Yerli işletim sistemi FegeyaOS Beta 1 - Fegeyake çekirdeği.

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
5,171
Aynen öle bide işsizlik var adam zor bulursun gibime geliyor eğitim zaten iyi değil bence de abd gibi yada ekonomi ve eğitim iyi ülke falan kurun şirketi tavsiyem başarılar dilerim bu arada.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Türkiye ne alaka var tabi isterse kurabilir fakat işsizlik var ülkede bide eğitim kötü.
Hayatı anlayabilmek için belli bir yaşa gelmek gerekiyor. Ayrıca her şeyden önce çeşitli basamakları atlamak gerekiyor. Malesef bazı şeyler öyle bir çırpıda olmuyor. Özellikle de Amerikada gidip yerleşmek ve orada şirket kurmak gibi meseleler.

Ayrıca açık kaynak kodlu yada özgür yazılım(hangi çerçevede oluşturulacaksa) milyonlarca insanın gözü kapalı yardım ettiği projelerdir. Yeter ki projeyi hazırlayan kişinin geçmişi istikrarlı olsun.

Son olarak unutmamak gerek ki Amerikada bu tarz projelerden yüzlerce var. Dolayısı ile destek bulma ihtimalde en az Amerika ya gitme ihtimali kadar düşük.

Reaksiyon puanı
101
Hayatı anlayabilmek için belli bir yaşa gelmek gerekiyor. Ayrıca her şeyden önce çeşitli basamakları atlamak gerekiyor. Malesef bazı şeyler öyle bir çırpıda olmuyor. Özellikle de Amerikada gidip yerleşmek ve orada şirket kurmak gibi meseleler.

Ayrıca açık kaynak kodlu yada özgür yazılım(hangi çerçevede oluşturulacaksa) milyonlarca insanın gözü kapalı yardım ettiği projelerdir. Yeter ki projeyi hazırlayan kişinin geçmişi istikrarlı olsun.

Son olarak unutmamak gerek ki Amerikada bu tarz projelerden yüzlerce var. Dolayısı ile destek bulma ihtimalde en az Amerika ya gitme ihtimali kadar düşük.
Sadece amerika değil ekonomi ve eğitim iyi ülkede olabilir dedim.

Reaksiyon puanı
5,171
Sadece amerika değil ekonomi ve eğitim iyi ülkede olabilir dedim.
Şuan senle çok saçma ve çok ileri bir adımı konuşuyoruz. Böyle bir proje için çok iyi eğitim ve ekonomi gerekmiyor. Sadece destek(ki bunun şirketin nerede kurulacağı ile hiçbir alakası yok) ve projeyi sahiplenecek insanlar gerekiyor.

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Adam sizi iyi kekliyor bu arada.

Waddler

Profesör
Reaksiyon puanı
612
Ben mi öle konuştum sadece tavsiye verdim?
ben genel olarak konuştum, üstünüze alınmayınız :) adamın konusunu tartışma ortamına çevirmeye gerek yok değil mi.

@Osdev bu arada konunu takip ediyorum ve pes etmemeni temenni ediyorum. umarım çok daha iyi yerlere gelirsin ve etrafında senin gibi insanlar olur :)

Osdev

Asistan
Reaksiyon puanı
75
ben genel olarak konuştum, üstünüze alınmayınız :) adamın konusunu tartışma ortamına çevirmeye gerek yok değil mi.

@Osdev bu arada konunu takip ediyorum ve pes etmemeni temenni ediyorum. umarım çok daha iyi yerlere gelirsin ve etrafında senin gibi insanlar olur :)
Umarım olur. Umarım başka insanlara da bu hevesi verebiliriz.

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Katıl Osdev'e, o sana öğretir.

Osdev

Asistan
Reaksiyon puanı
75

Ekli dosyalar

• Screenshot from 2019-12-19 19-18-57.png
    Screenshot from 2019-12-19 19-18-57.png
    940 KB · Görüntüleme: 182

Osdev

Asistan
Reaksiyon puanı
75
FegeyaOS Detaylı Anlatım Bölüm - 1:
Detaylarına kadar anlatacağımız bu videonun ilk bölümünü hazırladım.

TerabyteForever

Asistan
Reaksiyon puanı
68

Osdev

Asistan
Reaksiyon puanı
75
macOS'un FreeBSD çekirdeğini ve Mach çekirdeğini kullanması da bunun gibi bir tartışma konusu.

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Başkalarına öyle bir sınır koymuyorlarmış ki, öyle sorunları olmuyor.

drocco

Profesör
Reaksiyon puanı
991
Herşeyin yerlisini tercih etmek lazım

astegon

Profesör
Reaksiyon puanı
1,361

Osdev

Asistan
Reaksiyon puanı
75

Emin misin hocam?
Aynen şimdi gördüm. Değiştirildi mi bilmiyorum ama dosya başına 100MB çıkarılmış, ben 50MB olara biliyordum.