Dişçiden korkuyorum

Reaksiyon puanı
188
İşin içine sağlık girince korkmamak lazım. Çünkü bunlar önemli şeyler ve korku ile müdahale geciktirilip işler daha da içinden çıkılmaz hale gelebilir. O yüzden ne gerekiyorsa zamanında yapılmalıdır...

Bowen32

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Örümcekten sonra en korktuğum şey :( bilmiyorum 2 sine de karşı fobim var

Korkumudn nedenin şimdi anladım 2 kez dişicye gittim 2 sindede ilaç vermeden dişleri çekti ::( gerçi o zmn küçüktüm :D

sebastiantr

Profesör
Reaksiyon puanı
13
Dişçi olayı tamamı ile gittiğiniz yerdeki imkanlar ve doktorun becerisine bağlı.
Bende 26 Yaşında ilkkez gittim dişçiye adama dedim korkuyorum ama neden korktuğumu bilmiyorum acıyacakmı dedim?
Acı yok, aslansın kaplansın dedi, acı kafada biter dedi bastı iğneyi :D
5dk sonra yüzümün bir tarafını hissetmiyordum zaten. 5dk sonrada hadi geçmiş olsun diyip 20 lik dişimi elime verdi. Ben ne olduğunu bile anlamadım.

Eğer merdiven altı bir yere giderseniz herşeye hazırlıklı olun.
Eğer az kaliteli bir yere giderseniz dünyada herşeyin ucuzu ve kalitelisi olarak 2 şekilde bulunduğunu unutmayın ve yine herşeye hazır olun.
Eğer az daha kaliteli bir yere giderseniz duyacağınız tek şey iğne yapılırken ufacık bir acı ve sonrasında 1-2 saatlik uyuşmuş yüzünüz :D
Eğer daha da kaliteli bir yere giderseniz iğne yapmadan önce soğutucu sprey ile uyuşturuyorlar, iğneyide hissetmiyorsunuz sonrasınıda :D :D

Rapchy

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
119
Bende korkuyorum ama çürük dişin varsa kalbe zararı varmış. Gözümü karartıp gidicem ben :D

aagkn

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Ben 1 ay önce yıllardır gitmeye korktuğum dişçiye gittim,sandalyeye oturdum(bu arada doktor'da bayandı:D ) yaşadığım en büyük acı iğnenin ağzıma sivri sinek sokmuş efekti vermesiydi :D geri kalanınıda biliyorsunuz zaten.
Yalnız doktor hanım neden kendini kasıyorsun daha başlamadım bile dediğinde "korkuyorum" cevabını vermem onu çok şaşırtmıştı.
Herhalde koskocoman adama bak bide utanmadan korkuyorum diyor diye düşündü. :D

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
Bende 32 yaşımdayım bende korkuyorum dişçiden..:D

Hayatta 2 şeyden korkarım Allaha şükür onlar başıma gelmedi.

Birincisi dişçi hayatımda hiç dişçiye gitmedim yalnız bi yakınımız var dişçi onu ziyarete giderim başkada gitmem arkadaş.. Zaten dişlerimlede Allaha şükür bi problemim yok..

İkinciside hani arkadan enjektörü dayıyorlar ya kalçadan:D işte bide bundan korkarım Allaha şükür buda başıma gelmedi..

Kimi insanın dişleri sağlam oluyor saçları dökülüyor kimi insanın saçları sağlam oluyor dişleri gidiyor kimisinin kulağı kimisinin gözü yani hepimizin bi tarafı illaki zayıf..

meksus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben dişçiden korkmam ama o koltuğa oturunca acayip gerilirim heyecanlanırım pıtır pıtır ter dökerim bir seferinde dişçi diş çekimi için 3 sefer iğne yaptı yarım saat bekletmişti : )) allah kimseyi düşürmesin : )

Aksunguuur

Doçent
Reaksiyon puanı
0
2 sene öncesine kadar bende deliler gibi korkardım ama artık öyle bir durum kalmadı diyebilirim. Ama yine de Allah düşürmesin :)

Koca Adam

Profesör
Reaksiyon puanı
13
Owww discimi kankalarim benim :) en son gecirdigim operasyonda 9 dikis atıldı ağzıma :) ama o koltuk her zaman heyecan yapar bende

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Dişçi mi dedi birisi, geçen yıl azı dişimi çektirmek için devlet hastanesine gitmiştim ah o günler günler aynaya bakamaz oldum dişlerimi görürde o anılarım tekrar canlanır diye b hani böyle kütür kütür ses çıkar ya matkapla sanki kayaları kırıyosun gangırttırıyorsun hala hafızamdan silinmedi silinmeyecekte ve üstüne üstelik ardından 2 gün boyunca gözlerim açamadan geçirdiğim 2 acılı gün artık gerisi anlayana şu an 2 tane çürüğüm var acısını çekerim ama bir dişçiye yaklaşamam tabi bide banka ya:)

NESDelisi

Profesör
Reaksiyon puanı
1,295
Ben de korkarım, dişçiden.

cheleby

Profesör
Reaksiyon puanı
227
2 tane hatta 3 tane iğne vurdurmadan dişleri dokundurtmam :D Ha birde bağırınca erkek adam bağırırmı lan demesi doktorumun.Sanki o garip aletleri kendi dişine sokuyorlar :D

bawyera99

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Yalnız değilmişim yorumlar tam eğlencelik :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşım korkmana gerek yok bende senin gibi korku vardı.Gittiğimde anladımki korkulacak hiçbirşey yokmuş...Eğer dişlerinde problem varsa problem daha fazla ilerlemeden gitmeni öneririm...

ARMA

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Bende dişçiden fena korkarım. Bir keresinde dişim yüzünden üst çenemde apse oluşmuştu. Yüzümün yarısı şişik haldeydi, Allahım dedim beni bu dertten kurtar, dişçiye gideceğim söz dedim. Ama malesef korkum yüzünden halen gidemiyorum. Fakat şöyle de birşey var. Dişçiler modern çağa kadar yoktular. Bu zamana kadar dişçisiz hayat geçiren insanların hepsi dişsiz miydi sanki. İnsan kendine baktığı sürece dişçi olmazsa olmaz değil bence. Dişçi yerine hergün 2 kere diş fırçalasan 2 ayda bem beyaz diş, sağlıklı damaklarla yaşarsın. Diş çıkarkende, damaktan kan almayı kestiği için, diş çevresinde sinir de olmaz, elinle bile çekersin çekemezsien ekmek çiğne tükür felan çıkar :) Yazdıklarım çok eski kafalıca ama dişçiden korkmamak elde değil.

Benim de korkma sebebim, küçükken 1 diş çekeceğiz diye gittiğimde 4 çektiler, sonrasında herkese rezil olmuştum. Ağzımı açamıyordum, gülemiyordum..

T800

Profesör
Reaksiyon puanı
6
pendik-muayenehane-72280_630x330.jpg

Bu koltuğu görünce gerilim tavan yapıyor bende..
2012127145853_pax_su_b2_4eaec898d510d.png

Özellikle de bundan
shutup.gif

clients

Profesör
Reaksiyon puanı
36
Disciden korkacak birsey yok igneden hic korkmayin batmasi ile uyusmasi ayni anda oluyor anlamiyorsun acisini disiniz apse yaptiysa 3 4 gun onceden antibiyotik alip gidn aksi halde dr antviyotik yazip kullanmani ve sonra gelmEni isteyecektir

S

SDN Okuru

SDN Okuru
hacı valla bende korkuyodum gittim ama dişim nasıl zonkluyo dedı oturdum bı baktım elinde iğne (daha yaşım 9-10 bide düşün) dedi çekilcek dudagımın içine igne yaptı ben ne aglıyom bıraz canım yandı iğne den azcık sonra dişi çekti çekerken hissetmedim öyle bi lokal anestezi iğnesi dudagını koparsan hissetmessin o değişik sesli ağlet ten korkuyosanda tak kulak içi kulaklıgı aç son ses sarkıyı varsa ama bi arkadasından beats destekleyen telefon al en çok ses ve bas onlar veriyo tak kulaklıgı al son sese işi bitirince haberın bıle olmaz...

Nemre

Profesör
Reaksiyon puanı
29
Geçenlerde dişim apse yapmış diş etim bayağı şişmiş acıdan ağrıdan duramadım gittim Ankara Hastanesine günlerden pazar sıra yok kımse yok, yattık kuzu kuzu dişçi koltuğuna, doktor bir bastırmaya başladı diş etime fırladım resmen koltuktan, ama ne yaparsın çare yok kurulduk koltuğa aynı işkence tekrar tekrar, neyse yazdı bir antibiyotık yolladı, bir daha tövbe diyorum :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
:crying:arkadaşlar bende korkuyom dişciden benim hikayemi dinleseniz hak verirsiniz ama ben daha 9yaşındayım. annemler işte hadi çektir istediğn herşeyi alcaz falan gaza geldim giddik hastaneye kadın beni haltlla koltuga bağladı sonra diş etime vurcağına başka bi yerime vurdu benden bir kan aktı 2 kutu peçete 1şırınga dolusu kal fışkırmıştı resmen

PetyrBaelish

Profesör
Reaksiyon puanı
3
:crying:arkadaşlar bende korkuyom dişciden benim hikayemi dinleseniz hak verirsiniz ama ben daha 9yaşındayım. annemler işte hadi çektir istediğn herşeyi alcaz falan gaza geldim giddik hastaneye kadın beni haltlla koltuga bağladı sonra diş etime vurcağına başka bi yerime vurdu benden bir kan aktı 2 kutu peçete 1şırınga dolusu kal fışkırmıştı resmen

. :D

hüzün_

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
503
Dişçi deyince karnıma ağrı giriyor benim de

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Dişçiye kaç defa gittim sayısını unuttum ama her gittiğimde o koltuğa oturacağım zaman sanki ilk defa gitmişim gibi korku düşüyor içime :( Bu korkuyu bir türlü üzerimden atamadım :( Şimdi de 2 sene önce yaptırdığım dolgum ağrımaya başladı yine gideceğim diye karaları bağladım resmen offffff offffffffff :(

Bu arada sorunum dolgulu dişime soğuk gittiğinde çok fena ağrıyor ve kolaya kolayda geçmiyor ağrısı :(
Acaba ciddi bir şey midir :( Offfff ya neden bu kadar korkuyorum ki dişçiden offffffffffffffffffffff :( :(

cutinç

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
En son gittiğim dişçiden sonra bende de acayip şekilde fobi oluştu 2 aydır da diş sorunu yaşıyorum korkum yüzünden gidemiyorum. En son gittiğim doktor iltihaplı dişime iğne yaptı kaç kere uyuşmadı dediğim halde müdahale etmeye kalktı sonra sinirime dokunca kıyameti kopardım o anki ağrıyı hiç bir zaman çekmemiştim sonra panikledi iğneyi dudağıma batırdı derken koskoca adamım paramla rezil rüsva etti beni en son yapamayacağını anladı ilaç verdi. Bir de bana kızıyor dayanamadın bir diye :wink:

Aimee

Asistan
Reaksiyon puanı
0
28 yaşındayım ama bende hala korkuyorm:glare:

Combobo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Azı Dişin Bi Apse Yapsın Bi İltihap Toplasın Sonra Bağıreceksin Yoğmuu Bi Dişçii Uleyynnn Diye :D Tabi O Acıyla Bağırabilirsen Benim Dişim Şuan Apse Bide Burdan Dişi Apse Yapan Arkadaşlara İlac Tavsiyesi Bulunacağım Tabi Reçeteli

[h=3]Geral Gargara 200 Ml[/h][h=3]DEXIREN 25 mg[/h][h=3]Sef 1 Gr 16 Tablet[/h]Bunların Arasından Dexiren Hapı Bi Atıyorsun Direkmen Acıyı Alıyor Hemen Alıyor Ben Bununla Hayatta Kaldım :) Geral Gargara'da Çok Etkilidir Ağızda Çalkalıyorsun Uyuşturuyor