1 Mayıs AKK Düzenlemesi Başladı Mı?

Sizin internet hızınızda da değişiklik oldu mu?

• Evet.

Kullanılan: 20 52.6%
  • Hayır.

Kullanılan: 18 47.4%

• Kullanılan toplam oy
    38

bud

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,710
Vodafone Net AKK uygulamadı bana geçen ay. (Vodafone'un kendi fiber altyapısı.)
Zaten garip bir durum var VDSL kullanıyorum Telekom'un altyapısı ile ve Kotayı geçtiğimde PPTP ile VPN bağlantısı kurunca Kotayı görmüyor normal hızımda kullanıyorum. Kota sıkıntım yok yani aslında :D

rubarovan21

Profesör
Reaksiyon puanı
320
GB başına para isteyen iki firma var. Tarifeleri değiştirip saçma sapan akıllı kota cartu curtu getirdiler. Biri Superonline diğeri Kablonet.

Türk Telekom ise BTK kararlarını uygulacağını linkte söylüyor. Adil Kullanım Noktası (AKN) > Bilgi Bankası > Yardim > Bireysel > Evde İnternet > Türk Telekom

Turkcell Superonline tüm paketlere almıyor eski paketler hala yerinde devam ediyor. Superonline da BTK kararlarını uygulayacağını söylüyor.

Adil Kullanım Koşulları (AKK) nedir? - TURKCELL SUPERONLINE

İzledim fakat böyle bir durum söz konusu değil aşağı da ki konuda gerekli bilgilendirmeyi yaptım.

AKK Düzenlemesi [1 Mayıs 2017]

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Arkadaş ben mi anlamıyorum acaba?
Kotalı paketler zaten var, kota aşım ücreti zaten var. Üstelik ortaya atılandan çok daha fazla.. Gerçek değil ama olsa bile adamlar indirim yapmışlar kota aşım ücretlerine.. :D

michuozawa

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
493
dün evde bile değildim nöbetim vardı. :)
netflixden sadece bear'ı izledim o da 30 dk.ne diyeyim daha?
Anlayacağınız yaklaşık 7 8 saatte bunu yaptığımı söylüyor. :D

Ekli dosyalar

• IMG_1298.PNG
    IMG_1298.PNG
    170.4 KB · Görüntüleme: 766

seyhmus21

Profesör
Reaksiyon puanı
255
dün evde bile değildim nöbetim vardı. :)
netflixden sadece bear'ı izledim o da 30 dk.ne diyeyim daha?
Anlayacağınız yaklaşık 7 8 saatte bunu yaptığımı söylüyor. :D
Kardeş sen netflix ten 4k yayın mı izlenişssin bu ne ya what the f...k is going on here

seyhmus21

Profesör
Reaksiyon puanı
255
Gece 2 den sonra indirilen herşey kotaya dahil ediliyor dikkat edin gece abanmayın sakın sonra Telekom tarafından öpülmeniz An meselesi

Byperest

Asistan
Reaksiyon puanı
9
6268094116.png

10mbps hıza aldırmayın 300 kbps download var düşünün ki 2 gün geçti akk sıfırlananı. Zaten paketimde 24 mbps yazıyor o da ayrı bir ironi. Hep sömürgecilik hep.

ozantankus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Olması gerektiginden ÇOK ÇOK YAVAŞŞ....16 mbps ınternetımız var..kaç gundur bu hızlardan yukarı cıkamadık..Utorrent tede boyle

Ekli dosyalar

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    34.5 KB · Görüntüleme: 459

kaganmrc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
6268278104.png

150 gb akn, akn bittikten sonra 16 mbps hız var. En yoğun zamanlarda hız bu civarda oluyor gece 46 mbps hıza kadar çıkıyor. Paket tanıtımında 50 mbps olarak geçiyor.

Habib Müküs

Asistan
Reaksiyon puanı
15
Sanırım paketlerinizde 25 mbps'e kadar falan yazıyordur o yüzden kafalarına göre düşük hızlar koyabiliyorlar.

gavukkafa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Evde ki nettimin akn si doldu ama geceleri hız gayet iyi.Resimde ki hız iş yerime ait normalde 35mbps ama 25 i gördüğüm söylenemez.

Ekli dosyalar

• 20170503_223223.jpg
    20170503_223223.jpg
    8.6 MB · Görüntüleme: 443

cortex47

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Bu gerizekalı BTK YSK gibi çalışıyor. Sen ta ne zaman söylemişsin 1 Mayıs'ta yeni uygulamaya geçiyoruz diye. Şimdi çıkmış diyorsun ki tarifeler çıksın gerekeni varsa yaparız. Ya arkadaş bunca zamandır hazırlayacaktı internet servis sağlayıcılar tarifeleri zaten. Madem sağlayıcılara bi yaptırımın yok sen niye varsın kurum olarak? Sadece site kapatmak mı senin olayın? Rezillik ya, Türkiye'deki işler tamamen rezillik.

Samet BİÇEN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar internet hız sorunu yada yavaşlama sorunu yada kota sorunu yaşıyorsanız kullandığınız internet sağlayıcısının müşteri hizmetlerini bıktırın ben 3 ay uğraştım 16mbps ye kadar olan ads hizmetim şu anda fiber ve kullandığım paket 50mbps ye kadar hız 150gb kota ancak aldığım hız değeri bu ödediğim fatura modem dahil (fiber) 74.90 saygılarımla

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    20.5 KB · Görüntüleme: 256

ceza237

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Zaten garip bir durum var VDSL kullanıyorum Telekom'un altyapısı ile ve Kotayı geçtiğimde PPTP ile VPN bağlantısı kurunca Kotayı görmüyor normal hızımda kullanıyorum. Kota sıkıntım yok yani aslında :D
bende olmuyordu. ayrıca ekstra geri para ödemeli vpn kullandım onlarda olmadı akk için

AkçakocaLı

Profesör
Reaksiyon puanı
95
AKK siz paket kullandığım için benim için düzenlemenin önemi yok. Sadece paket fiyatlarında indirim ve alınan hız miktarında artış olursa o zaman yeni pakete geçerim.

nameless44

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Turktelekom fiber 24 mbps kullanıcısıyım. Şuan 24mbps fulllimitsiz pakete 71TL +27Tl ev telefonuyla 98TL ödemekteyim. Bu pakete nasıl geçtiğimi anlatayım

Hat babamın adına Altyapım 100mbps destekliyor. Geçen mart taahüt bitmişti adıma alıp yalın interet 100mbps paketine geçecektim ayda 110tl ye 100mbps 200gb olacaktı. O sırada babam benden habersiz 24mbps 75gb için 24 ay anlaşmıştı. 100e geçince 27 tl ev telefonuyla 140 tl yi bulacaktı ki bu gereksiz bir fiyat. Neyse işte geçen hafta turktelekom aramış 150gba geçireceğiz +10 tl ödeyeceksiniz demişler kabul etmiş. ayın 28iydi 110gb kullanmış olmama rağmen hızımı 24e çektiler son faturama ve paketime baktığımda Full limitsiz pakete geçtiğimi gördüm aşağıda fautanın fotoğrafınıda atıyorum. Ayrıca TTNet 24mbps kullanıcılarının aknli hızını 8 yapması gerekirken 16mbps gibi 5 yaptı. Ancak test etme şansım olmadı.

Yeni taahüt alacaklara önerim alabildikleri en yüksek hızda yalın internet alsınlar 100mbps 50tl 85tl lik paket alsanız 50gblığına ve gece 2-8 arası 100mbps geri kalanında 24mbps kullanırsınız
Şuanki speedtest sonucm
Ekran Resmi 2017-05-04 14.18.21.png
FATURAMDA YAZAN PAKET
Ekran Resmi 2017-05-03 23.18.28.png
ONLİNE İŞLEM MERKEZİNDEKİ PAKET VE AKN SONRASI HIZ BİLGİSİ
Ekran Resmi 2017-05-04 14.21.58.png
TTNETİN YENİ ABONELİK KISMINDA PAKETLERE GÖRE HIZ BİLGİSİ
Ekran Resmi 2017-05-02 19.42.59.png

alphabet

Asistan
Reaksiyon puanı
86

Sonuna kadar izledim açıklamayı şimdi. Arkadaşlar şimdi şöyle ki dikkatli dinlerseniz BTK başkanı sonlara doğru "şişe-su" örneği vermiş ki bu örnek tamamen Türksat'ın Yen'i paketlerini özetliyor. Yani BTK başkanı diyor ki bu gb başına ücret yansıtma olayı da bizim bilgimiz dahilinde oldu ve dileyen operatör dilediği gibi paketleri düzenleyecek.

Lütfen dikkatli dinleyin, BTK başkanı da üstü kapalı konuşuyor. Net konuştuğu tek şey 2018 sonu Akn kalkacak demesi, onun dışında operatörler ve kullanıcılar arasında sıkışmış durumda bence BTK ve operatörlere açık kapı bırakmak istiyorlar çünkü operatörlerin ne denli baskı yapabileceklerini tahmin edebilirsiniz.

Bu bağlamda bu konuşmadan da anladığım kadarı ile Türksat müşteri temsilcilerinin diğer operatörlerde bu uygulamaya geçecek demesinde haklılık payı yüksek olabilir.

M

Murat Burç

SDN Okuru
İnşallah herkes turknete geçerde bu kota çıkaran soyguncuların hepsinin burnu sürtülür

alphabet

Asistan
Reaksiyon puanı
86
İnşallah herkes turknete geçerde bu kota çıkaran soyguncuların hepsinin burnu sürtülür

Hocam turknet'in sitesinde taahhüt hatırlatıcı diye bir şey gördüm bugün, farklı operatördeki taahhüt bitiş gününü giriyorsun ve o gün turknet seni arayıp hemen mevcut paketlerinden aboneliğini başlatıyormuş. İnanır mısın Türk Telekom taahhüdümün bitimine daha 6 ay var ama girdim bilgilerimi turknet taahhüt hatırlatıcıya. Bitsin taahhüdüm bir dakika daha kalmam Telekom da...

M

Murat Burç

SDN Okuru
Hocam turknet'in sitesinde taahhüt hatırlatıcı diye bir şey gördüm bugün, farklı operatördeki taahhüt bitiş gününü giriyorsun ve o gün turknet seni arayıp hemen mevcut paketlerinden aboneliğini başlatıyormuş. İnanır mısın Türk Telekom taahhüdümün bitimine daha 6 ay var ama girdim bilgilerimi turknet taahhüt hatırlatıcıya. Bitsin taahhüdüm bir dakika daha kalmam Telekom da...
İyi iyi
İşleri bozulasıcalar
Normalde beddua falan okumam türlü türlü hak ediyor bunlar