Rehber İnternetten Para Kazanma Yolları 2024 - İspatlı Örneklerle

Bu konuyu okuyanlar

browland

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
İnternetten kazanma yollarını, Kaz dağlarının bol ve temiz oksijenini ciğerlerime çekerken Orta Şekerli Türk Kahvesi eşliğinde anlatıyorum.​

Toplanın!

B54C872D-07CC-4A01-9A4D-FBE7482B08F5.jpeg

1- Para Kazanmayı Bilmek​

Kazanmak bir şeyi tecrübe etmektir. Yolunu yöntemini öğrenmektir. Bir şey kazanmak istiyorsanız, önce kazanmak istediğiniz şey hakkında bilgi sahibi olmanız gerekiyor.

İnternetten para kazanmak istiyorsanız, öncelikle para kazanmak terimini öğrenmeniz gerekli, peki para kazanmak nedir nasıldır?

Para bir borçlanma aracıdır. İhtiyacınız olan bir şeyi aldığımızda karşı tarafa borçlanırız ve karşılığını “para” olarak öderiz.

Para kazanmak ise ihtiyacı olan kişilere ihtiyacı olan ürün veya hizmeti sağlamakla elde edilen karşılıktır.

2- Para Kazanmak İçin Ne Kadar Sermaye gereklidir?​

İnternetten para kazanma yollarını aradığınıza göre ya çok az sermayeniz var ya da hiç yok. O nedenle yüksek sermaye gerektiren konularla zamanınızı çalmak istemem.

Para kazanmaya başlamak için sermayeye ihtiyacınız yok.

İhtiyacınız olan insanların ihtiyaçlarının listesidir. Bu listeyi bir başlangıç yaparak zamanla oluşturabilirsiniz.

Örnek 1: iphone telfonla para kazanmak

2021 yılında cebimde hiç para kalmamıştı. Sermaye olarak kullanabileceğim bir kaç ay önce bozulan android telefonum yerine kardeşimden aldığım iphone 6s telefonum vardı.

Bilinen forumlardan birinde satış konusu açtım. Mail açıp satacaktım. Çünkü insanların maillere ihtiyacı oluyordu. Çok mail satıcısı vardı. Aralarından sıyrılıp pazarda yerimi almalıydım. Benim ihtiyacım olan ise iyi bir seo’du. Daha öncesinden zaten eğitimini aldığımdan satış konumu özenle açtım.

Aradan 2 yıl geçti, bir tane 6s telefonumun sayısı 10 a çıktı. Hala kazanıyorum sıfır sermaye ile.

1E0BC76D-62E5-4757-A806-4793E9323888.jpeg

3 - Etkileyici Metinler Oluşturun​

Para kazanmanın ilk yolu etkileyici metinler oluşturmaktır. Müşteri ile iletişime geçmeden önce onu ikna edecek satış metnine sahip olmalısınız. Satış yazınız sizin vitrininizdir.

Konunuza göre önce ücret mi yazılmalı yoksa önce açıklama sonra ücret mi yazılmalı ürününüze göre değişeceğinden mutlaka satış pazarlama konusunda bilgi sahibi olmanız gerekiyor. Bazı konularda ücret ön plana çıkarken bazı konularda hizmetinizin ya da ürününüzün kalitesi önemlidir.

4 - Satış Konusu Başlığı Nasıl Olmalı?​

İyi bir satış konusu başlığı gerekiyor. Örneğin benim satış konusu başlığım şöyle;

35000 satış, %100 müşteri memnuniyeti, Kaliteli Hizmet

Başlıkta da görüleceği üzere satış sayısı, müşterilerin görüşü ve hizmetin kalitesini vurgulayarak müşterinin aklındaki sorulara, satış konusuna girmeden cevap veriyorum. Böylece müşterim satış konusuna yazmadan doğrudan iletişime geçebiliyor.

Satış konusunu ilk açtığımda ise başlık şu şekildeydi;

IOS mail, 72 saat Garanti, A++ kaliteli

Kısa, net ve niche alanda. Seo konusunda bilgi sahibi iseniz niche anahtar kelimeler hakkında bilginiz vardır. Ben de sahip olduğum iphone telfonun işletim sistemini vurgulamıştım ki bunu ilk yapan bendim. Bu bana pazarda çok sağlam bir yer edinmemi sağlamıştı.

5 - Sizi Tanımalarına İzin Verin​

Para kazanmak istiyorsanız önce güven kazanmalısınız.

İnsanlara ücretsiz yardımda bulunun, sorduğu soruları cevaplayın, fikirlerinizi söyleyin. Böylece insanlar size güvenecek, hemen olmasa da ihtiyaçları olduğunda size gelecekler. Unutmayın, her insan sizin potansiyel müşterinizdir.

6 - İnternetten Para Kazanma 2024​

İçinde bulunduğumuz 2024 yılı yapay zekanın gelişmesiyle birlikte internetin daha da önemli olacağı yıl olacak. Bu nedenle rakiplerinizin artacağını kabullenmeli, en iyi yapabileceğiniz iş veya işlere odaklanmalısınız.

Aşağıdaki listede benim para kazandığım alanlar yer alıyor.

. Eğitim satışı
. Hesap satışı
. kullanıcı adı satışı
. Kişisel reklam
. Görsel satışı
. Adsense

Bunlardan bazılarına devam ediyorum.

Edindiğim tecrübelere göre bu yıl ve sonraki zamanlarda para kazanılacak çoğunluğu düşük sermayeli işleri aşağıda listeliyorum.

. Online eğitim
. Pr Çalışmaları
. Reklam metinleri
. Sosyal medya reklam hizmetleri
. yapay zeka algoritmaları
. methot satışları
. Al-sat içerikler
. İçerik fikirleri
. Medya içerikler

Bu rehber niteliğindeki makalemi sonuna kadar okuduysanız, son kısımda size ayrı bir bilgi vereyim.

Bu makale önceden düşünülmüş belirli seo teknikleri içeriyor. Neredeyse farklı başlıklarda anlattığım konular yer almakta.

Yazar Hakkında

2016 yılında İstanbul’dan daha önceden planlayarak Çanakkale’ye taşınmış ve 7 yıldır huzurlu bir hayat yaşayan babayım.

İki yıldır sadece internet üzerinden para kazanarak ailemi geçindiriyorum.

Forumdaki ilk konum ve yazmayı seviyorum.

Yeni yazılarda veya konularda görüşmek üzere. Bilgiyle kalın.