Yanlışlıkla kasayı çarptım bilgisayar açılmıyor..

Bu konuyu okuyanlar

burak_1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar bilgisayar gayet normal çalışıyordu.dün yanlışlıkla kasaa çarptım.kasa yan şekilde yere yattı.ekran dondu.başlat düğmesinden kapattım bilgisayarı.bir daha açamadım.başlat düşğmeisne basıyorum,fanlar çalışıyor,herşey tamam ama bilgisayar açılmıyor ve anakarttan bip sesi gelmiyor.sadece fanlar dönüyor.yardım pls!!!!

erenberk

Rektör
Reaksiyon puanı
101
Kasayı açman lazım. Bir donanım parçası yerinden çıkmış ya da kaymış olabilir.

burak_1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
baktım.herşey tam.herşey yerli yerinde.ramlari takdım çıkardım..başka slotlara taktım.tık yok.başka ne olabilir?

Bilgili99

Profesör
Reaksiyon puanı
252
sabit disk hasar görmüş olabilir diye düşünüyorum şahsen

Erdem-FB

Dekan
Reaksiyon puanı
28
Aynı sorun bi arkadaşımda oldu tüm herşeyi sökmüştüm dikkatlice sağlam bi şekilde herşeyini taktım çalıştı. yanlız herşeyi söküp 5 - 10 dk bekledim. bi dene istersen.

NecronomicoN

Profesör
Reaksiyon puanı
12
ekran kartını çıkarıp takmayı dener misin bi ?

burak_1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
her parçayı çıkarıp tekrar taktım ama hala açılmıyor.başka ne olabilir?:S:S:S:S:S:S

riverdog

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
benimde başıma gelmişti. ben de çözümü her parçayı söküp takmakta aramıştım. ve sonuç olumlu olmuştu. Yalnız parçaları takmadan önce bi sil derim. 2-3 kere söktüm taktım baktım tık yok, kolonyalı mendille uçlarını silip taktım çalışmaya başladı.

boikot

Asistan
Reaksiyon puanı
1
aynen biliyorum o sorunu çözümü ekran kartı ya da anakarttan yapıyor tozunu sil öyle dene olmazsa anakartı değiştircen bir çok bilgisayar o sorunu yapıyor ben arkadaşımdan kasa satın aldım onlarda film izledik eve geldik bağladık bilgisayarı ksa çalışıyor ekran gelmiyor bi türlü halledemik

Peter

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
88
ekran kartı slotu hasar görmüş olabilir,ekran kartı hasar görmüş olabilir,hdd hasar görmüş olabilir yada monitöre giden kablo hasar görmüş olabilir.
Parçaları başka bilgisayarda deneyerek sorunu bulabilirsiniz.
Kolay gelsin.

technomind

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
74
işlemci fanını sök, işlemciyi çıkart... sonrasında tekrardan yerini karıştıramadan tak, ramleri sök, bu arada fiş çekili olsun muhakak... sonra ramleri söktükten sonra bios pilini çıkart, pc şoka girmiş şoktan çıkartmak için yapılan uygulama...
bios pilini ters tak fiş çıkık olarak, power düğmesine bas 30 sn. sonra. herşeyi yerli yeriine düzgünce tak. hdd kablosunu kontrol et. tak fişi bas power tuşuna..

burns206

Profesör
Reaksiyon puanı
1
bence anakart hakki rahmetine kavusmustur :p yanlislikla derken ? ben cok insan biseyi yapamayince pcleri de kaba kuvvetle sindirip kendilerine kiyak kecsin diye ikna etmeye calisiyolar :D ama her pc bir degil tabi bazilari dayanamayip gidiyo bazilari dinliyo :p
pclerle konusaarak anlasmayi denemek lazim once sonra gerekirse polisi cairin onlar usulune gore tekmeler gerekiyosa :D

boikot

Asistan
Reaksiyon puanı
1
ben hepsini denedim arkadaşın dediklerini bios pilini çıkardım taktım bütün parçaları söktüm sildim taktım olmadı neden böyle oluyor anlamıyorum çok veriyor bu hatayı bilgisayar

burak_1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar sorun çözüldü çok saolun.Sorun işlemcideymiş.beni çok uğraştırdı.benim işlemcinin fanı epey bi sıkı girdiği için klips li aleti anakarttan sökerek çıkardım:Dişlemciyi temizleyip yereştirdim.oldu.çok saolun.

Nuri.alco.

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Vallahi bana da 3 4 ay önce aynısı oldu.Bende herşeyi taktım çıkardım olmadı.Ama ne hikmezse servise götürdüğümde rami düzeltti ve Pc çalıştı. :) O zamandan bu yana bir sorun yok.

cagatay.vural

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bazı arkadaslar harddisk ten olabilir yazmış.. nasıl bilgiye sahipsinizz hdd den olabilir diyorsunuz anlamadım..

HDD olmasa bile ir bilgisayar çalışabilir. basit firewall mantıgı..

hdd olmadan bilgisayar birçok işlemi yerine getirir sadece bunları kaydedemez. kapattıgınızda kaybolur bu veriler RAM den silinir diger anlamda.

herşeyi çok bilen halkımız iş başında

Bilgili99

Profesör
Reaksiyon puanı
252
bazı arkadaslar harddisk ten olabilir yazmış.. nasıl bilgiye sahipsinizz hdd den olabilir diyorsunuz anlamadım..

HDD olmasa bile ir bilgisayar çalışabilir. basit firewall mantıgı..

hdd olmadan bilgisayar birçok işlemi yerine getirir sadece bunları kaydedemez. kapattıgınızda kaybolur bu veriler RAM den silinir diger anlamda.

herşeyi çok bilen halkımız iş başında
Peki işletim sistemi nereye kuruluyo o da işlemciyemi kuruluyor acaba doğruya işletim sistemi aslında anakarta kuruluyor hdd sadece depolama aracı

FIRTINA_SEM

Asistan
Reaksiyon puanı
3
karizmaxi arkadaşın dediklerine aynen katılıyorum. Ayrıca hdd arıza çıkarmaz diye bir kaide yok yani. Hdd'de arızalanabilir. Hdd'yi sarsmamaya özen gösterin diyorlar çünkü içindeki okucuyu başlık disklere zarar verebilir. Düşme, çarpma, sarsıntı gibi durumlarda ilk önce kontrol edilmesi gereken harddisk diye düşünüyorum. Eğer onda sorun yoksa diğer parçaları tek tek kontrol etmekte fayda var.

ogzakc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende tam 1saat önce ayagımla çarpıp bilgisayar kasasını düşürdüm 15 saniye felan bişey olmadı sonra kendiliğinden kapandı açtım siyah ekran geldi fişi çekip işe geldim gece eve gidince yorumlar daki önerileri deneyeceğim