Yardım Excalibur G770

Bu konuyu okuyanlar

ahmetardaa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
merhaba 1650ti 8gb ram i7 10750h laptopumun özellikleri. Bi anda oyunlardaki fpsim feci düştü. arkdaşımda da aynı özellikle g770 laptop var yüksek grafiklerde league of legendsde 200 fps alırken ben 70 fps alıyorum. Oyunları oynarken işlemciyi çok az kullanıyor. Lolde %15 kullanıyor mesela.

ahmetardaa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    82.7 KB · Görüntüleme: 29
  • image.jpg
    image.jpg
    67 KB · Görüntüleme: 27

interintro

Asistan
Reaksiyon puanı
86
En önce sorulması gereken soru; oyun orjinal mi?
Virüs programınız var mı?
Ekran kartı sürücüsü güncel mi?
.
.
.
bios alakasız ve turbo boost zaten yapamıyorsan o bilgisayar ne işe yarıyor ki... :)

Kusura bakma ama mod bu konularda bana zayıf göründü...

ahmetardaa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Bu videodaki aşamaları yapın birde
videodakileri yaptım oyunda deneyip yanıt vereceğim
.
.
.
bios alakasız ve turbo boost zaten yapamıyorsan o bilgisayar ne işe yarıyor ki... :)

virüs programım yok ekran kartım destek vermiyor artık 100 fpse kadar çıktım ancak hala arkadaşım bilgisayarı kadar performans vermiyor oyunda bedava zaten ayrıca fps droplarım arttı

barisbiyik

CEO
Moderatör
SDN
Reaksiyon puanı
1,053
.
.
.

Bilgisayar tamiri yaptığım zamanlar casper başta olmak üzere bu sebeplerden geliyordu hep ve çözümü bu şekilde oluyordu. Sizin dedikleriniz diğer modeller için ilk önce sorulabilir ancak casperin bu modeli için sorduğum sorular direkt sorulması gerekiyor en azından benim deneyimime göre öyle :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

videodakileri yaptım oyunda deneyip yanıt vereceğim

virüs programım yok ekran kartım destek vermiyor artık 100 fpse kadar çıktım ancak hala arkadaşım bilgisayarı kadar performans vermiyor oyunda bedava zaten ayrıca fps droplarım arttı
Videodaki ayarlardan sonra artış oldu mu?

ahmetardaa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Bilgisayar tamiri yaptığım zamanlar casper başta olmak üzere bu sebeplerden geliyordu hep ve çözümü bu şekilde oluyordu. Sizin dedikleriniz diğer modeller için ilk önce sorulabilir ancak casperin bu modeli için sorduğum sorular direkt sorulması gerekiyor en azından benim deneyimime göre öyle :)

Videodaki ayarlardan sonra artış oldu mu?
evet ancak hala vermesi gereken fpsi vermiyor

interintro

Asistan
Reaksiyon puanı
86
Sıcaklık değerlerinden değil, neden başka bir şey olmalı. Ne kadar çok ısınsa da esas mesele o değildir. Ya virüs, trojan bulaşmıştır ya da başka bir şey. Test etmeli bilgisayarı.

Bilgisayar tamirini bu şekilde yaparsan casper sana gücenir :p İlk defa duyuyorum bu tür bir tamir şeklini.

ahmetardaa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Sıcaklık değerlerinden değil, neden başka bir şey olmalı. Ne kadar çok ısınsa da esas mesele o değildir. Ya virüs, trojan bulaşmıştır ya da başka bir şey. Test etmeli bilgisayarı.
kurtarma menüsünden sürücüyü yeni temizledim nasıl temizleyebilirim virüs veya trojan varsa

interintro

Asistan
Reaksiyon puanı
86
kurtarma menüsünden sürücüyü yeni temizledim nasıl temizleyebilirim virüs veya trojan varsa
Zaten kurtarma yaptıınız için ayarlarda uyumsuzluk olmuştur.

Eğer defender en azından kullansaydınız olası bir iki virüs yakalardı. En son çare olarak yaptığınız hiç bir işlem yaramaz ise temiz format atıp defenderı aktif ediniz. Bu arada win işletim sistemi de orjinal olmalı, diğerleri bozuk sonuçlar verir. Orjinal windows kurup güncellemeleri açık tutmalısınız.

ahmetardaa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Zaten kurtarma yaptıınız için ayarlarda uyumsuzluk olmuştur.

Eğer defender en azından kullansaydınız olası bir iki virüs yakalardı. En son çare olarak yaptığınız hiç bir işlem yaramaz ise temiz format atıp defenderı aktif ediniz. Bu arada win işletim sistemi de orjinal olmalı, diğerleri bozuk sonuçlar verir.
işletim sistemi orijinal defender da açık sürücüyü tekrar temizlemem gerekir mi?

barisbiyik

CEO
Moderatör
SDN
Reaksiyon puanı
1,053

Bilgisayar tamirini bu şekilde yaparsan casper sana gücenir :p İlk defa duyuyorum bu tür bir tamir şeklini.
Liseden tutun üniversiteye kadar bilgisayar bölümleri okudum ve çalışma alanlarımda tamir donanım üstüne ancak ben ilk defa ani düşen fpsde oyun orjinal mi diye sorulduğunu gördüm. Sorunun çözümü a ise a'dır. Başka bir şey aramaya gerek yok işlemciyi kullanmaması direkt zaten sorduğum soruya yönlendiriyor.

Bu zamana kadar bu modelleri bu şekilde çözdüm. Bu zamana kadar yaptığım çözümü kenara atıp ne yapmam gerekiyor oyun orjinal mi? diye sormalıyım :) Yoksa bire bir çözdüğüm yöntem ile mi yardımcı olmalıyım?

ahmetardaa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Liseden tutun üniversiteye kadar bilgisayar bölümleri okudum ve çalışma alanlarımda tamir donanım üstüne ancak ben ilk defa ani düşen fpsde oyun orjinal mi diye sorulduğunu gördüm. Sorunun çözümü a ise a'dır. Başka bir şey aramaya gerek yok işlemciyi kullanmaması direkt zaten sorduğum soruya yönlendiriyor.

Bu zamana kadar bu modelleri bu şekilde çözdüm. Bu zamana kadar yaptığım çözümü kenara atıp ne yapmam gerekiyor oyun orjinal mi? diye sormalıyım :) Yoksa bire bir çözdüğüm yöntem ile mi yardımcı olmalıyım?
hocam işlemciyi hala %10 15 civarlarında kullanıyor

interintro

Asistan
Reaksiyon puanı
86

Ya orjinal olmadıktan sonra oyun hiç orjinali kadar sağlam, sorunsuz çalışır mı hiç?

Allah aşkına bunu mu savunuyorsun, kraklı oyun mu daha iyi çalışır yoksa orjinal temiz oyun mu?

Okuduğun okulları sormadım ama yazdığın için söyleyeyim, abartma tamir işi yapan mühendis olmaz çünkü...

barisbiyik

CEO
Moderatör
SDN
Reaksiyon puanı
1,053
hocam işlemciyi hala %10 15 civarlarında kullanıyor
Agrasife alabilir misin ayarı birde öyle deneyelim durum nedir diye

Ya orjinal olmadıktan sonra oyun hiç orjinali kadar sağlam, sorunsuz çalışır mı hiç?

Allah aşkına bunu mu savunuyorsun, kraklı oyun mu daha iyi çalışır yoksa orjinal temiz oyun mu?

Okuduğun okulları sormadım ama yazdığın için söyleyeyim, abartma tamir işi yapan mühendis olmaz çünkü...
Oyun orjinal değilken sorunsuz çalışırken 200fps verirken bir anda 70fps veriyorsa bunun sorunu orjinal olmaması olmaz olamaz hayatımda ilk defa böyle bir şey duyuyorum.

Yazdıklarımı sorduğum soruları iyi okumanı tavsiye ediyorum ben anlatılan sorunda oyunun orjinal olmaması sorunun kaynağı değil diyorum.

Okuduğunu anlamalı insan ben kendi isteğimle küçüklükten yetişmek için ve ilgim olduğu için tamir işinde çalıştım. Çalıştığım yerde Casper Yetkili Teknik Servisti :) tamir işi yapıpta çok güzel mühendis olanları gördüm ki içlerinden biride ben sayılırım yeni nesil öyle olmayabilir ancak eski olanların %85i bilgisayar tamir işini yapmıştır.

Son düzenleme:

ahmetardaa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3

Agrasife alabilir misin ayarı birde öyle deneyelim durum nedir diye

Oyun orjinal değilken sorunsuz çalışırken 200fps verirken bir anda 70fps veriyorsa bunun sorunu orjinal olmaması olmaz olamaz hayatımda ilk defa böyle bir şey duyuyorum.

Yazdıklarımı sorduğum soruları iyi okumanı tavsiye ediyorum ben anlatılan sorunda oyunun orjinal olmaması sorunun kaynağı değil diyorum.

Okuduğunu anlamalı insan ben kendi isteğimle küçüklükten yetişmek için ve ilgim olduğu için tamir işinde çalıştım. Çalıştığım yerde Casper Yetkili Teknik Servisti :) tamir işi yapıpta çok güzel mühendis olanları gördüm ki içlerinden biride ben sayılırım yeni nesil öyle olmayabilir ancak eski olanların %85i bilgisayar tamir işini yapmıştır.
80 90 fpse düştüm işlemci kullanımı aynı

barisbiyik

CEO
Moderatör
SDN
Reaksiyon puanı
1,053

80 90 fpse düştüm işlemci kullanımı aynı
Casper Control Center yüklümü eğer yüklüyse Gaming mod'a alabilir misin.
Güç ve pil kısmına gelerek "güç modu" seçeneğini "en iyi performansı" seçebilir misin.

Bunları yaptıktan sonrada eğer sorun devam ediyorsa pazartesiye kadar beklemeni isteyeceğim pazartesi günü abimi arayıp bilgi alıcam. Çünkü bu modellerin genel sorunu yeni bir çözümü varsa eğer onu öğrenip sana söylerim çözeriz.

ahmetardaa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Casper Control Center yüklümü eğer yüklüyse Gaming mod'a alabilir misin.
Güç ve pil kısmına gelerek "güç modu" seçeneğini "en iyi performansı" seçebilir misin.

Bunları yaptıktan sonrada eğer sorun devam ediyorsa pazartesiye kadar beklemeni isteyeceğim pazartesi günü abimi arayıp bilgi alıcam. Çünkü bu modellerin genel sorunu yeni bir çözümü varsa eğer onu öğrenip sana söylerim çözeriz.
zaten ikiside ayarlı durumda. Yardımın için teşekkür ederim pazartesiye kadar bekleyeceğim.