Yardım Bilgisayarımım donuyor, açılmıyor

Bu konuyu okuyanlar

irmik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhabalar, bi kaç gün önce bilgisayarımda ders çalışırken alt tab attım, bi anda windowsun alt barındaki uygulamalar kayboldu, sonrasında mouseum donup takıldı, windows simgesinden yeniden başlata bastım bu sefer alt bar tamamen kayboldu, bilgisayar yeniden başlamadı öyle dondu kaldı, kendim kasanın tuşundan bilgisayarı kapattım ve tekrar açmaya çalıştığımda bilgisayar uzun süre siyah ekranda kaldı, sonrasında giriş ekranı geldi, şifreyi giricem ama mouseu kontrol edemiyorum inanılmaz donuyor bilgisayar kasıyor, bi şekilde şifreyi girdim ve yükleniyor ekranında kaldı pc, açamadım, 10 kere daha denedim 10 kere de aynısı oldu, bi ara açıldı, uygulamalar gelmedi ilk başta, sonrasında belirdiğinde denemek için 1 tanesine tıkladığımda yine dondu ve yükleme alanında kaldı, 1 kere de tam açıldı ama ekran kartı 60 derecedeydi sonradan düşmeye başladı, ekran kartım çok eski, bana zaten sorun yaşatıyordu, hiçbir oyunu asla oynayamıyordum 80 dereceye geliyodu inanılmaz fan sesi vardı ısınma zaten cabası, bahaneyle yeni bir ekran kartı sipariş verdim o yüzden ama beni endişelendiren şu, sorun ekran kartında değil de başka bir parçada olabilir mi, işlemcim gayet sağlam bir sorunu yok, ssdim kaliteliydi alalı 2 sene olmamıştır 1 tb çip şeklinde, 2 tane ramim var toplam 16 gb onlar da 2 sene olmamıştır, bu ekran kartından değil de ssdden ya da ramden kaynaklanmış olabilir mi, bilenleriniz yardımcı olabilir mi acaba?

Son mesajlar