Çok sayıda madeni para elde etmek

Bu konuyu okuyanlar

Kubilayhan014

Doçent
Reaksiyon puanı
182
Merhaba arkadaşlar çok sayıda madeni parayı nereden temin edebilirim? Örneğin 500 TL yi tamemen 1 TL Madeni paralar ile değiştirebileceğim bir yer var

Reaksiyon puanı
10,560
Bankalardan. Tabi bir kurumsanız bunu direk yaparlarda şahıs olarak gittiğinizde şuan yok diyebilirler. Bir kaç gün oyalayabilirler.

Reaksiyon puanı
10,560
Bankalar yapıyor eminim. Resmi kurumlar veya banka ile paslaşan kurumlara direk çıkarıp koyuyor parayı.
Bir ara dayım içinde 3bin tl bozuk para almıştım.

KaTaRaN

Profesör
Reaksiyon puanı
2,517
Kahvehanelerde kafelerde ve bankada bozuk para rahatça bulabilirsiniz ama en çok kahvelerde

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Bozuk para çok yerde bulunur ama hepsi vermeye istekli olmayabilir çünkü kendileri kullanıyordur. Madeni paranın en kolay bulunacağı yer petrollerdir, kesin bulunacağı yer ise Merkez Bankası'dır. Dolayısıyla;

1- Petrol istasyonlarında bol miktarda bulunur, genellikle 100 TL'lik paketler halinde alabilirsiniz.
2- Merkez Bankası şubelerinde madeni para vezneleri vardır. O veznenin var oluş sebebi budur. Direkt takas içindir, yani o vezneye gidersiniz, 100 adet 1 TL madeni almak istiyorum dersiniz ve takas edersiniz. Her türlü madeni parayı paket olarak Merkez Bankası'ndan takas edebilirsiniz. Bunun için kurum olmanız da gerekmez. Merkez Bankası derken ilinizde bulunan şubesini kastediyorum, Ankara'daki TCMB merkezini değil.

Kubilayhan014

Doçent
Reaksiyon puanı
182
Bozuk para çok yerde bulunur ama hepsi vermeye istekli olmayabilir çünkü kendileri kullanıyordur. Madeni paranın en kolay bulunacağı yer petrollerdir, kesin bulunacağı yer ise Merkez Bankası'dır. Dolayısıyla;

1- Petrol istasyonlarında bol miktarda bulunur, genellikle 100 TL'lik paketler halinde alabilirsiniz.
2- Merkez Bankası şubelerinde madeni para vezneleri vardır. O veznenin var oluş sebebi budur. Direkt takas içindir, yani o vezneye gidersiniz, 100 adet 1 TL madeni almak istiyorum dersiniz ve takas edersiniz. Her türlü madeni parayı paket olarak Merkez Bankası'ndan takas edebilirsiniz. Bunun için kurum olmanız da gerekmez. Merkez Bankası derken ilinizde bulunan şubesini kastediyorum, Ankara'daki TCMB merkezini değil.
Çok teşekkür ediyorum ???
Mesaj otomatik birleştirildi:

Teşekkür ederim önerileriniz için ???