Yardım Hiç geçmeyen diz ağrısı

Dragex

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Merhaba arkadaşlar, 18 yaşındayım ve 1 yıldır diz ağrısı yaşıyorum ve yürümek, merdiven çıkmak gibi hareketlerde çok zorlanıyorum. Otururken de hep bacağımı uzatarak oturuyorum bükünce çok ağrıyor. Bu ağrı bisiklet sürdükten sonra başladı sanırım bisiklette çok zorladım. Birkaç doktora gittim egzersiz verdiler, hep yaptım egzersizleri ama hala iyileşmedi. Normale dönsün istiyorum başka doktorlara da başvuracağım ama ne yapabilirim iyileşmeyecek mi acaba?

barisbiyik

CEO
Moderatör
SDN
Reaksiyon puanı
1,054
Başka doktorlarada görünmeni öneririm. Egzersizleri yapmana rağmen düzelmediyse başka ciddi bir sorun olabilir bunun için başka bir doktora görünmen iyi olacaktır. Ağır bir işte çalışıyor musun veya normal işlerden farklı bir işte aşırı soğuk veya aşırı sıcak gibi...

Dragex

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Başka doktorlarada görünmeni öneririm. Egzersizleri yapmana rağmen düzelmediyse başka ciddi bir sorun olabilir bunun için başka bir doktora görünmen iyi olacaktır. Ağır bir işte çalışıyor musun veya normal işlerden farklı bir işte aşırı soğuk veya aşırı sıcak gibi...
Ağır işte çalışmıyorum, normal şartlarda dershaneye gidip geliyorum sadece.

crow88

Dekan
Reaksiyon puanı
3,129
ALINTI
Dizim çok ağrıyor neden olabilir?

Diz ağrısının birçok farklı nedeni olabilir. Diz ağrısı nedenleri genellikle şunlardır: Eklem kireçlenmesi (osteoartrit) Düşme, burkulma, zorlanma veya yaralanmaya bağlı oluşan travmatik diz ağrısı; kırıklar, diz kapak çıkıkları, eklem kıkırdak hasarları, menisküs yırtığı, bağ yırtılmaları, tendinit, bursit.

bu linkteki yazılanları okurmusun,ağrıya sebep nedir anlatılmış

eskiyeniahmet

Asistan
Reaksiyon puanı
93
Kesinlikle uzman bir doktora danış. Ve internette gördüğün hiçbir tedaviyi uygulamanı tavsiye etmem adı üstünde bu işin uzmanı doktor.

Dragex

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Kesinlikle uzman bir doktora danış. Ve internette gördüğün hiçbir tedaviyi uygulamanı tavsiye etmem adı üstünde bu işin uzmanı doktor.
Danıştım birkaç uzman doktora. Hepsi egzersiz yapmamı söyledi. Egzersizleri de neredeyse 5 6 ay yaptım geçmedi hala.

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,183
Abi Seleyi yükselt bisikleti öyle kullan. 😂

İlk başlarda Bende bisikleti Sele aşağıda kullanıyordum ayağımı yere rahat basayım diye.
Baktım ki dizlerim sızlıyor bu nedir ne yapayım derken birkaç forum gezdim hepsi 1 söz söylüyordu. Selenizi düzgün ayarlayın.

Ayağınızı tam açınca pedalı tam aşağıya basmış olunuz.
IMG_7344-200x300.jpg

Ben seleyi düzelttiğimden (yükselttiğimden) 3 ay sonra diz ağrılarım gitti 🤣
Sele aşağıda yani hatalı olunca tüm yükünüzü Dizleriniz çekiyor kaslarınız değil. Bu yüzden dizler sızlamaya ağrımaya başlıyor

Son düzenleme:

Mly

Asistan
Reaksiyon puanı
79
Kardeşim ben doktorum istanbulda yaşıyorsan sana önerebileceğim bir hocam var kendisi bu konuda en iyi doktorlardan birisi ulaşmak istersen yaz

Dragex

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Abi Seleyi yükselt bisikleti öyle kullan. 😂

İlk başlarda Bende bisikleti Sele aşağıda kullanıyordum ayağımı yere rahat basayım diye.
Baktım ki dizlerim sızlıyor bu nedir ne yapayım derken birkaç forum gezdim hepsi 1 söz söylüyordu. Selenizi düzgün ayarlayın.

Ayağınızı tam açınca pedalı tam aşağıya basmış olunuz.
IMG_7344-200x300.jpg

Ben seleyi düzelttiğimden (yükselttiğimden) 3 ay sonra diz ağrılarım gitti 🤣
Sele aşağıda yani hatalı olunca tüm yükünüzü Dizleriniz çekiyor kaslarınız değil. Bu yüzden dizler sızlamaya ağrımaya başlıyor
Bu şekilde ayarlamıştım selemi dizim ilk ağrımaya başladığı zaman, en son yüksek seleyle bile çok kötü ağrımıştı bu yüzden bıraktım 6 aydır hiç bisiklete binmiyorum.

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,183
Bu şekilde ayarlamıştım selemi dizim ilk ağrımaya başladığı zaman, en son yüksek seleyle bile çok kötü ağrımıştı bu yüzden bıraktım 6 aydır hiç bisiklete binmiyorum.
Drizlerin çok zayıf kardes geçmiş olsun dilerim o zaman

zent-w

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Merhaba arkadaşlar, 18 yaşındayım ve 1 yıldır diz ağrısı yaşıyorum ve yürümek, merdiven çıkmak gibi hareketlerde çok zorlanıyorum. Otururken de hep bacağımı uzatarak oturuyorum bükünce çok ağrıyor. Bu ağrı bisiklet sürdükten sonra başladı sanırım bisiklette çok zorladım. Birkaç doktora gittim egzersiz verdiler, hep yaptım egzersizleri ama hala iyileşmedi. Normale dönsün istiyorum başka doktorlara da başvuracağım ama ne yapabilirim iyileşmeyecek mi acaba?
hamama git

Dragex

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Adamın sorununu çözecek sadece 1 şey var. Düzgün sele yüksekliğinde durmadan bisiklet sürmesi.
Selemi düzelttikten 3 ay sonra düzeldi benim dizlerim. Sadece sabırlı olub biraz daha bisiklet kullanmalı.

İple hoplama oyunu varya 3-4 gün sürekli bu oyunu oynarsanız sabah uykudan uyandığınızda ayaklarınızın ağrısından hareket edemezsiniz. Biraz daha oynarsanız artık alışırsınız eskisi gibi ağrımaz ayak kaslarınız
Valla bilmiyorum korkuyorum öyle daha kötü olabilir.

Lord Erenify

Imperial Lord
Reaksiyon puanı
563
Günlük olarak düzenli spor yap. Ağrısa bile yap.

crow88

Dekan
Reaksiyon puanı
3,129
güzel kardeşim,burada olasılıklar söylenir,tavsiyeler verilir ama sen genede,bu seferde,randevu al başka doktora git,bu doktorda aynısını söylerse o zaman farklı yollara bakarsın (alternatif tıp gibi)mesala paça yemegi,eklemler için lazım olan minareller vardır,çokta tavsiye edilir,bak şöyle söyleyim istersen dene bunun yan etkisi yoktur
sakatatcıdan 5 6 adet paça al,(rengi beyaz,pembemsi olsun,siyah,kararma varsa alma) evde güzelce pişirsinler,bayat ekmeğin üzerine dök ye,yatarkende supradyn vitamin hapı al iç paça bitene kadar böyle yap dene

Dragex

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
güzel kardeşim,burada olasılıklar söylenir,tavsiyeler verilir ama sen genede,bu seferde,randevu al başka doktora git,bu doktorda aynısını söylerse o zaman farklı yollara bakarsın (alternatif tıp gibi)mesala paça yemegi,eklemler için lazım olan minareller vardır,çokta tavsiye edilir,bak şöyle söyleyim istersen dene bunun yan etkisi yoktur
sakatatcıdan 5 6 adet paça al,(rengi beyaz,pembemsi olsun,siyah,kararma varsa alma) evde güzelce pişirsinler,bayat ekmeğin üzerine dök ye,yatarkende supradyn vitamin hapı al iç paça bitene kadar böyle yap dene
Yine randevu aldım farklı bir doktora. Söylediğiniz yöntemleri uygulamayı düşünüyorum paça çorbası gibi.