Yardım Bilgisayar "anlık olarak" YAVAŞ ÇEKİMDE gibi KASIYOR

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
5
Arkadaşlar selamünaleyküm. Laptopu aldığımdan beri bu tarz bir problemim yoktu. Win11 kullanıyordum. Fakat tarayıcıdayken (msedge kullanıyorum) sistem bazen aşırı yük altındaymış gibi davranıyor. (Farklı tarayıcılarda da aynı sorunu yaşamaya devam ettim.) 1-2 saniye kadar yavaş çekimde açılıyor pop-up'lar, uygulamalar. Pencereler yavaş yavaş kayıyor tabi kasarak... Şunu söyleyeyim, haricinde gerçekten inanılmaz hızlı bir bilgisayara sahibim. Sistemin açılması 2-3 saniye sürüyor. Uygulamalar arası hızlı geçiş yaparım sistem çok tepkisel gerçekten hızlı.

Fakat hiç bir şey yapmazken bazen 2-3 saniye kadar yavaş çekimde gibi davranıyor. SSD'ye kurulu sistem. Bunun üzerine bu gün win10 attım baktım sorunum hala devam ediyor. 8gb ramım var evet çok yüksek değil ama gerçekten yük altında değil. Youtube'da basit bir video izlerken bu şekilde arada takılmaların meydana gelmesi normal değil. i5 intel-evo bir işlemciye sahibim. Laptop sıcakta çalışmıyor altında da soğutucusu var.

Herhangi bir program indirmedim, virüs yok, orijinal windows kurduğum gibi kullanıyorum, bad sector taraması yaptım ssd temiz sorunsuz, sağlığı %97 en ufak problem gözükmyor. Bios'unu en son sürüme güncelledim, sürücüler güncel, en son sürücüleri indirdim. Kendi sitesinden önerilen ekran kartı sürücüsünü de indirip denedim. Fakat sistemde bu şekilde takılmalar mevcut.

Tahminimce bu İntel'in VMD Control'ünden ve ya TPM'inden kaynaklanıyor. (Yorumu size bırakıyorum.) Bios'ta TPM'i kapatma ayarı da bulamadım. Sorunun donanımsal değil yazılımsal olduğunu düşünüyorum. Kasarken mouse imlecinde bir donma meydana gelmiyor, arayüzde meydana geliyor. Çıldırmak üzereyim, lütfen yardım edin.

Son mesajlar