Yerli Heron Seri Üretime Geçiyor!

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

N3CAT1

Dekan
Onursal Üye
Kale Grubu Başkanı Okyay, yeni taktik insansız hava aracının seri üretimine başlayacaklarını söylediKale Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Zeynep Bodur Okyay, yeni bir taktik insansız hava aracı için deneme aşamasının tamamlandığını, kısa süre içinde seri üretime geçilecek olan istihbarat aracının bin 200 km menzile sahip olduğunu söyledi. Kale Grubu’nun 53. Kuruluş Yıldönümü ve Geleneksel Seramik Bayramı nedeniyle, Çanakkale’nin Çan ilçesindeki Kaleseramik Fabrikaları’nda düzenlenen törende konuşan Okyay, KaleHavacılık’ın, uluslararası ortaklıkları ve işbirlikleri ile adından söz ettirdiğini belirtti.

DEVLERE UÇAK PARÇASI ÜRETİYOR
Bu firmanın, uçan ilk yeni nesil müşterek taarruz uçağı olan F35’te parçası yer alan tek Türk firması olarak, yeni işler almaya devam ettiğini açıklayan Okyay, firmanın aynı zamanda Lockheed Martin, Pratt and Whitney, Northrop Grumman, Airbus, Boeing gibi firmalara da alt yapımcı olarak uzun vadeli parça üretimi sözleşmelerinin bulunduğunu anlattı. Okyay, F35 uçağının motoru olan F135 serisi yeni jenerasyon motorların parçalarının üretimi hedefiyle Kale ve Pratt and Whitney ortaklığında bir şirket kurulması için ön anlaşma imzalandığını belirterek, şunları söyledi: “Ayrıca teknolojisi ve yazılımıyla tamamen Türk mühendislerin eseri olan Bayraktar İnsansız Hava Aracı, Ege’de gerçekleşen EFES 2010 tatbikatını başarıyla tamamladı. Diğer bir taktik insansız hava aracı için de deneme aşaması tamamlandı. Kısa süre içinde seri üretime geçilecek olan istihbarat aracı, bin 200 kilometre menzile sahip.”

Kaynak
 

malatya

Profesör
İnşallah bunu yapanlarıda öldürmezlerde seri üretimle yurt dışınada satarız bbir işe yarar hiç olmazsa.
 

NikeSteeL

Dekan
Geliştirilikçe Çok Daha iyi Olucak :) ama Türkiye'den Bu Ürünü Almaz Yabancı Devletler Malum Türklerin Güçlenmesini İstemezler
 

braveheart.fb

Profesör
Mesele iyi bir Heron-yerli versiyonuyla Anka- üretmek değil. Eğer konuyu "ekonomik" açıdan değerlendiriyorsanız o zaman haklısınız. Yerli Heron gerekli.

Ama "ithal Heron’dan daha iyi istihbarat sağlar; buda terörü yok eder " diyorsanız yerli Heron’un -pardon Anka’nın- kesin çözüm olmadığını bilmeniz gerekecek. Zira ithal Heron’larda gayet iyi istihbarat sağlıyordu. Öyle ki bir subayımız, PKK için, "çok zayiat verdik" diyerek şöyle diyordu: "Mümkünse kullanım dışı bırakmalıyız. Değilse görüntü ve koordinatlarına müdahale edilmeli". Aktütün saldırısında da gayet ne görüntüler vardı.

Deme ki mesele iyi istihbarat sağalması değilmiş. En azından şimdilik en çok buna ihtiyacımız yok. Tamam yerli malı yurdun malı ama; onu bu ülkede, bu ülke için kullanacak vatan delisi millet divanesi subaylarda ihtiyacımız yok mu?
 

Son mesajlar

Üst
stat counter