Nexus 4 Ubuntu Phone First Boot

Koca Adam

Profesör
Reaksiyon puanı
13
İlk deneme olarak bizce paşa bir işletim sistemi olacak :)

[video=youtube;6DGce2mrlt0]https://www.youtube.com/watch?v=6DGce2mrlt0&feature=youtube_gdata_player[/video]

Sizin dusunceleriniz nedir?

fiko16

Asistan
Reaksiyon puanı
0
yayinlandimmi kaynak kodlari dil secenekleri neler

Koca Adam

Profesör
Reaksiyon puanı
13
yayinlandimmi kaynak kodlari dil secenekleri neler

Aslında şu an resmi olarak yayımlanmış birsey degil fakat bu dosyalarda kendi serverindan sizdirilmis dosyalar su an cok erken .... çoğu birim sadece resim olarak çıkıyor karsimiza hemen yukledim boyle devam diyemeyiz maalesef...

REDFOKS

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
201
Nexus 4 aldırtacaksın bana [MENTION=200254]oL~¡z~v£LL[/MENTION] :) arka planda bizim oraların şivesi ile konuşanların sesleri geliyor :)

Koca Adam

Profesör
Reaksiyon puanı
13
Nexus 4 aldırtacaksın bana [MENTION=200254]oL~¡z~v£LL[/MENTION] :) arka planda bizim oraların şivesi ile konuşanların sesleri geliyor :)

Faal bir is yeri oldugu için :) Daha bekle hocam yaaa neler neler cikacak

REDFOKS

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
201
Biraz dene bakalım izlenimlerini merakla bekliyorum :)

engerex

Dekan
Reaksiyon puanı
26
Umarun Lubuntu Phone, Xubuntu Phone falanda çıkarda daha sade bir şey kullanırız.

Koca Adam

Profesör
Reaksiyon puanı
13
Resmi sitede de yayımlanmış durumda şu anda

fiko16

Asistan
Reaksiyon puanı
0
linkini verirsen hocam bide hala kullaniyormusun deneyimlerinide yazarsan

Koca Adam

Profesör
Reaksiyon puanı
13
Biraz dene bakalım izlenimlerini merakla bekliyorum :)

hocam tek bir dosyayı flashlamadığımız için çoğu özelliği kullanamadık (arama, internet bağlantısı, kamera, müzik player vs.vs) şöyle bir durum oluştu sızıntı dosyalar ile kurduk biz daha sonra resmi olarak ortaya çıktı ayrıca cwm ile kurduğumuzu da düşünürsek ubuntunun bütün cihazlar için yazılım yapabileceği bir olasılığı geçmiş oluyor. Sanırım ilerleyen zaman dilimlerinde samsun, htc veya herhangi bir firma ubuntuya googleda olduğu gibi cihaz paylaşımında bulunacaktır...

Sabırsızlıkla bekliyoruzzz..

unutmadan yazayım tam olarak kurduğumuzda nexus veya nexus4 farketmez tekrar paylaşımda bulunucam :)

fiko16

Asistan
Reaksiyon puanı
0
kasiyor gözüküyor cogunda resmi sürüm verselerdi keske ozaman adamlar diğer telefonlarada portlarlardi

REDFOKS

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
201
bu olayı bende takipteyim ama şimdilik kuracak bir cihazım yok ne yazık ki, belki ilerleyen dönemde tüm cihazlara kurulacak şekilde geliştirilir.

kosasker

Profesör
Reaksiyon puanı
49
Yazılım geliştirme ortamımı, telefonuma taşımayı düşünüyorum.

fiko16

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bende s2 portlamalarini istiyorum xda var konusu simdilik bekliyoruz diyolar

Koca Adam

Profesör
Reaksiyon puanı
13
kasiyor gözüküyor cogunda resmi sürüm verselerdi keske ozaman adamlar diğer telefonlarada portlarlardi
hocam gördüğünüz olay şu ubuntunun sitesine girdiğinizde dextop için bir gezinme turu var hiç yüklemeden nasıl olduğunu görüyorsunuz.. tam olarak bu sistemi yükleyip yayınlayan bir arkadaş göremedim henüz şu an yüklenmiş olan sistem sadece gezinme için denilebilir. Bazıları yükledi ve bizde sar değerinden dolayı nexus4ü sürekli kullanamayız diye samsungun nexus cihazını alıp ona kurucaz büyük bir ihtimalle bu kurulum da tam sürüm kurulmuş olcak ve tüm özellikleri içeriyor olcak...

- - - Mesaj Güncellendi - - -

bu olayı bende takipteyim ama şimdilik kuracak bir cihazım yok ne yazık ki, belki ilerleyen dönemde tüm cihazlara kurulacak şekilde geliştirilir.

şu an için nexuslar dahil net çözülmüş bir durum yok maalesef :( ama gerçekten düşüncem şu ki ubuntu phone'un geleceği var ve sadelik olsun gelişim olsun bir çok seveni olucak

fiko16

Asistan
Reaksiyon puanı
0
hmm anladim hocam takipteyim konunuzu takip edicem devamli burda paylaşimlar yaparsaniz sevinirim

Koca Adam

Profesör
Reaksiyon puanı
13
bende s2 portlamalarini istiyorum xda var konusu simdilik bekliyoruz diyolar

note2 im için bekliyorum bende :) olmadı portlarız artık... bu arada elinde cihazı olan varsa linux üzerinden yüklemeyi denesin bakalım nasıl olacak :)

fiko16

Asistan
Reaksiyon puanı
0
s2 birak note2 için cıkartirlarsa o boyutta süper bir sistem olur nexus neden böyle bişey yaptilar onu anlamadim sanki cok tutulan telefonda

Koca Adam

Profesör
Reaksiyon puanı
13
s2 birak note2 için cıkartirlarsa o boyutta süper bir sistem olur nexus neden böyle bişey yaptilar onu anlamadim sanki cok tutulan telefonda

çok tutulduğundan değil hocam :) geliştirici telefonu olduğu için nexus ...

Koca Adam

Profesör
Reaksiyon puanı
13
[MENTION=58793]REDFOKS[/MENTION] Napak şimdi note 2yi verip nexus mu alsam acaba

cexen

Asistan
Reaksiyon puanı
11
Bunuda görünce iyice pişman oldum google nexus 4 almadığıma!!!

Samsung s3 ile takas edeceğim ilk fırsata bulursam düzgün bir google nexus ....

Koca Adam

Profesör
Reaksiyon puanı
13
Zor sorular soruyorsun dadaşım Nexus 4 belki ama galaxy nexus note2 den sonra pişman olursun :)

Peki simdi bir soru daha hocam çalıştığın yerden heee :)

Nexus4ün gelişi 1285
Galaxy nexusun gelişi 1271 falan :) buna ne denir? Fiyatlar güncel fiyattir

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Bunuda görünce iyice pişman oldum google nexus 4 almadığıma!!!

Samsung s3 ile takas edeceğim ilk fırsata bulursam düzgün bir google nexus ....
S3ün fiyatı cok kirilacak hocam hızlıca yaparsan karda olursun

REDFOKS

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
201
iki ürünün fiyatı da garip galaxy nexus bin ₺ civarında nexus 4 1400 ₺ neden öyle o fiyatlar nerenin fiyatı bunlar ?

Koca Adam

Profesör
Reaksiyon puanı
13
iki ürünün fiyatı da garip galaxy nexus bin ₺ civarında nexus 4 1400 ₺ neden öyle o fiyatlar nerenin fiyatı bunlar ?

Resmi bayiye geliş fiyatı hocam ya öyle 1000 falan değil yani keşke olsa ... halbuki galaxy nexus çıkalı ne kadar zaman oldu

hasanistan44

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Resmi bayiye geliş fiyatı hocam ya öyle 1000 falan değil yani keşke olsa ... halbuki galaxy nexus çıkalı ne kadar zaman oldu
hocam son durum nedir ubuntu geldi mi subat icinde gelecek diyorlardi bide bu ubuntu hakkinda bilgi verir misin ios android karisimi diyorlar??

Koca Adam

Profesör
Reaksiyon puanı
13
hocam son durum nedir ubuntu geldi mi subat icinde gelecek diyorlardi bide bu ubuntu hakkinda bilgi verir misin ios android karisimi diyorlar??

Ubuntu ayrı bir isletim sistemi ... cok yakin zamanda gelecek güncellemeler sonrası mükemmel olacağına inanıyorum . Ubuntu hakkında net bir bilgim olmasada sürekli gelişen açık kaynak kodlu bir sistem bununla birlikte sadeligiyle de ilgimin odağı olan kullanılması kokay ve uygun bir sistem

hasanistan44

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Ubuntu ayrı bir isletim sistemi ... cok yakin zamanda gelecek güncellemeler sonrası mükemmel olacağına inanıyorum . Ubuntu hakkında net bir bilgim olmasada sürekli gelişen açık kaynak kodlu bir sistem bununla birlikte sadeligiyle de ilgimin odağı olan kullanılması kokay ve uygun bir sistem
bilgi icin tesekkurler hocam bende kara kara kararli sürümü bekliyorum :)