Lenovo y560 - Ekran Sorunu

mrphn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba buna benzer bir başlık vardı fakat çok karışmış o yüzden yeni bir konu açıyorum

Laptop normal bir şekilde çalışırken birden mavi ekran hatası verdi ve resetledi.Fakat ekrana hiçbir görüntü gelmedi.Ne yaptıysam gelmedi.
Ekran fleksi data kablosunda sorun olduğunu düşünerek harici bir monitöre bağladım fakat yine aynı hiçbir görüntü gelmiyor.

Başka laptopda denedim ramler , hdd vs çalışıyor.

bios pilini çıkardım taktım yine aynı. Daha sayamadığım çok şey denedim ama sonuç yok.

Garantisi doldu. O yüzden bir teknik servise götürdüm. Adamlar 2 saat sonra aradı anakartın değişmesi gerekiyor dedi.Neden dedim.Devre yolları fln yanmış dedi kekeleyerek.Ben pek de inanmadım.Çünkü bütün ışıklar yanıyor gayet düzgün çalışıyor herşey.sadece ekrana görüntü gelmiyor. Sanırsam ekran kartım yandı. Ama ekran kartım anakarta lehimli şekilde sabit.Tak çıkar gibi bir durum yok. Ekran kartı satan herhangi biryer yada site de bulamadım.Ekran kartım radeon mobility hd 5730. Kafam çok karıştı yapmam gereken nedir bilemiyorum. Adamlar 400 lira anakart 100 de işçilik diyerek 500 e kapatacaklar.ama ben bu parayı boşuna vereceğim gibi geliyor.Çünkü o kadar uğraşacaklar yine çalışmayacak bu sefer de ekran kartının değişmesi gerekiyor diyecekler. Sizce ne yapmalıyım?

erasier

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
dostum söyle birsey önerebilirim söyledğin şehire göre sana servis tavsiye edebilirim ama adana civarında isen adanaya davet edem seni.

byzgl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar, siyah ekran sorununu şu şekilde çözdüm:

1- Ati ekran kartını, üzerinde bolca kolonya bulunan bir yumuşak peçete ile nazikçe temizledim.

2- One Key Recovery ile bilgisayarı başlattım ve fabrika ayarlarına getirim.

3- Bu işlem bittikten sonra hala siyah ekran görebilirsiniz. Bu durumda güç kablosunu çıkardım ve bilgisayarı sadece pille başlattım. Windows normal şekilde başladı, daha sonra güç kablosunu taktım. (bunu bir defa yaptım). Bilgisayarım şu anda canavar gibi çalışıyor
16x16_smiley-happy.gif
Umarım işinize yarar, mesajlarınızı bekliyorum..