Soru Bilgisayarımda donma yaşıyorum

ismihannn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhabalar,
Öncelikle sistemimden bahsedeyim, FX 6300 işlemci (Kule tipi soğutuculu), sapphire R9 380x 4 gb ekran kartı, 8 gb 1600mhz ram, msi gaming z97 anakart ve 700w +80 psu.
oynadığım oyunlar cs go,kingt online. Bu sistem csgoyu low ayarlada oynatıyor akıcı bir şekil de. Knight online'da da akıcı bir şekil de oynatması gerekiyor ama malesef oynatmıyor, csgo da hiç bir şey yokken pc bi donuyo o an kitlenip kalıyor güç düğmesine basılı tutarak kapatıyorum, tekrar açıyorum o şekil de düzeliyor, belli bir süre sonra tekrar aynı şeyi yapıyo kapanıyo. cs go da bu şekil de.
Knight online da ise böyle bir donma yok 10 yıllık laptop da daha çok performans alıyorum, donmadan akıcı bir şekil de oynatıyor ben anlam veremiyorum artık her yolu denedim işin içinden çıkamıyorum. kaç kere format attım 10 yaptım 8 yaptım herşeyi denedim belli bir süre aynı şeyleri yapıp duruyor. ekran kartında şöyle de bir şey var belirteyim kartın daha önce orjinal fanları kırılmış, fan istemişler fakat gtx1070 fanı gelmiş onlar da takmışlar kullanmışlar bu şekil de. bende alırken bu şekil de aldım. Bugün son olarak ekran kartı ve işlemcinin macunlarını değiştireceğim. Ensa bilgisayar ile görüştüm kartıma bakmaları için 50 gün bile sürebilir diyolar. Sizce neden yapar bunu? ev adresim Başakşehir/kayaşehir buralara yakın oturan birileri varsa anlayan, bilen, iletişime geçebilir mi?

Son düzenleyen moderatör: