Yeni Mezunlar İçin Ne Önerirsiniz ?

Reaksiyon puanı
2
Merhaba Hakan Bey,
Bilgisayar programcılığından geçen sene mezun oldum lakin gördüm ki iş hayatı bize okulda öğretilenlerden çok çok farklı ve bu sebeple farklı sektörlerde çalışmaya çalışıyorum :)
Sizden ricam bana kendimi geliştirebileceğim bir kaynak ve benzeri birşey önerebilirmisiniz?
Çünkü okul bitti eğitim bitti moduna girmek istemiyorum. Sektörde güncel olarak hangi programlar hangi diller kullanılıyor video editleme olsun photoshop olsun web tasarım olsun. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler :) İyi çalışmalar...

Yapabildiklerim;
Photoshop
Video editleme
Ses Editleme
Web stesi dizaynı
Ufak çapta programlar yazma
Blog yazıları yazmaya elverişliyim ha birde
Sosyal medyayla çok haşır neşirim :)

Graveworm

Profesör
Reaksiyon puanı
565
Hayatında hiç internet sitesi yaptın mı ? Eğer yaptıysan kendine güzel bir internet sitesi kodla. CSS cart curt kullanabildiğini kullan. Onu pazarla gerisi kendi kendine gelir.
Program yazma olayından pek anlamam ki Bilgisayar Teknolojileri ve Programlama mezunuyum. Ama yine benden sana tavsiye telefonlar için uygulamalar geliştirmeyi öğren bence. Eğer güzel bir oyun programlayabilirsen kimse tutamaz seni :) İnternette her türlü yerli yabancı kaynağı bulabilirsin diye düşünüyorum. Benden bu kadar artık kodcu arkadaşlar daha iyi bilgilendirebilir seni =)

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
Yeni mezunlara tek önerim;

Arkadaşların olsun, ailen olsun, fark etmez. Etrafındaki birinin günlük hayatını kolaylaştıran bir çözüm bulmak için çalış. Proje geliştir. Bir kişinin hayatını kolaylaştırırsan, 1 milyar kişi de faydalanabilir.

Reaksiyon puanı
2
İyide nerden başlayacağız ? Kendimizi nasıl geliştireceğiz ? tek başımıza bi yere kadar gidebiliriz ve malesef o gittiğimiz yerdende bizi kimsenin görüp el vereceğini zannetmiyorum....

Graveworm

Profesör
Reaksiyon puanı
565
İyide nerden başlayacağız ? Kendimizi nasıl geliştireceğiz ? tek başımıza bi yere kadar gidebiliriz ve malesef o gittiğimiz yerdende bizi kimsenin görüp el vereceğini zannetmiyorum....

Hocam benden sana bir tavsiye git bi internet sitesi yapan şirkete ya da en kötü matbaa ya git de ki ben staj yapmak istiyorum, iş öğrenmek istiyorum ücretsiz çalışabilir miyim de. Kendi kendine çok zor öğrenebilirsin. Kitap mitap zor gelir öğrenmesi. Eğitici videolar mevcut youtube da ama bilmiyorum bence ücretsiz staj olayı şu anda bana mantıklı geldi =)