Yurt dışı cihaza farklı sistem kurma

Bu konuyu okuyanlar

alex1580

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba, konu ile direk bir bağlantısı yok ancak bu sorun ile ilgili açılmış bir başlık göremediğimden buraya yazıyorum.Yurt dışından aldığım cihazıma farklı bir işletim sistemi kuramıyorum.Cihaz ASUS vivotab RT 3G .Bios menüsüne hiçbir tuşla giremiyorum. Gelişmiş seçenekler sekmesinde ise UEFI menüsü yok.Çözüm var mıdır? Yoksa bu cihazı bu şekilde mi kullanmalıyım?Asus servisi bakamıyacağını söyledi çünkü bu model hakkında bilgileri yok sanırım.Windows sistemi açıkken bios ayarında olduğu gibi, yükleme için usb girişini seçmenin bir yolu var mı ?
Ekran Alıntısı ss.PNG

Ömer Canbaz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Her bilgisayarın kendine göre bir sırası vardır. Hdd, cd, usb bellek gibi buna benzer bir sıra yapman gerek. Benim tavsiyem cdden yükleme yapman. Biosa delete veya f11'e pc açılırken sürekli basman lazım bu şekilde biosa girebilirsin. :)

Frosa

Profesör
Reaksiyon puanı
1,414
İnternette modeli detaylıca araştır. Bilgisayarınızın CPU'su, hem CPU, hem de GPU olan Nvidia Tegra 3. Bu yüzden Asus servisi bakamayacağını belirtmiş.

İyi Forumlar...

alex1580

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Her bilgisayarın kendine göre bir sırası vardır. Hdd, cd, usb bellek gibi buna benzer bir sıra yapman gerek. Benim tavsiyem cdden yükleme yapman. Biosa delete veya f11'e pc açılırken sürekli basman lazım bu şekilde biosa girebilirsin. :)
Cihazda sadece USB girişi var, dolayısıyla da USB den kurulum yapılabilir ancak, BİOS menüsüne giremediğim için kurulum yapamadım.
--- Gönderi Güncellendi ---
İnternette modeli detaylıca araştır. Bilgisayarınızın CPU'su, hem CPU, hem de GPU olan Nvidia Tegra 3. Bu yüzden Asus servisi bakamayacağını belirtmiş.

İyi Forumlar...
Cihaz hakkında Türkçe çok bilgi yok.Türkiye'de satılmamış olabilir.Çok araştırdım.Yabancı forumlardan da İngilizce eksikliğinden yararlanamadım.:( RT Windows'un en kötü sürümü galiba.exe dosyalarını çalıştırmadığı için herhangi bir proğram kurulamıyor.Sadece mağazadan uygulama indirilebiliyor orada da pek birey yok.işletim sistemini değiştirmek için farklı bir yol tavsiye ederseniz memnun olurum.Teşekkür ederim.

alex1580

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

İyi Forumlar...
Hüseyin bey merhaba, biraz araştırma yaptım ve cihazın "secury boot/ güvenli önyükleme " özelliğinin açık olduğundan işletim sistemini değiştiremediğim sonucuna vardım. RT 8,1 lerde bu özellik nasıl kapatılabilir? BİOS menüsüne giremiyorum ve UEFI menüsünde de bu seçenek görünmüyor.Lütfen yardımcı olabilir misiniz?

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    53.9 KB · Görüntüleme: 676