UYES

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Hocam şimdi gidin bi kampüse bakın kim ne kullanıyor diye diyeceğim ama okullar kapalı.
Naçizane yaptığımız gözlemlerde Mac, monster ağırlıklı tercih edilenler.

muhterika55

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
monster da Linux desteği yok diye şikayetler çok...
ram eklenir...
LENOVO Ideapad S145-15AST/A6-9225/4GB/128SSD/Radeon R4/15.6"/81N30048TX Laptop Notebook
benim ki bu.
evet bir mühendis bana linux desteği yok diye msi önermişti
Mesaj otomatik birleştirildi:

Linux olması sizin için önemli mi yoksa windows da olur mu ?
yani lazım olur olmaz belli olmaz kendimi garantiye almak istiyorum doğrusu

Hocam şimdi gidin bi kampüse bakın kim ne kullanıyor diye diyeceğim ama okullar kapalı.
Naçizane yaptığımız gözlemlerde Mac, monster ağırlıklı tercih edilenler.
monsterda tek sıkıntı linux desteği olmaması

Reaksiyon puanı
16,118
Ekran Görüntüsü 2020-08-06 17-50-01.png

benim ki bu.

HarunBey

Asistan
Reaksiyon puanı
324
En az fiyata anca bu oluyor

Hee ok okumamışım sağol

Deli_yazilimci

Asistan
Reaksiyon puanı
107
Yazılım son sınıfta olan biri olarak şöyle söylüyeyim lenovo,asus, dell monster,hepside iyi pc ler yapıyor sen zati bilgisayar veya yazılım düşünüyorsan işletim sistemi çok önemli değil benim emektar 8 yaşında 240 GB SSD var Windows kurulu CD yerinede 1tb hdd takılı onun içinde de linux kurulu bios dan ayarlanabilir hangisini istersem onu açıp kullanıyorum ele çok ağır oyunları oynamiyacaksan 1650 ekran karti sana yeter ama alacağın PC nin ekranına dikkat et o önemli benim PC nin tek eksi tarafı o çözünürlük kalitesi düşük kalıyor günümüz şartlarında bide tabi biraz hafif olursa iyi olur sonra taşırken sırtın ağrımaz ?

LoKi*

Doçent
Reaksiyon puanı
486
tulpar serisi mi abra serisi mi aldınız ?

dell kalite anlamında iyi mi ? Beğendiğim modelleri var çünkü

sence monster neden iyi değil açıklarmısın merak ettim
Kronik sorunalrı var bazı modellerinin baya bi bakmıştım bende laptop almadan önce kasası kalitesiz malzeme de öyle kendi mağazasına gitmiştik ordaki çalışana anakartını soruyorum markasını bile söylemiyor içi toplama o yüzden anakart önemli ısınıyormuş ama her laptop ısınıyor zaten bu sorun sayılmaz. Ben asus tuf aldım memnunumda bence asus yada msı almalısınız

Mr_Ahmet

Doçent
Reaksiyon puanı
454
Kronik sorunalrı var bazı modellerinin baya bi bakmıştım bende laptop almadan önce kasası kalitesiz malzeme de öyle kendi mağazasına gitmiştik ordaki çalışana anakartını soruyorum markasını bile söylemiyor içi toplama o yüzden anakart önemli ısınıyormuş ama her laptop ısınıyor zaten bu sorun sayılmaz. Ben asus tuf aldım memnunumda bence asus yada msı almalısınız
Hocam o dediğiniz eskidendi. Eski monster modelleri gerçekten kalitesiz malzemelerden. Ama yeni olanlar sert plastik ve oldukça sağlam. Hakkını yemiyelim markanın.

lordare

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,790

muhterika55

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Bizzat kullanıcısıyım (Tulpar T7 v21.1.4) çok memnunum MSI aratmıyor. Bilmeden yorum yapmayalım lütfen
ne için kullanıyorsunuz buda önemli

Yazılım son sınıfta olan biri olarak şöyle söylüyeyim lenovo,asus, dell monster,hepside iyi pc ler yapıyor sen zati bilgisayar veya yazılım düşünüyorsan işletim sistemi çok önemli değil benim emektar 8 yaşında 240 GB SSD var Windows kurulu CD yerinede 1tb hdd takılı onun içinde de linux kurulu bios dan ayarlanabilir hangisini istersem onu açıp kullanıyorum ele çok ağır oyunları oynamiyacaksan 1650 ekran karti sana yeter ama alacağın PC nin ekranına dikkat et o önemli benim PC nin tek eksi tarafı o çözünürlük kalitesi düşük kalıyor günümüz şartlarında bide tabi biraz hafif olursa iyi olur sonra taşırken sırtın ağrımaz ?
Yorumunuz için çok teşekkür ederim yani almışken iyisi olsun beni uzun süre götürsün tabi biraz şans işide belli olmaz da sonradan şunu alsaydım demeyeyim diyorjm

Çok teşekkür ederim bakacağım

Kardeşim laptop alma.İlla ki laptop alacaksan monster al ama bence masaüstü al.
Aslında evet bende öyle masaüstü olsun isterdim fakat öğrenciyim laptop daha mantıklı

Beni niye takmadın ?
Kusura bakmayın gözden kaçmış

Önerdiğini bilgisayarın özellikleri bana uygun hatta iyi de acaba kullanıcısımısınız ?

Son düzenleme:

mrsdytech

Asistan
Reaksiyon puanı
326
ne için kullanıyorsunuz buda önemli

Yorumunuz için çok teşekkür ederim yani almışken iyisi olsun beni uzun süre götürsün tabi biraz şans işide belli olmaz da sonradan şunu alsaydım demeyeyim diyorjm

Çok teşekkür ederim bakacağım

Aslında evet bende öyle masaüstü olsun isterdim fakat öğrenciyim laptop daha mantıklı

Kusura bakmayın gözden kaçmış

Önerdiğini bilgisayarın özellikleri bana uygun hatta iyi de acaba kullanıcısımısınız ?
Dell uygundur ama 9.nesil işlemcili halinde ısınma sorunu vardı. Malzemesi de plastik. Pili de çok 3-4 saat gider ama alınır. Ben hem oyun hemde programlama için kullanıyorum. (Unity,Android Studio vs) Bence monster al

Deli_yazilimci

Asistan
Reaksiyon puanı
107
Kardeşim laptop alma.İlla ki laptop alacaksan monster al ama bence masaüstü al.
Bu arkadaşa laptop lazım okuyacağı bölümden dolayı gerekli olan o her gün okula götürmesi gerekecek orda projeler yapacak okun pcleri kim bilir hangi virüsleri taşıyor çok ağır olmayan taşıması kolay sağlam laptop iyidir yaninanada bütçesi kalırsa bitane bı 24inc lik bı monitör evde rahat çalışması için 10numero sistem olur ?

Parayı bulduğumda alacağım PC bu benim

Son düzenleme:

muhterika55

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Dell uygundur ama 9.nesil işlemcili halinde ısınma sorunu vardı. Malzemesi de plastik. Pili de çok 3-4 saat gider ama alınır. Ben hem oyun hemde programlama için kullanıyorum. (Unity,Android Studio vs) Bence monster al
Ya bir monster kullanıcısı yazılım mühendisinin yorumunu okudum memnun değildi tavsiye etmiyordu ben de bir daha asus, dell den bakmaya başladım

Bu arkadaşa laptop lazım okuyacağı bölümden dolayı gerekli olan o her gün okula götürmesi gerekecek orda projeler yapacak okun pcleri kim bilir hangi virüsleri taşıyor çok ağır olmayan taşıması kolay sağlam laptop iyidir yaninanada bütçesi kalırsa bitane bı 24inc lik bı monitör evde rahat çalışması için 10numero sistem olur ?

Parayı bulduğumda alacağım PC bu benim
eğer monster alırsam bende bu modeli almayı düşünüyorum tabi monsterda karar kılarsam

Deli_yazilimci

Asistan
Reaksiyon puanı
107
Asus da iyi pc yapıyor ama baktığımda bu özelliklere denk Asus çıkmadı karşıma oyuzden bunu önerdim