Nexus 4 Ubuntu Phone First Boot

Asil_

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Beta aşamasında. Fena değil yine de

REDFOKS

Rektör
Reaksiyon puanı
201

221BSHERLOCK

Dekan
Reaksiyon puanı
23
Beta sürüm ubuntu yetkililerine göre nexus 4 üzerinde akıcı çalışıyordu ama gerçekte bu yok :)

Bu arada galaxy nexus 1000 lira civarında nexus 4 ise 1400 lira fiyatlama olağan yani. Yine de çok ama. Vergi cenneti ülkemizde şaşılacak olay değil.

REDFOKS

Rektör
Reaksiyon puanı
201
hocam android sanal makine üzerinde çalıştığı müddetçe yok olmaya mahkum (benim görüşüm) bir de uygulama marketi bu disiplinsizlikle çok kişinin başını yakacak

Sizinle aynı görüşte değilim arkasında google gibi bir güç var.

Beta sürüm ubuntu yetkililerine göre nexus 4 üzerinde akıcı çalışıyordu ama gerçekte bu yok :)

Bu arada galaxy nexus 1000 lira civarında nexus 4 ise 1400 lira fiyatlama olağan yani. Yine de çok ama. Vergi cenneti ülkemizde şaşılacak olay değil.

Vergiler konusunda söylenecek bir şey yok nerede nasıl son bulacak bu olay merak ediyorum.

promidal

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Vergiler konusunda söylenecek bir şey yok nerede nasıl son bulacak bu olay merak ediyorum.
ben son bulacağını düşünmüyorum. nasıl olsa vatandaş alıştı vermeye kimseden de ses yok, satışlarda iyi. bakın otomotivde satışlar düşünce devlet vergi indirimine gitmek zorunda kalmıştı. ama cep telefonu cephesinde eldeki stoklar talebe yetişemiyor.

Koca Adam

Profesör
Reaksiyon puanı
13
Hocam fiyatlar dedigim gibi maalesef :( burda ana kâr oranını dağıtıcı distribütör firmalar kazanıyor. .. vergi oranını kundaktaki bebek biliyor ... burada suçlu samsung&distribütörlerdee

Koca Adam

Profesör
Reaksiyon puanı
13
Aldim gitti [MENTION=58793]REDFOKS[/MENTION]

bykonfizik

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Sistemi denedim. Arayüz kesinlikle gördüklerim içinde en iyisiydi. Beta bile değil geliştirici ön izleme sürümü olduğundan çok takılmalar vardı. Ekran görüntülerini aldım ve 2 dakikalık bir video çektim kısmet olursa bu gece paylaşacağım..

Koca Adam

Profesör
Reaksiyon puanı
13
Güzel fiyata almışsınız hocam. Nereden aldınız acaba?

bizim dükkandan :p :)

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Sistemi denedim. Arayüz kesinlikle gördüklerim içinde en iyisiydi. Beta bile değil geliştirici ön izleme sürümü olduğundan çok takılmalar vardı. Ekran görüntülerini aldım ve 2 dakikalık bir video çektim kısmet olursa bu gece paylaşacağım..

ubuntu'dan mı bahsediyorsunuz hocam?

bLaCkSouL

Profesör
Reaksiyon puanı
8

ayırlı olsun, güzel telefon. :) Ben de Teknosa'dan aldım 1400'e. Siz 1150 yazınca yüzümdeki ifadeyi tahmin edebilirsiniz sanırım. :p

peki neler çalışıyordu sistemde?

Tarayıcı dışında çalışan pek bir şey yoktu izlediğim inceleme videosunda. Her şeyi ileride eklenecek programların tasarım örnekleriyle doldurmuşlar. Ancak benim izlediğim videoda sistem oldukça akıcıydı. Arkadaş çok takılıyor diyor. Sebebini bilemiyorum.

Koca Adam

Profesör
Reaksiyon puanı
13
ayırlı olsun, güzel telefon. :) Ben de Teknosa'dan aldım 1400'e. Siz 1150 yazınca yüzümdeki ifadeyi tahmin edebilirsiniz sanırım. :p

Tarayıcı dışında çalışan pek bir şey yoktu izlediğim inceleme videosunda. Her şeyi ileride eklenecek programların tasarım örnekleriyle doldurmuşlar. Ancak benim izlediğim videoda sistem oldukça akıcıydı. Arkadaş çok takılıyor diyor. Sebebini bilemiyorum.

tahmin edebiliyorum hocam ... bende bozdurma cihaz aldım zaten :)

tahminim şu ki konu başındaki videoyu çektiğimizde resmi olarak açıklanmamıştı ve flashladığımız dosyalar şu an ubuntunun sayfasında nasıl ki ubuntuyu tanıtmak amaçlı gezi görselleri var herşeye tıklanabiliyor fakat bir içeriğe ulaşılamıyor ise aynı şekilde gezinmek ve tanıtmak amaçlıydı... bunu ilk önce nerede anladık bi bilin bakalım :)

videoya başlayınca sol üst köşede bildirim geldi hemen 14 yeni tweet diye :) bunun mümkün olması %0 ...
resmi olarak yayımlanınca geliştiriciler elinden flashlanan dosyalar sonrası arama network wifi kamera searh vs. vs. özelliklerde kullanılmaya başlanıldı hemde hiç bug olmadan... belki buna benim cihazımda katılabilir :p

ayrıca tarayıcıda çalışmıyor incelemede :) o da bir gezinti özelliği

bLaCkSouL

Profesör
Reaksiyon puanı
8
tahmin edebiliyorum hocam ... bende bozdurma cihaz aldım zaten :)

tahminim şu ki konu başındaki videoyu çektiğimizde resmi olarak açıklanmamıştı ve flashladığımız dosyalar şu an ubuntunun sayfasında nasıl ki ubuntuyu tanıtmak amaçlı gezi görselleri var herşeye tıklanabiliyor fakat bir içeriğe ulaşılamıyor ise aynı şekilde gezinmek ve tanıtmak amaçlıydı... bunu ilk önce nerede anladık bi bilin bakalım :)

videoya başlayınca sol üst köşede bildirim geldi hemen 14 yeni tweet diye :) bunun mümkün olması %0 ...
resmi olarak yayımlanınca geliştiriciler elinden flashlanan dosyalar sonrası arama network wifi kamera searh vs. vs. özelliklerde kullanılmaya başlanıldı hemde hiç bug olmadan... belki buna benim cihazımda katılabilir :p

ayrıca tarayıcıda çalışmıyor incelemede :) o da bir gezinti özelliği

Doğrudur sonuçta kendim denemedim. İşte millet deneyip inceliyor biz de meraktan izliyoruz. Şu an için Android 4.2.2 yüklü telefonda ve oldukça güzel çalışıyor. Böyle denemeler yapmak normalde hoşuma gider ama düzeni bozmak istemiyorum. Bir de telefon garantili olunca çok kurcalamayım dedim. Önceden Galaxy S2 kullanırken cihaz neredeyse isyan edecekti kurduğum ROM'lardan. :) Nexus 4 olduğu haliyle fazlasıyla iyi. Belki stabil sürümü çıktığında o zaman kurarız. Gerçi onun için de 2014'ün ilk ayları diyorlar.

Koca Adam

Profesör
Reaksiyon puanı
13
Doğrudur sonuçta kendim denemedim. İşte millet deneyip inceliyor biz de meraktan izliyoruz. Şu an için Android 4.2.2 yüklü telefonda ve oldukça güzel çalışıyor. Böyle denemeler yapmak normalde hoşuma gider ama düzeni bozmak istemiyorum. Bir de telefon garantili olunca çok kurcalamayım dedim. Önceden Galaxy S2 kullanırken cihaz neredeyse isyan edecekti kurduğum ROM'lardan. :) Nexus 4 olduğu haliyle fazlasıyla iyi. Belki stabil sürümü çıktığında o zaman kurarız. Gerçi onun için de 2014'ün ilk ayları diyorlar.

nasıl flashlanıyor falan bunu yayınlayan yok henüz ilkini biz yapabiliriz belki :) o zamana kadar adımdaki harf kadar sürüm çıkar bahse bile girebilirim :) yaparsak paylaşırız zaten

bLaCkSouL

Profesör
Reaksiyon puanı
8
nasıl flashlanıyor falan bunu yayınlayan yok henüz ilkini biz yapabiliriz belki :) o zamana kadar adımdaki harf kadar sürüm çıkar bahse bile girebilirim :) yaparsak paylaşırız zaten

Şu anki sürümün kurulumundan bahsediyorsan nasıl flaşlandığı mevcut XDA'da falan. Zaten zip dosyası haline getirmişler ROM kurar gibi kuruluyor.

bLaCkSouL

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Hocam ubuntu da apk çalıştırmak mümkün mü emülator kullanmadan?
Ubuntu linux tabanlı ya belki apk çalıştırır

Hayır mümkün değil. Android, apk dosyalarını çalıştırmak için linux tabanlı sistem üzerinde Java sanal makinesi çalıştırıyor. Ubuntu saf Linux işletim sistemi olacağı için apk dosyalarını çalıştırmayacaktır.

Türkçe'si yok galiba :hammer::w00t:

Genelde ben özellikle ingilizce olanları aradığım için bakmadım. Olmayabilir tabi. :)

Koca Adam

Profesör
Reaksiyon puanı
13
Peki simdi bir soru daha hocam çalıştığın yerden heee :)

Nexus4ün gelişi 1285
Galaxy nexusun gelişi 1271 falan :) buna ne denir? Fiyatlar güncel fiyattir

S3ün fiyatı cok kirilacak hocam hızlıca yaparsan karda olursun

En doğrusunu yapmışsın daha güçlü donanım neredeyse aynı para. Artık bol bol ubuntu atraksiyonları görürüz sanırım :)
Bi dükkana gideyim bakayim belki bugün belki yarin belki der haftaya :)