Yerli Heron Seri Üretime Geçiyor!

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


N3CAT1

Dekan
Onursal Üye
Katılım
20 Nis 2008
Mesajlar
6,611
Puanları
63
Kale Grubu Başkanı Okyay, yeni taktik insansız hava aracının seri üretimine başlayacaklarını söylediKale Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Zeynep Bodur Okyay, yeni bir taktik insansız hava aracı için deneme aşamasının tamamlandığını, kısa süre içinde seri üretime geçilecek olan istihbarat aracının bin 200 km menzile sahip olduğunu söyledi. Kale Grubu’nun 53. Kuruluş Yıldönümü ve Geleneksel Seramik Bayramı nedeniyle, Çanakkale’nin Çan ilçesindeki Kaleseramik Fabrikaları’nda düzenlenen törende konuşan Okyay, KaleHavacılık’ın, uluslararası ortaklıkları ve işbirlikleri ile adından söz ettirdiğini belirtti.

DEVLERE UÇAK PARÇASI ÜRETİYOR
Bu firmanın, uçan ilk yeni nesil müşterek taarruz uçağı olan F35’te parçası yer alan tek Türk firması olarak, yeni işler almaya devam ettiğini açıklayan Okyay, firmanın aynı zamanda Lockheed Martin, Pratt and Whitney, Northrop Grumman, Airbus, Boeing gibi firmalara da alt yapımcı olarak uzun vadeli parça üretimi sözleşmelerinin bulunduğunu anlattı. Okyay, F35 uçağının motoru olan F135 serisi yeni jenerasyon motorların parçalarının üretimi hedefiyle Kale ve Pratt and Whitney ortaklığında bir şirket kurulması için ön anlaşma imzalandığını belirterek, şunları söyledi: “Ayrıca teknolojisi ve yazılımıyla tamamen Türk mühendislerin eseri olan Bayraktar İnsansız Hava Aracı, Ege’de gerçekleşen EFES 2010 tatbikatını başarıyla tamamladı. Diğer bir taktik insansız hava aracı için de deneme aşaması tamamlandı. Kısa süre içinde seri üretime geçilecek olan istihbarat aracı, bin 200 kilometre menzile sahip.”

Kaynak
 

emubaltaci

Rektör
Onursal Üye
Katılım
21 Kas 2005
Mesajlar
18,943
Puanları
48
yurt dışınada satarız umarm. örneğin türki cumhuriyetler
 

findukfaresi

Dekan
Katılım
29 Mar 2008
Mesajlar
7,349
Puanları
0
evet güzel bir haber :)

bu arada başlığı da yerli horon diye okudum. trabzonun havasını fazla soludum sanırım
 

malatya

Profesör
Katılım
2 Ara 2007
Mesajlar
2,184
Puanları
38
Konum
Elazığ
İnşallah bunu yapanlarıda öldürmezlerde seri üretimle yurt dışınada satarız bbir işe yarar hiç olmazsa.
 

qKTe

Profesör
Katılım
18 Şub 2009
Mesajlar
2,247
Puanları
0
Şuna artık Heron demesek sevinirim. O artık bir Anka
 

NikeSteeL

Dekan
Katılım
13 Mar 2009
Mesajlar
8,427
Puanları
63
Geliştirilikçe Çok Daha iyi Olucak :) ama Türkiye'den Bu Ürünü Almaz Yabancı Devletler Malum Türklerin Güçlenmesini İstemezler
 

cengaver51

Dekan
Katılım
5 Nis 2009
Mesajlar
5,094
Puanları
63
Anka ismi heron değil umarım hayırlı olur terörün kökünü kurutmaya yardımcı olur
 

braveheart.fb

Profesör
Katılım
21 Mar 2009
Mesajlar
1,984
Puanları
48
Mesele iyi bir Heron-yerli versiyonuyla Anka- üretmek değil. Eğer konuyu "ekonomik" açıdan değerlendiriyorsanız o zaman haklısınız. Yerli Heron gerekli.

Ama "ithal Heron’dan daha iyi istihbarat sağlar; buda terörü yok eder " diyorsanız yerli Heron’un -pardon Anka’nın- kesin çözüm olmadığını bilmeniz gerekecek. Zira ithal Heron’larda gayet iyi istihbarat sağlıyordu. Öyle ki bir subayımız, PKK için, "çok zayiat verdik" diyerek şöyle diyordu: "Mümkünse kullanım dışı bırakmalıyız. Değilse görüntü ve koordinatlarına müdahale edilmeli". Aktütün saldırısında da gayet ne görüntüler vardı.

Deme ki mesele iyi istihbarat sağalması değilmiş. En azından şimdilik en çok buna ihtiyacımız yok. Tamam yerli malı yurdun malı ama; onu bu ülkede, bu ülke için kullanacak vatan delisi millet divanesi subaylarda ihtiyacımız yok mu?
 
Üst
stat counter