunla karsilasmadiniz diye bunu yok sayamayiz.

Bütün elektronik cihazlarda oldugu gibi bu da bir sans meselesi. Ben de yaklasik üc ay boyunca xqisit markaya ait miknatisli bir kilif kullanmistim ve herhangi bir sorunla karsilasmadim.
Ben kendi görüşümü söylüyorum ortaya. Size yok sayın veyahut var sayın demiyorum. Yukarıda ki "Dostum ben yaşamadığım zaman öyle bir sorunu kabullenmem" lafını tekrarlıyorum. Kim kabullenirse kabullensin. Kabullenmeyen kabullenmesin.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Arkadaşlar merhaba,
Yaklaşık 1 hafta önce Media Markttan Note 4 aldım alırkende cam koruma filmi yapıldı mağazadan çıkıp Spen i denediğimde not alırken özellikle ekranın bazı noktalarında yazı yazmakta sıkıntı oldu kalemi daha fazla bastırmak gerekti. Mağazaya dönüp sordum bu durumu kalemi görevli de denedi yapılan koruma filmi ekran hassasiyetini azaltmış olabilir bundan kaynaklanıyor olabilir bi problem yok bence dedi. Sizce de böyle midir? Böyle bi problem yaşayan oldu mu daha önce?
Yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler şimdiden..
Dostum sen s-pen i başka bir note 4 te dene. Bak bakalım onda sorunsuz çalışyıor mu ? Sonra başka note 4 ün s-pen ini kendi telefonunda dene sorunsuz çalışıyor mu ? bunun sonucunu at ben sana kesin çözümü yazmış olacağım.

Diwanji

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar note 4 almayi düsünüyorum fakat bu kronik sebeke sorunu varmis sanırım hangi modellerde var nerden alınmalı?

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
arkadaşlar note 4 almayi düsünüyorum fakat bu kronik sebeke sorunu varmis sanırım hangi modellerde var nerden alınmalı?

Kronik şebeke problemi ? Forumda yasayan bir kisi belki vardır ona da değişim yapmiş olmaları lazim. Istediğin yerden al Samsung Türkiye garantili oldugu sürece problem olmayacak.

mydeli

Asistan
Reaksiyon puanı
118
Mıknatıslı etkilemez. Yanlış bilgi bu. Tab4 tabletinin kendi kılıfı mıknatıs dolu her yeri hic bir problem olmadı olmaz da.
dostum konuya gec kaldim belki ama bnde note 4 umu 1 2 ay miknatisli cuzdan seklinde kilifla kullandm miknatis yuzunden spen ya dokunmuyor ya air command calismiyordu kilif cikarinca calisiyor bunun muhendisle fln ilgisi yok ona bakarsan hizli sarj bataryaya zarar veriyor ama bunu sn ben biliyoruzda muhendis bilmiyormu ? oda biliyor ama yenilik icin yapmak zorunda telefonun orjinal kilifindada miknatis olablr ama orjinal oldugu spene zarar vermiyor anlamina glmez simdi slikon bi klif kullaniyorm spende sorun yok miknatis yuzunden aircommand da calismiyodu miknatisa yakin yerlerdede dokunmak calismiyordu spen ile kilifi degistim simdi sorun yok kusura bakmayin deneyimimi aciklamak istedm iyi forumlar

Diwanji

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kronik şebeke problemi ? Forumda yasayan bir kisi belki vardır ona da değişim yapmiş olmaları lazim. Istediğin yerden al Samsung Türkiye garantili oldugu sürece problem olmayacak.

evet hocam dh'da 10 sayfalık bi şebeke problemi yaşayan kisiler var azımsanamayacak derecede sayıları turkcell avea vodafone hepsinde yaşanmış bu yüzden düşündürüyor beni

ismailwsx

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Merhaba arkadaşlar spigen flip cover lı kullanan arkadaş varmı memnunmu almayı düşünüyorum

celalettinaktas

Doçent
Reaksiyon puanı
34
Spigenin kötü ürünü yok sadece size kaba saba gelmiyorsa düşünmeden alın. Bende standart neo hybrid hastasıyım. Her telefonuma onu alıyorum

Halil06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar bende note 4 var uzerinde ki yazilim 5.0.1 güncelleme yedikten sonra cihaz yavasladi ve çok isiniyor yeni güncelleme ne zaman gelecek bilgisi olan varsa söyleyebilirmisin

McSwindler

Doçent
Reaksiyon puanı
97
Merhabalar bende note 4 var uzerinde ki yazilim 5.0.1 güncelleme yedikten sonra cihaz yavasladi ve çok isiniyor yeni güncelleme ne zaman gelecek bilgisi olan varsa söyleyebilirmisin
Isınma sorunu lollipopdaki art işlemcisinden kaynaklanıyor.5.1.1 güncellemesi rusyada yayındandı da türkiye ye ne zaman geleceği belli değil.

kuzeyali

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Evet ısınıyor. Güncelleme sammobile bilgisine göre çok uzun sürmeyecek. Temmuz sonu gibi demişlerdi ama ben Ağustos ta diye tahmin ediyorum

Halil06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sizce 5.1.1 yükelemek avantajlimi yoksa eski sürümüyle kullansam ne olur ilginiz için çok teşekkür ederim

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Note 4 kamera da ayarlar butonu yok . Onun yerinde flaş var. Mod da indir butonu yok. Neden acaba?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar benim note 4 ün çerçevenin üstündeki açık metal kısımda kararmamalar oldu hani gümüş kararır ya onun gibi kararma oluyor sizde de oluyormu hızlı cevap verirseniz sevinirim

coco035

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşımda 8 aylık note4 var garantili 2600 tl ya alınmış geçen gün döndürme sensörü ve arama sensörü çalışmıyor ve ekranda beyaz olduğunda şöyle L harfi gibi bir iz oluşmuş verdik yetkili servise 3 gün sonra ana katta sıvı teması var diye 920 tl istediler halbuki hiçbir sıvı teması olmadı servis elemanı belki eliniz nemliyken tutmuşşsunuz dedi güldük tabi aldık geri telefonu akşam bir baktık kalem çalışmıyor ekranın orta bölgesin de ve telefonun sağ üst kısmında ekran açık gittik saydırdık servise adam pişkin pişkin tam tutmamış olabilir yapıştırıcı demez mi? Yine saydırdık telefonu verdik yine yenisini istiyoruz ama siz siz olun samsung PİŞMANLIKTIRRRRRRRRRRRRR

ismailvtas

Asistan
Reaksiyon puanı
62
Arkadaşımda 8 aylık note4 var garantili 2600 tl ya alınmış geçen gün döndürme sensörü ve arama sensörü çalışmıyor ve ekranda beyaz olduğunda şöyle L harfi gibi bir iz oluşmuş verdik yetkili servise 3 gün sonra ana katta sıvı teması var diye 920 tl istediler halbuki hiçbir sıvı teması olmadı servis elemanı belki eliniz nemliyken tutmuşşsunuz dedi güldük tabi aldık geri telefonu akşam bir baktık kalem çalışmıyor ekranın orta bölgesin de ve telefonun sağ üst kısmında ekran açık gittik saydırdık servise adam pişkin pişkin tam tutmamış olabilir yapıştırıcı demez mi? Yine saydırdık telefonu verdik yine yenisini istiyoruz ama siz siz olun samsung PİŞMANLIKTIRRRRRRRRRRRRR
Geçmiş olsun kardesm. Cidden çok sinir bozucu bi durum.

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278

Hangi servise verdiniz ? Kvk başarı Genpa mi Samsung mu ?

McSwindler

Doçent
Reaksiyon puanı
97
Arkadaşlar benim note 4 ün çerçevenin üstündeki açık metal kısımda kararmamalar oldu hani gümüş kararır ya onun gibi kararma oluyor sizde de oluyormu hızlı cevap verirseniz sevinirim
Hayır olmadı.Birkaç ay önce bir arkadaşın rlektrikten şarj soketı tarafı kararmıştı sadece

McSwindler

Doçent
Reaksiyon puanı
97
Ağır hasar olunca tabi kıvırıyorlar bedavaya yapmamak için.Apple tek bu konuda iyi.Hiç yalan yanlış söylemeden direk alıyo değiştiriyor.